Брекети – къде, какви, за колко? -тема 10

  • 108 054
  • 839
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 296
Здравейте!
попадна ми реклама за http://breketibg.com/%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D0%B … 0%B5%D1%82%D0%B8/ /six month smiles софия/
За мен става въпрос/за детето все още ортодонта тук казва,че е рано да се прави каквото и да е,а може и да не се налага/. Обещават чудеса за кратко време.Нещо не ми звучи реално и се питах дали някои знае нещо по въпроса. Мин година ходих два пъти на консултация,снимаха ме,обясняваха,но не мога да се реша да вадя зъби,които едно че са здрави и второ са видими.За това и втория път отидох пак само да си говорим с ортодонта Sad Търся други варианти,ако има...

Аз се отказах май да слагам брекети, едно че много болка, второ вадят здрави зъби, 2 години дискомфорт, а накрая ако не носиш шина до живот (вечер, но да не би да е малко) зъбите ти се връщат пак. Не си струва мъката и дискомфорта. Единствено обмислям да поразпитам повече за тези прозрачните апаратчета, чичо ми в Америка носи такова, ясно е че са по-скъпи, но могат да се махат Simple Smile Така че ако някой си е слагал да сподели. Казват се Invasilign Или нещо такова.

# 121
  • Мнения: 1 109
Постоянният ритайнер се носи толкова време, колкото време си носил брекетите, ако си по- тежък случай се носят по две. Демек 1година с брекети= 2 години с ритайнер. До живот е само в тежките случаи, ако е имало много криви зъби, всеки със свое мнение или ако е лекувана захапка и т.н.
Но всеки сам си преценява и решава, как ще се грижи за своето здраве.
Според мен не е правилно да правиш такива крайни изказвания, защото много хора четат и ще си направят грешни заключения за самото ортодонско лечение.

# 122
  • Мнения: 296
Ритайнера ясно, аз говоря след него се слага шина, която се носи доживот само вечер Simple Smile
Иначе всеки сам решава да. Не мисля, че са крайни изказвания, от прочетеното по форумите всеки остава с такова впечатление- не е приятно преживяване да носиш брекети.

# 123
  • Мнения: 1 109
Ммм мисля, че  Не е така. ОД преценява дали да си с постоянен ритайнер или сменяем (Което е пъвросната шина). От която можеш да извлечеш полза, първо зъбите ти не се трият, понеже някой хора докато спят несъзнателно много стискат зъбите(като мен примерно) и второ можел да използваш шините за избелване на зъбите с гел Wink

# 124
  • Бургас
  • Мнения: 43
Аз си мисля, че момичето се е ориентирало добре. Алайнерите са далеч по-неинвазивни, а да се вадят здрави зъби само за естетиката... звучи варварско. Ортодонтията като наука има още доста да се развива и надгражда, за да й имаме пълно доверие.

# 125
  • Мнения: 23
На мен ми правиха стрипинг и не се наложи вадене на зъби .

# 126
  • Мнения: 1 008
Да допълня - всяка болка си заслужава! Даже когато ме боли, се чувствам добре, значи нещо работи  Laughing По-спокойна съм  Mr. Green Когато виждаш резултата, си казваш -  защо не го направих по-рано? newsm78
о

# 127
  • София
  • Мнения: 1 756
Да допълня - всяка болка си заслужава! Даже когато ме боли, се чувствам добре, значи нещо работи  Laughing По-спокойна съм  Mr. Green Когато виждаш резултата, си казваш -  защо не го направих по-рано? newsm78
о
Точно така се чувствам и аз! Peace
Минаха почти 3 месеца,откакто ги сложих и вече виждам промените.Сигурна съм,че всичко си струва.
Да,при мен почти няма болка(само при затягане)Доколкото знам при по тежките случаи лечението е доста болезнен процес,но не съм чула някой да съжалява,че се е подложил на него.
Всеки сам трябва да си прецени дали да слага брекети.Аз съжалявам,че не сложих по-рано.

# 128
  • Мнения: 296
Поне 6тима човека чух и още толкова познавам, които съжаляват, защото зъбите им са се върнали обратно, сега ще кажете, защото не са носили ритейнер и т.н а то понякога и ритейнера не може да ги удържи, искат си старото място. На други, дори да са ги миели перфектно зъбите им са се развалили. Не е вярно това, че всеки е доволен, има хора опропастени, защото ортодонтията е много сложна и недостатъчно развита, както по-горе се изрази жената.
Лично на мен ще ми е жал за зъбките да се променят, сладки и чаровни са ми така, защо всички трябва да сме перфектни като холивудски звезди по калъп.

Последна редакция: сб, 24 фев 2018, 22:19 от merry_100

# 129
  • Мнения: 215
Всеки сам си преценява дали да слага или не. Има ортодонти и ортодонти. Имам познат зъболекар-ортодонт, който веднъж в една по-отпусната обстановка каза "Оф, много са досадни и пипкави тия брекети, ама какво да ги правиш, печели се от тях". За щастие не всеки (зъбо)лекар е такъв. Аз познавам сума ти хора, които са носили отдавна брекети и зъбите са им в перфектна форма. Какво означава зъбите им се развалили ? И аз ги мия перфектно, пак трупам плака, но ходя през няколко месеца зъболекарят/ортодонтът да ми ги почистят от-до. Целта на брекетите не е "перфектност като холивудски звезди", да, определено единият резултат е естетически, другият е здравословен. Аз съм се родила с едри зъби, но малка челюст и следователно ми се изкривиха зъбите ужасно, едвам си затварях устата, липса на контакт на последни зъби, трудно чистене, отдръпване на венците... Въпреки че още съм в самото начало на лечението виждам ефект, на моменти имам ужасни болки, съобразявам се много с това какво ям, но не съжалявам. С това мнение не искам да влизам в спор, а просто казвам, че не трябва крайно да се отричат брекетите.

# 130
  • Мнения: 177
Не играе ли роля и това в каква възраст си сложил брекети? Доколкото знам, при тийнейджърите/20г. зъбите не се местят толкова, колкото при някой, който е носил на 40г.

# 131
  • Варна
  • Мнения: 5 131
Аз си мисля, че момичето се е ориентирало добре. Алайнерите са далеч по-неинвазивни, а да се вадят здрави зъби само за естетиката... звучи варварско. Ортодонтията като наука има още доста да се развива и надгражда, за да й имаме пълно доверие.

Да вземе да се закове някъде в началото с големи червени букви, че лечението с брекети не е само поради естетични съображения, че аман вече! През 2 страници едно и също се обяснява.

Случаите на пациентите един с един не си приличат, всичко е толкова индивидуално! Има толкова много специалисти! Някои не са кой знае какви професионалисти. Нормално е да има и недоволни хора.


merry_100, стой си със сладките и чаровни зъби, никой не те кара насила да се подлагаш на лечение, но тук повечето сме със зъби - далеч от сладки и чаровни и не разбирам защо няколко поредни поста се опитваш да обобщиш, че едва ли не брекетите са някаква излишна изхвърляница. Една лекарка ти е казала, че трябва да ти се вадят зъби и ти така си се изказала, че едва ли не това е задължителен елемент от процеса на всяко лечение. Прочела си някъде, че на някого са му казали, че ще носи ретайнерите си цял живот и бам - същия генерален общовалиден извод. Не се прави така! Не знаеш колко е трудно за един човек да събере кураж за тази стъпка, така че ако нямаш с какво да допринесеш в темата, не виждам какво още търсиш в нея.

# 132
  • Мнения: 1 109
Абсолютно съгласна съм!!!

# 133
# 134
  • Мнения: 296
Аз си мисля, че момичето се е ориентирало добре. Алайнерите са далеч по-неинвазивни, а да се вадят здрави зъби само за естетиката... звучи варварско. Ортодонтията като наука има още доста да се развива и надгражда, за да й имаме пълно доверие.

Да вземе да се закове някъде в началото с големи червени букви, че лечението с брекети не е само поради естетични съображения, че аман вече! През 2 страници едно и също се обяснява.

Случаите на пациентите един с един не си приличат, всичко е толкова индивидуално! Има толкова много специалисти! Някои не са кой знае какви професионалисти. Нормално е да има и недоволни хора.


merry_100, стой си със сладките и чаровни зъби, никой не те кара насила да се подлагаш на лечение, но тук повечето сме със зъби - далеч от сладки и чаровни и не разбирам защо няколко поредни поста се опитваш да обобщиш, че едва ли не брекетите са някаква излишна изхвърляница. Една лекарка ти е казала, че трябва да ти се вадят зъби и ти така си се изказала, че едва ли не това е задължителен елемент от процеса на всяко лечение. Прочела си някъде, че на някого са му казали, че ще носи ретайнерите си цял живот и бам - същия генерален общовалиден извод. Не се прави така! Не знаеш колко е трудно за един човек да събере кураж за тази стъпка, така че ако нямаш с какво да допринесеш в темата, не виждам какво още търсиш в нея.

Диди, не знам откъде идва тази злоба! Що за човек си да се нахвърляш така на другите. Всеки си решава сам за себе си какво да прави. Много ясно, че е трудна стъпка, много ясно че не е само от естетически съображения, не е нужно да си толкова груба. В темата съм, защото и аз се чудя за себе си дали има смисъл да се подлагам на лечението, като виждам, че негативите са повече от позитивите(според мен пак казвам, не е генерално заключение).
Успех на всички, които са се решили на тази стъпка и дано сте доволни!

Общи условия

Активация на акаунт