Стига с тия предразсъдъци

  • 6 907
  • 115
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 371
Момичета аз ли съм много смотана или вие всичките сте много силни жени....
Що така давам откат незнам....
свиквай.
това е положението. не очаквай разбиране от околните. нито за разликата във възрастта, нито за стабилното финансово положение, което имаш.
на мен каквото са ми говорили, роман мога да напиша. вече ми е смешно като ми ги подхвърлят, но преди много се притеснявах и "свивах перките".
мненията на другите вече не ме интересуват.
пс. завистта е нещо нелечимо.

# 31
  • Мнения: 6 167
Много ми е болно вече и не издържам  Cry Писна ми от злобни подмятания,че съм се омъжила за "дядо си"...Какво от това,че съпруга ми е 22 години по-голям от мен.Има ли някакво значение всъщност кой на колко години е?
Ей това българите сме страшно племе...
Омръзна ми от подмятания, че мъжа ми е турчин, че съм се омъжила за пари, че е много по-голям от мен.
След вчерашната случка вече не издържах.Слизам от колата с децата пред едно кафе в Димитровград и пристига една моя съученичка и ми казва: "Аууу Деска за такава кола и аз съм готова да се жертвам....я намери и на мен някой роднина на мъжа ти, че да си оправя малко живота"
При всяко прибиране в България се сблъсквам с подобни жлъчни коментари.
Опитвах се да не обръщам внимание, но не ми издържат нервите вече.От всякъде срещам едни такива учудени погледи като сме на разходка с децата и мъжа ми....
 Cry Cry Cry

боже! каква история селска  и проста! горката. направо .. нямам думи.
няма край злобата човешка. как не ти се радват, че имаш 3 деца, че караш хубава кола и че си обичана. Явно аз съм наивна.
не би ми стъпил крака в Град Димитровград.

ако обаче наистина трябва да ходя там - просто ще си карам колата, а някоя мърла ми намекне, че и Тя би се жертвала, й кажи че й, че си се омъжила по любов, и че изобщо не си виновна, че мъжа ти е И богат.
бръкни им малко в малките мозъци!
Карай си колата, дразни ги и си гледай дечковците!

# 32
  • Мнения: 5 539
А може би хорските приказки те дразнят, защото ти припомнят неща, които самата ти би искала да забравиш? Предполагам само, не те познавам и не знам какъв е случаят... newsm78

# 33
  • Мнения: 522
А може би хорските приказки те дразнят, защото ти припомнят неща, които самата ти би искала да забравиш? Предполагам само, не те познавам и не знам какъв е случаят... newsm78
Не, няма нещо което да искам да забравя и от което да се срамувам...
Мига в който го срещнах(съпруга ми), беше най - прекрасния миг в живота ми.Ако мога да избирам, бих избрала точно него още в 100 живота.

# 34
  • Мнения: 3 388
въобще не им се връзвай мила Деси. Хората винаги си намират повод за злоб и завист. И аз го изпитвам в определени моменти, гледам да не обръщам внимание
Моят съпруг е по-голям от мен само с 8 години, но пък е чужденец - та пак има повод за хорска завист и злословене.
Май работата е хич да не ти пука! Горе главата и не си го слагай на сърце  Peace

# 35
  • Мнения: 6 167
А може би хорските приказки те дразнят, защото ти припомнят неща, които самата ти би искала да забравиш? Предполагам само, не те познавам и не знам какъв е случаят... newsm78

моля те, какво говориш!
какво да си напомня? момичето има 3 деца! а хорските приказки са толкова Отровни само в малки градове като Димитровград и само в България.
Била съм в 22 страни до момента - е няяяяяяма такова нещо просто никъде!
както и няма хора, за които хорското мнение да е тооооолкова важно, че да си развалят семействата!!!

те ще я обсъждат и ако е беден и на нейната вързраст, защото е турчин.
ако не е турчин, ще я обсъждат, защото е по-голям, ако е е само богат ще я обсъждат, защото е богат.  ако пък е беден , млад , турчин ще я обсъждат , че сигурно е луда и тн и тн и тн.

аз не живея на пъпа на Италия, в малък град съм също - е как никой не погледна лошо на връзката ми с мъжа ми? той е с 12 години по-голям, а аз съм българка. Напротив, всички се радват за нас, хората дойдоха да ни поздравят , имаме и няколко подаръчета от съседки. Как никой не каза на свекърва ми ' абе, не можа ли сина ти да намери италианка, че с тая българка/румънка се е взел?, как нямаше никой да каже ' еми тя сигурно , за да избяга от мизерията се е оженила за него?' , как съседа ми разбра, че обичам домати и редовно намирам торбичка с домати от градинката му?, как до момета никой не ме е попитал ' ми вие сега защо не правите бебе, айде годинките минават?"

виж в София редовно ме питат ' как се уредих', 'къде го намерих' , ' как го хванах' , 'айде бе, няма ли да забременяваш' и тн.
последния път като бях в София даже колежка ми каза да престана да 'разпръсвам' щастие, защото хората са зли.

какво повече да кажа. Смелост и сила на Деси и това е.

# 36
  • Мнения: 583
като чета постинга не Lennie и се сетих за моя приятелка, която като се омъжи/на 26г/ повече от пет години нямаха детенце, но си бяха взели куче. правиха опити, но не стана веднага/е вече се радват на детенце/. понеже тя е мадама, която не остава незабелязана и се понесоха слухове, че не искала да си разваля фигурата ,затова не иска дете и си отглежда куче.щяло да и мине времето, мъжът и ще я остави/щото няма да е все красива/ и ще си се гледа с кучето ooooh!

# 37
  • софия
  • Мнения: 4 985
ooooooo mila moia.hich da ne ti puka.......
purvo -sorry za latineca ama sum na rabota...
 i sega,ako znaesh kolko sum im iala poparata na takiva goveda....
ne sum bila tochno v tvoita situacia no sestra mi e-omujena za turchin s 2o i kusur godini po-goliam ot neia naistina beshe s dosta vuzmojnosti no se subraha i se ojeniha bez tia dori da podozira za negovoto polojenie.....-jiveiat si mnogo dobre,mnogo se obichat i dushteria i ( moiata plemenica) koiato e ot predishen brak na sestra mi e mnogo obichano dete ot segashnia muj na sestra mi...Veche jiveiat i rabotiat v kitai ....
kogato biah uchenichka v7-8  klas bashta mi raboteshe naistina vajna pozicia v pravitelstvoto-kudeto na chovek mu e iasno che ne vzima malko pari.imah ogromni problemi v uchilishte i podmiatania vkluchitelno i ot tupite uchitelki-naprimer che vsiaka sutrin me voziat s mercedes na uchilishte(jiveeh na 5 minuti ot uchilishteto si),sestra mi se ojeni tochno po-nego vreme ,a tatako milia dori svatbata ne moja da plati, ta ia platiha svekurite,toi dodide bukvalno kato gost zashtoto edva moja da se otkopchi ot rabota...,posle sestra mi  i muja i (purvia) otidoha da jiveiat v apartament ot diado mu ,ne sa imali meden mesec, nishto,posle imaha skandali s svekurite i te doidoha s bebenceto da jiveiat u nas-dvustaen ap,vuv mestnite vestnici se poiaviha publikacii che  edi koi si podaril na dushteria si tristaen apartament za svatbata i meden mesec do havaite.....a az oshte si spomniam maika mi (leka i prust) koiato vecherta sled skandala se obadi na tatko v sofia i mu kaza"decata imat problem i shte doidat da jiveiat pri nas....,az spiah na dva suedineni fotioila za leglo v produljenie na 3 godini ot koeto si navliakoh i operacia i t.n.......imali sme momenti maika ne e imala pari da mi dade za obuvki ,ta prodavah vestnici-v 8 klas,za da si gi kupia,zashtoto togava dolara skachashe dvoino i troino vseki den.....I vednuj na porednoto podmiatane che hodia s mercedes na uchilishte mi pisna i otvurah" mi da ,koi kak se uredi...." ei kazvam vi taia onemia,i poveche ne me zakachi.znaeh si vernite priateli i ne pukashe.No samo az si znam kakvo e izjivialo moeto semeistvo i kolko sa plakali i dvamata mi roditeli...
 Priznavam sii az na momenti sum se chudela zashto taka uj 'imame" mnogo pari puk jiveem tolkova trudno(ama naistina trudno)....i namerih otgovora.kogato maika mi pochina ,razglejdah neinoto shkafche s lichnite veshti i kakvo namerih-edin kup kvitancii i bdokumenti v podkrepa na tazi detska gradina,na onzi detski dom,za izdavaneto na niakolko knigi za Vasil levski i drugi na tema istoria,Maika mi e turkinia no beshe Luda na tema istoria,mojeshe vsichko ot jivota na Levski da ti go citira i na sun da ia butnesh.
 estesveno sled vreme i "mnogoto Priateli" gi niamashe i t.n.No e strashno da se subudish i da chuesh kak basha ti plache posred nosht zaradi horskata zloba koiato te prevrushta v koshche za otpaduci i zahvurlia dushata ti niakude na mainata si
 leko razvodnih temata,no za purvi put pozvoliavam na surceto mi da spodeli chast ot vsichki tozi velik period v nasheto semistvo.....
 MAINATA IM NA VSICHKI VLECHUGI
 naslajdavai se,sega te odumvat che imash,utre shte te odumvat che niamash,ako si ot zlato shte rechat che mnogo svetish i t.n.
 Hubav den ti jelia ot cialoto si surce,i zapomni vinagi ima i drugi hora -prosto niakoj sa po-vuzpitani i ne biha si pozvolili da komentirat polojenieto ti ,dori da e za da ti kajat " bravo",  prosato zashtoto znaiat che e dostatuchno da si izkarate dobre pieiki po edno kafe s teb
 rdvai se be momiche-po dobre v ustata otkolkoto v krakat na horata da si.....

# 38
  • София
  • Мнения: 3 797
Ами това им трябва на хората - хляб и зрелище Confused

# 39
  • софия
  • Мнения: 4 985
oshte neshto da kaja,predi 6 i poveche godini biah v germani tochno za edna sedmica v bloka na bulgarskoto posolstvo.... eniama takova neshto naistina,za dva dni znaeh koi s kogo spal ,zashto spal ,kakvo iskal,...no iznenada mi beshe kato razbrah che az sus shefa s na bulg kult. cenur
 ama taka se zabavliavah,biah tam edna sedmica pri tova non stop s priateli- e kak uspiaha da go izmisliat neznam

# 40
  • Мнения: 5 370
Ако ти самата си убедена не на 100, а на 200% в това, което си направила-хич няма да ти пука за хорското мнение.
И мен преди години ме ядяха пък защо още не сме били женени-имам предвид родния ми град. Само след 3-4 месеца им запуших устите, щото пък те смятаха, че "софиянецът ме използва", а не ме ще за жена. Crazy

# 41
  • Мнения: 3 388

виж в София редовно ме питат ' как се уредих', 'къде го намерих' , ' как го хванах' , 'айде бе, няма ли да забременяваш' и тн.
последния път като бях в София даже колежка ми каза да престана да 'разпръсвам' щастие, защото хората са зли.


И с мен е така, само че във Варна........  и от това най-много боли, хора които познаваш да говорят така. А се случва чужди да ти се радват искрено. Тук в Италия нямам никакви проблеми в това отношение, около мен са адски мили и ме карат да се чувствам много добре  Grinning

# 42
  • Мнения: 11 313
те ще я обсъждат и ако е беден и на нейната вързраст, защото е турчин.
ако не е турчин, ще я обсъждат, защото е по-голям, ако е е само богат ще я обсъждат, защото е богат.  ако пък е беден , млад , турчин ще я обсъждат , че сигурно е луда и тн и тн и тн.

аз не живея на пъпа на Италия, в малък град съм също - е как никой не погледна лошо на връзката ми с мъжа ми? той е с 12 години по-голям, а аз съм българка. Напротив, всички се радват за нас, хората дойдоха да ни поздравят , имаме и няколко подаръчета от съседки. Как никой не каза на свекърва ми ' абе, не можа ли сина ти да намери италианка, че с тая българка/румънка се е взел?, как нямаше никой да каже ' еми тя сигурно , за да избяга от мизерията се е оженила за него?' , как съседа ми разбра, че обичам домати и редовно намирам торбичка с домати от градинката му?, как до момета никой не ме е попитал ' ми вие сега защо не правите бебе, айде годинките минават?"

виж в София редовно ме питат ' как се уредих', 'къде го намерих' , ' как го хванах' , 'айде бе, няма ли да забременяваш' и тн.
последния път като бях в София даже колежка ми каза да престана да 'разпръсвам' щастие, защото хората са зли.

какво повече да кажа. Смелост и сила на Деси и това е.

Подписвам се с 2 ръце под твоя постинг. Моя мъж е 9 г по-голям от мен.
Чувала съм коментари - Ей, излъга го твоя немчо,  набързо му роди 2 деца и  подобни на твоите. Това от "приятелки".
Деси, гледай си децата и мъжа и престани да плащаш данък обществено мнение.

# 43
  • Мнения: 2 755
Към злобните хора изпитвам само.... съжаление. Това са бедни духом хорица. Оплюването на  другите е просто опит да принизят някого до собственото си ниво, а в същото време, вътрешно се самоизяждат. Не им е лесно. Как въобще, такива хора могат да ви ядосат?
Живейте си животa и оставете злобарите на мира. Те са вредни за себе си, не за вас. Peace

Последна редакция: сб, 20 май 2006, 15:24 от Tonita

# 44
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Колко те разбирам..... Hug За съжаление, за себе си рецептата: да не обръщам внимание, не съм я намерила. Преди години общото клюкарстване се отрази на една моя връзка. Беше от неговите роднини, които умираха от яд, че не съм като тях. Не можах да се примиря, колко сълзи съм изплакала....След това беше злобата към цялото ми семейство. Като се сетя и целия ужас идва в съзнанието ми. Сега ме преследва друг ужас, че ако се върна дори във ваканция ще започне другата злоба: защо съм избрала да бъда в Холандия, как , с кого и т.н. Този български "прекрасен  навик"да се бъркат на всяка цена във всичко ме влудява и депресира.

Всеки казва да не се обръща внимание, но колко е лесно да се каже.....Може би, можем да се научим да затваряме устата на хората, да не ги чуваме....За съжаление, на мен ми е много трудно и ти пожелавам поне ти да успееш.....  bouquet  Hug 

Общи условия

Активация на акаунт