Трайно изправяне на косата с кератин

  • 12 858
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 107
Не го правя сама, имах предвид, че не всеки фризьор се навива да го прави, независимо от цената. За моята коса ми вземат 60 лв.

# 16
  • Мнения: 3 213
Може ли координати на Вашия фризьор ?

# 17
  • Мнения: 2 107
Не съм от София Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 11 763
До колкото знам на запад правят Brazilian blowout. Тук не съм чувала някъде да се прави, от години търся, ако някой знае къде да казва.

# 19
  • Мнения: 295
Записвам се да следя. Във Варна имаше оферти за трайно изправяне, намалени, доколкото си спомням, от 100-и-нещо на 30-и-нещо лева. Тогава се интересувах доста и няколко фризьорки ми казаха, че има ефект, но било препоръчително за дебел косъм, небоядисана коса, защото косата изтънявала от процедурата и падала боята. Аз очаквах точно това - сухите ми краища да се оправят малко и да не приличам на разплетена кошница. Но като чух това, се отказах. Очевидно не навсякъде се прави по един и същ начин.

Маце, какво представлява това бразилско издухване? За пръв път чувам.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Моята фризьорка прави изправяне с кератин. Косата ми е ужасно чуплива, но все още не съм се решила, а и около 100 лв ще струва. Такава цена ми каза като бях с дължина каре.

# 21
  • Мнения: 60


А от къде сте?

# 22
  • Мнения: 5 685
Повдигам темата за да попитам дали някой е правил кератинова терапия за подхранване и заздравяване на косата и колко струва? И изобщо какви са отзивите от тази процедура.

# 23
  • Мнения: 24 467
Мони, отговорих ти и на лични, но вероятно е по-добре да споделя впечатления и в темата. Цената при мен последно беше 25.00 лв., но, както вече писах, аз не изправям косата си, а само я подхранвам. Както писах, мисля, ходя не по-често от 6 месеца, при мен дори е на около година, че и повече, на терапия. До скоро тя беше с нагряване на косъма за поемане на химикала и косата ми се изправяше но само до първото измиване, след което си заемаше отново естествения си вид на къдрава коса, но омекотена. Последният път фризьорката ми каза, че вече нямало нужда при тази терапия да се преминава към нагряване на косъма и аз, естествено, го предпочетох, т.к. нагряването /то си е направо горещо/ не е полезно за косата и я приложих без такова.

# 24
  • Мнения: 5 685
Благодаря много за изчерпателния отговор! Беше ми полезно!
В София ми искат 250 лв. за тази терапия,  та сега съм в чуденка дали да я правя.

# 25
  • Мнения: 166
Повдигам темата за да попитам дали някой е правил кератинова терапия за подхранване и заздравяване на косата и колко струва? И изобщо какви са отзивите от тази процедура.

И аз се интересувам. Предложиха ми го като терапия за подхранване, но след като прочетох какво се е случило с косите на момичета, правили си трайно изправяне с кератин доста се разколебах... То ясно, че не е същото, ама все пак... Може ли да напише някой по-подробно как се отразява на косата - след седмица, след месец-два, три.... С гъста коса съм, но с руси кичури, които си стоят по-сухички, но не знам наистина дали си заслужава да си правя такива експерименти или да си карам на много маски, масла и разни други продукти.

# 26
  • Мнения: 15
Здравейте! Някой използвал ли е или чувал ли е мнения за трайно изправяне с тези продукти- " Кератинов Комплект за трайно изправяне Alfaparf Keratin theraphy smoothing Kit" . Виждам, че го предлагат в zlatna ribka за 75лв ,както и в различни салони за около 50-80лв цялата процедура. Косата ми е чуплива, тънка, не е дълга и ми е писнало постоянно да я издухвам или минавам с пресата, за да има някаква форма. Чудя се за тази терапия.

Общи условия

Активация на акаунт