За нервите по време на бременност

  • 5 225
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 67
Как нервите, които изразходвам се отразяват на бебето? В петия месец съм и от самото начало съм като полудяла, всичко ме дразни и се ядосвам бурно за най-малкото нещо. Не мога да се позная, никога не съм била такава.

# 1
  • Мнения: 4 978
И аз бях оса по време на бременността..., нормално е. Просто мисли за бебчето и това, че то е най-важно на света. Проблеми винаги ще има, дразнители също.
Иначе, доколкото знам, влияе на бебето.

# 2
  • Мнения: 54
все си мисля,че темата с нервността при бременните малко се преекспонира и се спекулира с това.жсички ми казват,че съм много нервна,но аз си мисля,че малко преиграват и го казжат по задължение.не вярваи в тази теория.

# 3
  • Мнения: 1 259
Това е нормално,и аз бях така ама до 4-ия месец.След това ми мина нерва и си изкарах прекрасно бременността.Пожелавам го и на теб  bouquet. Успокой се и се радвай на момента Grinning

# 4
  • Мнения: 683
все си мисля,че темата с нервността при бременните малко се преекспонира и се спекулира с това.жсички ми казват,че съм много нервна,но аз си мисля,че малко преиграват и го казжат по задължение.не вярваи в тази теория.
Както си го направиш. Аз изключих всичко, правех каквото ми се иска когато ми се иска и както ми се иска. Чувствах се прекрасно. Не знам дали това има значение, но дъщеря ми и до сега си е много кротко дете. Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 4 806
не знам, как се отразява на бебчето, но на околните със сигурност не добре. Направи си ежедневието такова, че да не се изнервяш. Едва ли имаш чак толкова много поводи. Все пак и бременната жена си е просто жена. Да, има някакъв хормонален дисбаланс. Но и всяка от нас, убедена съ, има достатъчно сили, за да го овладее.

От категорията "бабини деветини": кават, че ако мама е спокойна по време на бременността, то и бебчо ще е спокоен. Не вярвам, но знае ли човек. Аз си бях спокойна и си имах много спокойно бебе.

# 6
  • Мнения: 723

От категорията "бабини деветини": кават, че ако мама е спокойна по време на бременността, то и бебчо ще е спокоен. Не вярвам, но знае ли човек. Аз си бях спокойна и си имах много спокойно бебе.

Аз хич не бях спокойна, но не толкова заради хормони, колкото защото взех 11 изпита по време на бременността, и малката също беше неспокойна. Така е и при една моя приятелка, а при друга много спокойна, бебчо също е спокоен. Може да са бабини деветини, но в случаите около мен е вярно.  Peace

# 7
  • Мнения: 1 040
Зная само, че когато сме изнервени в организма ни се отделя някякъв хормон не му помня името, които влияе на бебето. Така че дайте да го даваме по-спокойничко. Аз също съм доста нервна откакто съм бременна все едно не съм аз. Но се старая да се ядосвам по малко за да е добре бебчо.

# 8
  • Мнения: 5 299
Аз бях ужасно нервна по време на бременноста. Не съм забелязла да се е отразило на бебето.

# 9
  • Мнения: 554
Аз бях ужасно нервна по време на бременноста. Не съм забелязла да се е отразило на бебето.

 Peace Ох, успокоих се! То и аз все се нервя и плача ли плача, та ми беше дошло до гуша от приказки от сорта: "Недей, че бебето ще е ревливо и т.н." Ами като ми се плаче и се стискам да не би пък да е по-добре.

# 10
Наси е на 3години и половина и ще си има братче живот издраве след 5 месеца.
С Наско бременността ми мина в пълно спокойствие и той е едно много умно и добро момче.
Но сега е друго.Чувствителността ми е много по голяма и доста често си поплаквам и бебчо в корема ми е доста неспокоен.
Опитвам да съм спокойна но като с Наско не може да е същото.

# 11
  • Мнения: 648
Нервех се толкова, колкото и преди да забременея, емоционална съм и често паля бързо, едвали това се е отразило на Али, тъй като виждам в нея е същия темперамент като на майка й hahaha Почти по всички номера си приличаме Grinning
Та по темата и да се чудиш и да се опитваш да си спокойна то това само с желание не става, дай го по-спокойно и спинкай повече Hug

# 12
  • Мнения: 1 753
По време на втората ми бременност имах страхотни проблеми от лично и професионално естество. Изхабих ужасно много нерви, имаше период в който просто не бях на себе си. За щастие това не се отрази на бебето и то сега е много спокойно и щастливо същество.

Съветът ми, доколкото можеш да го спазиш разбира се е: не се хАби  Peace Гледай си кефа и не се ядосвай излишно. Просто това не помага...

# 13
  • Мнения: 1 489
При първата ми бременност бях спокойна,а малката не беше особенно спокойно бебе.Сега при втората бременност съм нервна и ще видим дали и то ще е нервно или спокойно.

# 14
  • Мнения: 175
Аз бях кълбо от нерви на първата ми бременноста  Crazy Crazy Crazy , то не беше рев , то не беше истерия .... чудя се как не ме гръмна любимия  #2gunfire #2gunfire #2gunfire  . Simple Smile Нервите си остават само за твоя сметка . На бебчо не му вредиш . В момент , когато си гневна се отделят вещества , които повишават адреналина му Simple Smile . Иначе нищо лошо не му се случва .
Малката беше мнооооооого спокойно бебе - нито колики , нито рев вечер , нито денем . Само спеше и ядеше , докато тия зъби не ни развалиха идилията  #Cussing out #Cussing out #Cussing out .
Сега съм спокойна  ( поне до сега ) . Simple Smile Действам с релаксиращи техники , когато се ядосам  - приятна музика , позитивно мислене , медитация . Помага ми .  Grinning

# 15
  • Мнения: 817
Леле,ако знаеш аз какво магаре бях!!
Ужасна просто всичко и всички ме дразниха!
Мъжът ми обича да си хапва много майонеза,ако знаеш колко майонези имаше залепени за килима в кухнята от мен,ей така без нищо.За най-малкото нещо и аз избухвах и мятах каквото ми е най-близко на масата,абе направо за психото си бях! smile3511

# 16
  • Габрово
  • Мнения: 336
Мисля, че твоята нервност не влияе на бебчето по време на бременността. Ако обаче си нервна по темперамент, то може да наследи твоят и също да е нервно.
Наслаждавай се на бременността си, защото това е единственото време, в което можеш да се поглезиш и да те поглезят без да имаш друг повод.   bouquet

# 17
  • Мнения: 3 760
До към 5-ти месец бях доста нервна. След това се поуспокоих.
Бебка е много спокойна (за сега  Laughing)

# 18
  • Мнения: 7 186
И аз бях кълбо нерви. Rage smile3511
Бебето ми обаче е много спокойно и кротко. Hug

# 19
  • Мнения: 3 376
Поуспокоих се малко...И на мен всички наоколо ми повтарят,че каквато съм аз такова ще е бебето...А пък аз съм една...нервна,избухлива,недоволна,мърмореща.... newsm61  Горкия ми мъж,все той е виновен за всичко,но на моменти се поосъзнавам какво му причинявам  smile3512

Но си мисля,че наистина не трябва да допускаме негативни емоции в себе си,трябва се мисли по-позитивно,все пак предстои едно от най-важните събития.Малко или много малкото човече усеща всичко.Повярвай ми аз се мъча със сетни сили да не съм такава лоша smile3505

# 20
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз бях ужасно нервна по време на бременноста. Не съм забелязла да се е отразило на бебето.
Peace

# 21
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Аз бях тотално откачене по време на цялата бременност Crazy. Все едно не бях аз, или бях в нестихващо ПМС ooooh!. ОБАЧЕ- всичко изкарвах навън/не ми е присъщо/ и все другите ми бяха виновни и ги нареждах наред. С други думи- близките ми казват, че не се е издържало на моменти, но за себе си бях права за всичко и следователно спокойна. Мишо е спокоен като темперамент и съм сигурна, че се дължи на факта, че не си слагах много неща на сърцето.

# 22
  • Мнения: 670
Вреди ли бременната на плода, със своите емоции.. НЕ е моят отговор

# 23
  • Мнения: 174
И аз си мисля че не би трябвало да вреди. Аз като гледам другите бременилки, а и аз съм от тях - направо са ме подгонили лудите  Laughing Емоциите ми изригват от най-малката някаква причина. Целия свят ми е крив - ужас  #Crazy

# 24
  • Мнения: 11 505
По време на втората ми бременност имах страхотни проблеми от лично и професионално естество. Изхабих ужасно много нерви, имаше период в който просто не бях на себе си. За щастие това не се отрази на бебето и то сега е много спокойно и щастливо същество.

Съветът ми, доколкото можеш да го спазиш разбира се е: не се хАби  Peace Гледай си кефа и не се ядосвай излишно. Просто това не помага...
Това е и моята история.Много нерви изхабих,но слава Богу Беба е спокойна и щастлива.Когато ти се плаче-поплачи си,но все пак заради самата теб гледай да не се изнервяш за всичко и заради всички. Hug

# 25
  • Мнения: 222
И при мен не6тата стоят като при пове4ето моми4ета, нервна съм, пла4а zа 6тяло и не6тяло, мъжът ми е вдигнал ръце от мен, дори сно6ти пак се скарахме и аz един 4ас рев. Сигурно се отраzява на бебето, но просто ни6то немога да направя, 4акам да се роди и се надявам не6тата да се променят.Дори таткото ни zапла6ва 4е второ бебе нямало да има zа6тото, о6те една бременност не би иоzдържал... Weary. Но 6те видим.... newsm48 , по важно е това бебо4е да се роди живо и zдраво. Praynig

# 26
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Аз съм нервна доста наистина. Купихме си апартамент и сега правим огромен ремонт там, чакам до края на месеца да се нанесем вече, но ги изживявам много сериозно нещата. Нямам търпение да се нанесем там и да се поуспокоя, това просто не ми дава покой. Дано бебка като се появи на бял свят да не е нервна и ревлива много, заради мойта не особено спокойна бременност.

# 27
  • Мнения: 8 242
Винаги съм си била нервна - и преди да забременея  Rolling Eyes Сега поне си имам оправдание.. поне още малко  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 1 586
az sa6to sam mnogo nervna i 4esto vsi4ko i vsi4ki me drazniat.Izbuhvam mnogo 4esto  [smilie=smile3514.gif]az 4etoh niakade,4e ako ti si nervna po vreme na bremennostta i beb40 6te e kato se rodi.neznam dano da ne my vredi.................. Shocked

# 29
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Не съм по-нервна от преди, е може би в началото бях, но вече- не! Пък и гледам да съм спокойна заради бебо! Много неща ме дразнят, но гледам да не им обръщам внимание!  Peace
По-добре гледай да си максимално спокойна, отколкото да се успокояваш с това, че на бременните им е позволена да са по-нервни! Naughty

# 30
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Ох, аз също напоследък се дразня от всичко - вкъщи сме в ремонт, няма и къде да се прибера да си почина хубаво, но му се вижда края, дано е по-скоро ... веднъж да се насля наспокойствие и мисля, че ще ми мине, поне за миг .....

# 31
  • Мнения: X
О и аз съм трудна за изтрайване...но какво да ме правят-поне още малко ще ме търпят...Макар,че с наближаването на края усещам,че поне вътрешно се поуспокоявам....но външно пак съм си непоносима......

Общи условия

Активация на акаунт