ЕНДОМЕТРИОЗА - ТЕМА 13

  • 57 801
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 9 110
Ами то до скоро и при мен ендометриозният реагираше по-добре, но пък него не искат да го бодат, защото си има киста, даже вече е двойна (двукамерна) и става мазало. И като цяло избягват и са доста предпазливи.

# 16
  • In transit
  • Мнения: 11 811
Неприятно е. До преди две години даже не знаех какво е това ЕМ...

# 17
  • Мнения: 1 694
Зазу при мен естрогена под минимума вече 2 години,  но цикъла си ми е редовен и О си имам всеки месец. Даже с кистата като бях пак ми беше много нисък Е2.
За другото при мен здравия Я отказва да реагира на стимулацията. Реагира само рязания. Много борбен ще излезе. В него ми е надеждата. То защото никой лвкар не му дава надежда и шансове. Grinning
За храненето и аз на мнението на Съни.

Да не забравя да и благодаря за темичката!

Имате нисък Е2 и въпреки това имате ендометриоза, това ли казвате?

# 18
  • Мнения: 1 554
Аз съм с CA-125 - 41 при долна граница 35. Нямам киста сега. Оперирана съм лятото. Днес ми е втори ден и пусках сутринта ФСХ и Е2. ФСХ е 12,04 IU/l (Фол. фаза 3.5-12.5), а Е2 е 157.50 pmol/l (фол. фаза 46-607). Т.е. Естрадиола ми е ок, но съм си носител, да. Ако това беше въпросът

# 19
  • Мнения: 1 694
Значи високият естрадиол не е определящ за наличието на Ем, ето вие дори с нормален Е2 сте носител, имате тая гад. Аз СА-125 не съм пускала. Имам систа на десен яйчник, откриха ми я декември 2016, но ямно не расте, щото от тогава си седи под 3 см, около два е. Преди тодини имах адски болки при менструация, товжря за периода от 16- тата до към 32- рата си година, яко пиех обезболяващи. Сега от няколко тодини 2-3-4 някъде нямам болки при менструация и не пия обезболяващи, не съм правила лапароскопии и операции.

# 20
  • Мнения: 1 554
Значи високият естрадиол не е определящ за наличието на Ем, ето вие дори с нормален Е2 сте носител, имате тая гад. Аз СА-125 не съм пускала. Имам систа на десен яйчник, откриха ми я декември 2016, но ямно не расте, щото от тогава си седи под 3 см, около два е. Преди тодини имах адски болки при менструация, товжря за периода от 16- тата до към 32- рата си година, яко пиех обезболяващи. Сега от няколко тодини 2-3-4 някъде нямам болки при менструация и не пия обезболяващи, не съм правила лапароскопии и операции.

От къде си сигурна, че кистата е ендометриозна? Дори CA-125 щом не си пускала, няма как да си сигурна. ЕМ се доказва на 100% само с хистологично изследване след операция. Естествено по-опитните лекари могат да предположат с висока степен на сигурност, че кистата е ЕМ, но поне CA-125 трябва да се пусне. Нямаш болки, което за ЕМ не е характерно. Съсиреци имаш ли при менструация?

# 21
  • In transit
  • Мнения: 11 811
Зазу при мен естрогена под минимума вече 2 години,  но цикъла си ми е редовен и О си имам всеки месец. Даже с кистата като бях пак ми беше много нисък Е2.
За другото при мен здравия Я отказва да реагира на стимулацията. Реагира само рязания. Много борбен ще излезе. В него ми е надеждата. То защото никой лвкар не му дава надежда и шансове. Grinning
За храненето и аз на мнението на Съни.

Да не забравя да и благодаря за темичката!

Имате нисък Е2 и въпреки това имате ендометриоза, това ли казвате?
Точно това казвам. 7см. ЕМ киста ми изрязаха.

# 22
  • Мнения: 1 554
по едно време и аз бях решила да се храня здравословно. спрях свинското и пилешкото почти. няма как напълно, но ограничих доста. ядях телешко или пуешко, ако ми се дояде месо. захарта и въглехидратите също много ги ограничих. обаче почнах много да отслабвам, въпреки че не ми беше това целта. от 52 кг стигнах 47 и започнах много да се притеснявам. затова сега пак си ям, както преди с малки изключения. в интерес на истината, откакто си върнах стария режим на хранене, хормоните ми влязоха в норма... може и да е съвпадение, но факт  newsm78

# 23
  • Мнения: 1 275
И аз това щях да попитам.Като пример ще посоча изискванията на фонда–не се признава диагнозата ендометриоза без хистология на кистата. Чела съм че при някои момичета СА125 не е повишен въпреки болестта.При дъщеря ми преди операцията беше 56..две години по–късно 30.Въпреки това пак има болки и малка киста за която трима лекари казват че е ендометриозна..включително и турския лекар.


Мил
Значи високият естрадиол не е определящ за наличието на Ем, ето вие дори с нормален Е2 сте носител, имате тая гад. Аз СА-125 не съм пускала. Имам систа на десен яйчник, откриха ми я декември 2016, но ямно не расте, щото от тогава си седи под 3 см, около два е. Преди тодини имах адски болки при менструация, товжря за периода от 16- тата до към 32- рата си година, яко пиех обезболяващи. Сега от няколко тодини 2-3-4 някъде нямам болки при менструация и не пия обезболяващи, не съм правила лапароскопии и операции.

От къде си сигурна, че кистата е ендометриозна? Дори CA-125 щом не си пускала, няма как да си сигурна. ЕМ се доказва на 100% само с хистологично изследване след операция. Естествено по-опитните лекари могат да предположат с висока степен на сигурност, че кистата е ЕМ, но поне CA-125 трябва да се пусне. Нямаш болки, което за ЕМ не е характерно. Съсиреци имаш ли при менструация?

# 24
  • София
  • Мнения: 781
Момичета, без да съм кой знае какъв капацитет по ЕМ, започвам да си мисля, че високите естрогени са само причина ЕМ да се зароди. След това веднъж появила се, си расте и тук вече не знам дали естрогените имат роля.

Аз съм на кръстопът. Бях се засилила към Турция, но сега си мисля, че ако качеството на Я ми е перманентно лошо дори и там няма да могат да ме забременят... Твърде черногледа ли съм или съм реалист? Вие какво бихте ме посъветвали? Мъжът ми нещо се дърпа за Турция, но аз не искам вече да губя и месец време, защото това е само в моя вреда...

Досега не съм правила нито един стимулирам опит. Имам 2 на ЕЦ (1 - биохимична, всички знаем причината; 2 - не се извади Я изобщо). Да опитам ли със стимулация или да опитам още веднъж на ЕЦ?

Сигурно е тъпо да питам вас, но ще се побъркам вече от незнаене какво да правя. Лошото е, че вече не вярвам на нито един БГ лекар. Имам чувството, че подхождат повърхностно и че не им достигат знания. Специално за нашия случай - ендометриоза.

Скрит текст:
След моята лапароскопия е трябвало да пристъпя към инвитро веднага, а не да чакам да забременея по естествен път. 10 месеца след лапарото забременях естествено, но беше мисед. Тогава се обнадеждих, че ще се получи скоро пак и изобщо не се усетих, че може причината за аборта пак да е некачествена яйцеклетка (имаше неправилен брой хромозоми). Това трябваше доктор да ми го каже, а не стандартното "Случва се!". Защото слушах доктора си сега съм отново с киста, все едно не съм имала лапаро, без да мога да направя втора операция заради резерва, който вече е и по-малък. Имам усещането, че шансовете ми са вече минимални!!!! Бясна съм! Лекатите са за това да ни помагат, а не да ни успокояват, че "ще стане". Ами не става....и ми се реве с глас....

# 25
  • Мнения: 1 554
Момичета, без да съм кой знае какъв капацитет по ЕМ, започвам да си мисля, че високите естрогени са само причина ЕМ да се зароди. След това веднъж появила се, си расте и тук вече не знам дали естрогените имат роля.

Аз съм на кръстопът. Бях се засилила към Турция, но сега си мисля, че ако качеството на Я ми е перманентно лошо дори и там няма да могат да ме забременят... Твърде черногледа ли съм или съм реалист? Вие какво бихте ме посъветвали? Мъжът ми нещо се дърпа за Турция, но аз не искам вече да губя и месец време, защото това е само в моя вреда...

Досега не съм правила нито един стимулирам опит. Имам 2 на ЕЦ (1 - биохимична, всички знаем причината; 2 - не се извади Я изобщо). Да опитам ли със стимулация или да опитам още веднъж на ЕЦ?

Сигурно е тъпо да питам вас, но ще се побъркам вече от незнаене какво да правя. Лошото е, че вече не вярвам на нито един БГ лекар. Имам чувството, че подхождат повърхностно и че не им достигат знания. Специално за нашия случай - ендометриоза.

Скрит текст:
След моята лапароскопия е трябвало да пристъпя към инвитро веднага, а не да чакам да забременея по естествен път. 10 месеца след лапарото забременях естествено, но беше мисед. Тогава се обнадеждих, че ще се получи скоро пак и изобщо не се усетих, че може причината за аборта пак да е некачествена яйцеклетка (имаше неправилен брой хромозоми). Това трябваше доктор да ми го каже, а не стандартното "Случва се!". Защото слушах доктора си сега съм отново с киста, все едно не съм имала лапаро, без да мога да направя втора операция заради резерва, който вече е и по-малък. Имам усещането, че шансовете ми са вече минимални!!!! Бясна съм! Лекатите са за това да ни помагат, а не да ни успокояват, че "ще стане". Ами не става....и ми се реве с глас....

върви в Турция. има момичета, които споделят, че нищо в Турция не е било такова, каквото са им го описвали в БГ. Правили сте вече опити в БГ без успех, няма какво да се мотаете повече. може и да не става, ама може пък и да стане. Успех!

# 26
  • Мнения: 1 694
Значи високият естрадиол не е определящ за наличието на Ем, ето вие дори с нормален Е2 сте носител, имате тая гад. Аз СА-125 не съм пускала. Имам систа на десен яйчник, откриха ми я декември 2016, но ямно не расте, щото от тогава си седи под 3 см, около два е. Преди тодини имах адски болки при менструация, товжря за периода от 16- тата до към 32- рата си година, яко пиех обезболяващи. Сега от няколко тодини 2-3-4 някъде нямам болки при менструация и не пия обезболяващи, не съм правила лапароскопии и операции.

От къде си сигурна, че кистата е ендометриозна? Дори CA-125 щом не си пускала, няма как да си сигурна. ЕМ се доказва на 100% само с хистологично изследване след операция. Естествено по-опитните лекари могат да предположат с висока степен на сигурност, че кистата е ЕМ, но поне CA-125 трябва да се пусне. Нямаш болки, което за ЕМ не е характерно. Съсиреци имаш ли при менструация?
Правя инвитро в Турция, при прегледа докторите, казаха, че това е шоколадова киста, също и ми казаха, че яйчниците са обвити в нещо като обвивка и предполатат, че е ендометриоза. Няма как да ми направят лапаро и хистология на кистата, защото тя е малка и ако се оперира това допълнително ще влоши резерва. Склонна съм да вярвам на тамошните лекари. Добър лекар може да диагностицира и само с преглед.
Съсиреци имам, но не всеки месец, понякога имам, на друг друг цикъл пък нямам. Болките са лек дискомфорт, в никакъв случай не са непоносими, както преди години.

# 27
  • Мнения: 2 843
Записвам се с пожелание всички да надвиете над ендометриозата!
Зазу, не започна ли стимулация? Провали ли се? Гушвам те силно Hug
И моя Е2 си беше в норма, а в епикризата съм почти 4та степен определена...

# 28
  • София
  • Мнения: 781
Воайорче, аз правих опит в Турция. За съжаление неуспешен. Кофти яйцеклетки. Но при мен не се и очакваше кой знае какъв отговор на яйчниците, защото заради ендото на практика единият яйчник не работи. А и заради золадекса другия яйчник е силно потиснат, високо ФСХ, възраст и т.н. При мен нямаше как да избегна лапарото, доста голяма киста си беше. Ако имаш някакви допълнителни въпроси съм на разположение

Сънни, много съжалявам! Sad

# 29
  • София
  • Мнения: 9 110
Кокосче, нямах добри яйцеклетки за оплождане за съжаление Rolling Eyes.

Общи условия

Активация на акаунт