Без пулс в 7г.с!!

  • 4 396
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Здравейте мамита!! Тук съм за да споделя нещо с вас,а и ако някоя от вас е преживяла същото нека сподели.Преди 2 години и половина бях бременна загубих бебчето(така нареченият миссед аборт) в 9 г.с получил кафеникаво зацапване, веднага отидох при гинеколога не каза нищо особено ,биеха ми нош -па за задържане и на следващата седмица отидох отново на преглед оказа се, че бебчето в 8 седмица е спряло да се развива.. Беше ми много тежка тази загуба мислех си, че повече няма да мога да забременя.. След аборта отидох на преглед (профилактичен) казаха, че всичко е наред и мога да си действам не ми направиха никакви изследвания за да се разбере причината.. И ето сега се повтаря същата история.. Бременна съм в 5 г.с получих отново кафеникаво зацапване предписаха ми утрогестан, нош-па и аспирин протект ,след седмица зацапването спря, отидох на преглед доктора каза че не вижда ембрион (6г.с) Тази седмица отидох отново на преглед в 7г.с други ден влизам в 8г.с .Доктора каза, че сега вижда ембрион но няма пулс, каза че бременността е спряла да се развива.. И 2-та пъти ме гледа с вагинален ехограф.. Каза, че ако и в понеделник няма пулс ще го махне.. Много ми е тежко наистина.. Но не съм изгубила надежда все още моля се да стане чудо!! Моля ви момичета стискайте палци да чуем пулс  Heart Cry

# 1
  • София
  • Мнения: 64
Здравейте мамита!! Тук съм за да споделя нещо с вас,а и ако някоя от вас е преживяла същото нека сподели.Преди 2 години и половина бях бременна загубих бебчето(така нареченият миссед аборт) в 9 г.с получил кафеникаво зацапване, веднага отидох при гинеколога не каза нищо особено ,биеха ми нош -па за задържане и на следващата седмица отидох отново на преглед оказа се, че бебчето в 8 седмица е спряло да се развива.. Беше ми много тежка тази загуба мислех си, че повече няма да мога да забременя.. След аборта отидох на преглед (профилактичен) казаха, че всичко е наред и мога да си действам не ми направиха никакви изследвания за да се разбере причината.. И ето сега се повтаря същата история.. Бременна съм в 5 г.с получих отново кафеникаво зацапване предписаха ми утрогестан, нош-па и аспирин протект ,след седмица зацапването спря, отидох на преглед доктора каза че не вижда ембрион (6г.с) Тази седмица отидох отново на преглед в 7г.с други ден влизам в 8г.с .Доктора каза, че сега вижда ембрион но няма пулс, каза че бременността е спряла да се развива.. И 2-та пъти ме гледа с вагинален ехограф.. Каза, че ако и в понеделник няма пулс ще го махне.. Много ми е тежко наистина.. Но не съм изгубила надежда все още моля се да стане чудо!! Моля ви момичета стискайте палци да чуем пулс  Heart Cry

Здравей, аз също съм преживяла такъв аборт след зацапването изчезнаха симптомите на бременност Sad
Не знам при теб как е ?Аз бих потърсила второ мнение Wink всичко ще е наред надявам се  Kissing

# 2
  • Мнения: 17
Съжалявам за загубата Disappointedи благодаря за подкрепата Kissing Heart  да като се замисля симптомите ми изчезнаха не,че бяха много но вече не ходя толкова често до wc нямам апетит.. Disappointed

# 3
  • София
  • Мнения: 64
Съжалявам за загубата Disappointedи благодаря за подкрепата:kissing_heart: да като се замисля симптомите ми изчезнаха не,че бяха много но вече не ходя толкова често до wc нямам апетит.. Disappointed

Потърси второ мнение Simple Smile Всичко ще е наред нищо не се знае пожелавам ти много късмет   Heartpulse

# 4
  • Мнения: 17
Благодаря ти, на теб също много късмет желая Heart

# 5
  • София
  • Мнения: 1 323
Дано всичко е наред, Преси😘 Ние чухме пулс в 8 ма седмица .
Добре е да си направиш генетични и имунологични изследвания.
При ранни загуби и спиране на сърчицето, обикновенно е или тромбофилия или Нк клетки. Също си провери и хормоните- Тсх, фт4, Тат, Мат.
Успех ти желая, дано чуете в понеделник сърчицето😘
А също и второ, ако трябва и 3 то мнение

# 6
  • Мнения: 17
Благодаря ти от сърце мила Heart вашата подкрепа и мнения е много важна за мен колкото и странно да ви звучи, но наистина имам нужда от това!! 

# 7
  • Мнения: X
Може овулацията да е настъпила по-късно и бременноста да е в по-ранен стадий, и затова все още да не се вижда пулс. При първата ми неуспешна бременност лекарката, при която ходех, чака почти до 11 г.с., консултира се и с колеги, за да е сигурна преди да пристъпи към кюртаж. 

# 8
  • Мнения: 17
Да и той ми каза същото, но не ми дава никакви надежи.. Не знам дали да изчакам и да не отида в понеделник а в края на седмицата

# 9
  • София
  • Мнения: 64
Да и той ми каза същото, но не ми дава никакви надежи.. Не знам дали да изчакам и да не отида в понеделник а в края на седмицата

Ако отговаря на 7г.с. значи е пораснало,казваш, че кървенето е било в 5 та и може самия апарат да не го хваща на мен така ми се случи 😊 върви за второ мнение ❤️

# 10
  • Мнения: 9 196
А защо ти е изписал аспирин, като зацапваш, обикновено го спират ако се появи зацапване ... има ли промяна в течението, засили ли се?

# 11
  • Мнения: 17
Не знам защо не ми обясни, казват, че разбира от работата си за това ходя при него, но нищо не ми обяснява, зацапването беше 1 седмица и спря

# 12
  • София
  • Мнения: 7 482
Ако зацапването е било кафяво, значи е стара кръв, нещо се чисти. Но пък ако и другата седмица не се чуе пулс и бебето не нараства, вероятно няма много шансове. Ако не се появи пулс, не е добре ембрионът да стои в теб, защото може да стане инфекция. Прогестеронът пречи да се изчисти сам организма.

Аспиринът разрежда кръвта, докато утрогестана я съсирва и задържа бременността. Но ако имаш тромбофилия, аспиринът не е достатъчен.

Според мен без значение от развитието е добре да пуснеш генетични изследвания за тромбофилия, както и имунологични, както те е посъветвала Бамболинка. Ако излезнат положителни и се появи пулс може да се наложи да започнеш терапия веднага.

Успех!

# 13
  • Мнения: 17
Благодаря от Heart

# 14
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Ако се потвърди, че развитието е спряло (не ти го пожелавам, разбира се) освен другите изследвания си пусни и за листерия. Моя приятелка преживя няколко такива случки, изследва всичко, каквото и назначиха лекарите, не се откри нищо. Накрая по собствена инициатива пусна тест за листерия и заекът изскочи.

Общи условия

Активация на акаунт