Клуб на храбрата шивачка - тема 20

  • 75 263
  • 787
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 6 933
Привет и от мен. Мъжът ми си купи тениска, която се наех да стесня и скъся. Никакви познания и опит нямам с трикото, освен едно оризилено бебешко боди Grinning купих си игла за трико, стесняването криво-ляво се получи, но предвид злополучният ми опит с бодито, не посмях да мина към скъсяване, защото ме е страх да не я накъдря отдолу. Има ли някакви тънкости? Нямам оверлог, шия с лидълски Пфаф, ако това е от значение.

# 136
  • София
  • Мнения: 5 547
Привет и от мен. Мъжът ми си купи тениска, която се наех да стесня и скъся. Никакви познания и опит нямам с трикото, освен едно оризилено бебешко боди Grinning купих си игла за трико, стесняването криво-ляво се получи, но предвид злополучният ми опит с бодито, не посмях да мина към скъсяване, защото ме е страх да не я накъдря отдолу. Има ли някакви тънкости? Нямам оверлог, шия с лидълски Пфаф, ако това е от значение.
Ако имаш двойна игла можеш да я подгънеш с нея, аз не почиствам подгъва, шия направо с двойната, ако намериш си вземи игла на Шмец, купувала съм и на други марки, но понякога с тях прескача.

# 137
  • Мнения: X
Poliiii, трябва ти еластичен тегел или двойна игла, както те е посъветвала Миленски. За накъдрянето... ако не можеш да регулираш натиска на крачето, най-добре да ползваш някакво подлепващо (от тези, дето се разтварят във вода) или да си подложиш някаква много тънка хартия, която след това да измъкнеш внимателно. Иначе накъдрянето е неизбежно. Rolling Eyes А оверлог нямаше да ти свърши работа, за тегела отдолу трябва покривна машина. Peace

sweet_maniche, според мен е най-добре да отидеш в някой магазин и да си харесаш плат. Много платове биха били подходящи за целта. Зависи какво точно искаш. Тафтата не е ли едно лъскаво и лигаво такова, най-често от полиестер ('щото истинска от коприна би струвала цяло състояние)? Аз бих избрала естествен плат. Peace На мен за целта биха ми харесали и някакви малки и леки вълнени/памучни одеяла.

# 138
  • Мнения: 6 933
Разсмяха съм ви значи с оверлога Grinning
Нямам двойна игла, на всяка машина ли може да се сложи?

# 139
  • София
  • Мнения: 5 547
Разсмяха съм ви значи с оверлога Grinning
Нямам двойна игла, на всяка машина ли може да се сложи?
Не , не си. С оверлог също може , моят има някаква функция, скрит бод.
Пробвала съм го , ама нещо много много тегаво , трябва да е твърд плата иначе е ужас.

# 140
  • Добрич
  • Мнения: 5 448
Тениските скъсявам със зиг-заг. Минавам го върху подгъва. Не е необходимо да подгъваш/загръщаш плата два пъти. Един път е достатъчен. Не ми се накъдрят, но и после не се цепи шева. Трябва по-тънка игла, за да не остават дупчици, но това сигурно го знаеш, щом вече си я стеснила.. Ако имаш повече за стесняване, можеш да изрежеш излишната част и да направиш опити с нея.

# 141
  • Мнения: 6 933
Благодаря ви много! Направих я, шевът не изглежда много добре, но самият плат е меланжиран и не си личи от самолет Joy

# 142
  • FRANCE
  • Мнения: 2 221


Здравейте. Търся си кройки на подобни блузки или нещо с по -интересно деколте. Благодаря
https://goo.gl/images/97Wph6

# 143
  • София
  • Мнения: 634
Въпросът ми е абсурден, но все пак ще го задам : има ли вариант само да ми се скроят полата и блузата, а аз ще си ги съшия у дома ?

# 144
  • София
  • Мнения: 1 871
Искам да си направя кройки по една стара рокля, трябва ли да разшия всички шевове или може и да изрежа парчетата, а после да си добавя резерва при кроенето върху плата?

# 145
  • на пъпа на Златията
  • Мнения: 3 212
Майка ми на 92 години почина  точно на 12.06. миналата година. Беше вивачка. Едва тия дни като мина година се разрових в нещата и и   попаднах на майсторското и свидетелство  и  класически кройки по умален  мащаб , от лекции на листи тетрадка.Това е пазено 67-68 години .  . Нямах време  да ги разгледам , но зная че тя сама си правеше кройките..Останали са и едни поразкъсани кройки.

# 146
  • на пъпа на Златията
  • Мнения: 3 212


Здравейте. Търся си кройки на подобни блузки или нещо с по -интересно деколте. Благодаря
https://goo.gl/images/97Wph6


Намираш си класическа кройка за блуза за твоя размер. . Отчиташ си големината на бюста за  бастите. И от класическата кройка си изчертаваш  каквото си искаш деколте. Това съм видяла от майка ми като е работила.

# 147
  • FRANCE
  • Мнения: 2 221
Благодаря. Класическа кройка си имам. Остана до почна да си поиграя с нея 😀

# 148
  • Добрич
  • Мнения: 5 448
Момичета и момчета, днес гледах в Лидл оверлогът на пфаф. Струваше двеста и нещо лв. Ако някой се интересува все още - пуснали са го.

# 149
  • София
  • Мнения: 1 871
Скрит текст:
Искам да си направя кройки по една стара рокля, трябва ли да разшия всички шевове или може и да изрежа парчетата, а после да си добавя резерва при кроенето върху плата?
Да се самоцитирам - и отново да попитам ... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт