Клуб на храбрата шивачка - тема 20

  • 75 351
  • 787
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 19 249
Cuckoo, аз затова попитах как да скрия полата Wink
Дори не е някаква елементарна кройка , за две парчета плат (златен ли е, какъв е) и нанизана връв да искаш 85 лв...

# 241
  • Мнения: 14
Здравейте! Рядко се захващам с шиене, защото има кой да ми го прави (бабето е стара шивачка Stuck Out Tongue Closed Eyes ), но съм решила за идващото ми бебе да се постарая малко и аз, то и от скука де..

Тааа, мисля да си ушия сама чаршафите за креватчето - с ластик ще са, ама да питам за плат с размер 110/170 по колко трябва да отнема от ъглите, че не мога това да го измисля, матрака е 60/120, както и колко ластик ще ми трябва.

Другото, което съм запланувала е обиколник да направя, пак за креватчето, от юрган, че да зазвием половината страна има в къщи, нови неизползвани. За обиколника мисля да нарежа юргана на 6 парчета с размер 30/60 см, съответно за всяко от тях да направя калъф с копчета или цип, не съм решила още, какво и на всяко да има връзки да се връзват едно за друго, както и за леглото.

Третия проект, който обмислям е да направя пак от юрган бебешко гнездо, за него обаче не ми идва на акъл какво да правя. Като цяло смятам, че гнездото бих използвала да го сложа на дивана или на спалнята, без да се притеснявам във всеки момент, че бебето може да падне, ами да си лежи там, да не е само в леглото си. Та, ако някоя от вас има идея как може да стане това чудо ще се радвам на съвет.

А ако и по другите ми идеи имате забележки - ще приемам с удоволствие!

Скуката на бременността в къщи вече си казва думата, май!!

Приятен ден на всички!

# 242
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
незнам дали юрган се реже толкова лесно, заради пълнежа... newsm78
мен ме дразниха тези обиколници, все се вдигаха нагоре или се разместваха. за кратко се мъчих с тях. Peace
даже мисля, че не се препоръчват newsm78

чаршаф е по-добре от трико, така се опъва добре и няма гънки.
аз съм шила калъф за матрак от памучен, неразтеглив плат и въобще не се занимавах да изчислявам, директно наложих матрака, опънах добре плата, отбелязах и тогава скроих.
сега пасва точно, но това беше многократно пран плат, който не се свива вече. Peace

за ластика зависи дали ще е само по ъглите или по цялата обиколка.
аз съм супер зле с математиката и не мога да помогна  Whistling

какво е това бебешко гнездо?
аз правех нещо подобно от една дълга възглавница, която се ползва при кърмене.
препоръчвам, още се ползва вкъщи, стои на ъгъла на леглото, да не си тряска детето главата. Peace
даже имам две. едната е пълна с дунапренови парченца, по мека е и запарва.
другата е пълна с едно ситни топченца, може да се оформя по-добре, но издава звук.

бебето може да лежи там само, само докато е съвсем малко и не може да се обръща. иначе може да падне.
от юргана направи по-добре activity playground, да го оставяш на земята да си играе, юрганът ще изолира. в нета има много идеи. разни неща, които шумят са интересни, има специално фолио, което е като огледало, също много интересно...

успех и леко раждане!

# 243
  • Мнения: 14
asyalein, да, горе долу такова е, за наистина малко бебе се използва това гнездо.

Иначе, ако не успея с юрган, ще измисля някакъв друг вариант да го пълня това чудо, тия дни събирам материали и оформям окончателната идея, другата седмица ще майсторя.

Благодаря за идеята за гимнастиката, бях изключила за нея Bowtie

# 244
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Юрганът обикновено е пълен с вълна или с памук и може трудно да мине през машината.  
Имай предвид, че при прането вълната/памука от юрган няма да съхнат както вата и дунапрен.  

asyalein също е споменала за пълнежа. Навремето бях направила за страничните стени възглавници от дунапрен. После им махнахме връвките и сега се използват за сядане по земята, когато се наложи.

Когато кроиш калъф за чаршафа има значение и дебелината за дюшека. Ъглите просто леко се заоблят, няма някаква специална технология. Ако ги скосиш много, може после да не обхващат добре ъгъла и да излизат. Мисля, че няма смисъл да оставяш отдолу повече от 10 см. Значи за дължината: 120 + 2 по дебелината + 2 по 10 см. По същия начин е и ширината: 60 + 2 по дебелината + 2 по 10 см. Ако ластика ще го вкарваш вътре в подгъва, трябва да се предвиди и за подгъв. Това зависи от ширината на ластика. Например за кръгъл ластик няма смисъл да добавяш повече от по 2 см на подгъв. Тогава ще стане: 120 + 2 по дебелината + 2 по 10 см. + 4 см. и 60 + 2 по дебелината + 2 по 10 см. + 4 см.

asyalein те е предупредила за свиването на плата. Ако е нов, първо го накисни, за да може да се свие докато изсъхва, че да няма изненади после. Някои платове не мърдат, но някои се свиват много.

Относно гнездото, погледни,

Можеш да си харесаш нещо в нета.


Последна редакция: нд, 29 юли 2018, 13:00 от Вела

# 245
  • Мнения: 2
Здравейте дами,

Дали бихте могли да ми кажете, колко плат ще ми трябва за тази рокля и колко горе долу биха ми стували материалите за изработката й. Искам да преценя дали си струва да се шие по поръчка или по-добре да си я поръчам готова.

Благодаря предварително!

# 246
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Полата изглежда доста широка и за нея ще трябват две дължини /зависи от височината на човека, да речем два метра/ и още около 40 см. за горната част. Аз бих взела 2,5 м. плат с двойна ширина. Роклята е двойна, като с подплата, т.е. още толкова и за прозрачната материя. Ако тя е само на полата, се взема само за полата. Отделно и дантелата за раменете. Тя изглежда като доста широк ширит. Ако е ширит, би трябвало 1 м. да е достатъчен. Аз бих взела, 1,10 м. В талията май е с ластици, ако не е предполагам, че има цип на гърба или в страничния шев. Не зная колко струва роклята, нито колко ще ти искат за шев, но материалите не са малко.

# 247
  • София
  • Мнения: 5 547
Ако цената е под 200 лв, и сайта е с добри отзиви като качество, хич не се занимавай със шиене.

Последна редакция: пн, 13 авг 2018, 19:56 от Миленски

# 248
  • Мнения: 2
Благодаря за отговорите!
Роклята я видях в един от тези сайтове, които внасят от Китай и които не са много надеждни според мен. Цената там е около 200лв, но предполагам, че ако идва от Китай, ще се начислят също и вносни мита.
Попитах в едно шивашко ателие в София и ми казаха, че материалите щели да струват между 100 и 160 лв, което ми се вижда доста. Отделно още толкова за труда.
Така ще продължавам да търся шивач.
Поздрави!🙂

# 249
  • Мнения: 2 600
Няма да се начисляват никакви вносни мита за рокля от Китай. Ако я хванат на митницата, ще платите 20 % ДДС, т.е. 40 лв и 15 лв такса за обработка от пощата. Т.е. около 250 лв би излязла. Единственият риск (доста голям) е, че не знаете, дали ще пристигне това от снимката и че пратката може да пътува месец-два дори. Вижте темите за пазаруване от Китай.

# 250
  • Мнения: 5 289
Момичета, как се нарича този плат? Прилича на по-качествена марля . Ако е от значение - широчината е 160 см.

# 251
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 321
канаваца

# 252
  • Мнения: 5 289
Прочетох какво е канаваца, друго ще е. Снимката е точно на този плат, който търся.

# 253
  • София
  • Мнения: 5 547
На тензух ми прилича.

# 254
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
И на мен ми пролича на тензух. Памучен ли е? На снимката жълтее, а тензухът е бял.

Общи условия

Активация на акаунт