Парламентът реши: Ражданията се поемат от държавния бюджет

  • 903
  • 23
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 39 758
http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=889832

Цитат
От около 70 хил. родилки през миналата година около 20 хил. са били неосигурени
19.05.2006

Ражданията и акушерската помощ да бъдат изцяло финансирани от държавния бюджет, вместо от здравната каса, реши парламентът. С гласуваните на първо четене промени в Закона за здравето се цели да бъде стимулирана раждаемостта у нас, информира БНР...

# 1
  • Мнения: 5 299
Обаче силно се съмнявам, че това Ще се отрази на раждаемоста Thinking Не е достатъчно. Иначе, а го чух сноЩи по новините това. чУдно ми е само, ако искаШ секцио пожелание_ как стоят неЩата?

# 2
  • Мнения: 648
Интересно ми е какво ще се случи с плащането на лекарите "под масата" с тая нова законова уредбица newsm78

# 3
  • Мнения: 781
Това си е заложено в конституцията и беше редно да се съобразят с правилото. Но за "под масата" нещата ще си останат същите.....според мен Simple Smile

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 563
И какво от това? Да не би да ми платят раждане в частна клиника?

# 5
  • Мнения: 1 284
пак ще си е същото положението за съжаление

# 6
  • Мнения: 46 508
Нали всички това искаха, защо пак сте недоволни  Rolling Eyes

# 7
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Обаче силно се съмнявам, че това Ще се отрази на раждаемоста Thinking


Ооо, не се съмнявай изобщо, голяма облага е за неосигурените циганки

Последна редакция: сб, 20 май 2006, 19:10 от DoniBoni

# 8
  • Мнения: 997
 За мен има ще има положителна промяна. Основно за родилните домове, които бяха поставени в силно неблагоприятна ситуация. От една страна, спешната помощ се поема от държавния/ако не греша/бюджет, а не от НЗОК. Затова дори на неосигурени лица, болниците не отказват спешна помощ -  след което си прибират парите за извършените процедури. Ражданията бяха за сметка на НЗОК. Коята не заплаща обслужването на неусигурени лица. А никоя държавна болница нямаша право да върне родилка. Така разходите за раждане на неосигурено лица оставаха за сметка на болничното заведение. Което не беше справедливо. Колкото до циганките, те така или иначе раждат. Какво ще им направят. Няма да им дадат децата ли? Длъжни бяха да ги приемат, но нямаше как да ги задължат да плащат. Сега това бреме ще отпадне. И се надявам като краен резултат родилните домове да пооправят финансовото си положение. От това би трябвало да имаме полза всички ние. Поне на думи.................

# 9
  • Мнения: 733
Това е вече нещо доста добро, крайно време беше. Що се отнася до
Цитат
чУдно ми е само, ако искаШ секцио пожелание_ как стоят неЩата?

Ми има си ценоразпис и си плащаш, предполагам. Все пак това си е една малка екстра, ако мога така да кажа. Аз раждах секцио, но по медицински показатели, но някой мами си плащат.

Цитат
И какво от това? Да не би да ми платят раждане в частна клиника?

Щом искаш частно ще си пащаш. Не забравяй, че не всички имат тази възможност да са в частна клиника, а и моето лично мнение е че не клиниката е от значение, а лекаря.

Цитат
Публикувана от: Никол    
Вмъкни Цитат
Нали всички това искаха, защо пак сте недоволни

Много добре казано.


Извинявам се ако някои съм обидила   bouquet . Нищо лично просто исказвам своето лично мнение по темата.

# 10
  • Край морето
  • Мнения: 139
Мами, настоящи и бъдещи, не бъдете скептични. Дано това да бъде за добро.

# 11
  • Мнения: 590
Добре е,че го направиха.

# 12
  • Габрово
  • Мнения: 336
Мда, ще облекчат родилните домове, но решението не е там. В крайна сметка пак се облагодетелстват неосигурените.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 423
Мда, ще облекчат родилните домове, но решението не е там. В крайна сметка пак се облагодетелстват неосигурените.
И какво от това, че ще се облагодетелстват?
Много правилно решение според мен, раждането трябва да е право на всеки - осигурен или не, всеки има право на безплатно раждане!

# 14
  • София
  • Мнения: 39 758
Аз не съм осигурена, съкращение и т.н. - самоосигурявам се.
Споко, скоро няма да раждам, така, че не мисля да се облагодетелствам.

Общи условия

Активация на акаунт