Пъпчици по тялото

  • 1 982
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 58
Мами днес забелязах че на малкия са му излезнали ситни пъпчици по вратлето като го къпах видях че има по гардите по главата малко на грабчето почти на 2 месеца е утре ще ходим на доктор но ми е мн притеснено и за това пиша тук

# 1
  • София
  • Мнения: 28 469
Ситни пъпки може да получи и от претопляне.

# 2
  • Мнения: 58
И аз така си помислих ама в стаята не е горещо 23° 24° до сега не са му излизали

# 3
  • София
  • Мнения: 28 469
Зависи и как е облечено.
Ако детето е жизнено, освен пъпките няма друг проблем, не се притеснявай толкова. Заведи го утре при педиатъра, но както ги описваш, допускам за напълно възможно да е обрив от претопляне. Напиши го в гугъл и виж снимките, които ще ти излязат.

# 4
  • Мнения: 442
Зависи и как е облечено.
Ако детето е жизнено, освен пъпките няма друг проблем, не се притеснявай толкова. Заведи го утре при педиатъра, но както ги описваш, допускам за напълно възможно да е обрив от претопляне. Напиши го в гугъл и виж снимките, които ще ти излязат.
И аз така мисля. При сина ми се случваше много често.

# 5
  • Мнения: 7 325
На моят син едно време му излизаха и се скриваха буквално пред очите ми. Колко пъти ми се е налагало да обяснявам, че не е шарка, просто му е топло. Носи си ги до към 3-4 година. После престанаха да му излизат. На дъщеря ми също и се е случвало като бебе на месеци. Живеехме на хладно и все ме беше страх да не я разболея, като прибавим и това, че не ман ми е все студено - го бях сварила горкото дете.
Та остави го малко по леко облечено бебето и ще се скрият.
Занеси го на лекар да го погледне за всеки случай, но едва ли ще чуеш нещо по различно.

# 6
  • Мнения: 9 196
Аз и досега получавам обрив от спарващи, макар и тънки на вид материи, най-често някоя уж памучна риза и заминават в коша. От бебе съм си така.

# 7
  • Мнения: 58
Обличам го с едно боди тънко и ританки

# 8
  • Мнения: 442
 И леко съм го обличала, и пак се е случвало да се изрива. Все му е топло и сега е така, на две годинки е. Заспи ли почва да се поти, а в спалнята ни или не се топли, или е на минимален градус конвекора, спи по пижамка, която не мога да кажа, че е дебела. На бебчетата и малките деца ( повечето ) им е все топло.

# 9
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Отидете на лекар, но пак обърнете внимание дали не му е топло на бебето. 23-24 градуса е много, намалете с 2 градуса Т, също внимание с какво завивате бебето като спи.
И аз така държах 23-24 градуса и уж бебето не беше навлечено и като дойде една приятелка педиатър и веднага ме насоса, че на бебето ми му е топло. Laughing Та гледах максимум 23 градуса да държа у дома, повече проветрявах и започнах да завивам детето по-леко докато спи.
По възможност домашните бодита, ританки и т.н. да са памучни.
Ако сте топлолюбиви, то извикайте човек, който не е такъв, за да прецени температурата у вас.

# 10
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
Моят син получаваше такива пъпчици от определена козметика, особено от олиа,дори напълно натурални,и неподходящи перилни препарати. Отне ми доста време, докато  "засека" причинителя, сега е вече по- голям, но все още много внимавам за праха за пране, а след баня не го можа с нищо, защото се оказа с много чувстелна кожа.

# 11
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
А и бебето не се омазва с олио, кремове и т.н. Няма нужда, освен ако няма специална причина за това и не му е изписана специална козметика.

# 12
  • Мнения: 58
Багодаря за отг момичета.Звъннах на педито и каза че е претоплен да не ходим до болницата че мн болни имало

# 13
  • Мнения: 442
Радвам се, че всичко е наред

Flowers Hibiscus

# 14
  • София
  • Мнения: 28 469
Багодаря за отг момичета.Звъннах на педито и каза че е претоплен да не ходим до болницата че мн болни имало

На тази възраст тялото им не може да се охлажда само и претоплянето става лесно. Наистина намали температурата в стаята с 1-2 градуса през деня и с още 1-2 през нощта.

Общи условия

Активация на акаунт