Как да го приуча към гърнето - споделете ми вашите хитринки

  • 5 346
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 821
но навън, като излизаме какво да правя - да слагам памперс или през 5 мин да я държа да пишка в храстите Rolling Eyes Е това не ми е ясно  newsm78

Пандора, аз махнах памперса и на вън и вътре, оставих го само за сън. Излизахме по-наблизичко, с резервни гащури  Simple Smile. Даже на Дани не му слагах памперс на вън, въпреки, че го махнах зимата. „Щом ще е гарга, да е рошава”  Wink, като махаш – махай. Децата ако са готови много бързо се научават! И ти за 2, 3 дни ще разбереш по-колко време може да стиска и ще нагодиш разходките и всичко останало. А и да ти се напишка един, два пъти навън не чак такъв проблем, преобуваш и готово  Simple Smile.
Успех

# 16
  • София
  • Мнения: 7 097
Калина на 1 годинка беше се научила да пишка и ака на гърне и после не знам поради каква причина изведнъж отказа да сяда! В началото сядаше на гърнето, но веднага след това става и отива да се изпишка на паркета. Спрях я и се върнахме към памперсите. След 2-3 месеца отново пробвах - вече изобщо отказваше да сяда на гърнето. Сега пробвах да я сложа направо на тоалетната чиния, като я придържам и гледам, че й е интересно и даже се изпишка веднъж и сме решили направо да купуваме детска седалка за тоалетната и да я учим на нея.

# 17
  • Мнения: 1 645
И ние сме вече без памперс - от няколко дни, и съм страшно щастлива.
Всичко стана за има няма 1 седмица.
Като се има в предвид ,че малкият никога не е ачкал другаде освен в памперса.
Слаган е 2 -3 пъти на гърне, но беше доста одавна.
Сега ползваме тоалетна дъска.


И аз имам един въпрос Rolling Eyes

Моята е на 1г.8м. и си казва аки /което е и за аки и за пиш/ и сваляме памперс - върши си на гърнето работата и готово. Иска гащи, но чакам 16 юни, когато ще излезе в отпуск яслата и да се захващам. Т.е няма да е насила, виждам, че сама иска, казва си, абе....

За вкъщи ми е ясно, но навън, като излизаме какво да правя - да слагам памперс или през 5 мин да я държа да пишка в храстите Rolling Eyes Е това не ми е ясно  newsm78



Носиш резервни дрешки Wink
Слагах памперс само за през нощта, през другото време никакъв памперс
Слава богу няма ли сме инциденти,но въпреки това бях подготвена за тях.
Но ,на всеки 5 минути съм го питала " Имаш ли чиш"
Чак по едно време устата ме болеше.
Успех.

# 18
  • Мнения: 369
Започнахме да отказваме памперса на 1г и 3 месеца и до 1г и 5 м вече бяхме ОК даже и с нощния памперс. На гърне започнах да я слагам на 9м  , тя тогава си беше достатъчно устойчива и си седеше без проблем .Повечето пъти случайно се изпишкваше в него  но така свикна по бързо . А след като махнахме памперса и излизахме на вън винаги си носих чанта с резервни дрешки.
Но свален веднъж памперса не го слагай пак защото по трудно ще свикне
А докато свикна да си казва за пиша и акото периодично през половин час я слагах на гърнето без да я питам иска или не , защото винаги казваще че няма пиш .А то някой път имало

# 19
  • Мнения: 3 367
здр,дъщеря ни е на 2г и 3 месеца,с памперси е,не го намирам за нередно или пагубно за нея и нас;освен ако не те притеснява цената на памерсите,1естно казано не виждам при1ина да се бърза,поне това казва школата тук-1е до 2 години много мальк процент от децата имат зрелостта за концепцията гърне..а аз ли1но съм и мързелива и препо1итам да правим други неща.не да тормозя и нея и нас като не и е дошло времето
късмет с каквото и да решиш,
Анна
НО-не е късно,няма да имаш 1 класник с памперси:)

# 20
  • Мнения: 2 818
Да допълня, че някъде по форумите преди време бях чела цицат от незнам си коя книга, че децата са готови да не се напишкват, когато се научат лесно да се качват и слизат по стълби, редувайки краката. Беше свързано нещо с развитието на мускулите.

# 21
  • София
  • Мнения: 15 219
Моята "хитринка" е приложима само за момченца Grinning. Иво беше на 2 години и 4-5 месеца, когато и аз реших, че е крайно време да започна битката с памперса. Оказа се, че не е толкова трудно: накарах баща му да му покаже как мъжете пишкат прави. Иво така започна-прав, на голямата тоалетна. Постепенно започна да пишка прав-на гърнето. И не след дълго-на гърнето, седнал.
Махнах памперса в къщи. Няколко дни пишкаше в гащите, после започна да си казва. Трябваха му няколко дни да съобщава предварително и за акането. Но за 10-тина дни свикна да казва. Остана само с памперса за разходка (беше ноември-декември, все пак) и за сън. Сега спи с памперс нощем. През деня (ако изобщо спи) е без памперс. Буди се, пишка, и заспива пак.

# 22
  • Мнения: 281
накарах баща му да му покаже как мъжете пишкат прави.
Благодаря ти за тази идея   bouquet
Само да видим дали таткото ни ще се навие newsm78

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Това е болната ми тема.
Жоро беше на 1г8м, когато баба му тогава го научи да ползва гърнето. Как успя не знам, но махна както дневните така и нощините памперси.
Йоана беше на 7м, когато почнахме да се учим на гърнето. Намахме проблем и на 1г4м махнахме дневните памерси. Бях много щастлива и мислех, че скоро ще махнем и нощните. Да, да, ама не. Още сме с пампи, когато спим. Едва сега от 2-3седмици насам започна да разрежда и да се събужда суха. Надявам се скоро да се справим с този проблем.

# 24
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Гласувах с последна опция, защото още не сме го махнали
С гърнето обаче е добър приятел, доста често казва и си го носи сама. Отскоро навън е с памперс-гащи, защото като гледа по-големите деца и тя "ика пика". Мисля към края на юни да го махна от раз.

# 25
  • Мнения: 1 840
На дъщеря ми махнах памперса на 1.2 и се научи да си казва на 1.4 г., но беше малка, измъчих детето. Синчето го уча сега (на 2.1 г.) и става много по-лесно. Вече десетина дни е на гащички и има ефект, понякога си казва вече, започна да се усеща. Но задължително трябва да се махне памперса, защото иначе не става, не прави разликата, а като си напишка гащите - вика "мокро, мокро" и иска да ги смени (с памперса не е така). И ето - днес два пъти си каза, че му се пишка. Имаме голям напредък. Дано да продължи така.

# 26
  • Мнения: 2 255
Калоян още с памперси, но откакто ходи на ясла (вече 2 седмици) ползва гърнето по предназначение  hahaha иначе не може още да си казва и трябва да се дебнем и подканяме  Joy
Смятам още малко и да започна да го пробвам без памперс, пък ще видим какво ще излеза  newsm78

# 27
  • Мнения: 625
Аз няма да се похваля,а ще се оплача.Първо още към 6-тия месец започнах да слагам детето на гърнето.И доста успехи имахме.На 10 месеца вече само в гърнето акаше.НО!На 1 годинка не иска да седне на гърнето за нищо на света.Сега е почти на 1год. и 5 мес.-пак същото.става веднага и не иска там.Пробвах го и на тоалетната-и там не иска.Пищи.Дали пък не е твърде рано?А си мисля тези дни да го оставям през деня без памперс за да може да осъзнае процеса.Дали и за това му е рано?Но виждам,че има успели мами на тази възраст.

# 28
  • Мнения: 175
А какво се случва когато детето ходи на ясли и е в процес на махане на памперса.Дали ще казва на време на лелите и дали те ще го слагат достатъчно често,незнам.За вкъщи ясно криво ляво ще се справим но в яслата как е ?някои има ли опит.

# 29
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 820
Ето ти моята тема Grinning да не се повтарям:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=28951.0

...и малко смешки домашни, когато беше детето на 1г 7м:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=17504.0

Общи условия

Активация на акаунт