Отговори
  • Благоевград
  • Мнения: 9
Моля,някой ако е имал подобен проблем да сподели,че моето дете е вече така почти две години.Линфните му възли не спадат до края,седят си колкото бобено зърно.Понякога се увеличават повече,понякога спадат по малки от бобено зърно,но не се прибират до края.

# 1
  • Мнения: X
Моето дете има два които напипвам от две години. Единия е отзад на главата, другия от единия край на врата. Пускала съм няколко пъти изследвания защото много се тревожа, и няма никакви отклонения. Личния лекар смята че това е неспецифичн лимфаденит, а педиатърката изобщо не мисли че са повод за наблюдение, тъй като са съвсем мъничко, не растат, и каза че е много вероятно така да си останат и ч много хора си ги опипват и са нормална находка. Аз имам също на врата и отзад на главата и под сливицата. След една ужасно тежка ангина, вече 4-тя година единия не се е прибрал, имми казаха че вероятно така ще остане.
Като цяло мен много ме тревожат тези възли, но на всякъде където съм питала или изследвала, ми казват че е напълно нормално на някои места и в определени пози да се опипват мънички подвижни възелчета. Понякога им трябвяло месеци или години да се приберат, а понякога така си оставали.
Абе.....ще полудея пак ако започна да ги търся и пипам....

# 2
  • Благоевград
  • Мнения: 9
Благодаря ви за отговора.И нашите са от две години,правили сме и ние всевъзможни изследвания и всичко е в норма,но общо взето не спирам да ги мисля,постоянно са ми в главата и поне се надявам да дойде ден в които няма да ги има.

# 3
  • Мнения: X
И аз се надявам ако не изчезнат, то поне да не са проблем, защото се страхувам ужасно и за всичко. Моя на врата го напипах за първи път преди 12 години....
До сега много пъти себе увеличавал при заболявания и спада, но никога не изчезва...очевидно това му е нормалния размер, просто е на място където лесно се опипва...незнам....и на детенце са еднакви и си се опипват....
Дано се включат и други на които дечицата имат....

# 4
  • Мнения: 286
Моята дъщеря също има, педиатъра казва ще са уголемени, но е нормално за възрастта й. Тя е на 2г.9м. На колко години са вашите деца?

# 5
  • Мнения: X
Моето е на 13г.

# 6
  • Благоевград
  • Мнения: 9
Моят син е на шест години и половина,но преди две години от някаква инфекция получи лимфаденит и от тогава спаднаха му,но не напълно.Все си ги има и си стоят така.А правихме куп изследвания,който бяха ок.Просто искам да знам,дали това е нормално състояние и да спра да ги мисля толкова много.

# 7
  • Мнения: 325
А при бебе дали е нормално те са от двете страни отзад на главичката питала съм казват ,че нямало още подкожна мазнина и затова се напипвали,то е малко де на 3 месеца

# 8
  • Мнения: X
Днес се видях с педиатъра, питах я отново....
Каза да, всички имат и на почти всички се опипват, нормално е след като не са увеличени. Каза че всеки ден опипва лимфни възли на деца и здрави и настинали......И ме попита защо опипвам непрекъснато детето:-( и да питам колко от приятелките ми ровят по главите и гънките на децата си в търсене......Sad
Дано всичко е наред!

# 9
  • Благоевград
  • Мнения: 9
Да то наистина може би е така,най-вероятно веднъж като са се подули и не спадат съвсем до края.Сигурно така си остават и с времето си се наместват.И на мен в ИСУЛ ми каза докторката,че не е задължително да спаднат напълно,но дано все пак изчезнат ,за да спра и аз да описвам и мисля.А при бебета съм чувала,че е нормално също да се опипват.Много мой приятелки са ми казвали,че като бебета и техните деца са имали.

Общи условия

Активация на акаунт