Бързи здравословни въпроси и отговори – 12

  • 56 369
  • 736
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 22 888
Може да е сополива кашлица. Може от ларингса. Има ли метален звук?

В какво се изразява този звук? Иначе все още има сополи. Като правим инхалациите излизат доста.

# 31
  • Мнения: 47 902
st. Dobri, точно заради такива случаи като с леличката с парцала, има текст в наредбата за яслите и градините, че се мие когато децата не са в помещението, на отворен прозорец и след това се изплаква. Ама на леличката така й е по-лесно, а и как да докажеш какво се случва...а това, че детето в помещението е с течащи очи и нос, а след 5 минути навън му минава...ама седи цял ден накиснато в тия алергени...и после астма, алергии и увреждане на здравето до живот...ох пак се ядосах...

# 32
  • Мнения: 68 373
Може да е сополива кашлица. Може от ларингса. Има ли метален звук?

В какво се изразява този звук? Иначе все още има сополи. Като правим инхалациите излизат доста.

А, щом питаш, значи не си го чула още.
И аз едно време само четях за тенекиена кашлица, и се чудех какво е това, аджеба, ама като завъди ларингит и пошля да кашля тенекиено, и веднага я разпознах тая кашлица...

А Т има ли? За мен това е най-важният показател, че нещо не е наред. И тонуса, апетита на детето...да не е вяло, отпуснато, да не се храни....
не вярвам да е пневмония...

# 33
  • Мнения: 4 872
Мадам тиква,синът ми е 47 кг. и пие АБ от 500 мг. Изрично питах и Лл и детския лекар , не му ли е много , но ми отвърнаха ,че е голям т.е. тежък и с този от  250 мг няма да му подейства.
Но и аз се притеснявам и винаги чета листовките . В случая се доверявам на лекаря.
Отделно ще се оплача от фармацевта ,който снощи ми продаде втората кутия от АБ 😔 Дава ми предварително надписана кутия и върху част от предписанието лепна две ценички и на тях написа на гладно. Позагледах я и си тръгнах. Прегледах листовката - пише с или след храна , махнах ценичките и там пише след храна. Просто останах без думи. На никой не може да се довериш , м**ка му...

# 34
  • София
  • Мнения: 22 888
Детето е супер, играе, хапва, няма Т. Но кашля като за норматив.

# 35
  • София
  • Мнения: 5 198
Детето е супер, играе, хапва, няма Т. Но кашля като за норматив.

Да не е на алергична основа , давате ли й противоалергично ?
Кашлицата суха ли е ?
Моето дете така кашляше и след като Дадохме няколко пъти Синекод , кашлицата изчезна ( но сиропът беше изсписан от лекар)
Детето пи антибиотик , но кашлицата продължи (само кашлица) , след синекода спря.

# 36
  • София
  • Мнения: 22 888
Влажна е. Пие нещо като аурекс, ох не му запомних името. Но не виждам да и помага.

# 37
  • Мнения: 21 208
Да не е Ериус ?

# 38
  • София
  • Мнения: 5 198
Ериус? Сиропче ?
И аз го пих , нали защото уж всичко е на алергична основа , но и при мен не спряха или намаляха , кашлицата и хремата .
Геромитрол, като че ли малко помогна за кашлицата.
Мукосолван също , антибиотика я стопира най-много.
Отделно , спрей за нос с морска вода много ми помага. За всичко 😂
Но аз съм и пушач.
И съм възрастна

# 39
  • София
  • Мнения: 22 888
Ериус да Grinning Нали той е за алергии. Ние я заведохме днес за снимка, дано е било за добро и да не и навреди. Направих я, за да я види утре пулмолога. След малко ще ходя да я взема и ще ви пиша задължително.

# 40
  • София
  • Мнения: 22 888
Извинявам се за двата поредни поста, но ако редактирам стария, няма да видите, че съм писала.  Simple Smile

Снимката е добре, не в пневмония, няма инфекция. Казаха, че вероятно е бронхит или нещо такова и трябва да отидем на пулмолог, на който, както разбрахте сме утре. Между временно аз бях досега навън по разни институции и ММ казва, че почти не била кашляла.  Thinking Ама той и бомба да падне я разбере, я не, така че предпочитам сама да я наблюдавам. Също така каза, че щом при него не кашля, диагнозата била ясна : била алергична към мен.  hahaha (Понеже някой може и да обмисля този вариант да кажа, че вкъщи не си слагам парфюм или нещо друго, което да я провокира.  Mr. Green)

# 41
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 932
ароматизатори за прането?
гелове/пяна за коса?
не е шега. Simple Smile

# 42
  • Мнения: 68 373
...вълнена твоя блуза, дреха....

# 43
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 932
сега се сетих - Змей Недораслий се оказа алергичен и към пух.
Sad можех и сама да се сетя от реакциите му, като дойде да си поиграе с нас събота/неделя сутрин. Sad

# 44
  • София
  • Мнения: 22 888
За коса нищо не ползвам освен шампоан. Прах и омекотител винаги едни и същи си ползваме, нищо ново нямаме. За дреха не се сещам. Ако е алергия  наистина не се сещам какво може да е. Вечер спи с едно зайче, но е с него, от както се е родила. А пък и през деня като не е с него пак си кашля доста.

Общи условия

Активация на акаунт