Нашите орхидеи - тема 22

  • 77 889
  • 808
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 077
re_ge, благодаря за темата  bouquet
И аз наскоро имах драматично счупване на цветонос. Но с едва оформени пъпчици. Сложих го във вода и едва ли ще се развият, но какво пък, имам търпение да видя до какво развитие могат да стигнат във вода.
alayne, ако това ще те успокои - моят остатък от счупения цветонос върху орхидеята остана с две спящи пъпки. Едната много скоро след щетата започна да се надига и пуска разклонение. Затова наблюдавай останалата част от цветоноса, ще има изненади, почти съм сигурна  Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 1 645
Благодаря на всички за подкрепата  и аз се надявам да избие ,останаха спящи пъпки ,ще го видим. А и този във водата се надявам да отвори някоя , поне цвета да и видя.

# 17
  • Мнения: 13 618
душата ми разрошена не търпи ред и даване на посока. Simple Smile искам да висят, стърчат или да се извиват, както ги кара отвътре.

Невъзможно ми е. Нямам толкова място. Като са нагоре им е най-безопасно да не бъдат счупени. Общо взето самата пркъчка също ги пази. Оставям без да изправям само тези хибриди които са с по къси и разклонени цветоноси. Иначе всичко което е длъгнесто ( с по над 30 см цветонос ) оформям нагоре а от там като дъга.

# 18
  • Мнения: 6 527
Привет!
Може ли да ми кажете дали има шанс за тази орхидейка. Пишман цветарка съм и не знам дали не направих нещо грешно...а специално четох за грижите.
Скрит текст:
На кратко: Грижих се за нея по указания. По принцип ми стои на секцията, на осветено място, но не с/у пряка слънчева светлина и на топло - на отсрещната стена е климатика. Четох, че обичат още по-светли места и я преместих на прозореца, където в една част от деня директно си свети в нея. Да, обаче, няколко дни след това повяхнаха стъблата. После се светнах, че вечер май ѝ духа от прозореца /въпреки дограмата/ и може да съм я изстудила. Та, върнах я на секцията, стъблата за жалост поизсъхнаха, но пък се появиха нови листенца /тези мъничките/. Сега не знам какво да я правя. Трябва ли да ги отрежа?

Скрит текст:

# 19
  • Варна
  • Мнения: 25 199
Цветоносите ги отрежи, разбира се. Иначе ми изглежда съвсем добре.

# 20
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 853
аз съм голяма бяла птица Simple Smile Simple Smile Simple Smile чета си
Цитат
но пък се появиха нови листенца /тези мъничките/. Сега не знам какво да я правя. Трябва ли да ги отрежа?

и решавам, че някой се напъва да реже листата Simple Smile Simple Smile новите/тези мъничките.
ударих си пръста в клавиатурата от бързане да напиша да не реже нищо. Simple Smile Simple Smile Simple Smile

използвам темата да благодаря на Ре-ге за търпението и готовността да помага с материали за четене и ценни съвети. Simple Smile
много сте ми полезни.

Благодаря! Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 21
  • Мнения: 6 527
Месечинка виторога, ниско долу ли се режат - до корена?
Благодаря! Hug

# 22
  • Варна
  • Мнения: 25 199
Ами колкото можеш по-надолу, това са сухи пръчки, демек излишни. Гледай да не нараниш листата от престараване де, аз режа на сантиметър-два, колкото ми се стори безопасно.

# 23
  • Мнения: 6 385
Благодаря за новата тема! Записвам се с първите цветчета за сезона:
Скрит текст:
Скрит текст:

# 24
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 853
първата е трепач!

# 25
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
душата ми разрошена не търпи ред и даване на посока. Simple Smile искам да висят, стърчат или да се извиват, както ги кара отвътре.

Невъзможно ми е. Нямам толкова място. Като са нагоре им е най-безопасно да не бъдат счупени. Общо взето самата пркъчка също ги пази. Иначе всичко което е длъгнесто ( с по над 30 см цветонос ) оформям нагоре а от там като дъга.

+1

Да съм изпотрошила сичко живо, ако не бяха пръчките.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 25 199
И двете са трепач, направо хлъцнах! Първата е като изгряващо слънце, а втората пелорик, аууу, влюбих се!

# 27
  • Русе
  • Мнения: 4 773
Импала, уникални са Simple Smile

# 28
  • Мнения: 1 645
Първата ми спря дъха.

# 29
  • Мнения: 19 245
Много красиви неща показвате.
Аз оформям цветоносите право нагоре. Така ми харесват повече и не пречат.

Общи условия

Активация на акаунт