Нашите орхидеи - тема 22

  • 78 061
  • 808
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 19 296
И аз си бях купила една синя в началото, като не знаех, че сини не съществуват. Дали няма да стане с киснене в оцветена с хранителна боя вода?

# 166
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728

 Бяла може да цъфне на същия цветонос ако е била оцветена.  Но да ви е цъфтяла на домашно (подчертавам на домашно) няколко пъти лилава и после  хоп бяла... То аз ако не бях открила мистерията с етикетите при мен сега и аз щях да ви разказвам същата история как от зелена е станала Бордо. И моята боядисаната беше червена ама после стана бяла и завинаги...
Беше ярко жълта. Въобще не съм се съмнявала, че е била боядисвана Прецъфтя, отрязах сухите върхове и сега избиха цветоноси с бял цвят. мисля, че е била боядисвана ярко жълто.Нямам друго обясненине.

# 167
  • Мнения: 258
Първата ми цъфнала орхидея за тази година Simple Smile

# 168
  • Мнения: 27
И аз си бях купила една синя в началото, като не знаех, че сини не съществуват. Дали няма да стане с киснене в оцветена с хранителна боя вода?
Мислиш ли? Имам и мастило ....

# 169
  • Варна
  • Мнения: 25 238
Това са пълни измишльотини вече. Като ще е така напръскайте ги с водна боя като цъфнат.

# 170
  • Мнения: 4 306
Аз съм гледала клипчета как на една бяла роза дръжката се сцепи на три по дължина и трите края се топнаха във вода с разтворена хранителна боя - три цвята. Отгоре след няколко дена розата се оцвети и в трите цвята.
Не изключвам възможността да им "помагат" с цветовете.
За търговците, цветята са си стоки. Тъй както често се подсигурват да не са особено устойчиви и лесно да загиват.

# 171
  • Мнения: 14
Здравейте Simple Smile Можете ли да ми кажете дали според вас трябва да отрежа цветоноса на орхидеята? От септември миналата година нито пъпка, нито цвят Simple Smile Благодаря Ви!



# 172
  • Мнения: 991
Трябва да, 1 см. над последната спяща пъпка или целият.

# 173
  • Мнения: 14
Трябва да, 1 см. над последната спяща пъпка или целият.

Благодаря Flowers Four Leaf Clover

# 174
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
аз не режа, ако е зелен.
да си расте когато иска. Simple Smile

# 175
  • Мнения: 6 387
Започнаха да се отварят две от ароматните фалчета Heart :
Скрит текст:


# 176
  • Мнения: 19 296
И аз си бях купила една синя в началото, като не знаех, че сини не съществуват. Дали няма да стане с киснене в оцветена с хранителна боя вода?
Мислиш ли? Имам и мастило ....
Нямам представа. И аз като Вера съм гледала клипчета, че така боядисват рози.
Сега се сещам, че цветоносът на моята синя орхидея имаше нещо като овощарска замазка  на едно място към основата. Дали това не е било въпросното рязане за оцветяване, за което си чела Thinking

Последна редакция: ср, 07 фев 2018, 20:19 от Пролетен дъждец

# 177
  • Мнения: 991
st.Dobri С каква цел ги оставяш твойте, в случай, че са зелени? Заради кейки или нови цветове от спящите пъпки ли?Цветоноса от снимката няма как да порастне повече от това, а на мястото на старите пъпки няма как да избият нови.😊

# 178
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
избиват разклонения. моите по малко, но колежката беше докарала нейната розова до 5 цветоноса, всеки с много разклонения и много цвят. като розов облак беше миналата седмица.
болна съм, иначе бих снимала.
чела съм, че цветовете са по-дребни, но в нейния случай не е така. а може би е до орхидея.

# 179
  • Мнения: 13 804
И аз си бях купила една синя в началото, като не знаех, че сини не съществуват. Дали няма да стане с киснене в оцветена с хранителна боя вода?

Ще стане разбира се, но няма да е толкова наситено.
Това щях да предложа като решение- хранителна боя.

А мастило ще си погубите цветето.
Аз съм имала две боядисани - в червено - видимо пробит цветонос в основата си който забелязах мнооооого по нататък... и в синьо - с толкова агресивна боя че корените бяха посинели. Т тази синята си замина...

Общи условия

Активация на акаунт