Нашите орхидеи - тема 22

  • 78 060
  • 808
  •   1
Отговори
# 195
  • Русе
  • Мнения: 1 842
Impala, големи красоти при теб!
Така и не съм се записала в темата, а постоянно я търся, защото я следя с удоволствие. Хубави орхидеи показвате всички!
Да не е гол запис, едни красоти при мен от края на миналата година.

# 196
  • Пловдив
  • Мнения: 704
*sve*, страхотни са! Много ги харесвам тези красоти, обаче при мен нещо не им допада Sad

_re_ge, как са твоите фалчета тази година? Нали миналата година ги ряза заради трипсите или бъркам?

# 197
  • Мнения: 6 387
Благодаря ти, *sve* Hug ! Прекрасни орхи и при теб, влюбена съм в брассадата!

Месечинка,
Прегледах си записките.
Миналият сезон новите растежи са тръгнали в края на ноември 2016. Оказаха се един цветонос и две нови булби. Първият цвят се е отворил на 24 февруари 2017.
Този сезон имаше развитие още в средата на септември 2017. И трите бяха цветоноси: един счупих, вторият започна да цъфти днес, последният има пъпки като бразилски орех, т.е. скоро ще зацъфти и той.
Не мога да сравня времето през двата периода, но може би имам обяснение на какво се дължи разликата. Изгоних "храста" на неостъклен балкон, а там температурните разлики са били значителни от по-рано в сравнение с остъклен балкон. Като грижи от моя страна нямаше промяна.

# 198
  • Мнения: 1 765
Sve, много са красиви. Какъв вид са?

# 199
  • Мнения: 13 804
*sve*, страхотни са! Много ги харесвам тези красоти, обаче при мен нещо не им допада Sad

_re_ge, как са твоите фалчета тази година? Нали миналата година ги ряза заради трипсите или бъркам?

Мнооого се бавят....

# 200
  • Мнения: 14 077
Вчера едната ми орхидея цъфна. Има само четири пъпки, много е скромна. И стъблото ѝ е ниско, но като се има предвид, че не ги торя, само ги поливам, пак добре, че цъфти. Бихте ли споделили с какво, кога и как ги торите?

# 201
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 732
Честита нова тема!!!




Имам много напъпили,но не са готови за показване все още.

# 202
  • Русе
  • Мнения: 1 842
Благодаря Ви!
Morphea, Брасада Мивада /жълтата/ и Беалара са орхидеите.

# 203
  • Мнения: 3
Здравейте,имам няколко красавици и искам да ви попитам за цимбидиума,някой от луковиците са омекнали...какво да правя? Листата му пожълтяват по върха и ги поизрязах малко

# 204
  • русе
  • Мнения: 414
[/img][/img]Здравейте пиша за първи път в тази тема.Имам два Фаленопсиса които от година на са цъфтяли и идея си нямам защо.Ще кача снимка да ги видите и да си дадете мнението.А така красиво цъфна едната два пъти един след друг

Последна редакция: сб, 10 фев 2018, 20:36 от Simona Encheva

# 205
  • София
  • Мнения: 714
Здравейте мили дами Simple Smile
Моля кажете какво мога да направя за новата "придобивка" .
Извинявам се за невежеството,но съм все още в мътна вода с орхидейките.

# 206
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
нищо.
изглежда добре. сложи я на светло място, не се престаравай с поливането и чакай да изкара цветонос.
Simple Smile честито

# 207
  • София
  • Мнения: 714
Благодаря Heart Eyes

# 208
  • Мнения: 10
Здравейте и от мен в новата тема!!!имам нови придобивки от любимия и незнам какви са,помагайте моля:)

# 209
  • Мнения: 10
А ето и сегашните кокони:)




Общи условия

Активация на акаунт