Нашите орхидеи - тема 22

  • 78 040
  • 808
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 15 021
Файсбук ми напомни една красавица преди точно една година. Сега тази орхидея е почти умряла въпреки опитите ми да я спася.

# 346
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
дай снимка, може да помогне някой.
хубавица е.

# 347
  • Мнения: 15 021
Не съм я снимала. Изглежда много дехидратирана, а не е, присадих я и се оказа, че почти няма корени, само външни има. Не е изсъхнала изцяло, но и не върви добре.

# 348
  • Русе
  • Мнения: 520
Имам една подарена орхидея от Хоуммакс, като в саксията са три растения. Миналото лято се опитах да ги разделя, но като видях колко са оплетени корените се отказах и само смених корите. Имам и бяла пак от същия магазин и пак са три растения в една саксия. Точно марули са, само корени и листа излизат и никакъв цветонос. Засега. Бюти, извади ги от корите и действай според ситуацията. Дано да можеш да ги разделиш. Не знам каква е идеята да слагат по три растения заедно.

# 349
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Никога не съм виждала толкова много корени! Затова питам.
От самия хибрид зависи, така мисля. Моята керемидено-жълта с восъчните цветове от Кауфланд е такава, с ужасно много и дълги корени. На тази снимка се вижда част от нея, натопената в канчето отзад:
http://media.snimka.bg/s1/5756/037756663.jpg?r=0
Тор не беше виждала до миналото лято.

# 350
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
Имам една подарена орхидея от Хоуммакс, като в саксията са три растения. Миналото лято се опитах да ги разделя, но като видях колко са оплетени корените се отказах и само смених корите. Имам и бяла пак от същия магазин и пак са три растения в една саксия. Точно марули са, само корени и листа излизат и никакъв цветонос. Засега. Бюти, извади ги от корите и действай според ситуацията. Дано да можеш да ги разделиш. Не знам каква е идеята да слагат по три растения заедно.

не цъфтенето не е от това, че са повече в една саксия. може би трябва да се смени мястото или режима...
колежка има три или 4 в една саксия. не съм гледала дали са отделни или са с едно стъбло.
цъфтят всичките.

# 351
  • Мнения: 6 387
в момента пробвам водната реанимация, като съм я сложила над един буркан с вода и само основата на розетката се допира в водата
Здравей!
Нямам успехи с водната реанимация, защото при мен всичко мухлясва. Но със сигурност знам, че стъблото не трябва да опира във водата, само корените или дори крайчетата им да са натопени.
Дано се включи някой с опит.

В този леко снежен ден една прелестна Moscow от градинката:

Скрит текст:

# 352
  • Мнения: 13 793
И аз имам проблеми с водното!

Съни 29 и моята такава хвърли топа от гниене....
 

Месечинке, ти май специално ме боцкаш в сърцето с филаделфията. Simple Smile Такива корени като твоите имам , но на бюти магнолия са екстра много...

# 353
  • София
  • Мнения: 404
Имам три фаленопсиса,два от тях седят изцяло във вода,поне от преди година така ги сложиш,в момента са с цъфтеж и едно мини фалче е с пъпки,които очаквам да се отворят и то е е изцяло във вода.Отделно имам един,който си е в оригиналните кори,в които е купен и той цъфти в момента.Та в общи линии не знам каква е тайната,явно на принципа проба грешка....

# 354
  • Русе
  • Мнения: 4 774
Nicimici, би ли дала снимки, иска ми се да видя как изглеждат изцяло във вода Simple Smile

# 355
  • Мнения: 254
в момента пробвам водната реанимация, като съм я сложила над един буркан с вода и само основата на розетката се допира в водата
Здравей!
Нямам успехи с водната реанимация, защото при мен всичко мухлясва. Но със сигурност знам, че стъблото не трябва да опира във водата, само корените или дори крайчетата им да са натопени.
Дано се включи някой с опит.

В този леко снежен ден една прелестна Moscow от градинката:

Скрит текст:



Благодаря за отговора!
Орхидеята е в много трагично състояние и няма корени изобщо, затова направих така, мога и да я сложа само отгоре без дс потапям, но не знам дали ще има ефект.. май трябва да я прежаля



Edit: Тъкмо гледам че и отдолу е взела да мухлясва леко от влагата Sad(((

# 356
  • Мнения: 19 294
Ето моята, която бях показвала преди. Откакто е във водна реанимация, започна да излиза листенце и има няколко пъпчици на корени. Дано не се обърка нещо. Забелязвам, че от време на време по едното коренче се появява бял мухъл и го махам.

Последна редакция: пн, 26 фев 2018, 23:12 от Дъждец

# 357
  • София
  • Мнения: 404
Ето ги.Мини фалчето е на първата снимка и му е първи домашен цъфтеж.

# 358
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Nicimiciр
направо ме ококори Simple Smile Страхотно изглеждат!

Дъждец,
има надежда значи Hug

Ето и моите плюс една циклама Laughing , последна обща снимка, защото всички цъфнаха, че и почват да прецъфтяват.

# 359
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
искам на бялата масичка да си пия кафето.
всъщност, може кафето в ръка да си го държа, а орхитата да си седят на масичката.

Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт