Още мъничко остана , бебе да се гушне в МАРТенската мама - МАРТ 2018 - Тема 3

  • 63 591
  • 779
  •   1
Отговори
# 720
  • софия
  • Мнения: 98
Здравейте, ние сме почти на месец без седмица Simple SmileИмаме си първородно момиченце.  В началото си беше трудно, емоции, недоспиване, свикване една с друга и с режима и. Храним се около 80 мл АМ и кърма, колкото си изсуче, имам малко кърма. Относно разходките, вече 3ти ден я изкарваме навън за по 3, 4 часа, спи си.
При останалите мами как е положението? По колко хапвате и какви трудности срещате?

# 721
  • Мнения: 7
Аз не съм сигурна дали са колики. Гледам я, че се свива когато ака и започва да плаче. Веднага като й мине млъква и това е. Но за всеки случай давам чай от семена от копър, който я успокоява.
Главно сме на АМ. Кърмата ми е около 5-10 гр от двете гърди. Но нея я успокоява да стои и за това не съм я спряла.

# 722
  • Мнения: 118
Моята госпожица в четвъртък става на месец. Изцяло на кърма е и за сега явно й стига, понеже си наддава. Проблемът ми е, че когато се наложи да й се дава от шише, почти нищо неизсмуква.
 Първата ни разходка беше на 12-тия ден, а сега гледам да излизаме винаги когато е хубаво времето. Когато е навън си спи блажено.

# 723
  • София
  • Мнения: 39 758
Може да пуснете нова тема в "Родени 2018 г."

# 724
  • Мнения: 316
Здравейте момичета.  Нямах време да вляза по-рано.  На 19.03 в 17:10ч се роди моята дъщеричка Ивайла,  нормално раждане с индукция.  Не беше лесно , боля ме долу до вчера, но не съжалявам защото съм добре и се радвам , че толкова бързо се възстанових.
Честита дъщеричка❣ Нека расте много здрава и щастлива❤ Колко дни те чакаха да пренасяш и как протече индукцията, бързо ли подейства?
Здравей.  Значи аз преносвах 7дни. На 12.03 ми беше термина, но док каза че до края на седмицата ако не родя да влизам в болница.  И така на 18.03 вечерта ме приеха. На 19.03 сутринта в 6ч ми пуснаха система с окситоцин и до 12ч не можах да направя пълно разкритие.  То намах изобщо де. И в 13ч като дойде докторката да ме види се оказа , че имам 2см разкритие.  Та ми пуснаха втора система и на късмет разкритието започна да се увеличава и контракциите да стават все по силни и все по на често. И така в 17:10ч родих нормално своята дъщеричка. Няма какво да лъжа. Доста си болеше , но си заслужаваше. 

# 725
  • Мнения: 1 965
И ние имаме колики - най-много ни помага масаж на коремчето по няколко пъти на ден, носене в слинг и една фитнес топка върху която пружинираме гушнати.

# 726
  • Мнения: 397
Здравейте, все не остава време да се включа. Малката е на 3 седмици като цяло проблем с недоспиване и свикване една с друга нямам бих казала, че е спокойно бебе плаче само с причина. Почнаха и нас да ни мъчат колики уж бяха леки снощи почти цяла вечер рев. За момента гушкането и топла възглавничка на коремчето помагат. Малката е изцяло на кърма на поискване, но то горе доло е на 3 часа само вечер дохранвам с малко АМ и мислех, че добре ни се получават нещата, но вчера на първата консултация педито каза, че много малко е наддала. Стана ми много тъпо, защото аз никога не я държа гладна видя ли, че търси да суче и час да е минал от предишното хранене и давам, държа я колкото пожелае тя предлагам и двете гърди. Иначе е много жизнена не е отпусната и сънлива въпреки, че има все още лека жълтеница.
Вашите бебчета спят ли между всяко хранене, моята спеше само първите 10 дни после след обедно време прави паузи. Нахранена е, суха е, преоблечена, спокойна не реве не мрънка седи и си се кокори, рита, "гледа" си ръцете.

# 727
  • Мнения: 1 965
Моя е само на кърма. Яде  на поискване всеки час или два, рядко прави по-голяма пауза. Преяжда и се опитвам да му давам само една гърда на хранене, че иначе го боли корем.
Имай предвид, че мазното мляко е накрая на гърдата, отначалото е повече водичка. Опитай да я държиш по-дълго на едната гърда, даже на празена, за да стимулира повече кърма, чак тогава сменяй. Добавянето на АМ е малко нож с две остриета.

# 728
  • софия
  • Мнения: 98
Аз не съм сигурна дали са колики. Гледам я, че се свива когато ака и започва да плаче. Веднага като й мине млъква и това е. Но за всеки случай давам чай от семена от копър, който я успокоява.
Главно сме на АМ. Кърмата ми е около 5-10 гр от двете гърди. Но нея я успокоява да стои и за това не съм я спряла.
Същото нешо съм и аз, 10 мл от двете гърди, понякога 20..

# 729
  • Мнения: 1 965
Това, което бебето изкарва е повече отколкото помпата може да извади. Единствения начин да се разбере, колко е това, е с везна и мерене на бебето преди и след.

# 730
  • София
  • Мнения: 2 666
Още в болницата ми слезе кърмата и гърдите ми бяха като футболни топли, големи и твърди. И с двете помпи нищо не излизаше. Накрая една акушерка ме изцеди малко на ръка (около 10-мл.) Имах чувството, че ще се пръснат. Сложих бебето и то успя да изсуче 50 мл.
С това искам да ви вдъхна увереност, не се отказвайте. Помпата не е наистина показател.

# 731
  • Мнения: 648
Имате ли чувството , че като храните само с кърма на бебчо не му е достатъчно ? И трябва да се дава и АМ?

# 732
  • Мнения: X
Ianita93k, честито! Кога роди, не ни се похвали? Blush
За кърменето аз постоянно имам такова чувство, но щом бебето наддава, пълни памперсите и/или е спокойно не мисля, че има нужда от АМ. Момичетата от форума много помагат в такива случаи също. А бабите не ги слушай, моята свекърва постоянно ми натяква да дохранваме бебето, но тя няма този инстинкт като мен и не разбира моето бебе, както аз. Бебетата не плачат само, когато са гладни. Опитвах да дохранвам, но тя бута шишето и се мръщи.

# 733
  • Мнения: 1 143
Мисля, че в началото е нормално да се чудим дали им стига кърмата. Съгласна съм с Unknown678, че има как да се разбере дали това е така.

Някой ще пусне ли нова тема в Родени 2018? Тази сигурно ще я заключат.

# 734
  • Мнения: 648
Ами да де да се похваля , ама минах през такива трудности с раждането , че направо изключих и се пренастроих за бебчо! Така на 29.03.18 се роди моето момче Мартин ,3220кг,51 см! Вече сме  в къщи , но имам проблем със кърменето за това изцеждам и давам в шишето, но дам ли кърма той е вечно гладен и плаче и постоянно се превива ! Дам ли АМ няма проблем ... защо е така

Общи условия

Активация на акаунт