С влак до Санкт Петербург и Москва

  • 10 353
  • 70
  •   1
Отговори
# 45
  • гр.София
  • Мнения: 147

10-дневните прогнози ги гледам от няколко дни вече. Искаше ми се някой, който е ходил да ми "каже" като усещане техните 23 градуса дали са като нашите...

На 24.08 се върнах след 10 дневна екскурзия в Москва и Санкт Петербург.Тези 23 градуса си бяха идеални за разходка, лек ветрец имаше на моменти, но в никакъв случай не усещах студ.

# 46
  • Мнения: 5 127
Скрит текст:

10-дневните прогнози ги гледам от няколко дни вече. Искаше ми се някой, който е ходил да ми "каже" като усещане техните 23 градуса дали са като нашите...
На 24.08 се върнах след 10 дневна екскурзия в Москва и Санкт Петербург.Тези 23 градуса си бяха идеални за разходка, лек ветрец имаше на моменти, но в никакъв случай не усещах студ.

С летни дрехи да стягам багажа тогава?

# 47
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Все пак си вземи дългите дънки, блузки з дълъг ръкав и жилетки, преди няколко години ходихме и от 33 като падна температурата на 19 градуса, в средата на август бързо и обухме дългите панталони.

# 48
  • Мнения: 4 303
karizma2004, би ли споделила малко повече?
С агенция ли ходихте? Превозни средства и парични?
Доволни ли сте?

# 49
  • Москва
  • Мнения: 164
Здравейте,  Hug
Да попитам и в тази тема:
В началото на септември какво е времето в Москва и Санкт Петербург? Достатъчно топло ли е и подходящо ли е за къси панталонки и блузи с къси ръкави? Или най-добре е с дълги? За връхна дреха необходимо ли е шушляково яке или ватиран суитшърт е достатъчен?

Късите панталонки в Питер септември стават, ама докато се скрие слънцето и духне вятър от Нева.
Юни месец съм ходила там, точно за 5 минути времето се промени така че от къси панталони се наложи да сложа дънки и суйтшърт. А октомври съм ходила без ръкави през деня.
В Москва вчера беше 28, но към 22:30-23:00 вече си беше за връхна дреха и дълги панталони.
Септември 23-те градуса не са същите, като юни и юли. И изобщо не са, като в България.

# 50
  • гр.София
  • Мнения: 147
karizma2004, би ли споделила малко повече?
С агенция ли ходихте? Превозни средства и парични?
Доволни ли сте?


С агенция бяхме, организирана група по програма Москва-Санкт Петербург-Талин-Стоклохм-Хелзинки.
Превозните средства - от София до Москва със самолет, от Москва до Санкт Петербург със сапсан, от Санкт Петербург с кораб до  другите градове и на връщане от Санкт Петербург полет с прекачване в Москва до София.
Парични средства за екскурзията може подробно да се видят в страницата на агенцията с , която пътувах, но за да не е реклама , който иска на лични ще му я напиша.
Останах доволна, въпреки, че беше леко препускане из градовете.Но, аз така обичам, маркирам и при интерес след това със съпругът ми сами си се организираме. Simple Smile

# 51
  • Мнения: 4 303
Hada Despeinada, благодаря за полезната информация. Няма начин да сме там през юли, планирали сме море тогава. Август ще е нашето време, живот и здраве. Дано намерим някакъв интересен спектакъл. Поне циркът, надявам се, би трябвало да работи. Ако не - зоопарк, аквариум, ВДНХ, дворци, метростанции... Няма да скучаем.
Чудя се какво е времето през август в Москва и Петербург. Не вярвам да е много по-различно от тук. Дали не вали повече?
Очакваме да споделиш с нас впечатления и препоръки.

# 52
  • Мнения: 5 127
Скрит текст:
Здравейте,  Hug
Да попитам и в тази тема:
В началото на септември какво е времето в Москва и Санкт Петербург? Достатъчно топло ли е и подходящо ли е за къси панталонки и блузи с къси ръкави? Или най-добре е с дълги? За връхна дреха необходимо ли е шушляково яке или ватиран суитшърт е достатъчен?
Късите панталонки в Питер септември стават, ама докато се скрие слънцето и духне вятър от Нева.
Юни месец съм ходила там, точно за 5 минути времето се промени така че от къси панталони се наложи да сложа дънки и суйтшърт. А октомври съм ходила без ръкави през деня.
В Москва вчера беше 28, но към 22:30-23:00 вече си беше за връхна дреха и дълги панталони.
Септември 23-те градуса не са същите, като юни и юли. И изобщо не са, като в България.

*Lorelei*, много благодаря Flowers Hibiscus Добих представа все едно съм била там  Heart Eyes

И още едно питане - за 8-дневна екскурзия колко е достатъчната сума на човек, която да се обмени?
Екскурзията е организирана, но е само със закуски и през деня ще се налагат хранения. Уточнявам това заради сумата, която ще е необходима.


# 53
  • Москва
  • Мнения: 164
Скрит текст:
Скрит текст:
Здравейте,  Hug
Да попитам и в тази тема:
В началото на септември какво е времето в Москва и Санкт Петербург? Достатъчно топло ли е и подходящо ли е за къси панталонки и блузи с къси ръкави? Или най-добре е с дълги? За връхна дреха необходимо ли е шушляково яке или ватиран суитшърт е достатъчен?
Късите панталонки в Питер септември стават, ама докато се скрие слънцето и духне вятър от Нева.
Юни месец съм ходила там, точно за 5 минути времето се промени така че от къси панталони се наложи да сложа дънки и суйтшърт. А октомври съм ходила без ръкави през деня.
В Москва вчера беше 28, но към 22:30-23:00 вече си беше за връхна дреха и дълги панталони.
Септември 23-те градуса не са същите, като юни и юли. И изобщо не са, като в България.

*Lorelei*, много благодаря Flowers Hibiscus Добих представа все едно съм била там  Heart Eyes

И още едно питане - за 8-дневна екскурзия колко е достатъчната сума на човек, която да се обмени?
Екскурзията е организирана, но е само със закуски и през деня ще се налагат хранения. Уточнявам това заради сумата, която ще е необходима.




Зависи какви са ви предпочетанията за хапване. Всъщност, не виждам смисъл да севзима голяма сумав рубли, защото (почти) навсякъде може да се плаща с карти. Доколкото знам плащанията стават по курса на банката ви за деня. В Питер, примерно, за обяд са удобни столовые - непретенциозни заведения на самообслужване, с богат избор и вкусна храна. Но, отново повтарям, всичко зависи от личните Ви предпочитания.
Транспорта включен ли ви е?
Ако трябва, все пак, да кажа някаква сума, то, мисля, че около 10 000 рубли трябва да стигнат, а може би и да останат, при условие, че за хапване не се избират ресторанти от типа на Магадан и Сыроварня в Москва.

# 54
  • Мнения: 5 127
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Здравейте,  Hug
Да попитам и в тази тема:
В началото на септември какво е времето в Москва и Санкт Петербург? Достатъчно топло ли е и подходящо ли е за къси панталонки и блузи с къси ръкави? Или най-добре е с дълги? За връхна дреха необходимо ли е шушляково яке или ватиран суитшърт е достатъчен?

Късите панталонки в Питер септември стават, ама докато се скрие слънцето и духне вятър от Нева.
Юни месец съм ходила там, точно за 5 минути времето се промени така че от къси панталони се наложи да сложа дънки и суйтшърт. А октомври съм ходила без ръкави през деня.
В Москва вчера беше 28, но към 22:30-23:00 вече си беше за връхна дреха и дълги панталони.
Септември 23-те градуса не са същите, като юни и юли. И изобщо не са, като в България.
*Lorelei*, много благодаря Flowers Hibiscus Добих представа все едно съм била там  Heart Eyes

И още едно питане - за 8-дневна екскурзия колко е достатъчната сума на човек, която да се обмени?
Екскурзията е организирана, но е само със закуски и през деня ще се налагат хранения. Уточнявам това заради сумата, която ще е необходима.


Зависи какви са ви предпочетанията за хапване. Всъщност, не виждам смисъл да севзима голяма сумав рубли, защото (почти) навсякъде може да се плаща с карти. Доколкото знам плащанията стават по курса на банката ви за деня. В Питер, примерно, за обяд са удобни столовые - непретенциозни заведения на самообслужване, с богат избор и вкусна храна. Но, отново повтарям, всичко зависи от личните Ви предпочитания.
Транспорта включен ли ви е?
Ако трябва, все пак, да кажа някаква сума, то, мисля, че около 10 000 рубли трябва да стигнат, а може би и да останат, при условие, че за хапване не се избират ресторанти от типа на Магадан и Сыроварня в Москва.

[/quote]

Не сме претенциозни. Такива заведения, които посочвате мисля, че са точно нашите заведения  Hug
Транспорт мисля, че няма включен.

Последна редакция: ср, 29 авг 2018, 10:44 от beauty_magnolia

# 55
  • София
  • Мнения: 2 844
На 22.08. са върнахме от 10-дневно пътешествие в Москва и Петербург (по 5 дена на град), което си организирахме сами. За времето - страшно бързо се променя. Ние си носихме летни и есенни дрехи, наложи се да обличаме и от двата типа. 23 градуса през деня е ок, но вечер си е за връхна дреха. В Петербург за 5 дни от летни дрехи и сандали стигнахме от това да се навлечем като зелки с всичко, което имахме плюс затворени обувки и чорапогащник. Така че съветвам ви - носете повечко дрехи като за два сезона.

Що се отнася до парите. В Москва в нормално заведение със сервитьор (т.е. на от типа на МуМу или Теремок, където е на самообслужване) цените са като в Хепи, например. За добро ядене на корем плюс бира са около 1000 р. на човек. Без глезотии може да излезе и по-евтино. В Петербург е на половина по-евтино. Там попаднахме на няколко много добри и страшно евтини малки ресторантчета и то в центъра - около канал Грибоедова.

Ако имате повече конкретни въпроси - питайте.

# 56
  • Мнения: 44
Здравейте, моля да ме извините за спама, не става въпрос за екскурзия. Някога в България имаше едни големи, ходещи, говорещи, руски кукли. Някой обръщал ли е внимание дали все още се предлага нещо такова в магазините там, и ако да на каква цена горе-долу. Благодаря.

# 57
  • София
  • Мнения: 2 844
В момента в детските магазини в Русия се продава това, което се продава тук и навсякъде в Европа. Поне в големите е така. Никъде не видяхме играчки, произведени в Русия, освен може би някакви колички с руски марки.

# 58
  • Москва
  • Мнения: 164
Здравейте, моля да ме извините за спама, не става въпрос за екскурзия. Някога в България имаше едни големи, ходещи, говорещи, руски кукли. Някой обръщал ли е внимание дали все още се предлага нещо такова в магазините там, и ако да на каква цена горе-долу. Благодаря.

Има, кукли Нина, Лина, Даша и т.н. Може би малко се отличават от старите. Като цена-честно казано не помня колко са. Трябва да се погледне.

Продават се достатачно много играяки руско производство. Даже и в големиье магазини. Може би само в Хаймлес няма.

# 59
  • Мнения: 44


Има, кукли Нина, Лина, Даша и т.н. Може би малко се отличават от старите. Като цена-честно казано не помня колко са. Трябва да се погледне.

Продават се достатачно много играяки руско производство. Даже и в големиье магазини. Може би само в Хаймлес няма.

И аз предполагам, че са по-различни, но много искам да подаря една такава на дъщеря ми. Сега оставя да намеря някой пътуващ. Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт