С влак до Санкт Петербург и Москва

  • 10 352
  • 70
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 2 838
ОК, може и да не съм видяла нещо. Във всеки случай в Детский мир не видях нищо различно от нещата тук. Както и в един мол, който се намира близо до Радисън.

# 61
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Здравейте, моля да ме извините за спама, не става въпрос за екскурзия. Някога в България имаше едни големи, ходещи, говорещи, руски кукли. Някой обръщал ли е внимание дали все още се предлага нещо такова в магазините там, и ако да на каква цена горе-долу. Благодаря.
https://www.rodnye-igrushki.ru/catalog/khodyachie-kukly/

# 62
  • Мнения: 17
На 22.08. са върнахме от 10-дневно пътешествие в Москва и Петербург (по 5 дена на град), което си организирахме сами. За времето - страшно бързо се променя. Ние си носихме летни и есенни дрехи, наложи се да обличаме и от двата типа. 23 градуса през деня е ок, но вечер си е за връхна дреха. В Петербург за 5 дни от летни дрехи и сандали стигнахме от това да се навлечем като зелки с всичко, което имахме плюс затворени обувки и чорапогащник. Така че съветвам ви - носете повечко дрехи като за два сезона.

Що се отнася до парите. В Москва в нормално заведение със сервитьор (т.е. на от типа на МуМу или Теремок, където е на самообслужване) цените са като в Хепи, например. За добро ядене на корем плюс бира са около 1000 р. на човек. Без глезотии може да излезе и по-евтино. В Петербург е на половина по-евтино. Там попаднахме на няколко много добри и страшно евтини малки ресторантчета и то в центъра - около канал Грибоедова.

Ако имате повече конкретни въпроси - питайте.

Здравейте, бихте ли ми казали колко общо Ви излезе, като сума, целият престой там! Може и на лични. С ограничен бюджет съм и се чудя дали с агенция или самостоятелно да пътуваме. Мисля да отидем двамата със съпруга ми август за 10-тина дни - Санкт Петербург и Москва.

# 63
  • Мнения: 17
Здравейте Момичета,

Леко се набърквам в темата Ви, тъй като преди седмица се прибрах от Москва и Петербург, заредена с много студ, но и безкрайно много положителни емоции.
Аз се възползвах от услугите на туристическа агенция, тъй като цената която ни дадоха беше добра и включваше едва ли не всичко , което искахме да видим. Ако някой се интерисува ще споделя името на агенцията.

Относно транспорта в Москва, смея да кажа че метрото е много удобно и евтино,стига до всички забележителности и е изключително редовно, в час пик влакчетата са буквално едно след друго.
Ако има желаещи също така бих могла да кача карта на метрото или си вземете пътеводител от летището в Москва( подчертавам да е на английски тъй като има повече информация какво да се посети и как да се стигне, включително и снимки на едни от най-красивите метро станции)
Хотела в които бяхме настанени се оказа доста евтин и е на 5 мин бавно ходене от метро станция и кръговата линия на Москва, която прави връзка със всички метро линии. За да не става много дълъг този пост , ако някой желае да пита и ще пиша отново.
Може ли да споделите агенцията, ако сте останали доволни?

# 64
  • София
  • Мнения: 2 838
Скрит текст:
На 22.08. са върнахме от 10-дневно пътешествие в Москва и Петербург (по 5 дена на град), което си организирахме сами. За времето - страшно бързо се променя. Ние си носихме летни и есенни дрехи, наложи се да обличаме и от двата типа. 23 градуса през деня е ок, но вечер си е за връхна дреха. В Петербург за 5 дни от летни дрехи и сандали стигнахме от това да се навлечем като зелки с всичко, което имахме плюс затворени обувки и чорапогащник. Така че съветвам ви - носете повечко дрехи като за два сезона.

Що се отнася до парите. В Москва в нормално заведение със сервитьор (т.е. на от типа на МуМу или Теремок, където е на самообслужване) цените са като в Хепи, например. За добро ядене на корем плюс бира са около 1000 р. на човек. Без глезотии може да излезе и по-евтино. В Петербург е на половина по-евтино. Там попаднахме на няколко много добри и страшно евтини малки ресторантчета и то в центъра - около канал Грибоедова.

Ако имате повече конкретни въпроси - питайте.
Здравейте, бихте ли ми казали колко общо Ви излезе, като сума, целият престой там! Може и на лични. С ограничен бюджет съм и се чудя дали с агенция или самостоятелно да пътуваме. Мисля да отидем двамата със съпруга ми август за 10-тина дни - Санкт Петербург и Москва.
[/quote]

Ние бяхме 5 души. Освен това вечеряхме само в заведения. Бяхме на две представления - в московския цирк и в москвариума. Така че бюджетът ни беше по-голям, човек може да се вмести и в по-малък.

Накратко - самолетният билет е около 250 евро на човек отиване и връщане. Визите са 170-180 лв. на човек. Спахме в разкошни апартаменти от airbnb на много комуникативни места, като в Санкт Петербург бяхме в самия идеален център на града. За пет нощувки за пет човека ни излязоха около 300 евро на всяко от местата. Входните такси за музеи са различни и зависят от програмата ви, но тях ще платите отделно, дори и да отидете организирано. Най-скъпата вечеря в Москва (на корем с бира и десерт в сравнително скъп узбекски ресторант) ни излезе около 130 -150 лв. Това за 5 души. В Петербург вечеряхме значително по-евтино като за петима ни, винаги с по бира-две за мен и мъжа ми и десерти за децата, плащахме 70-80 лв. Сапсана от Москва до Петербург и обратно ни излезе около 130 на човек.

# 65
  • Мнения: 1 154
Билетите за Сапсана чета, че се вземат месец-два предварително. Те заверяват ли се някъде или, разпечатени от мейла само се показват?

# 66
  • София
  • Мнения: 2 838
Мъжът ми се занимаваше с тях, но мисля, че ги разпечата от мейла.Във всеки случай не се заверяват никъде. Пускат ги 3 месеца по-рано, купуват се кой, когато иска. Има няколко сапсана всеки ден.
Тъй като са поименни, проверяват документите преди качване.

# 67
  • София
  • Мнения: 634
Има ли пътували по тази дестинация с тур-агенции тази година ? Моля да споделите.
Миналата година се разминахме с това пътуване, но се надявам тази да успеем.

# 68
  • Мнения: 3 015
Ние пътувахме миналата година с Елфи Тур и останахме много доволни. За тази година имат дата 21.07 - 28.07, както и още една, но тя е свързана с допълнителни 4 дни круиз, посещават се Талин, Стокхолм, Хелсинки. Ние бяхме по този маршрут и организацията беше много добра. Но, този круиз оскъпява екскурзията, разбира се. За тази година датата им е 15.08. - 23.08. И за двете посочени дати екскурзоводкта им е много добра, там се ползват местни екскурзоводи за забележителностите, но тя превежда, ако се наложи, и освен това е много добър организатор на всичко останало, което може да възникне при едно пътуване.

# 69
  • София
  • Мнения: 634
Благодаря !

# 70
  • Мнения: 4 303
Колко би струвала една такава екскурзия?

Общи условия

Активация на акаунт