Парфюмни размисли и страсти - 215

  • 116 152
  • 744
  •   1
Отговори
# 240
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
Аз с парфюмите на Мюглер съм приключила отдавна.Само Елиън ми харесва и любовта ни се породи наскоро.Брех тоя Мон Флорал,за един много близък до само Мон,за друг не прилича на него.Изостри ми се любопитството още повече,дано обаче да не прилича,иначе цялото ми чакане и надежди за нещо ново се обезсмисля.

# 241
  • Франция
  • Мнения: 898
За последно се убеждавам че съм Chanel girl и чакам с нетърпение да пуснат новия Коко Мадмазел интенс.
kikamora, той е в продажба онлайн и в момента по повод празника е с безплатна експресна доставка Simple Smile

Edit: Дами, излъгала съм ви малко и много се извинявам Simple Smile Coco Mademoiselle Intense се предлага предпремиерно онлайн само за отделни държави в Европа (видях за Германия, Испания, Италия, Франция) и САЩ. Цената му е 137 евро за 100 мл.

Последна редакция: сб, 10 фев 2018, 20:35 от Йоан Владимир

# 242
  • Мнения: 2 491
Чета ви  момичета, но не пиша. С моите лайшки описания JoyJoy.
Като излезе Туили, го харесах и купих. И се почна одисеята не го усещам върху себе си. Прибрах го в кутията си и не го закачах повече. Упорита съм и си казах ще го тествам пак, все пак е Ермес. Трябва да покаже характер.
Днес при 14 градуса, вятър и влага го сложих отново.
Размазвам се от удоволствие и от нанесен в 10 го усещам и сега. Ту джинджифилът усещам, ту леко сладост от ванилията. Много съм щастлива, а си мислех,че ще стои хубаво лятото.
Харесах Аурата много. Нарочно излязох с приятелка без парфюм и полях обилно с него. Нищо блатно или лекарствено не се появи на моята кожа. Попитах й нея как го усеща и тя отвърна :"Вървя след теб и се носи невероятно ухание. Красив е много.Бих го носила и аз."
Определено ще го купя.
Тези дни тествах на куп новият Пойзън гърл, Si passion и Мон Герлен флореал.
Омазах се яко забравих кой къде беше Joy, но единият от тях много ми заприлича на парфюм, който имам.
Заподозрях,че е Мон Герлен, но ще направя като с Аурата ще се пръсна директно на кожа и обилно.
Бях набелязала Скандал, ами в топлото време стоеше по-красиво. Сега не ми харесва.

# 243
  • Мнения: 7 519
Няма навика да купувам парфюм на сляпо без да съм го пробвала, освен ако не е мостра. Март месец ще минавам през няколко летища и се надявам все някъде да го намеря.
Ей сега извадих Мон Герлен и продължавам да твърдя, че са подобни и винаги бих разбрала, че са една марка. Новия е по флорален и по- сладък, но и двата имат една обща нотка по която си личи, че новия Мон е производен на Мон Герлен. Просто при новия са заменили лавандулата с нещо сладко.

# 244
  • Франция
  • Мнения: 898
Няма навика да купувам парфюм на сляпо без да съм го пробвала, освен ако не е мостра. Март месец ще минавам през няколко летища и се надявам все някъде да го намеря.
Правилно Simple Smile 26 февруари беше обявен като дата за официалната премиера, така че март трябва да го има вече навсякъде.

# 245
  • Варна
  • Мнения: 677
Не знам кое подсказва, че парфюма е на Мюглер, но ако някой въобще е долавял прилики между Angel, Alien и Womanity (аз не), то определено за мен Аурата е много различна,  в съвсем друго измерение.
Имам някакво предчувствие, че сега ще излезе лилава Аура. Ако позная, ще си сменя ника на Нострадамус - хаха.
Аз пробвах на блотер Vanille Fatale Tom Ford, началото е много хубаво, усещане за висок клас, ниш, стил и Том Форд, с леко напомняне на Velvet Orchid , но по-късно ... е там вече се разкрива т.нар мръсна ванилия и леко ме притесни. Но не е толкова нежен като Сергей Лутеновата ванилия, по-мръснишки е Wink
Иска ми се на кожа, многообещаващ е.
Densi, Klodilia  Hug

# 246
  • Мнения: 31 172
И аз го носих вчера пак и доста се чудя дали да не го взема сега с намалението в бутиците, но много купих напоследък.

Днес пробвах  някои от по- новите Монтали Sweet Peony Montale, Day Dreams Montale, Arabians Montale, Intense Cherry Montale, So Iris Intense Montale, Aoud Jasmine Montale. Първите два са леки, нежни пролетни парфюми, нищо общо със страховитите удове, с които винаги асоциираме марката.
Arabians Montale е прекрасен, сложен и доста по-тежък. Много добре са смесени съставките и се усеща многопластов и мелодичен, без да е накъртващ с отделна съставка или комбинация от две примерно. Много ми хареса, исках да го купя на мъжа ми, но той не пожела, защото не можел да се порадва на наличните и не искал парфюми. Не знае какво съм му купила за СВ. Валентин. Laughing
След пробите на новите се върнахме към общи проби до безумие, на старите страшни удове и по-едно време ми стана лошо. Мирисах до припадък почти и сега мозъка ми мирише на Монтал.

Новият Black Aoud Intense Montale обаче е много зле. Мъжът ми го отрече тотално, аз бях склонна на проследяване на развитие, но няма общо с великия сърцеразбивач Black Aoud. Има една мазно - кисела жилка, която е натрапчва, грозна, проста и неприятна.

# 247
  • Варна
  • Мнения: 677
Денси, нищо не каза за So Iris?
Колко излиза с 25 % Том Форда? Просто не му знам цената, иначе мога да сметна 😁

# 248
  • София
  • Мнения: 4 305
Утре неделно след плуване, т.е. чиста и леко надишана с химикали, мисля да намина през кварталния Дъглас и да пробвам Аура. Любопитен ми е и имам предчувствие, че може би ще ми хареса.

Днес си тъна в будоарния разкош на Vintage Muse на Кейт Мос, за който много се колебаех дали да поръчам втори, защото е изтеглен от пазара. Проверих в parfimo и вече нищо не се предлага от марката Sad.

# 249
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
So iris е с много хубав състав, но във фрагрантика пишат, че е срамно краткотраен.

# 250
  • Мнения: 646
Привет на всички!
На мен ми е малко рано за пролетни парфюми... Тук пролет не се задава скоро, вчера даже валя и сняг, ей така за разнообразие на дъжда.Rolling Eyes
Последните ми придобивки са:
Dior Addict EDP 2002 - наааай-накрая успях да се докопам до тази митична версия. Мноого хубав, една идея по-подравков и няколко идеи по-малко ванилен ми идва от настоящата версия.
Girl Pharrell Williams - добре, че си взех малката разфасовка от 10 мл. Четох ви тук, после хвърлих око и във фрагрантика, и като видях, че има общо с CdG, направо се метнах като полудяла. Още не съм го разносила, само пръснах на китка, обаче хииич не ми хареса. Пудрени виолетки+мъжки, евтин парфюм. Обичам изчанчени аромати, ама този е просто зле направен.
Донякъде ми напомня на MyQueen на Alexander McQueen, сигурно заради брашняните виолетки.
Womanity TM - някога не го понасях, сега нещо ми прищрака и се обзаведох набързо.
Имам обаче въпрос - каква е разликата между ЕДП и Womanity Les Parfums de Cuir? Като цяло, съм забелязала, че предпочитам фланкърите на ТМ повече, и се чудя дали да не го придобия насляпо?

# 251
  • Мнения: 31 172
Денси, нищо не каза за So Iris?
Колко излиза с 25 % Том Форда? Просто не му знам цената, иначе мога да сметна 😁
Колкото и другите 369 лв. Hug

So iris е с много хубав състав, но във фрагрантика пишат, че е срамно краткотраен.
Точно така е, слаб е и бързо изфирясва.

Помислих си, че не нося парфюми на известни хора, които не харесвам. Ето Кейт Мос дори да създаде чудо невиждано, никога не бих посегнала дори да го пробвам, защото не я понасям. Много други звезди също.

# 252
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 150
Привет и от мен Heartpulse

Аз се зарадвах пролетно с La Vie Est Belle L'Eclat Lancome.

Аз също не съм голям парфюмен колекционер и обичам да имам парфюм подпис.

Честити нови придобивки на всички!

# 253
  • Мнения: 7 519
Не знам кое подсказва, че парфюма е на Мюглер, но ако някой въобще е долавял прилики между Angel, Alien и Womanity (аз не), то определено за мен Аурата е много различна,  в съвсем друго измерение.
Имам някакво предчувствие, че сега ще излезе лилава Аура. Ако позная, ще си сменя ника на Нострадамус - хаха.
Аз пробвах на блотер Vanille Fatale Tom Ford, началото е много хубаво, усещане за висок клас, ниш, стил и Том Форд, с леко напомняне на Velvet Orchid , но по-късно ... е там вече се разкрива т.нар мръсна ванилия и леко ме притесни. Но не е толкова нежен като Сергей Лутеновата ванилия, по-мръснишки е Wink
Иска ми се на кожа, многообещаващ е.
Densi, Klodilia  Hug
По - скоро розова Аура Simple Smile. Тази година новите парфюми на Мюглер са розови.

# 254
  • София
  • Мнения: 2 512
So iris е с много хубав състав, но във фрагрантика пишат, че е срамно краткотраен.
Краткотраен Монтал?! Нонсенс!  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт