Парфюмни размисли и страсти - 215

  • 116 104
  • 744
  •   1
Отговори
# 300
  • Бургас
  • Мнения: 9 400
Нямат нищо общо за мен.Аз неочаквано се влюбих в Алюр,а само как го ненавиждах този парфюм.Но онзи ден се спрях пред Шанел в мола и стана чудо на чудесата Laughing,направо ми заспа.Купих си едп на мига,днес го разносих,чудесен е.Явно лятото не е неговото време,защото идва доооста задушлив.Не мога да му се нарадвам,толкова красив и постоянно променящ се парфюм рядко съм срещала,удивена съм!:heartbeat:

Последна редакция: вт, 13 фев 2018, 20:24 от Bright Crystal

# 301
  • София
  • Мнения: 2 512
Нямат нищо общо за мен.Аз неочаквано се влюбих в Алюр,а само как го ненавиждах този парфюм.Но онзи ден се спрях пред Шанел в мола и стана чудо на чудесата Laughing,направо ми заспа.Купих си едп на мига,днес го разносих,чудесен е.Явно лятото не е неговото време,защото идва доооста задушлив.Не мога да му се нарадвам,толкова красив и постоянно променящ се парфюм рядко съм срещала,удивена съм!:heartbeat:
Всички знаем, че температурите навън, както и съответното ниво на хормоните и не знам си какви още индивидуални параметри могат да играят големи шеги с възприятията ни в един или друг момент  Peace Нищо космическо не се е случило, явно просто твоята кожа го възприема Алюр сега точно така, както ти харесва на теб  Wink Енджой!  Laughing

# 302
  • Мнения: 566
За вариaциите на A*Men - обмислях ги за любимото ми братле, но все още не съм избрала, твойта дума чаках  Grinning Интуитивно клонях към Pure Leather и май него ще взема. За себе си имам достатъчно (141 за протокола, без минита и отливки, и чакам още 3 в пълен размер Whistling ).

Това съм го пропуснал вчера.Pure Leather има голям шанс да не се хареса на "братчето" ти - с добро ти го казвам.По начина,по който говориш предполагам,че е 25-26 макс , което предполага,че таргета му е момичета 16-23 .На тези години са МНОГО малко момичета,които биха оценили такъв парфюм.Не че е най-най , но си е по-комплексен и кожата като нотка е агресивна.Предполагам е минал през някоя реформулировка и е леко скопен-моите са 2 винтидж-а , но най-много да си остане за теб Peace

От серията A*Men най-много при тестване на кожа в началото ми хареса тонката, но развитието и на него и на хавана която впоследствие си купих все пак е доста мъжко на моята кожа. Кафето не ми хареса , кожата не съм пробвала, но мисля ако е за женска кожа трябва много добре да се тестват преди купуване. Ако е за мъж и трябва да правя подарък директно бих взела A*Men Pure Tonka. Той ми се видя най-привлекателен.

Не бих го купил на сляпо.На моята кожа е странна комбинация от сапун и изгоряла захар т.е. ако карамелизираш на котлона , но го забравиш за малко и всичко загори стабилно.

Защо пропускате
?!?

Напомня ми на


За себе си ли питаш,или за подарък за мъж....или ако може и за 2-та?  Peace

Сетих се, че предните дни някой питаше за аромат на вишни. Открих по описание един, който твърдят бил буквално вишновка. Смятам да го поръчам и да пробвам, въпреки двоякото ми отношение към Клиник.

Подправки в Aoud Lemon Mint аз не усещам никакви , но въпрос на кожа и възприятие.
Вишни бол...популярна нотка последните години , но хубава плътна вишна...трудна работа.Какъв ти е бюджета?

Новите неща в колекцията:



Сравнително нова марка,която е УНИКАЛЕН хит в момента в парфюмните среди.Собственикът и парфюмер е австралийски гражданин с турско потекло(и самосъзнание),като всичко което съм пробвал е с МНОГО високо качество.



Фен съм на марката , но го пробвах ей така...дори не поисках мостра-купих го направо без да го разнося дори.



За без пари от Ebay на търг си взех нова бутилка от 2015-та,че ми е съвсем на финала предишната-има макс 10 пръскания.


Най-продавания нишов парфюм в Ню Йорк за последните 10 години-много често може да се срещне човек с него,и хората го познават на улицата - "Ааа ти си със Santal 33 " .
Подарък от приятелката ми,но не знам дали ще остане в мен,или ще замине.По някаква непонятна за мен причина това е парфюм,който хората МНОГО харесват върху мен и ми носи доста комплименти  Thinking Има дни в които ми допада,но и такива,в които ми нещо в него ме дразни...

Парфюм за деня беше

Последна редакция: вт, 13 фев 2018, 23:11 от WaltherP99

# 303
  • Пловдив
  • Мнения: 88
Здравейте!
Искам да се помоля да ме разубедите да купя непознатя за мен Bottega Veneta Eau De Velours! Утре очаквам Bottega Veneta Edp. Не знам как се влюбих в него.. Имах мостра от месеци, която стоеше наказана в шкава и незнайно защо бях решила, че няма да ми хареса. Преди 3 дни я отворих и и помирисах само.. Ама изобщо не ми хареса, но все пак пробвах на кожа. Стана чудото. Кожа на кожа. Сънувах го. И сега сънувам и Velours.
Искам го. Кажете ми нещо лошо за него.

# 304
  • Мнения: 31 111
Здравейте!
Искам да се помоля да ме разубедите да купя непознатя за мен Bottega Veneta Eau De Velours! Утре очаквам Bottega Veneta Edp. Не знам как се влюбих в него.. Имах мостра от месеци, която стоеше наказана в шкава и незнайно защо бях решила, че няма да ми хареса. Преди 3 дни я отворих и и помирисах само.. Ама изобщо не ми хареса, но все пак пробвах на кожа. Стана чудото. Кожа на кожа. Сънувах го. И сега сънувам и Velours.
Искам го. Кажете ми нещо лошо за него.
Доста еднакви са, за какво ти е? Искаш два супер подобни парфюма, които на всичкото отгоре не ти харесват, пък после на кожа ти харесват. Определено не си го купувай или продай ЕДП и тогава.

# 305
  • Козлодуй
  • Мнения: 730


Това съм го пропуснал вчера.Pure Leather има голям шанс да не се хареса на "братчето" ти - с добро ти го казвам.По начина,по който говориш предполагам,че е 25-26 макс , което предполага,че таргета му е момичета 16-23 .На тези години са МНОГО малко момичета,които биха оценили такъв парфюм.Не че е най-най , но си е по-комплексен и кожата като нотка е агресивна.Предполагам е минал през някоя реформулировка и е леко скопен-моите са 2 винтидж-а , но най-много да си остане за теб Peace


Таргета му вероятно би бил момичета 16-23, но жена му не му позволява Mr. Green
На сериозната възраст 43 е, но за мен винаги ще е малкото ми братче Heart Eyes Обича хубави парфюми, без да е ценител, и досега не е върнал нищо, което съм му избрала. Вкусът му е близък до моя-трайни, присъствени, мощни аромати ( предимно дървесно-ориенталски) и му стоят добре. Истинската му страст обаче са часовниците.

Честито за новите придобивки!
Този австралийски бранд с ориенталски корени сефте го виждам, но ми изглежда много интересен.
Чакам пробичка тъкмо от Сантал 33, ще видим дали ще ми допадне. Макар да съм далеч от твоите възможности за избор и парфюмни познания, имаме и доста допирни точки в парфюмните вкусове, мисля Simple Smile

# 306
  • Франция
  • Мнения: 898
Таргета му вероятно би бил момичета 16-23, но жена му не му позволява Mr. Green
Made! my! day! Smiley Satisfied Smile

За да не е пълен спам: Честит празник на любовта и виното! Дами и господа, какво ще носите днес?
На мен ми е трудно да реша Simple Smile

# 307
  • Мнения: 1 203
И аз не намирам сходство между Жур Ермес и Габриел. Първият е предимно цитруси, остри и тръпчиви в началото, поутихват след около половин час. Вторият /пристрастна съм Simple Smile/ е прекрасен флорален шедьовър, за мен е олицетворение на тънък френски парфюм, нежен, но присъствен, единствената ми забележка е откъм трайността, странното е че се губи на моменти, след което пак е доловим, в студа обаче се губи напълно, поне при мен.
Да попитам за Жадор Едт. Не съм фен на никой от Жадор-ите, но този го подуших и ме грабна. Във Фрагрантика го сравняват с Габриел и затова именно ми стана любопитно. Не намирам кой знае каква прилика, освен че и двата са от една кръвна група. Някой с коментар?

# 308
  • Мнения: 4 998

Да ви питам - вярно ли е че Габриеле прилича на Жур ди Ермес? Имам проба от Жура и си го нося и харесвам. Габриелето съм го тествала в магазините. Но не мога да ги сравня. То р на път вече де.😋
Майка ми има Габриел, в събота бях в тях и се напръсках стабилно по ръката. В един момент наистина напомня на Жур дермес, във Фрагрантика 34 човека са отбелязали че си приличат, не са еднакви, но определено имат доста общо.

# 309
  • София
  • Мнения: 13 011
WaltherP99, за вишните нямам определен бюджет. Просто търся идеалният аромат на стара домашна вишновка - плътен наситен вишнов аромат, тънко усещане за спиртна основа и опияняваща сладост.

Лунен сън, аз за втори път да подхвърля за Малц. Особено предвид възрастта на брат ти може и да му допадне.
Моят съпруг има цялата серия, но Малцът му е фаворит.

Габриелето минах снощи да го тествам. Напомня Жур, да.

# 310
  • Мнения: 17 546
За да не е пълен спам: Честит празник на любовта и виното! Дами и господа, какво ще носите днес?
На мен ми е трудно да реша Simple Smile
Не ми е никак трудно! Днес ще си взема още една голяма доза от един от любимите ми парфюми, който съм преполовила, а това ми носи безпокойство - Bois d`Iris Van Cleef & Arpels. Heart И точно него ще нося днес! Денят ми е специален, имам няколко повода, които да полея с чаша вино и искам уханието ми да е любимо! Сега се замислям, че ароматът именно на този парфюм, ми е олицетворение на дзен! Обичам всичките си любимци, има истинска химия между нас, но усещането, което ми носи Bois d`Iris, е точно това - пълно спокойствие. Предвид натурата ми и това колко ми е нужно именно спокойствие, би трябвало да си поръчам една вана от този парфюм и да си кисна в нея... но това е друга тема... Grin
Честит празник, дами и господа, пожелавам ви вино и любов!🍷💘 Да не се разбира като любов към виното, защото всичко в прекалени количества е вредно! Освен парфюмите! Sunglasses Grinning

# 311
  • София
  • Мнения: 13 011
Разбира се, от бързане пропуснах празниците днес. Честит празник на всички!
За да ми е опиянен от вино и любов деня, аз днес съвсем тематично нося
https://www.fragrantica.ru/perfume/Montale/Oudmazing-36827.html
Съпругът ми е също с него и вероятността клиентите да решат, че от сутринта пием в кантората е сериозна (на моята кожа мирише на младо вино, докато на половинката изскача пачули и лек дървесен аромат). Simple Smile

# 312
  • Мнения: 31 111
Честит празник на виното и любовта!
От снощи почнах с Voulez-Vous Coucher Avec Moi By Kilian, днес ще сложа Oud Bouquet Eau de Parfum Lancome. Подарих на мъжа ми за празника L'Autre Oud Lancome и затова и аз ще заложа на Ланком. Довечера ще сменя с Killing Me Slowly By Kilian.

# 313
  • София
  • Мнения: 5 559
Честит празник и от мен!

Габриел Шанел за мен изобщо не си прилича с Жур Ермес. И двата ги харесвам много, но са съвсем различни.

Ботега Венета оригиналът лично на мен ми харесва повече от Велурения фланкър. Почти еднакви са и ако човек има единия, е напълно достатъчно, няма нужда да купува и другия.

# 314
  • Бургас
  • Мнения: 9 400
Честит празник на всички в хубавата ни тема и от мен.Heartbeat Жадор едт не си прилича с Габриел,както впрочем и всяка друга негова версия, поне която аз познавам,той ми е стара любов и винаги ще го харесвам независимо какво ново излиза на пазара.Днес ще бъда отново с новата ми тръпка Алюр.Two Hearts

Общи условия

Активация на акаунт