Парфюмни размисли и страсти - 215

  • 116 140
  • 744
  •   1
Отговори
# 465
  • Козлодуй
  • Мнения: 746
Изненадах се, че Enzo.bg предлага в пъти и в порядъци повече марки парфюми от Notino.fr. За мен това е малко странно Thinking
И аз днес се ядосвах много над този факт, защото исках да си купя парфюм, който откривам единствено в българското енцо, и никъде другаде онлайн или офлайн в Германия. Даже и в нишовата парфюмерия като редовен посетител не можаха да ми съдействат да го поръчат, защото просто е изчерпан и лимитиран.

За мен факта, че Нотино продават тук марки, които не си позволяват за "белите" държави, само оправдава моята предубеденост и нежелание да пазарувам от тях. Отделно повечето цени на нещата, които ме интересуват, са достатъчно високи и не си струва да си причинявам душевен дискомфорт  Grinning

Хриси, любопитна съм кой е парфюмът, който не си успяла да намериш Hug

# 466
  • София
  • Мнения: 4 305
Аз все още тровя колегите ми с ориенталци и докато времето го позволява, ще продължавам да го правя. Днес си взех Charlie Blue и скришом тук съм си извадила капачката да я мириша. Еми харесва ми и все по-хубав става. Не знам дали бих го сложила, бих опитала събота или неделя, когато мога да си позволя повече прегрешения.

Една мислите, които не ми дават мира по отношение на ароматите, е защо не мога да уловя по никакъв начин какаото в парфюмите. Или поне вече нанесени върху кожата ми. Същото е и с натуралния шоколад. Може би проблемът е в моя нос, защото съм свикнала на много силното какаово масло, което полвам понякога с козметични цели и всеки по-лек вариант е незабележим. Или просто не се сработва с химията на тялото ми.
Бихте ли ми подсказали в Amouage Lilac Love как се проявява какаото? И в София кой беше магазинът, в който се предлага марката?

# 467
  • Мнения: 13 260
Може ли малко помощ за довечера трябва да купя Zadig & Voltaire за подарък освен в Сефора, продават ли го някъде другаде в центъра на София.

# 468
  • Варна
  • Мнения: 677
Една мислите, които не ми дават мира по отношение на ароматите, е защо не мога да уловя по никакъв начин какаото в парфюмите. Или поне вече нанесени върху кожата ми. Същото е и с натуралния шоколад. Може би проблемът е в моя нос, защото съм свикнала на много силното какаово масло, което полвам понякога с козметични цели и всеки по-лек вариант е незабележим. Или просто не се сработва с химията на тялото ми.
Бихте ли ми подсказали в Amouage Lilac Love как се проявява какаото? И в София кой беше магазинът, в който се предлага марката?
Aз в Lilac Love не усещам много какао, на първо четене за аромат, в който най-силно усещам натурално какао е Roses & Chocolate Mancera
Ти кои парфюми имаш предвид (тези, в които не го улавяш)?
 Hug

# 469
  • София
  • Мнения: 1 336
Може ли малко помощ за довечера трябва да купя Zadig & Voltaire за подарък освен в Сефора, продават ли го някъде другаде в центъра на София.

Prettyshop,  ул. „ Уилям Гладстон” 34
📞Телефон за контакт: 02/988 5190; 0896 688 617

# 470
  • Франция
  • Мнения: 898
Бихте ли ми подсказали в Amouage Lilac Love как се проявява какаото? И в София кой беше магазинът, в който се предлага марката?
Harpalike, за моя нос Lilac Love не е в никакъв случай доминиращо какаов, дори не бих го нарекла гурманд. Това е парфюм с пролетни цветя, върху топла какаово-дървесна подложка. Какаото е фина какаова пудра.

# 471
  • София
  • Мнения: 4 305

Ти кои парфюми имаш предвид (тези, в които не го улавяш)?


Karie, от какаовите съм опитвала
Armani Code Satin https://www.fragrantica.com/perfume/Giorgio-Armani/Armani-Code-Satin-31664.html
Anais Anais Premier Delice https://www.fragrantica.com/perfume/Cacharel/Anais-Anais-Premier … Delice-23871.html

Натурално-шоколадов може би само този:
Kate Moss Vintage Muse https://www.fragrantica.com/perfume/Kate-Moss/Vintage-Muse-9990.html

Спомням си, че беше силно какаов при отваряне, но от средата вече нищо не усещах, при Angel The Taste of Fragrance https://www.fragrantica.com/perfume/Mugler/The-Taste-of-Fragranc … -Angel-13603.html. Все пак остава единственият Ангел, който говореше език, който харесвам Simple Smile

# 472
  • София
  • Мнения: 2 512
link=topic=1016907.msg36317203#msg36317203 date=1519159514]
За мен факта, че Нотино продават тук марки, които не си позволяват за "белите" държави, само оправдава моята предубеденост и нежелание да пазарувам от тях. Отделно повечето цени на нещата, които ме интересуват, са достатъчно високи и не си струва да си причинявам душевен дискомфорт  Grinning
Мен пък точно този факт много ме радва. Ние тук, в «третия свят» , и без това нямаме досег с повечето ниш неща, та Ензо понякога е единственото място, откъдето може да се тества или да се купи нещо. Цените в повечето случаи на желанието да имаш парфюм, не са от значение. От години пазарувам от там и не е имало грешки или съмнения за автентичността на нещата при мен. В крайна сметка всеки си преценява, и мисля, че не е нужно да има постоянни обяснения, че в България се предлагат само ментета Peace

# 473
  • Мнения: 13 260
Може ли малко помощ за довечера трябва да купя Zadig & Voltaire за подарък освен в Сефора, продават ли го някъде другаде в центъра на София.

Prettyshop,  ул. „ Уилям Гладстон” 34
📞Телефон за контакт: 02/988 5190; 0896 688 617

Благодаря, това ми е перфектно като местоположение.

# 474
  • София
  • Мнения: 99
Здравейте,
TRUSSARDI THE BLACK ROSE EDP зареден ли е в Б. Зон/Дъглас/Сефора или в в която и да е реална парфюмерия за тест?

Благодаря  Peace

# 475
  • Мнения: 31 159
Бихте ли ми подсказали в Amouage Lilac Love как се проявява какаото? И в София кой беше магазинът, в който се предлага марката?
За мен е като черен шоколад. Писала съм ревю в блога за Amouage Lilac Love съвсем скоро.

Розата на Трусарди я имаше отдавна в Сефора, но не я харесвам и не съм следила дали е налична сега.

# 476
  • София
  • Мнения: 99
Бихте ли ми подсказали в Amouage Lilac Love как се проявява какаото? И в София кой беше магазинът, в който се предлага марката?
За мен е като черен шоколад. Писала съм ревю в блога за Amouage Lilac Love съвсем скоро.

Розата на Трусарди я имаше отдавна в Сефора, но не я харесвам и не съм следила дали е налична сега.
Благодаря densi  Peace
Не съм фен на отявления аромат на роза в парфюм / самото цвете роза, харесвам/ и за това ми се искаше тест преди сляпа покупка. От фрагрантика не получих съвсем достатъчната, за мен, информация относно аромата.
Ако има запознати с "казуса" , моля, нека го споделят  Hug

# 477
  • Viena
  • Мнения: 3 581
Amouage Lilac Love може ли да има имитация?На много ниска цена ми го предлагат newsm78

# 478
  • Мнения: 31 159
Amouage Lilac Love може ли да има имитация?На много ниска цена ми го предлагат newsm78
Със сигурност много ментета имат Амуаж. Peace Страшно много.

# 479
  • Мнения: 305
Здравейте, днес бях до Дъглас и се влюбих в Givenchy Dahlia Divin Eau Initiale. Нежен, ефирен, бял, мускусен, красив е и си представям пролетна вечер, отпуска и безгрижност.

Общи условия

Активация на акаунт