Парфюмни размисли и страсти - 215

  • 116 123
  • 744
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 31 128
Търся мнение за Farah Brecourt , https://www.fragrantica.com/perfume/Brecourt/Farah-12115.html
До каква степен се доближава до Ambre Narguile Hermès и Oajan Parfums de Marly? Ако някой има наблюдение ще съм благодарна.
Разкошен, много сладък, със силно изразени фурми в него. Унисекс, който стои чудно на мъжа ми. Нищо общо няма с Наргилето, другия не го знам.

Аз съм твърдо за ЕДП версията на Линстант. Така или иначе в топло не може да се носи нито ЕДТ, нито ЕДП.

Не харесвам Пюр Пойзън. Еликсира е по-носим, но и той ми е душлив и неприятен. Става ми лошо от тях. И Отровата мразя така страстно. Laughing

Последна редакция: вт, 27 фев 2018, 13:12 от densi

# 556
  • Sofia
  • Мнения: 6 927
От моя еликсир остана само масло на дъното, цял парфюм се изпари през помпата.

# 557
  • Мнения: 31 128
Отвратителни са помпите. Peace

# 558
  • Мнения: 2 489
Момичета и момчета, намира ли се Пюр Пойзън елексир някъде?
Сантиментален е за мен и си го пазя имам 30 мл.
Обаче аз съм го затворила с капачката, а помпичката слагам, когато го ползвам.

# 559
  • Мнения: 5 003
Момичета и момчета, намира ли се Пюр Пойзън елексир някъде?
Сантиментален е за мен и си го пазя имам 30 мл.
Обаче аз съм го затворила с капачката, а помпичката слагам, когато го ползвам.
Изпада в ибей понякога, на отвратителни цени.

Помня, че навремето го гледах на разпродажба в Сефора в Прага, чудих му се, ходих 3 пъти до магазина и се отказах, защото парфюми в онзи момент си имах - цели 5! После каква краста стана...  Crazy сега бутилките са сведени до около 50 с много усилия. Laughing Едно от най-големите ми парфюмни съжаления е, че тогава не го купих.

# 560
  • София
  • Мнения: 1 972
Търся мнение за Farah Brecourt , https://www.fragrantica.com/perfume/Brecourt/Farah-12115.html
До каква степен се доближава до Ambre Narguile Hermès и Oajan Parfums de Marly? Ако някой има наблюдение ще съм благодарна.

Chocolat_ - споделям мнението на Densi за Farah Brecourt - наистина много качествено изпълнение! Един път съм бил в магазин CAMPOMARZIO70 и именно Farah Brecourt ме впечатли най-много от безбройните тестове там и откровено, този аромт носи WOW фактор, особено, ако си почитател на този тип уютно-вкусни парфюми. Помня го като плътен, подправъчен/канела/, топъл и много уютен, гушлив. Доста наситен, гъст и присъствен, но не е гурме в готварски смисъл. На парфюм си мирише Smile
Мисля, че не прилича на Ambre Narguile, макар, че спомените ми за него са поизбледнели - ако си открия пробата довечера у нас, ще допълния инфо за това сравнение.
Колкото до Oajan Parfums de Marly - върху моята кожа, той се разви като немощен, разводнен, бих казъл почти обикновен парфюм, с много приятна тютюнево-пикантна сладост. Подозирам, че проблема ми с Oajan Parfums de Marly е, че го бях натоварил с огромни очаквания, а всъщност, не се получи химията с него. Не казвам в никакъв случай, че е лош или нещо такова, но поне на моята кожа, Farah Brecourt е в пъти по-богат, плътен, наситен, изпразителен и привлекателен.

# 561
  • Мнения: 2 489
Макарон, вярно си е за яд.
Може пък да го намериш в някоя забутана парафюмерия☺.
Много харесвам Москино Котюр и от месеци го гледам в една забутана парфюмерия.
Спира ме да го купя,че в тази парфюмерия вадят парфюмите от кутийте и незная при какви условия е съхраняван. Писала съм и преди,че живея в страна с голяма влажност на въздуха.
Ще си им остане в магазина явно.

# 562
  • Филибето
  • Мнения: 1 031
Много е хубав Oajan Parfums de Marly, но си иска сериозно разносване в различно време. Запознах се с него благодарение на една прекрасница тук. В началото и на мен ми се стори леко по-немощен от наргилето, но не е така. В базата са почти еднакви  на моята кожа. Остава да се докопам до Farah и да им направя тройно сравнение Grinning Благодаря ви! Candy

# 563
  • Мнения: 390
Много ги харесвам помпите, много будоарно, много женствено! Но... са тотална отврат като практичност, развалят се, пропускат, не пулвелизират добре, губи се парфюма през тях, гърррр! На приятелка и се развали точно на този Еликсир още първия месец  и затова не съм я слагала на моя въобще, прехвърлям количество в шишенце с пулвелизатор и държа затворена опаковката, в кутията си на тъмно. Имам го от 6-7 години и няма никаква промяна. А любовта ми към чистата отрова беше на приливи и отливи. Но започна с реформулираната версия, имах я в 100-ица (че как иначе Joy) ползвах и размених...после се сдобих с предходната, с бялата капачка - еми вълшебство! Обичам го този парфюм и в елексир и не Sparkling Heart непрекъснато обирам комплименти, отива ми и съм щастлива с него!:innocent:
Колкото до гоненето на пропуснати парфюми...умирам от мъка всеки път, ядосвам се на ината си да не взема, когато го има, но факт, да не кажа, че непрекъснато гоня нещо, освен новите желания и старите Heart EyesSunglasses

# 564
  • София
  • Мнения: 4 296
Днес съм официално на работа с Charlie Blue и никой не ме линчувал все още. Може би колежките са ми по-младички и техните майки не са носили Charlie, напълно непознат им е сигурно и не им лъха на късен соц.
Като дете наистина го обичах и си спомням, че даже разлях половината от драгоценния парфюм на майка по дивана, който дълго ухаеше приятно. Приятно за мен, но за нея - надали.

Началото е най-трудната част от Чарли, защото е много силна, нахална и ретро - някаква химична смес, но незнайно как попаднала върху марсилски сапун (препарат за чистене на под може би?!?). Това безобразничене трае при мен много кратко - не повече от 15-20 минути. Прежалимо, защото следва наградата за проявеното търпение и се разкрива най-голямата хубост на парфюма - дъбовият мъх. Дълбок, мек, примамващ и вълнуващ. Около него са оплетени мушкатото и розата като розата едва прозира изпод мушкатото. И двете не са много натурални, не ме пренасят в двор на стара къща, не усещам природа, но са там. Жасминът не го усещам. Мъхът избледнява след 3-4 часа и отстъпва на санталовото дърво е фино полирано и гладко, цветята все още му правят компания и в базата. 
Определено ще ми е guilty pleasure. Притеснявам се, че парфюмът е много разпознаваем. Другото, което ме плащи е, че ме подтиква да гримирам силно очите си и въобще - да се държа непривично.

# 565
  • Мнения: 5 003
Много ги харесвам помпите, много будоарно, много женствено! Но... са тотална отврат като практичност, развалят се, пропускат, не пулвелизират добре, губи се парфюма през тях, гърррр! На приятелка и се развали точно на този Еликсир още първия месец  и затова не съм я слагала на моя въобще, прехвърлям количество в шишенце с пулвелизатор и държа затворена опаковката, в кутията си на тъмно. Имам го от 6-7 години и няма никаква промяна. А любовта ми към чистата отрова беше на приливи и отливи. Но започна с реформулираната версия, имах я в 100-ица (че как иначе Joy) ползвах и размених...после се сдобих с предходната, с бялата капачка - еми вълшебство! Обичам го този парфюм и в елексир и не Sparkling Heart непрекъснато обирам комплименти, отива ми и съм щастлива с него!:innocent:
Колкото до гоненето на пропуснати парфюми...умирам от мъка всеки път, ядосвам се на ината си да не взема, когато го има, но факт, да не кажа, че непрекъснато гоня нещо, освен новите желания и старите Heart EyesSunglasses
Бялата капачка имах преди... незабравим.  Heart Eyes И новата версия е хубава, но не толкова, липсва й нещо.

# 566
  • Мнения: 31 128
Гутал се появи в сайта. Който желае да напада, има един супер изгоден парфюм.

# 567
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
Гутал се появи в сайта. Който желае да напада, има един супер изгоден парфюм.

В кой сайт?

# 568
  • Мнения: 31 128
Гутал се появи в сайта. Който желае да напада, има един супер изгоден парфюм.

В кой сайт?
В Парфимо беше.
Свършил е явно обаче и пак липсва марката.

# 569
  • Мнения: 5 003
Кой беше парфюмът? Нищо на Гутал нямам в уиш листа, но пусто любопитство.  Blush

Общи условия

Активация на акаунт