СМГ "Паисий Хилендарски" - тема 10

  • 128 015
  • 749
  •   1
Отговори
# 180
  • Cobrs
  • Мнения: 788
Здравейте, искам да попитам известно ли е кои учители по математика поемат осмокласниците?

# 181
  • Sofia
  • Мнения: 188
Здравейте, искам да попитам известно ли е кои учители по математика поемат осмокласниците?
г-н Костов, г-н Ангелов.
Все още последният не е ясен, възможно е да е решено, но не съм чула със сигурност.

# 182
  • Cobrs
  • Мнения: 788
А някакви отзиви за тях дали бихте споделили ...

# 183
  • Sofia
  • Мнения: 188
За г-н Костов бих казала, че е спокоен, методичен и разбран човек. В повечето случай е усмихнат и позитивен. Децата много го харесват. Дава доста домашни:), но това е нормално и редно. (Е, ако прекалено много го ядосат, може и да не е толкова усмихнат предполагам, но не съм присъствала в часовете:) и не съм очевидка.)
За г-н Ангелов не мога да кажа нищо, тъй като съм нямала досег с него.

# 184
  • Мнения: 197
Поздравления за децата, родителите и учителите за отличното представяне на НВО 2018!
http://smg.bg/news.php?id=741

# 185
  • Мнения: 37
След като минават на разширено обучение по чужд език, значи ли, че часовете по математика са повече в 8 клас? Остават ли всички досегашни школи?

# 186
  • Мнения: 6 925
След като минават на разширено обучение по чужд език, значи ли, че часовете по математика са повече в 8 клас? Остават ли всички досегашни школи?
Двата рамкови плана имат по 3 часа ЗП математика. ИУЧ и ФУЧ се гласуват всяка година на ПС. В конкретния случай за 8-ми клас часовете по математика се запазват независимо от рамката (интензивно или разширено изучаване на език), т.е. тази година са и догодина ще бъдат 7 часа седмично.
Школите нямат нищо общо с избора на рамков учебен план.

Не съм се интересувала, но сега ми стана интересно: в тези справочници, които се продават за различните гимназии, не са ли описани рамковите планове, по които се очаква да учат децата? Или може би в проекта на РУО за план-приема? Ясно е, че за ФУЧ и ИУЧ няма как да пише в тях, защото това е решение на ПС от последните учебни седмици и може би е редно да се оповестява на сайтовете на гимназиите, за да може родителите и децата да направят информиран избор.

# 187
  • Мнения: 197
Курс по математика за 4ти клас при ПТ в ПЧМГ.
http://www.parvamatematicheska.com/kursove-uchebni/kursove-matem … 3-4-5-6-klas.html

# 188
  • Мнения: 7 154

И?
Слуховете са, че от догодина и ще преподава там.

# 189
  • Мнения: 553
Моля, за информация по кой учебник са учили осмокласниците по немски език миналата година. 

# 190
  • Мнения: 197
"Тъй като конкурсът се обжалва в съда, все още не е ясно кога и къде ще започнат курсовете."https://btvnovinite.bg/bulgaria/otnovo-skandal-v-smg-zaradi-podg … nite-kursove.html

# 191
  • Мнения: 84
Какво ви учудва? Още март месец след скандал с Р. Караджова, г-жа  Петя Тодорова обяви, че като си изкара учениците напуска . Баницата ли не можаха да разделят, отговорностите за минали действия ли не уточниха чии са?
В същото време училището е без приходи за състезания.
 Курсовете на СМГ Учители ООД към настоящия момент нямат нищо общо със СМГ. Единственото общо е, че позлват безплатно името, имиджа, сайта на СМГ.  Учители по литература, химия, биология, информатици, разни младоци, за които  едва ли бихте чули  в близките 10 години водят курсове по МАТЕМАТИКА . И Не желаят да даряват за състезанията на учениците на СМГ.  Някъде по пътя напред и нагоре, в гонене на престиж и пари, моралът изчезна. Обратна пропорционалност. По- малко от 10% от членовете на ООД- то мислят за състезателите на СМГ и са съгласни да дарят мъъъничка част от приходите си. На останалите да дарят 5% им се струва ненужно. Забравиха от къде тръгнаха. При това всичко се пази в дълбока тайна. Не е редно родителите да се интересуват какви са качествата на преподавателите, на които ще плащат по 200 лева за модул , не е редно да се задават въпроси и да се следи за спазването на наредбите и техните изменения в СМГ .... от родителите се очаква да мълчат, да пазят авторитета на училището  и да търсят спонсори. Това са  желаниято на явното и скритото ръководство на училището.
СМГ трябва да се затрие. За това се работи от вътре. Добрите традиции в СМГ се спазват само ,ако са удобни за изпълнението на тази задача.
Честито на бъдещите семегейци. Да не страдат , че няма пари за състезания. За сметка на това ще бъдат обучавани в новите европейски идеологии.
 /За справка- изпращането на тазгодишните абитуриенти и представянето на една част от тях. Ръководството било забранило да се споменава кой им е класен ръководител. Срамуват ли се?/

# 192
  • Мнения: 822
tulip01, затова далновидните хора от същия форум, но в съседна тема, ще запишат децата си в Бузема, за всички има място... темата е пуста и празна, в нея няма нищо смислено и позитивно ... за СМГ се съмнявам, но  темата  за СМГ в бг-мама е съсипана!

# 193
  • Мнения: 2 687
Аз съм си доволна от курсовете и колкото по-малко интриги има в бг-мамма, толкова по добре. Дано да се поограничат малко и темата за СМГ да е наистина полезна!

# 194
  • Мнения: 197
За мен е полезно да се споделя информация, а не лично мнение.
http://bnr.bg/horizont/post/100988859/roditeli-alarmirat-che-kur … chnia-inspektorat

Общи условия

Активация на акаунт