СМГ "Паисий Хилендарски" - тема 10

  • 127 998
  • 749
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 127
Елица, stranger4, след като разбрахме, че децата ви са отличници (сигурно 80% от учениците в СМГ са такива), може да се запознаете с миналогодишната новина за стипендии за първи срок. Излязла е чак през ноември. http://smg.bg/news.php?id=664

Нашият не е пълен отличник, но е над 5,80 и мислех, че може да се пробва поне. Сега  е 10 клас и мисля, че миналата година нямаха право. Поне така беше казала класната.

# 481
  • Мнения: 2 182
Нашият не е пълен отличник, но е над 5,80 и мислех, че може да се пробва поне. Сега  е 10 клас и мисля, че миналата година нямаха право. Поне така беше казала класната.
Винаги са имали право да кандидатстват за стипендия учениците от гимназиалния етап. Миналата година и 8 клас взеха.

# 482
  • Мнения: 864
Имат право да кандидатстват, но дали ще ги класират е друг въпрос. Точно защото са много отличниците. Сега оправете програмата, учебниците, а като му дойде времето класните ще ги уведомят. И на сайта също би трябвало да излезе информация. В краен случай някоя услужлива майка ще сподели във форума.

# 483
  • Мнения: 6 925
Миналата година първи срок нямаше стипендии за девети клас. За осми имаше, да. Simple Smile

# 484
  • Мнения: 127
Миналата година първи срок нямаше стипендии за девети клас. За осми имаше, да. Simple Smile

И аз така си спомням, а за вторият срок изобщо не сме и разбрали че може.

# 485
  • Мнения: 822
Не сте разбрали, защото за 9ти клас по старата програма няма стипендия за успех.

# 486
  • Мнения: 864
Не сте разбрали, защото за 9ти клас по старата програма няма стипендия за успех.

Миналата година имаше, но по-късно го решиха.

# 487
  • София
  • Мнения: 2 768
Не сте разбрали, защото за 9ти клас по старата програма няма стипендия за успех.

Миналата година имаше, но по-късно го решиха.
А как се разбира, когато е взето такова решение последствие? Обявява ли се някъде?

# 488
  • Мнения: 21 455
Миналогодишната ситуация беше следствие от това, че в края на декември беше прието ново ПМС за условията и реда за получаване на стипендии от учениците след завършено основно образование. Част от промените бяха, че тогавашните деветокласници получиха право на стипендия, въпреки че бяха по старата програма и не бяха завършили основно образование. Тази година такъв проблем няма да има.
ПОСТАНОВЛЕНИЕ № 328  ОТ 21 ДЕКЕМВРИ 2017 Г.

# 489
  • София
  • Мнения: 2 768
Миналогодишната ситуация беше следствие от това, че в края на декември беше прието ново ПМС за условията и реда за получаване на стипендии от учениците след завършено основно образование. Част от промените бяха, че тогавашните деветокласници получиха право на стипендия, въпреки че бяха по старата програма и не бяха завършили основно образование. Тази година такъв проблем няма да има.
ПОСТАНОВЛЕНИЕ № 328  ОТ 21 ДЕКЕМВРИ 2017 Г.
Благодаря, Дидева.
Мисълта ми е дали училището се ангажира по някакъв начин да информира учениците си, че имат вече право да кандидатстват за такава стипендия. Предполагам, че не се очаква чак такъв ангажимент, след като има неразбрали ученици.

# 490
  • София
  • Мнения: 2 249
Не сте разбрали, защото за 9ти клас по старата програма няма стипендия за успех.

Миналата година имаше, но по-късно го решиха.
А как се разбира, когато е взето такова решение последствие? Обявява ли се някъде?

Беше обявено на сайта на училището + класните също инфромират децата за реда и сроковете (поне в класа на сина ми беше така).

# 491
  • София
  • Мнения: 9 110
Със сигурност имаше информация на сайта миналата учебна година, защото я видях, а нас не ни касае изобщо.

# 492
  • София
  • Мнения: 1 285
Имам регистрация в shkolo.bg за малката дъщеря, която не учи в СМГ. До миналата седмица СМГ не излизаше в списъка с училища на системата. Току що влязох от любопитство. Имам вече регистрация като родител и на двете девойки, т.е. тази за ученичката от СМГ не съм я правила аз, но вече я има.

Това дали означава, че електронната документация в СМГ е стартирала?

# 493
  • Мнения: 6 925
Yana_a_n, да. Поне за част от осмокласниците вече платформата се ползва. Май зависи от класния, не е нещо централно. Моята дъщеря беше в училище, в което също ползваха Школо и тя все още е регистрирана в старото училище. Аз не мога да сменя училището в ролята си на родител. Писах на Школо, още нямам отговор, но прочетох подобни въпроси на сайта им и там пише, че новото училище трябва да я добави и само от училището могат да я преместят.

# 494
  • София
  • Мнения: 6 553
Имам регистрация в shkolo.bg за малката дъщеря, която не учи в СМГ. До миналата седмица СМГ не излизаше в списъка с училища на системата. Току що влязох от любопитство. Имам вече регистрация като родител и на двете девойки, т.е. тази за ученичката от СМГ не съм я правила аз, но вече я има.

Това дали означава, че електронната документация в СМГ е стартирала?
Къде ти излиза второто у-ще/девойка ? При мен все още е само малката и то са данни от м.г. Благодаря !

Общи условия

Активация на акаунт