ПОМОЩ! Мишка в апартамента ми

  • 6 777
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте,
пиша тема за първи път в този форум, но вече съм отчаяна..
Проблема е следният, на 1 януари, видях мишка вкъщи. След 10 дневни мъки, намерих дупката през която минава мишката, заложих лепящ капан под дупката и след няколко часа мишката се беле залепила.
Няколко дни след първата мишка, когато си легнах започнах да чувам шум в стаята..
На сутринта, преместих мебелите и намерих нови миши изпражнения, няма как да са от старата, тъй като след като я улових изчистих цялата къща.. Заложих лепкави капани отново.. улов няма и до днес вече 2 седмици по-късно.. появяват се нови и нови изпражнения.
Освен лепкавите капани направих и капана с купичката и орехчето..
На капаните слагах различна стръв - хляб с мастика, фастъчено масло, саламче, сиренце - какво ли не.. Минава около капана защото има изпражнения около капана, вчера забелязах дори изпражнения върху лепкавия капан, но улов няма..
Моля за съвети..

ПП - Обаждах се и на фирма, изключително съм разочарована от съдействието им - просто ми дадоха 2 лепящи капана и ми казаха да ги заложа някъде...

# 1
  • София
  • Мнения: 4 192
Търси друга фирма. Ако мишката е била повече от една, до месеци ще имаш десетки  Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 15 458
Фирма разпръсва отрова за мишки в мазетата, иначе ти и да ги ловиш горе, като има в мазето, пак ще идват.В Белгия в квартирата имаше мишлета, аз си ги хранех, оставях им сирене, кашкавал и ядки в чинийка под фотьойла.Но дойде едно турче,прати го собственика на сградата, сложи навсякъде зад и в шкафовете,  уж за хлебарките, топчета варен картоф, варен жълтък и борна киселина.Измряха и мишките.Намерих ги в торбата на прахосмукачката, 8 малки мишлета.Но това става само ако нямаш домашни любимци, да не ги отровиш и тях.

Последна редакция: сб, 03 фев 2018, 17:34 от Тайна

# 3
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 277
Има едни устройства,които се включват в контакта и прогонват мишки,хлебарки и други.Около 50-60лв.Виж в Техномаркет,Метро..

# 4
  • Мнения: 2 049
Здравейте,
пиша тема за първи път в този форум, но вече съм отчаяна..
Проблема е следният, на 1 януари, видях мишка вкъщи. След 10 дневни мъки, намерих дупката през която минава мишката, заложих лепящ капан под дупката и след няколко часа мишката се беле залепила.
Няколко дни след първата мишка, когато си легнах започнах да чувам шум в стаята..
На сутринта, преместих мебелите и намерих нови миши изпражнения, няма как да са от старата, тъй като след като я улових изчистих цялата къща.. Заложих лепкави капани отново.. улов няма и до днес вече 2 седмици по-късно.. появяват се нови и нови изпражнения.
Освен лепкавите капани направих и капана с купичката и орехчето..
На капаните слагах различна стръв - хляб с мастика, фастъчено масло, саламче, сиренце - какво ли не.. Минава около капана защото има изпражнения около капана, вчера забелязах дори изпражнения върху лепкавия капан, но улов няма..
Моля за съвети..

ПП - Обаждах се и на фирма, изключително съм разочарована от съдействието им - просто ми дадоха 2 лепящи капана и ми казаха да ги заложа някъде...

А защо не запушите дупката?

# 5
  • Мнения: 6 961
arrival ми взе думите от клавиатурата.
Купуваш си лепило за плочки (теразид) в един леген разбъркваш с вода, докато не стане едно такова гъсто, но може да се загребе с нещо и запушваш дупката - то е на циментова основа и веднъж засъхне ли е непробиваемо от мишка.

# 6
  • Мнения: 6
Запуших дупката, забравих да спомена..
Друга фирма търсих не намерих.. освен Килърите..
имам домашен любимец куче и се притеснявам да оставям някъде такъв тип отрова..
Купила съм си отровни точки или както там се казва, една пластмасова кутийка и вътре има отрова, с дупка от където влизат хапват и излизат.. Има изпражнения върху кутията, но не е пипнала отровата..
Това за контакта го имам вкъщи, включено седи постоянно, от около 2 години.. явно не действа Sad

# 7
  • Мнения: 6 961
Те все влизат отнякъде. Ако не е тази дупка, сигурно има и друга. Разтърси се хубаво и изолирай. В каква сграда си? Панел, ново, ЕПК? В някои панели там,където са тръбите има големи дупки, минаващи през целия блок по височина. Ако сте сменили тръбите (вертикални и хоризонтални щрангове) можеш да помолиш майстори да ти го изолират така, че да няма дупки или поне да се сложи някаква решетка с тесни дупки, през която да не може да мине гризач.

# 8
  • Мнения: 6
Те все влизат отнякъде. Ако не е тази дупка, сигурно има и друга. Разтърси се хубаво и изолирай. В каква сграда си? Панел, ново, ЕПК? В някои панели там,където са тръбите има големи дупки, минаващи през целия блок по височина. Ако сте сменили тръбите (вертикални и хоризонтални щрангове) можеш да помолиш майстори да ти го изолират така, че да няма дупки или поне да се сложи някаква решетка с тесни дупки, през която да не може да мине гризач.

В тухлен блок живея.. на 1вия етаж.. запълнихме доста дупки.. тези около тръбите ги запълних с пяна стройстелна.. единствените места, на който не мога да видя за дупки са зад спалнята и гардероба.. всичко друго съм го прегледала

# 9
  • Мнения: 18 969
Вземи си котка  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 2 049

То така ще заприлича на зоо магазин. Мишки, котка и куче. Satisfied

# 11
  • Мнения: 3 608
Имаше подобна тема само че за плъх.Продават в Кауфланд картон който се маже  или е намазан с лепило много ефикасен капан бил.

# 12
  • Мнения: 6
Имаше подобна тема само че за плъх.Продават в Кауфланд картон който се маже  или е намазан с лепило много ефикасен капан бил.

Точно такива съм заложила около 8 са.. не се лепи...

# 13
  • Мнения: 296
това е проблем и на Етажната собственост, сигурно и съседите имат мишки. Само колективно може да се избавите от мишки, хлебарки. Живея в чужбина, никакво животно не може да се завъди тук по блоковете и кооперациите, фирмите, поддържащи сградата пръскат профилактично.
Веднъж както си седя в къщи, дойдоха двама облечени като за след ядрена война, помолиха ме да напръскат по тръбите. Пръскат/мажат  явно с много отровни препарати.

# 14
  • Мнения: 3 608
Имаше подобна тема само че за плъх.Продават в Кауфланд картон който се маже  или е намазан с лепило много ефикасен капан бил.

Точно такива съм заложила около 8 са.. не се лепи...
ще ср хване сложи примамка или опитай с друг капан.

Общи условия

Активация на акаунт