Преварявате ли водата за пиене?

  • 2 019
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 281
https://Здравейте, момичета! Каква вода пият вашите сладури? Когато се роди сина ми лекарката ми каза да преварявам водата 15 мин и така и правех до първата му година. После започнах да я варя по помалко, а сега само кипва и я спирам. Нямам много доверие на минералните води, защото казват че изобщо не са минерални. А вие преварявате ли я и до кога трябва да го правя? Кога мога да започна да му давам вода от чешмата? newsm78

# 1
  • Мнения: 2 220
За сега я преварявам. Вода от чешмата не смятам да му давам скоро, защото ние самите не пием такава. А за него само минерална е вредна. Така че смятам скоро да вземем кана Брита и да пие от нея.

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Вода  от чешмата спряхме да пием- никакво преваряване не може да ликвидира тежките метали от канала (най-вече оловото).
Смятам, че водата, която купувам наистина е минерална.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 097
Вече не преварявам, но и не давам от чешмата - то ние не пием от там, че на нея ли...Редувам изворна с минерална.

# 4
  • Мнения: 7 831
Спрях да преварявам още като бяха 7,8 месечни. Отдавна пият каквото пием и ние трапезна или чУшмяна.

# 5
  • Мнения: 281
Спрях да преварявам още като бяха 7,8 месечни. Отдавна пият каквото пием и ние трапезна или чУшмяна.
Вие в София сте добре - чепмяната ви вода бива. Peace Ама тук, във Варна, на литър вода - кило варовик!

# 6
  • София
  • Мнения: 39 718
Преварявах в началото. След това започнах да давам минерална.

# 7
  • София
  • Мнения: 9 395
Oх, срам ме е да си призная, но аз още преварявам водата на Лора Sunglasses. Ще стане скоро на 1г.10м.
Май го правя още по инерция newsm78. Пускам каната с вода и после наливам в чашката и така си караме още. Не знам до кога? Thinking

# 8
  • София
  • Мнения: 15 198
С мъжа ми чешмяна вода не пием от времето на великата водна криза в София-може да е чисто психологическа задръжка някаква, но това е положението. Затова и на Иво не давам вода от чешмата. Ако се наложи да дам-преварявам я-дори и на тази възраст. Пие трапезна и изворна вода.

# 9
  • Мнения: 137
Ние пием минерална вода и то от доста време.Ние сме на 1г и 9м.

# 10
  • Мнения: 603
Започнах да му давам трапезна вода още преди да навърши година.  Понякога, като няма трапезна, пие и минерална.
Едва от няколко месеца си позволявам вода от чешмата, но само в изключителни случаи, ако няма друга наоколо.
Друг е въпроса, че е голям фен на чая, което на практика си е преварена вода с билки Mr. Green

# 11
  • Мнения: 2 818
Спрях да преварявам водата към годинката. От тогава е на изворна(купена) или минерална.
От преварената вода с билки и ние пием Mr. Green

# 12
  • Мнения: 46 437
До 1.5 г. редувах "Трънска банкя" с "Девин", сега включвам и чешмяна, непреварена, от време на време, но нашата е много вкусна и не се притеснявам да давам Peace

# 13
  • Мнения: 2 534
Вкарах и постепенно чешмяната вода към десетия месец , защото тръгна на ясла , а там такива екстри няма .

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
От 40- дневна пие розовия етикет на Девин, непреварена. Не виждам смисъл от преваряването на ужасната чешмяна вода. Не съм опитвала чешмяна вода много отдавна, защо да давам на детето.

Общи условия

Активация на акаунт