Мас или бебешко олио?

  • 5 598
  • 95
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 292
зехтин - преварен на водна баня  Peace

# 31
  • Мнения: 7 186
Никаква мас! Naughty
Използвай преварен зехтин- студено пресован или готово бебешко олио или лосион.

# 32
az sashto izpolzvam prevaren zehtin i pone zasega n9mame seriozni problemi no pomognete kakvo bebeshko olio da kup9 zashtoto sam imala poblemi s tova na nivea

# 33
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
преварен зехтин екстра върджин

# 34
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Преварен зехтин на водна баня,след 2-3 месеца бебешко олио

# 35
  • София
  • Мнения: 983
С какво измиващо средство го къпеш? Ако използваш сапун, по-добре го смени с формула без сапун . Сапуна много изсушава и дразни чувствителната кожа. Има добри измиващи гелове на Ла Рош Позе и Мустела (може би и други, но само тези съм ползвала). Ако не използваш сапун при къпането, няма причина да разреждаш къпанията. Освен това сухата кожа основно се нуждае от хидратация, което се постига с хидратиращи лосиони, а не с олиа или зехтини, които само повърхностно омазняват и най-често се избърсват в дрехите още преди да попият. Дъщеря ми беше с много суха и атопична кожа. Мазах я няколко месеца с преварен зехтин, но резултатът дойде чак когато го смених с Ексципиал хидролосион. За няма и месец кожата й видимо се промени. Мазах около година и спрях. Оттогава вече не я мажа с нищо, просто защото няма нужда - кожата й не изсъхва. Според ме обаче важна роля играе и факта, че от 6 месечната й възраст, че и до ден днешен я къпя само със сапуноНЕсъдържащи средства.

# 36
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Ako e extra virgin  няма нужда да се вари.
Хубави сапуни има на нивеа - маслина или овес и бубхен, а ние - вече детенце, а не бебе - се мием с хубав ръчен сапун.

# 37
  • Мнения: 1 942
Маста е гадна, но ако все пак искаш да опиташ трябва да се консултираш с някоя баба, дето е варила такава мас. Знам, че маста се вари с мляко и й се добавят билки, но наистина трябва да питаш някоя баба! УСПЕХ

Аз съ бабата!  Wink

Мазала съм с мас и съм много доволна. Особено когато кожата след обрив е грапава и се лющи. Подхранва много добре сухата кожа. Бебешка козметика - айде без мене! Повечето от прехвалените марки ми висят по лавиците в детската стая и аз си знам какви червени петна и обриви съм лекувала!

Маста се прави в зависимост от това дали детето е алергично към краве белтък /както в моя случай/. Намираш домашна несолена мас. В  половин литър вода /ако детето ти не е алергично към краве белтък във мляко/ изсипваш маста /бурканче за детска храна/ и вариш малко, после оставяш да изстине и обираш маста. Слагаш нова вода /мляко и пак вариш. Това се прави от 3 до 5 пъти - докато маста стане бяла и пухкава. После разпределяш маста в малки съдове и съхраняваш в хладилника. Вадиш малко преди къпане. Имай предвид, че маста се огранява бързо и затова се размразява около 4-5 пъти и повече не се ползва.

Зехтина - сипва се в неметален съд /може и буркан/ и се вари от 30 мин. до 1 час на водна баня. Някой слагат и жълт кантарион /за Боби лекарката ни посъветва да сложим/. После се прецежда и пак са разпределя в по-малки шишета за да ти е по-удобно и да се държи на хладно.

Всяко едно преди да се намаже се стопля в ръцете!

# 38
  • Мнения: 574
Маста е много хубава за мазане ,но само през студените месеци и при истинка. Когато е хубаво измита, с помоща на миксер, тя става бяла и пухкава като бити белтъци. Много съм доволна от използвонето и, но вече е топло и не ти я препоръчвам. Тя силно загрява и за това е добра за разтривки при настинка.
При нас правят едно кремче в аптеките и когато мазах с него веднага се промени кожичката на бебчето ми(не можех да мажа с мас ,защото вече е топло, но каката съм я мазала през зимата).
Мога да ти препоръчам едно много хубаво масло, но знам ,че трудно се намира и е много полезно за бебета. Казва се Аргоново масло. Ако си намериш смятам ,че ще си доволна. Няма химия и е напълно натурален продукт.

# 39
  • Мнения: 46 437
... Маста се прави в зависимост от това дали детето е алергично към краве белтък /както в моя случай/. Намираш домашна несолена мас. В  половин литър вода /ако детето ти не е алергично към краве белтък във мляко/ изсипваш маста /бурканче за детска храна/ и вариш малко, после оставяш да изстине и обираш маста. Слагаш нова вода /мляко и пак вариш. Това се прави от 3 до 5 пъти - докато маста стане бяла и пухкава. После разпределяш маста в малки съдове и съхраняваш в хладилника. Вадиш малко преди къпане ...

Майка ми преди няколко години си разказа играта с тази рецепта, хем е голям човек, без никаква алергия през живота си, а какво остава за новородено, много внимавайте, много!
При наличието на зехтин, нищо не оправдава този риск ...

# 40
  • Мнения: 4 392
Blagodaria vi za suvetite,mili mami:) Do momenta polzvah olio Bübchen,pediaturkata mi izpisva Linola fett,vuv vanichkata po vreme na kupane slagam zehtin....... shte probvam s olio na Penaten (i takova sum zaredila)...... Moje i prevaren zehtin da probvam.
Apropo.....Simple Smile moiata pediaturka suvetva da go kupia samo vednuj sedmichno.....no nie si go kapem prez den.

Виждам,че живееш в Германия.Педиатрите там си знаят работата и правилно са те посъветвали по-рядко да къпеш.Водата много изсушава кожата. Естествено,ако става въпрос за малко бебе. Wink
И аз съм за преварения зехтин! PeaceПосле можеш да минеш на бебешка козметика.

# 41
  • Мнения: 2 381
Преварен зехтин (10-15 мин на водна баня) PeaceНо имай предвид, че настъпват жеги.После можеш да вземеш бебешко мляко Peace

# 42
  • Мнения: 202
Ползвай или зехтин/преварен/ или мляко.Ние мазахме Ина доскоро със зехтин,но откакто се затопли минахме на тоалетно мляко на Бюбхен.

# 43
  • Мнения: 4 621
Бебешко олио или зехтин. Не бих мазала с мас  Confused

# 44
  • София
  • Мнения: 2 164
Естествено, че бебешко олио!

Общи условия

Активация на акаунт