Мас или бебешко олио?

  • 5 596
  • 95
  •   1
Отговори
Помогнете ми,мили мами,със съвет.Бебчо има суха коя,опитах вече с бебешко олио, но без особен резултат.Ако някой е мазал бебето си с мас (получих такива съвети от познати),го моля да ми каже как я приготвя и дали е изобщо резултатно.Предварително благодаря.

Последна редакция: пн, 22 май 2006, 13:27 от Reza

# 1
  • Мнения: 5 790
Как мас, бе жена? Я влез и прочети онази тема за най-абсурдните неща, които се прилагат върху бебето....
По-добре със зехтин да го намажеш. А има и толкова хубава козметика на пазара. Мустела, А-дерма, Джонсън, Бюбхен и т.н и т.н. Ако единото бебешко мляко не помага, сменяш с друго. В здравния има тема "Консултация с педиатър" или нещо подобно, по-добре питай лекарите, дето влизат там. Но не слушай кой познат какво безумие ти казва и ти да го прилагаш върху бебето.

# 2
  • Мнения: 46 429
Маста може да ви донесе сериозни проблеми.
Ако не искаш да ползваш бебешка козметика, има още едно решение- преварен на водна баня зехтин  Peace
А педиатърът ви какво казва?

# 3
  • София
  • Мнения: 6 145
И моята бебка има суха кожа, въпреки, че вече е над годинка. Дълго време я мазах с бебешко олио или преварен зехтин, но ефект нямаше, а в тези жеги олиото и всички прекалено мазни кремчета не са приятни за кожата. Като видя, че след толкова време проблема не минава педиатърка препоръча специалено тоалетно мляко с уреа Excipial и проблема мина още след 2-рото намазване.
Най-добре се консултирай с педиатър!  Peace

# 4
  • Варна
  • Мнения: 398
Аз с мас не бих си омазала бебето ,ние ползваме на Мустела олиото супер добро е ,много съм доволна. Иначе пред мас по-добрия вариант е да се намаже със зехтин студено пресования ,чувам че бил добър.Най добре питай педиатъра си.

# 5
  • Мнения: 1 425
Лелел как мас бе жена? При тая хубава козметика да рискуваш нежната кожичка на бебето. Ползвай олио на Мустела, Бюбхен, Чико мога да изреждам много. Дори преварения зехтин е по добър от маста.

# 6
  • Мнения: 2 171
И аз не бих намазала с мас за нищо на света. Алекс също имаше много суха кожа в началото и пробвах със зехтин, но нямаше резултат. Кожата му се оправи с бебешкото мляко на Бюбхен.

# 7
Blagodaria vi za suvetite,mili mami:) Do momenta polzvah olio Bübchen,pediaturkata mi izpisva Linola fett,vuv vanichkata po vreme na kupane slagam zehtin....... shte probvam s olio na Penaten (i takova sum zaredila)...... Moje i prevaren zehtin da probvam.
Apropo.....Simple Smile moiata pediaturka suvetva da go kupia samo vednuj sedmichno.....no nie si go kapem prez den.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 145
Аз я къпя всеки ден, защото и е голям кеф да джапа и играе във ваната, пък и е част от вечерния ритуал. Но заради проблемите с кожата, почнах да мия със сапун само веднъж седмично и мажа с тоалетното мляко на още влажна кожа.
При твоето бебче цялата кожа ли е суха или на отделни участъци?

# 9
Mia,na kolencata,gunkite,koremche i gurdichki,sushto zad ushichkite....to mai ne ostana:) S toaletno mliako oshte ne sam probvala.

# 10
  • на село
  • Мнения: 3 839
Когато водихме Ради на кожен лекар заради атопичния дерматит, точно и тя ни каза да не я къпем всеки ден, за да не се изсушава допълнително кожата, беше на 8 мес. през зимата и започнах на 2-3 дни, със слагане на линола във водата.
Мажех я с Excipial - бадемово масло, много добре овлажнява и е медицинска козметика.

Последна редакция: нд, 21 май 2006, 14:27 от НелиСА

# 11
  • Мнения: 666
Мас в тези жеги абсурд аз съм противник на маста изобщо да се мажат бебетата има толкова много бебешка козметика , а може и кожата да му става суха от сауна ползвай някой измиващи гелове те не изсушават толкова кожата и след това мажи с олио

# 12
  • София
  • Мнения: 6 145
Mia,na kolencata,gunkite,koremche i gurdichki,sushto zad ushichkite....to mai ne ostana:) S toaletno mliako oshte ne sam probvala.
При моята е по външната част на ръцете и краката. Аз по едно време дори се бях притеснила да не е анемия (че някъде бях чела, че се съпровожда с лющене на кожата). Странното е, че всички и в двата рода сме с доста мазна кожа, но диагнозата на докторката беше бебешки дерматит, който се надраствал.

# 13
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Ако искате да е естесвен продукт, най-добре - студено пресован зехтин - extra virgin.
Иначе хубава детска кожметика, може и да не е медицинска.
къпане с хладка вода без сапун и облажняване веднага.
По-рядко къпане - по-добре.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 809
И аз съм за зехтина.А при всекидневното къпане през ден я сапунисвам с душ гелчето на Бюбхен,а на следващя само водичка ,като се сапунисват само краката,ръцете и дупата.

Общи условия

Активация на акаунт