Детето ми се чувства ужасно след късане на два изпити в МУ

  • 14 353
  • 62
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 36 469
Явно това искаше да каже; на мен, също като на изпитващия, ми прозвуча много смешно. В училище имахме такива зубрачи (в по-малките класове, но сигурно има хора, които до края са учили по този начин). Като го подсетиш първите няколко думи от урока, го подкарва като песен))

# 46
  • Мнения: 11 908
 Късането в първи курс има и добра страна- преглъща се с времето.
Аз не бях късана до ІV курс/ съвсем различна специалност, но също много сериозна/ и в ІV курс- на два изпита .И на двата- не заради незнаене на въпрос, а заради няколко реда петит от единия въпрос.Преживях го много по-драматично, отколкото тези, които бяха късани в първи и втори курс.

Виждам упреци към майката, тя просто е притеснена за детето си,за което късането е житейски провал. Мисля, че колкото и да са големи децата, майките няма как да не преживяват житейските проблеми на децата си- в каквато и да е сфера- изпити, съкращение от работа, разводи и т.н.

Но в случая наистина- нищо фатално, ще улегнат нещата.

# 47
  • Мнения: X
То не е до липса на смелост, а до нежелание да работи и да е активно. И до погрешен модел родителство-изземване на активтостта от вече пораснал пълнолетен възрастен, който зорлем бива вдетиняван.
А, точно.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 818
Smiley
Нищо няма да правиш. Това са техните битки. Синът ми също е добър студент. Високите оценки му отварят врати та се старае доста. Един от преподавателите имаше малко странна система за оценяване. На всеки грешен въпрос елиминираше един верен и го скъса. Беше ядосан, защото тези, които бяха отговорили само на въпросите които са знаели бяха минали, а той с повече писано и усилия беше скъсан. Изслушах го, казах му, че е урок който трябва да научи и за поправката ще знае какво да прави и нещата приключиха. Чак толкова вживяване няма смисъл според мен.
това че се е мъчил да отговори на останалите въпроси е голяма грешка, винаги при такива странни преподаватели трябва да се отговоря само на нещата, за които си сигурен и максимум да рискуваш с още 1-2 въпроса.
Но и пак има още по-странни преподаватели - например да виждаш че на теста си имаш 15т от 20, но да се окаже че трябва да ги редуцираш и накрая от 15 са станали 1т от 20 Smiley случвало ми се е, така че поне може това да го успокой

Не ми се е случвало да ме скъсат на изпит, но знам колко тъпо ми е било, когато някой, който не знае толкова колкото мен по една или друга причина, е изкарал повече. Особено на контролните.

Относно първият пост - жалко е, че са го скъсали само защото не е отговорил на 1 въпрос от 3, но и не знам дали отговорите му на другите 2 са били пълни. Ако са били и си е написал всичко както трябва, според мен независимо дали учи Медицина, или не - не трябва да го късат. Ако и по тях обаче не е направил нищо, тогава са били в пълното си право.
Освен това няма какво толкова да го успокояват, ще му е тъпо няколко дни, после ще седне и ще си научи за поправката и може дори и 6 да изкара.

# 49
  • Мнения: 36 469
Всъщност, не мисля, че при оценяването по време на изпит има задължителен стандарт (достатъчно е поведението на преподавателите да не нарушава морала). Не може да се каже какво трябва и какво не - професорът може да скъса някого, защото го е ядосал - факт. Знам за професор, който е късал на изпит (не мен, но хора от същия поток), защото са го наричали без да искат с прякора му, закръглен с едно -ов. Т.е. глупаците са си мислели, че това му е фамилията.

# 50
  • София
  • Мнения: 62 595
При изпитите си има правила - трябва да си отговорил пооне частично на трите или колкотто там въпроса за развиване са дадени, за да се надяваш на тройка.

# 51
  • Мнения: 11 908
 Имахме преподавател,който късаше ако застъпил мнението на друг професор И както казах, за няколко реда петит са ме късали.При нас нямаше стандарти.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 818
При изпитите си има правила - трябва да си отговорил пооне частично на трите или колкотто там въпроса за развиване са дадени, за да се надяваш на тройка.

не съм съгласна. Имала съм изпит с два отворени въпроса и съм писала всичко само по 1 и точно 3 думи по втория и имах 6 /е вярно че и вече имах 30 и няколко точки текущ контрол, но то всички отиват на изпит с някакъв текущ контрол/. Отделно съм имала изпити, които са тест + няколко отворени въпроса /и съм имала случай, при които пак не съм писала нищо по единия и пак не е било никакъв проблем/. Както и изпит, който е два теоретични въпроса + 1 задача - и пак не са правили проблеми, ако не си изпълнил някой от компонентите, но другите ти са перфектни
Но съм чувала за преподаватели от същия университет, които правят. Така че това не са правила на изпитите, а е до желание на професорите

# 53
  • София
  • Мнения: 62 595
това са неписани правила. При нас са правили такка и за текущ контрол - примерно 4-5 отворени въпроси, които предполагат много кратък и стегнат отговор и трябва за час и половина да пишеш по всички, иначе направо двойка. Професорът (истински, с професорска титла) казваше, че е като да провериш дали месото във фурната се е изпекло навсякъде - бучнеш тук, бучнеш там..., и ако на повърхността е изпечено, а отвътре е сурово, значи не става за ядене.

# 54
  • Мнения: 7 325
Smiley
Скрит текст:
Нищо няма да правиш. Това са техните битки. Синът ми също е добър студент. Високите оценки му отварят врати та се старае доста. Един от преподавателите имаше малко странна система за оценяване. На всеки грешен въпрос елиминираше един верен и го скъса. Беше ядосан, защото тези, които бяха отговорили само на въпросите които са знаели бяха минали, а той с повече писано и усилия беше скъсан. Изслушах го, казах му, че е урок който трябва да научи и за поправката ще знае какво да прави и нещата приключиха. Чак толкова вживяване няма смисъл според мен.
това че се е мъчил да отговори на останалите въпроси е голяма грешка, винаги при такива странни преподаватели трябва да се отговоря само на нещата, за които си сигурен и максимум да рискуваш с още 1-2 въпроса.
Но и пак има още по-странни преподаватели - например да виждаш че на теста си имаш 15т от 20, но да се окаже че трябва да ги редуцираш и накрая от 15 са станали 1т от 20 Smiley случвало ми се е, така че поне може това да го успокой

Joy той си научи урока. направи поправката както трябва и забрави. още е първи курс, та са му простени гафовете  Laughing

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 4 011
Не упреквайте така жената - знаете че детето винаги ще и бъде дете, независимо от възрастта и това не означава, че е залепена за него ежедневно - вероятно са си в един град и си споделят в семейството. Старае се явно младежа, но трябва да разбере, че оценяването в БГ университет е субективно и зависи от това кой как спал, ял, колко пари е дал и т.н /сравка - скандала с гръцките стъденти/ Та ще порастне младежа и дано разбере как стоят нещата и как се вземат изпити в нашата страна за да не страда много. Дано и да е с добра психика понеже професията го изисква.

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Какво значи в случая оценяването е субективно, като специално в МУ-Пловдив на всеки изпит късат, ако не си писал по някой от изтеглените въпроси?! Има правила, спазват се и това е.

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 4 011
Нужно ли да е да разказвам за случаи как късат ако си писал изчерпателно по всички въпроси и то верни неща? Правилата отдавна ги няма в БГ университетите и ако се опиташ да оспорваш резултати се вкарваш в големи проблеми.

# 58
  • Мнения: 24 467
Две собствени висши образования имам и няколко години като преподавател - такова нещо, като да се напишат вярно нещата по въпросите и в пълнота и да те скъсат до сега не съм видяла нито веднъж да се случи.
Може оценка да е намалена с една единица, защото нещо проверяващият не е бил съгласен с обосновка, изказ - да, би могло. Но това е съвсем друго.
Оправдания на хора, които са скъсани, виж, съм чела и слушала премного. Разбира се най-често друг е виновен.

# 59
  • Мнения: 6 962
Две собствени висши образования имам и няколко години като преподавател - такова нещо, като да се напишат вярно нещата по въпросите и в пълнота и да те скъсат до сега не съм видяла нито веднъж да се случи.
Може оценка да е намалена с една единица, защото нещо проверяващият не е бил съгласен с обосновка, изказ - да, би могло. Но това е съвсем друго.
Оправдания на хора, които са скъсани, виж, съм чела и слушала премного. Разбира се най-често друг е виновен.
Честно казано има и необективни преподаватели или по-скоро такива, които обичат да късат. НО това е рядкост и ако някой студент редовно се оплаква, че не го оценяват добре, и все си е написал всичко, ама са му намалили оценката ей така, обикновено проблема си е в него. По-скоро повечето преподаватели са склонни да додадат малко, но на цял изпуснат въпрос няма как да стане.

Общи условия

Активация на акаунт