Пубертетът при момичетата - как да подготвим децата ?

  • 80 464
  • 743
  •   1
Отговори
# 450
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 282
След месец става на 13 моята.

А твоят на приблизителна възраст ли дойде?

Честно казано, нямам твърд спомен, но някъде там, да. Не е бил по- рано. Имах месеци, когато много ме болеше, но като цяло ми беше добре.
Аз не разчитам на наследственост изобщо Simple Smile Надявам се да не са като мен, с крайно нередовен цикъл от самото начало, та до момента.

# 451
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
И аз бях с много нередовен докато родих/значи до 34 тата ми година/.
Чудя се за лекар и аз.Първият и път беше на 28.02 и вече 39 дни нищо.

# 452
  • Мнения: 18 530
Спомням си много добре, че след като ми дойде навремето цикъла на 13 години поне 2 години беше напълно нередовен, понякога и през 3-4 месеца.

# 453
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Моят цикъл дойде на 14 и половина, но не вярвам на дъщеря ми да закъснее толкова - в момента/на 11 год./ е по-окосмена и развита от мен на тези години, та като нищо до половин - една година да "цъфне" и тя.
Аз съм давала да опита от моето кафе с мляко и каза, че по-гадно нещо не е пила досега Laughing Навремето започнах с кафе Инка, та като нищо може да й предложа първо него, ако поиска след време.
Но в сравнение с енергийните напитки, кафето ми се струва по-малкото зло що се отнася до въздействие върху нервната система/е, количествата също са важни, разбира се/.

# 454
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
И моята веднъж поиска да опита кафе/преди 2 г/.Изплю се обратно в чашата/бяхме в автобус/ и каза,че по гадно нещо не е опитвала.Аз го пия без захар и предполагам е още по-гадно като за първи опит.

# 455
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Аз пък нямам тоя късмет - да го изплюе и да каже, че не и харесва. Напротив - много си и хареса даже, но кафе с мляко е по-добре от само кафе, много по-добре от енергийни напитки и мега по-добре от алкохол - така си разсъждавам аз.

# 456
  • Мнения: 4 306
Спомням си много добре, че след като ми дойде навремето цикъла на 13 години поне 2 години беше напълно нередовен, понякога и през 3-4 месеца.

И аз с точност не мога да си спомня на колко бях,но там някъде-14.По-скоро късно беше при мен.Също такаслед като ми дойде първи път, имах дупка от два или три месеца,когато нямах нищо.
Аз пък се надявам дъщеря ми да е като мен-точен,безболезнен и с нормална продължителност.Тя засега няма никакви признаци от към физическата страна .На 10 год е,виждам,че по-малки а месеци нейни приятелки вече са със зачатъци на гърдички,една от тях има ввече и епизодични пъпкици по челото.Не бързам за никъде аз Simple Smile само да са живи и здрави децата!
за кафето-веднъж ползвах нейна чаша с капак,за да си сипя кафе/с мляко го пия аз винаги/.Тя помисли,че е вода и направи голяма глътка.Каза,че повече такова нещо няма да пие Simple Smile

# 457
  • Мнения: 19 296
Моята девойка много обича кафе и все ме врънка кога ще й позволя да пие. Опитвала е по глътка от моето. Не мисля, че до 16-17 ще успея да я опазя от кафето, но ще е чудесно, ако не пропие кола и енергийни напитки, които според мен са по-вредни.

# 458
  • Мнения: X
Не знам за кафето. Аз самата пропих на 26 чак и мога и го спирам когато поискам, но харесвам колата повече.
Засега ( на 10) не е пила нищо газирано освен газирана вода и няколко глътки Спрайт с баща си и сама казва, че на партитата другите деца се тъпчат с газирано и сладко, но тя пие сок или лимонада/ студен чай.

Ще видим докога.

Последна редакция: пт, 20 апр 2018, 16:12 от Анонимен

# 459
  • Мнения: 1 770
За мен и соковете и студения чай са не по-малко вредни от газираното, освен ако сока не е фреш или смути с плодове и зеленчуци. Ние газирано не консумираме. Децата пият сокове, но не много. Наблягаме на водата.

Последна редакция: чт, 19 апр 2018, 19:06 от Mom of 3

# 460
  • Мнения: X
И аз съм на това мнение, но това се случва около 10ина пъти годишно на училищни сбирки или рождени дни.
У нас всички сядаме на хранене с вода.

# 461
  • Мнения: 2 760
Да напомня, че имате един месец след навършване на 14 години, за да подадете заявление за лична карта на децата си и ако детето е родено и живяло в друг град и не сте променяли нищо по документи, се води като живущо там, та първо се минава през есграо за подаване на заявление за постоянен адрес, два лева за едноседмична поръчка и шест лева за експресна. Глобата е от 20 до 50 лева, ако изтървете едномесечния срок за личната карта, пише се акт, за който трябва да отидете после да вземете постановление, после да платите в банката, после да занесете платежното в мвр да ви отбележат, че сте платили, а първоначалното издаване на лична карта е безплатно. Може да отиде само единият родител, не както за паспорт и двамата, носете копие от акта за раждане и оригинала за сверка. За вземането на готовата лична карта може да отиде който и да било от родителите, без детето, не се изискват тогава подписи от детето.
Дано съм била полезна.

# 462
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Annabelle*, много благодаря! Снощи късно след родителската среща за седмокласниците се опитах да намеря инфо в сайта на МВР, но се омотах в алинеи и параграфи. Идеално ми дойде смляната информация.
Да споделя и аз за "нашия" цикъл. На мен ми дойде на 13, на нея - на 11г. Слава богу без сериозни болки или оплаквания.
В момента е някакъв ад у нас. Тресат я хормони, нерви от предстоящите матури, хиляди въпроси къде и как, и какво да кандидатства. И е като буре с барут. Едвам удържам фронта между нея и баща и. Anguished
Оплаках се. Мрън Simple Smile

# 463
  • Мнения: 2 760
Само да се допълня, ако ще ходите в есграо да записвате детето на настоящия му адрес, носете нотариален акт за жилището или поне някаква комунална бележка, сметка за ток, газ. Това го искат от известно време, за да пресекат възможността някой да се запише на вашия адрес, без да знаете, и да гласува във вашия район, нещо такова беше. Дъщеря ми се е водела 14 години жител на града, в който е родена, изобщо не ми мина през ума, че все още се води там, и за детска градина и училище не са ми искали документи за адрес. В София сигурно е различно с всичките неволи по записването в градини и училища, но в провинцията не са ме "хванали" в издънката.

# 464
  • Варна
  • Мнения: 2 073
E, аз не съм в София Simple Smile. Благодаря за уточнението!

Общи условия

Активация на акаунт