Пубертетът при момичетата - как да подготвим децата ?

  • 80 165
  • 743
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 865
И аз се включвам тук. Моята дъщеря е на 9. И усещам вече първите признаци на възрастта. Не само физически, но и емоционални. Simple Smile

# 16
  • Мнения: 21 159
В какво се изразяват емоционалните ?

# 17
  • Мнения: 2 865
Крещи ми, отговаря троснато, тръшка врати ... Не винаги, разбира се, но се случва.

# 18
  • Мнения: 21 159
И моята отговаря троснато.
Засега само това,а и се инати доста.

# 19
  • Мнения: 2 865
Моята винаги си е била леко инатлива, та това не го отчитам като възрастова особеност. Smirk

Иначе започна да се изпотява и понякога като се върне от училище й мирише потта. Но и това е на периоди. Започнах да й слагам бебешка пудра под мишниците.

# 20
  • Мнения: 21 159
То и аз не го отчитам това , тя от малка си е такава  Blush

Кога смятате е най-удачният момент като години -  за започване на разговорите за промяната ,която ще настъпи , цикъл и т.н. ?

# 21
  • Мнения: 2 865
Аз смятам, че е настъпил. Просто изчаквам подходящ момент.

# 22
  • Мнения: 547
Аз нямам все още госпожица вкъщи ( но вече на 90% е сигурно , че очаквам една). Интересно ми става обаче,като чета тук и гледам навън какво се случва,защо се приема за нормално,децата да отговарят на родителите си , да тряскат врати или да се инатят.Всеки казва нормално е , период било,заради хормоните било,от пубертета било...Незнам за другите,но лично аз в този период и в който и да е друг , никога ама никога не съм си позволявала да се инатя,камо ли да тряскам врати из вкъщи или да отговарям на майка ми или баща ми.Според мен пубертета наистина е период на нестабилност,тъй като се навлиза в нов етап от живота който е преходен от детство към възрастен,но той не продължава малко години.Не мога да си предстаявя детето ми да се държи по този начин от 9 та до 19 годишно...Не искам да упреквам никого,но наистина просто ми е много интересно какво точно се промени за тези години..родителите ли , децата ли , начина на възпитание...И аз незнам,а при положение че ме очаква и мен същото , много си ги задавам тези въпроси Simple Smile

# 23
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Препоръчайте книги, които подготвят момичета за пубертета. Взех една на дъщеря ми, но и беше доста досадна и не я дочете, та затова нещо поне малко интересно.

# 24
  • Мнения: 2 865
Ааа, DreamingGirl, аз също не го приемам за нормално. И аз като теб не съм си позволявала да отговарям на нашите. Поне не в такава степен. Те твърдят същото, значи не съм забравила, че съм го правила. Smiley
И аз си мислих, че на мен няма да ми се случи, но ето, че съм сбъркала. Не знам отговора на въпроса. Вероятно промяната е във всички нас, в начин на живот, в ежедневие ... Опитвам се да съм търпелива, да говоря спокойно, но понякога и на мен ми избиват балансите. Anguished

# 25
  • Мнения: 3 303
Записвам се по темата с госпожица на 10 години. От време на време отговаря троснато и и излиза по някоя пъпка на лицето.

# 26
  • Мнения: 1 539
Моята дъщеря е на 9 г., навършени преди 1 месец. Има леки зачатъци на гърди, но не се е оплаквала да я болят. Окосмяване няма.
Иначе си е дечко, играе си с играчките и по-скоро мисли като дете. Е, задава въпроси за смъртта и смисъла на живота, но по-скоро смятам, че е повлияна от някое предаване по телевизията.
Моето притеснение е, че се развива физиологично, а още си е с детски разбирания.. Не съм забелязала "тийнейджърски" прояви като описаните, освен че от време на време прави физиономии зад гърба ти Grin

# 27
  • Мнения: 21 159
Хаха ,и моята си играе с играчки още и само иска нови и нови  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 2 865
И моята. Даже и с кукли. Satisfied

Моето притеснение е, че се развива физиологично, а още си е с детски разбирания..

Точно! Направо са си дечковци още.

# 29
  • ВАРНА
  • Мнения: 2 747
DreamingGirl, колкото родителите,толкова и средата оказва значение,а детето не го държиш под похлупак.Едно време гледахме Пинко и Сънчо,сега ела да видиш кифли по Дисни ТВ.Новите музикални идоли - Криско,Дара,Тита не спомагат за кротко възпитание.И колкото и да ги ограничавам вкъщи просто отвсякъде ни заливат с чалга,БигБрадъри и всякакви други помии.И си е до характер де.Моята открай време е самостоятелна и инат.Така че отсега забрави какво е било едно време.А по-ранното съзряване има връзка и с хормоните в месото и млякото,което консумираме.Затова са си дечковци по акъл,а тялото им започва да съзрява...Според педиатърката на около 10г вече им идва цикъла,така че и на мен ми е време да говоря...

Общи условия

Активация на акаунт