Раждане и майчинство в Англия

  • 50 682
  • 226
  •   1
Отговори
  • Мнения: 112
Здравейте, бременна съм в Англия и имам въпрос относно майчинството, за което четох в сайта на gov, но не разбирам ясно .... трябва да съм работила 26 седмици за един и същи работодател по време на бременността, или няма значение при колко работодатели, въпросът е да имам 26 работни седмици ..... Случаят ми е такъв, че започнах нова работа (agency worker), но след 3 месеца всеки получава договор директно от фирмата. Затова се чудя да приема ли или да откажа и да си остана agency worker?
Моля за съвет някой, който е запознат и съжалявам, ако съм го написала объркващо

# 1
  • Мнения: 9 196
Statutory Maternity Pay (SMP)
To qualify for SMP you must:

earn on average at least £113 a week
give the correct notice
give proof you’re pregnant
have worked for your employer continuously for at least 26 weeks continuing into the ‘qualifying week’ - the 15th week before the expected week of childbirth

26 седмици при ЕДИН работодател, преди 15та седмица до термин. Общо взето - преди да си забременяла.

Мисля, че работейки за агенция нямаш право на SMP - т.нар. майчинство, но имаш на Maternity Allowance, защото не си employee a worker - преведено - не на трудов договор, а граждански. Ако започнеш сега при нов работодател, пак няма да придобиеш това право. Все пак не е лошо да се консултираш със счетоводител, не съм много запозната, говоря от обща култура.

# 2
  • Мнения: 112
Salshisha огромни благодарности Blush

# 3
  • Мнения: 9 196
Salshisha огромни благодарности Blush

Няма проблем. Общо взето няма за какво особено да се притесняваш, когато родиш в Англия. Има доста варианти да си помогнеш през периода, когато ще отглеждаш бебето, независимо как точно си работила - помощите за майчинство, детските, данъчните кредити, финансиране за наем, отопление, данъци - ако доходите на партньора ти не са много високи, може да се възползваш от всичко. Може и в университет да се запишеш и да ползваш студенстки заем - така и така няма да работиш през това време. Може и за общинско жилище да кандидатстваш по спешност, абе с две думи, няма да останеш на улицата, няма страшно Simple Smile

# 4
  • Мнения: 112
Почнах да се притеснявам, чудя се да крия ли, че съм бременна, да не крия ли. Работата иначе не ми е тежка и за момента в този период ми е идеална, но като ми проличи ..... На моя приятел не са му кой знае колко високи доходите (£2000), по принцип и само с тях може да се издържаме, но друго си е като знам, че всяка седмица имам £300 в сметката си. То не стига, че е само 9 месеца майчинството тук, малко съм се ошашкала финансово как ще е

# 5
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Трябва да си работила 26 седмици преди термин , независимо дали си при един работодател или повече. В първия случай ще получиш майчинство от работодателя, във втория случай ще ти го плати държавата.

Последният ти работодател ще ти издаде SMP1 дали си квалифицирана да ти изплащат майчинство или не и защо. Когато тръгваш да излизаш в майчинство трябва да им подадеш уведомление, те ще ти дадат бланка и се прилага удостоверение от акушерката ти с датата на термина MATB1.
Ако работодателя няма да ти плаща майчинство когато попълваш молбата за  maternity allowance, там ще приложиш SMP1 от работодателя, пейслипове мисля и MATB1 пак ги провери, че не помня вече точно Simple Smile те ще си изискат и служебно справка и от предишният ти работодател.

За това дали да кажеш, че си бременна - длъжна си да ги уведомиш. Те от своя страна са длъжни да ти направят специален инструктаж на работното място и при необходимост, ако работата е тежка или работиш права, да ти осигурят стол при нужда например.

Това е което се сещам на прима виста от моето майчинство 2016 Simple Smile
Живот и здраве когато се роди детето след като му издадат акт за раждане, можеш да кандидатстваш за детски.
За другите помощи аз лично съм с особенно мнение по-въпроса и няма да се изказвам, за да не прозвуча лошо.

# 6
  • Мнения: 112
Трябва да си работила 26 седмици преди термин , независимо дали си при един работодател или повече. В първия случай ще получиш майчинство от работодателя, във втория случай ще ти го плати държавата.

Последният ти работодател ще ти издаде SMP1 дали си квалифицирана да ти изплащат майчинство или не и защо. Когато тръгваш да излизаш в майчинство трябва да им подадеш уведомление, те ще ти дадат бланка и се прилага удостоверение от акушерката ти с датата на термина MATB1.
Ако работодателя няма да ти плаща майчинство когато попълваш молбата за  maternity allowance, там ще приложиш SMP1 от работодателя, пейслипове мисля и MATB1 пак ги провери, че не помня вече точно Simple Smile те ще си изискат и служебно справка и от предишният ти работодател.

За това дали да кажеш, че си бременна - длъжна си да ги уведомиш. Те от своя страна са длъжни да ти направят специален инструктаж на работното място и при необходимост, ако работата е тежка или работиш права, да ти осигурят стол при нужда например.

Това е което се сещам на прима виста от моето майчинство 2016 Simple Smile
Живот и здраве когато се роди детето след като му издадат акт за раждане, можеш да кандидатстваш за детски.
За другите помощи аз лично съм с особенно мнение по-въпроса и няма да се изказвам, за да не прозвуча лошо.

Леле, Илейн, много ти благодаря за подробния отговор. А възможността да ме спрат от работа сшед като им кажа, че съм бременна не е ли голяма сега докато съм agency worker? Иначе единственото кофти е, че работя права, но работата ми е изключително лека. Какво е твоето мнение за останалите помощи?

# 7
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Аз също бях към агенция, не съм имала никакъв проблем, а и няма как да криеш вечно.
Ако мога да ти бъда полезна с още нещо съм насреща Simple Smile

Аз смятам, че ако човек има нормални средства да живее няма нужда да точи помощи Simple Smile

# 8
  • Мнения: 112
Аз споделих на супервайзора ми и той ме посъветва да не казвам на абсолютно никой докато не подпиша договора с тях. Затова съм в голяма чуденка

# 9
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
След като така те е посъветвал, ти ще си решиш. Ако си в първият триместър можеш лесно да излезнеш от положението поне, но не крий след това, не мисля, че ще ти е от полза.

Ето тук съвети за това https://www.nct.org.uk/pregnancy/how-do-i-tell-my-employer-about-my-pregnancy

Последна редакция: пт, 09 фев 2018, 19:31 от Илейн :)

# 10
  • Мнения: 9 196
Аз също бях към агенция, не съм имала никакъв проблем, а и няма как да криеш вечно.
Ако мога да ти бъда полезна с още нещо съм насреща Simple Smile

Аз смятам, че ако човек има нормални средства да живее няма нужда да точи помощи Simple Smile

Е, разбира се, че няма, то няма и да се получават тогава сигурно, но мисълта ми е, че ако закъса винаги има варианти, няма нужда да стоят с бебето на студено и в мизерия. Все пак за това са тези осигуровки, гадости се случват понякога, а и момичето си ги е изработило, както гледам не е мързелива, дори и бебето от малко е с нея на работа Simple Smile

Те да са живи и здрави, всичко друго има решение.

# 11
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Гледането на бебе тук не е скъпо, казвам го от опит Simple Smile Проблемът е в момента в който трябва да решиш дали е по изгодно да се върнеш на работа и да плащаш детска градина или да си стоиш в къщи и да си го гледаш пък макар и на една заплата. Разбира се всичко зависи от работата на майката и дали си заслужава - това от материална гледна точка, от емоциаонална няма да коментирам Simple Smile

Но да са живи и здрави, другото се наглася Simple Smile

# 12
  • Мнения: 112
Момичета, изключително съм ви благодарна за отговорите. Много ми помогнахте 🙂🙂🙂🙂

# 13
  • Мнения: 106
Здравейте момичета ,
Подписах договор с компанията като тийм лидър на нощна смяна и преди дни разбрах , че съм бременна
Объркана съм много
Дори нямам още джипи
Въобще не съм наясно с нищо относно бременост и майчинство  в Англия

Последна редакция: нд, 01 апр 2018, 13:47 от Клементина

# 14
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Първо си запиши личен лекар това е най важното. После те ще ти направят среща с акушерка. Първият преглед е  между 8 и 14 седмица от бременноста. Това на първо време, ако искаш нещо по-конкретно питай.

Ето ти всичко от сайта на здравната каса, чети и препратките, там ще видиш кога са предвидени прегледите и друга информация https://www.nhs.uk/conditions/pregnancy-and-baby/

Последна редакция: нд, 01 апр 2018, 13:08 от Илейн :)

# 15
  • Мнения: 106
Първо си запиши личен лекар това е най важното. После те ще ти направят среща с акушерка. Първият преглед е  между 8 и 14 седмица от бременноста. Това на първо време, ако искаш нещо по-конкретно питай.

Ето ти всичко от сайта на здравната каса, чети и препратките, там ще видиш кога са предвидени прегледите и друга информация https://www.nhs.uk/conditions/pregnancy-and-baby/

Благодаря за информацията.А знаете ли дали държавата подпомага за всяка майка еднократно за раждане както в Бг

# 16
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Това е еднократна помощ за хора на бенефити https://www.gov.uk/sure-start-maternity-grant. Иначе са майчинство и детски.

# 17
  • Мнения: 2
Здравейте четох много по темата на няколко места, но имам въпрос.Тук имам хубава работа пълни осигурвки, но се появи възможност да заминем с приятеля ми за Англия  без трудов договор обаче, а вече сме на етап че искаме бебе.Та въпроса ми е ако отида и работя без осигуровки след като родя ще получавам ли някаква помощ. Или е по добре да си родя тук и да взимам  полагащото ми се майчинство.

# 18
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Тук няма работа за която не се плащат осигуровки. За да получаваш майчинство ти трябват отработени мин 26 седмици преди да родиш. Майчинството е кратко. Не знам за каква работа смятате да идвате, но помислете, че идвате по време на Брекзит и дали изобщо ще може да останете в стараната. С две думи преценете риска дали си струв изобщо.

# 19
  • Мнения: 2
Точно това се опитвам да преценя все пак тук ще получа добро майчинство..
А работата там е в някакъв шивашки цех и доколкото ми обясниха не плащали осигуровки. За  мен ще е добре да поработя заради парите, но няма кой да гледа бебчето което се надявам да имам

# 20
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
За да работиш без осигуровки тук значи да работиш на черно, съмнявам се да има такива места. За работа в шивашки цех тук не бих си рискувала работата. Нямаш гаранция че утре няма да си на улицата. Освен това не е ясно и какво ще спестите. Не знам кой ви урежда такава работа, но се замислете малко и да не ви вкарват в някаква схема.

# 21
  • Мнения: 74
Здравете!
С приятеля ми живеем в Англия и решихме да си имаме дете. Двамата работим и живеем в хотел от една година. Аз съм на рецепция, но нямам договор(в очакване на такъв сме), той също. Имаме NiNo, получаваме фишове за заплата всяка седмица.
Въпроса ми е мога ли да получавам майчинство без договор(ако такъв не получа докато опитите станат успешни) и как стоят нещата?
Много ще се радвам ако някой помогне и каже от личен опит какви са стъпките!
Благодаря предварително!

# 22
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
https://www.gov.uk/maternity-allowance прочетете си тук за майчинството. Когато забременеете и уведомите работодателя си попитайте дали той ще ви изплаща майчинството или държавата. Ако няма да го изплаща той си взимате документ че не се квалифицирате за SMP от него, събирате си фишовете за изискуемите седмици и уведомление от акушерката че сте бременна и дата на термина има си бланка и указания прочетете ги. Кандидатстват за maternity allowance и когато ви одобрят ще си получите писмо колко време и каква сума ще получавате.

# 23
  • Мнения: 74
Благодаря много!

# 24
  • Мнения: 14
Здравейте момичета!!!
И аз се включвам в темата с моите въпроси, консултирах се със счетоводител,но не останах особено !
Та по същество....бременна съм в 3-я месец,самоосигурявам се тук от 2 години до този момент ,но искам раждането ми да е в Бг,въпроса ми е за майчинството,какви варианти имам да взимам майчинство дали от тук, дали от Бг ми е все едно,просто да получавам някакво майчинство и какви са стъпките? Има ли някоя мама минала по този път? Ще ви бъда благодарна на всяка информация !!!

# 25
  • Мнения: 1 923
Аз доскоро бях селф и съответно вземах майчинство на тази база. Принтираш и попълваш формата за майчинство от gov.uk сайта, изпращаш им я и чакаш писмо с решението им. Трябва да имаш определени седмици назад работени, вече не помня, но всичко е описано във формата. Аз им пратих и банково извлечение с платен Нин и нямах проблеми. Даже в една година имах и селф и емплойд период, описва се пак във формата и готово. За Бг не знам как и дали става прехвърляне на майчинството.

# 26
  • Мнения: 17
Здравейте момичета.
Искам да питам някой раждал ли е секцио в Англия и дали ако аз поискам да родя секцио, те ще ми позволят. На 39 год съм.

# 27
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Здравейте момичета.
Искам да питам някой раждал ли е секцио в Англия и дали ако аз поискам да родя секцио, те ще ми позволят. На 39 год съм.
Имаш ли медицински показания за секцио или се притесняваш от годините?
Аз родих 3 месеца след като навърших 40 - първо дете. Наложи се да родя със спешно секцио защото не направих необходимото разкритие за нормално в хода на раждането.
Ако те притесняват годините  само, не ти препоръчвам операция. Иначе говори с акушерката си какви са опциите, но като цяло ту препоръчват нормалното раждане, а и секциото си коства пари на здравната каса и не се прави току така.
Надявам се да съм ти била поне малко полезна. Повече инфо ще намериш в страницата на NHS.

# 28
  • Мнения: 9 196
Здравейте момичета.
Искам да питам някой раждал ли е секцио в Англия и дали ако аз поискам да родя секцио, те ще ми позволят. На 39 год съм.

Преди няколко дена ми беше секциото, но аз и преди това имам секцио, а и бях с близнаци, а и по спешност ... Зависи от състоянието ти. Защо искаш да раждаш секцио?

# 29
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Салиша честито Simple Smile да са ти живи здрави!

# 30
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Здравейте момичета.
Искам да питам някой раждал ли е секцио в Англия и дали ако аз поискам да родя секцио, те ще ми позволят. На 39 год съм.

Ето копирах ти информацията за секцио пожелание как се процедира:
Asking for a caesarean
Some women choose to have a caesarean for non-medical reasons. If you ask your midwife or doctor for a caesarean when there aren't medical reasons, they will explain the overall benefits and risks of a caesarean compared with a vaginal birth.
If you're anxious about giving birth, you should be offered the chance to discuss your anxiety with a healthcare professional who can offer support during your pregnancy and labour.
If after discussion and support you still feel that a vaginal birth isn't an acceptable option, you're entitled to have a planned caesarean.

# 31
  • Мнения: 17
Предимно се притеснявам за годините, а и дълго чакахме за бебе. Просто ме е страх да раждам нормално. Но все пак ще се доверя на лекарите, ако кажат че всичко с бебето е ок, значи може и нормално. Просто както всяка от нас иска то да се роди живо и здраво. А и много жени уж тръгват нормално да раждат и все нещо се обърква и пак ги режат. Да, това е в сферата на предположенията, но човек си го мисли.Thinking

# 32
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Риск винаги има независимо от вида на раждането. Моето дете също е дълго чакано, но и за миг не съм се замисляла да искам секцио при положение че имах нормална бременност и правилно позиционирано бебе. Как ще тръгне бебето никой не може да ти каже предварително.
Не знам кой месец си, но не се тревожи от сега как ще родиш. Проведи си разговорите с акушерката.

# 33
  • Мнения: 17
Да, Илейн права си. Ами с Господ напред. Имам още много време. 🤗🤗🤗 Благодаря на всички за коментарите.

# 34
  • Мнения: 28
Здравейте! Имам въпрос относно гражданството на бебето при раждане в Англия. Аз и мъжа ми сме в Лондон от почти 6 години и имаме Permanent residence "settled" status. Намерих следната информация онлайн, според която би трябвало бебето автоматично да вземе British Citizenship:

Children born in the UK to citizens of the European Economic Area may be British citizens depending on when they were born. Children born on or after 30 April 2006 will be British citizens if at least one parent lived in the UK continuously for five years pursuant to their rights under European law prior to the birth.

Някой от вас бил ли е в тази ситуация и каква е процедурата за регистриране на бебето като гражданин на Англия?

Благодаря!

# 35
  • Мнения: 3
Здравейте! Имам питанка и ще помоля някой който е минал по този път и е запознат да ми отговори. Четох много за майчинството ,но така и немога да разбера от кога започва да ми тече майчинството от момента в който си подавам документите или от момента в който бебо се появи? Благодаря😊

# 36
  • Мнения: 9 196
От момента в който започнеш да ползваш и да ти се плаща за отпуск по майчинство. Обикновено това се случва още през бремеността.

# 37
  • Мнения: 3
Salsisha, благодаря за отговора 😊

# 38
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Usually, the earliest you can start your leave is 11 weeks before the expected week of childbirth. Leave will also start: the day after the birth if the baby is early. automatically if you're off work for a pregnancy-related illness in the 4 weeks before the week (Sunday to Saturday) that your baby is due.

Когато се подават документи за майчинство посочваш датата от която искаш да стартира, съобразена с горното, ако искаш да е преди раждането на бебето.

# 39
  • Мнения: 391
Здравейте! Да раздвижа темата... в Англия съм, с положителен тест, а според моя апп в телефона - 4 г.с и 5 дни. Регистрирах се в болницата с положителния тест, но ме притесняват, че са супер бавни тук. Моля, за опит и споделяне - кога ще ме извикат на първи преглед и какво се случва с кръвните изследвания? И изобщо всякакви подробности, които решите да споделите.Благодаря.

# 40
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Първи преглед между 8 и 14 седмица, обикновенно викат в 12 г.с. По рано само частен преглед.ще ви направят изследвания каквито са нужни, ще получите писмо с добри са или не. Акушерката ви, която ще ви следи ще ви обясни всичко. Имате два скана за цялата бременност, ако искате допълнителни на частно отново. Допълнителни по здравна каса само ако се налага от състоянието ви.

Тук може да почетете повече информация https://www.nhs.uk/conditions/pregnancy-and-baby/

Последна редакция: вт, 18 сеп 2018, 11:25 от Илейн :)

# 41
  • Мнения: 391
Благодаря ви!!! Аз затова мисля да си ходя в БГ. Там поне имаш връзка с лекаря си и ходиш често на прегледи, освен това са достъпни. Все пак до 12-та седмица как ще изтрая тук да ме прегледат нямам идея... по-скоро ще си хвана самолета и чиста работа. Simple Smile

# 42
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Ац си издържах точно с два скана за цялата бременност, това са и дмете фетални реално. Другото е шоу. Но всеки се преценя за себе си.

# 43
  • Англия
  • Мнения: 18
Здравей,
тук ми прави впечатление, че когато майката е добре, няма кървене, болки и т.н. не товарят с много подробности и обяснения. До някъде мисля, че е по-добре, защото в България от много излишна информация стряскат и объркват. На мен тук ми назначиха 5 скана за цялата бременност, понеже съм пушачка от години..но това е политика в конкретната болница. Принципно са 2. Когато не ми се чакаше отидох на частно - беше около 70 паунда. На частно отидох и на 4д и платих 100 паунда. Истината е, че не научих нещо повече, от това, което си ми  бяха казали, просто си направих кеф да погледам бебчо 😍 Хубавото е, че ако не дай си боже има някакъв проблем се реагира бързо и адекватно, не се притеснявай да си мислиш, че малкия брой скрийнинги означава малко внимание. Знам мн добре какво е напрежението и нетърпението 😊.
В 12гс ми беше срещата при мидуайф, малко след това скрийнинга. Общо взето ги редуват срещите -мидуайф, изследвания, скрийнинг, морфология и т.н.
Бъди спокойна, пожелавам ти лека бременност и здраво бебче. 😍

# 44
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Проблема е че всички са свикнали в БГ да ходят когато си поискат на скан и да си пускат изследвания Simple Smile а в интерес на истината тук грижата е достатъчно адекватна. Аз забременях на 39,но т.к имах много лека бременност не се наложиха допълнителни сканове, нито пък ме стресираха заради възраста ми. Но както казах и по горе всеки си преценя.

# 45
  • Мнения: 74
Илейн, много съм съгласна с теб! И точно това ми харесва тук в Англия. Факта, че не изкарват бременноста някаква болест, не висиш постоянно по болници, никой не те плаши с диагнози, които налагат планово секцио (няма нужда да казвам реалната причина за това-всеки я знае!). Напротив! Тук този етап протича толкова естествено и натурално...без излишни изследвания и облъчване на бебето от малко...
Иначе аз вече съм в 12г.с. Ходих на частно в 6г.с - около £70 паунда излезна и сега в петък си чакам първия ехограф! Бях на среща с мидауйфката и съм изключително доволна и очарована от вниманието с което те обсипват! Внимание! Не излишни ехографи и изследвания!

Evtixia, леко бременеене и повярвай ми тези седмици толкова бързо ще минат, че няма да усетиш кога е дошло времето да видиш мъника!

# 46
  • Мнения: 9 196
Благодаря ви!!! Аз затова мисля да си ходя в БГ. Там поне имаш връзка с лекаря си и ходиш често на прегледи, освен това са достъпни. Все пак до 12-та седмица как ще изтрая тук да ме прегледат нямам идея... по-скоро ще си хвана самолета и чиста работа. Simple Smile

Аз не бих те съветвала да си ходиш в БГ. Тук качеството на обслужване е на светлинни години пред БГ. По каса е ограничено, точно както и в БГ, но винаги може да отидеш на частен преглед. А и има разни начини, по които да си издействаш по-ранни сканове и по-специално внимание.
Родих тук преди три месеца, изключително тежка и ужасна бременност, имах перфектно проследяване и секцио.

# 47
  • Мнения: 391
Благодаря ви мили момичета! Притеснена съм просто 😇😞 ... реших в крайна сметка да изчакам “да ме извикат”, а аз за собствено спокойствие ще потърся частен преглед. ✌✌✌ Бъдете здрави!!!

# 48
  • Мнения: 9 196
Благодаря ви мили момичета! Притеснена съм просто 😇😞 ... реших в крайна сметка да изчакам “да ме извикат”, а аз за собствено спокойствие ще потърся частен преглед. ✌✌✌ Бъдете здрави!!!

Ако имаш, или кажеш че имаш, някакви проблеми, като зацапване, болки - отиваш при личния лекар и ще те пратят в спешен кабинет за ранна бременност, да ти направят скан.

# 49
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Какъв е смисъла от скан в четвърта седмица. Така или иначе в осма е най-реално да се види нещо. Колкото и да е нетърпелив човек е добре и да е реалист малко. Аз лично заради един скан по рано за да не си платя не бих предизвиквала съдбата, казвайки че имам несъществуващи симптоми.

# 50
  • Мнения: 391
Да, ето това е, че съм нетърпелива и страхлива Simple Smile Благодаря ви още веднъж!! Мислите ли, че на 8 ден закъснение ще се види нещо?

# 51
  • Мнения: 9 196
Трябва да изчакаш две седмици закъснение поне, а най-добре три. За да видиш направо сърчице. Преди това няма смисъл да се гледа.

# 52
  • Мнения: 1 923
Разбирам нетърпението ти, аз ходих на частно в 6та седмица, чухме и сърцето. Просто исках да съм сигурна че “бебето” е на точното място:) Струваше ми £80, но не съжалявам. Успокой се и се наслаждавай ( преди да е почнало гаденето, хаха).

# 53
  • Мнения: 391
Хахах! Истински ме разсмя!!! Благодаря ти от сърце!!! Именно и аз искам да се види, че е на точното място бебето 😀😀❤
Ама.... права си! Ще проявя търпение!

Разбирам нетърпението ти, аз ходих на частно в 6та седмица, чухме и сърцето. Просто исках да съм сигурна че “бебето” е на точното място:) Струваше ми £80, но не съжалявам. Успокой се и се наслаждавай ( преди да е почнало гаденето, хаха).

# 54
  • Мнения: 2
Здравейте,и аз имам нужда от помощ, бременна съм в 23 г.седмица ,работих за агенция 10 месеца,бременна до третия месец и накрая ми казаха че ще ми дадат п45,налага се сама да се оправям с документите  за майчинството.
Може ли линк където да ги попълня направо?И също какви документи ми трябват освен  МатВ1?
Предварително благодаря на отзовалите се мами!


# 55
  • Мнения: 9 196
В 26та седмица може да кандидатстваш.

https://www.gov.uk/maternity-allowance

Ако си с по-ниски доходи, може да кандидатстваш и за Tax Credit, както и за Sure Start Maternity Grant, ако ти е първо дете. След като родиш и за други.

# 56
  • Англия
  • Мнения: 18
Здравей, защо не се консултираш със счетоводител за по-сигурно? Аз също работих към агенция, но те ще ми плащат майчинство защото имам 28 работни седмици при тях. Договора ми е съвсем стандратен, дори в него пише, че агенцията не изплаща болнични. Но за майчинството нямах проблем..

# 57
  • Мнения: 2
Да чакаме първо детенце,влязох в линка точно това ми трябваше,много търсих докато намеря форума в бг мама,толкова много информация и мн малко полезна,най накрая благодаря наистина много!
В 26та седмица може да кандидатстваш.

https://www.gov.uk/maternity-allowance

Ако си с по-ниски доходи, може да кандидатстваш и за Tax Credit, както и за Sure Start Maternity Grant, ако ти е първо дете. След като родиш и за други.

# 58
  • London
  • Мнения: 6 732
Тази помощ за първо дете пак ли са я въвели? По мое време беше отменена, това преди 4 години.

# 59
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Има я, но е за хора с доста ниски доходи, както е и редно де.

# 60
  • Мнения: 9 196
Има я, но е за хора с доста ниски доходи, както е и редно де.

Мисля, че не е, защото счетоводителката ми е пуснала такава - не зависи от дохода, а трябва да е първо дете или близнаци/тризнаци. Моят доход е доста над минимума, пък събран с на мъжа ми съвсем, така че, ако я получа, значи със сигурност не зависи от дохода. Ще пиша пак, ако преведат нещо или пратят отговор.

# 61
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
това са условията за получаване, аз затова не съм подавала изобщо
Eligibility

Usually, to qualify for a Sure Start Maternity Grant there must be no other children in your family and you or your partner must get one of these benefits:

Income Support
income-based Jobseeker’s Allowance
income-related Employment and Support Allowance
Pension Credit
Child Tax Credit
Working Tax Credit that includes a disability or severe disability element
Universal Credit

Последна редакция: пн, 24 сеп 2018, 09:27 от Илейн :)

# 62
  • London
  • Мнения: 6 732
За мен е редно да се взима тази помощ от всеки. Тия бенефити за нисък доход само толерират да си стоиш с нисък доход. И за жалост се злоупотребява.

# 63
  • Мнения: 9 196
Нямам представа, как е за това плащане, наистина, но то ... нисък, висок, по време на майчинство, в голяма част от времето за доход изобщо няма как да се говори, че имаш, така че все тая, какво е било преди това. Само първите 6 седмици имаш 90% от заплатата и от там нататък край. Някакви мижави пари.

# 64
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
От там нататък който е имал хубава работа се връща и децата на градина  или като мен си седи с детето в къщи и караме с една заплата към момента. Не разчитам на помощ от държавата даже плащам два дни градина за да свиква детето. Помощите са направени за хора които нямат никави възможности, друг е въпроса, че държавата не подобрила механизм аси за раздаване и има много злоупотреби.

# 65
  • Мнения: 9 196
Връщането на работа и градината не съвпадат във времето. Майчинството е 9 месеца, а на градина - 2,5 години минимум, само ако детето е готово, каквото и да означава това за тях, ще видим ... Между хора с никакви възможности и 2-3 000 месечно за детегледачка, има доста пространство.

# 66
  • London
  • Мнения: 6 732
То се гледа и дохода на мъжа, тоест на цялото семейство. При мен го имаше момента без да работя да не мога да получавам нищо, защото мъжа е с доход над средния и дори две години ми облагаха с доход и самите детски дето се дават на всеки без оглед на дохода. Трябва да си самотна майка, че мъжа и неговия доход да няма значение, иначе работила/неработила все тая.


Има частни градини където може да го пратиш и съвсем рано, не е вярно, че не може. Просто трябва да си приготвиш едни 1000 паунда, което на мен ми се видя доста голяма сума и неоправдана.

# 67
  • Мнения: 9 196
То се гледа и дохода на мъжа, тоест на цялото семейство. При мен го имаше момента без да работя да не мога да получавам нищо, защото мъжа е с доход над средния и дори две години ми облагаха с доход и самите детски дето се дават на всеки без оглед на дохода. Трябва да си самотна майка, че мъжа и неговия доход да няма значение, иначе работила/неработила все тая.


Има частни градини където може да го пратиш и съвсем рано, не е вярно, че не може. Просто трябва да си приготвиш едни 1000 паунда, което на мен ми се видя доста голяма сума и неоправдана.

2700 за близнаците day care, то не е градина ами нещо, като ясла. Simple Smile
НО, само ако децата са готови и т.н. Както казах - ще видим, проучвам още варианти.

# 68
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Дъщеря ми я пуснахме на 1,8, какво значи готово? Имаше деца и на по девет месеца, това е на й малката група от 0 до 2. И ат период на адаптация децата и свикват.

# 69
  • Мнения: 9 196
Ами не знам, какво значи готово, честно казано. Иначе се водят от раждането до 5 години, частните. Но най-ниското, което съм намирала, като цена е към 50-60 паунда на ден, на дете, когато е редовно, ако не е всеки ден не знам колко ще е ...

# 70
  • Мнения: 1 923
Аз кандидатствах за Sure Start и ми отказаха първия път, трябвало да сме на бенефити. После кандидатствахме за working tax credit ( доход задно под 16000). Кандидатствах пак и ми дадоха Sure start. ( за второ дете се дава само ако са близнаци).
Почти 3г по-късно не взимаме нищо, градината ни е £50 на ден.
Парите честно казано ми бяха от помощ за купуване на количка и други неща за бебето тогава...но знам за случаи в които 16г бъдещи майки си купуват телефони...

# 71
  • Мнения: 17
Момичета не мога да спя. В 28-а г.с съм и вече не се чувствам добре с това безсъние. Не съм качила много, но ми тежи. Дайте някаква идея, как да се справя. Това ме прави и подтисната. Не работя в момента, но по цял ден си върша разни неща и правя разходки, почти до изтощение и пак няма сън. Cry

# 72
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
И аз не спях много, даже в тези седмици отключих и панически атаки към тъмното и стоях по цяла нощ във всекидневната на лампа и едвам поспивах малко сутрин, после 10часа на работа, нямам идея как издържах Simple Smile но почнах да пия капки на д-р Бах има ги в Boots  с тях малко се успокоих има и за сън и са ок при бременност.

# 73
  • Мнения: 9 196
Почнах да спя жестоко, чак към 30-31 седмица. Постоянно ми се спеше. После ... пак ми се спеше, но не ми оставаше време, от хранене на двете буболечки. И сега, когато вече си спят, аз ставам по навик на 2-3 часа ...

След 5-10 години, ще успяваш да се наспиш, не се притеснявай. Simple Smile

# 74
  • Мнения: 2
Здравейте! Нова съм във форума и стигнах тук тъй като съм в доста сложна ситуация, за която се надявам да мога да получа информация от някои от вас, запознати с живота в Англия. С приятелят ми планирахме местене в UK от няколко месеца, тъй като го приеха PhD. Той ще замине сега, а аз трябваше след няколко месеца. Планът ми беше да отида да намеря работа и към края на годината да започнем да опитваме за първото си дете. Но така се получи, че един единствен акт този месец, който бяхме убедени, че е дни след предполагаемата ми овулация, сега ни постави пред няколко поредни положителни теста и идея нямам как да подходя. Искам да раждам в Англия, това е и една от причините да съм се насочила към страната. Въпросът ми е сега при свършен факт на бременност имате ли идея как да се сдобия с NHS права там. Има ли такса като в бг здравната каса, която ако внасям всеки месец ще съм осигурена без значение дали намеря работа. И трябва ли да имам престой там преди да имам право на здравеопазване, GP и т.н. ( PS ако някоя има и опит с намиране на работа в UK, когато вече е бременна ще се радвам на всякакви съвети). Благодаря ви предварително Blush

# 75
  • Мнения: 1 923
Сложна работа...следи се и си роди в Бг, тук няма да те оставят да родиш на улицата, ама после ще си платиш, немалка сума след като си новодошла и не си се осигурявала.

Трябва да имаш ДжиПи и акушерка, няма да имаш право на майчинство ако не си работила поне 6м някъде...Сега както излизат от ЕС грам яснота няма какво ще се случва. Рисковано начинание, квартира осигурена има ли приятеля ти? Хазяите не са много благосклонни към малки деца и домашни любимци. Сложна ситуация.

# 76
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Подкрепям Веджи, по- добре си следете бременноста в БГ при положение, че дори не живеете тук, най-вероятно няма да може да работите, а и в условията на несигурност с Брекзит и какво и как ще се случва съвсем. Имайте предвид, че тук бременноста не се следи както в БГ, има два скана по каса за бременноста, останалото са срещи с акушерка, ако искате допълнително ще трябва да отидете на частен преглед.
Вариянт е може би да си направите частна здравната застраховка с покритие следене и ако има опция раждане.
Майчинство и помощи няма да може да вземете.

# 77
  • London
  • Мнения: 6 732
Ами то и турист мисля да се окаже в ситуация да ражда предполагам няма да го върнат, въпросът е, че за да ти наблюдават бременност и всичко останало следва да плащаш здравни осигуровки, а за тях следва да имаш Нино, като нашето егн. Сега в ситуация на Брекзит не съм много убедена вече колко дават такива, особено, ако вече нямаш партньор ( поне бащата на бъдещето бебе ) да има постоянно жителство или паспорт за повече от 5 години престой. Вие и да идвате вече насам....не да те плаша, но едва ли ще може да се легализирате. Който беше направил 5 години 2016.... добре останалите ще си ходят вкъщи не след дълго. Препоръчвам друга дестинация имайки предвид обстоятелствата тук за да не пропищите и изхарчите пари напразно, че и с бебе на ръце. Успех!

# 78
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Всеки може да роди тук като турист, като си заплати услугата, освен ако не покрито от застраховка.
А кой ще си ходи и кой няма, още не се знае, приятеля на момичето идва да учи, няма да го изгонят заради Брекзит, но за нея ще е добре да си остане БГ за периода на бременност и раждане, з а после ще го мислят според тяхната си ситуация.

# 79
  • Мнения: 1 923
Никой няма да си ходи вкъщи😁 Ти се изказваш като едни колеги на мъжа ми, които смятат че на 29 март всички чужденци ще са на летището. Даже го питали дали си е купил билет. Смятай, какви капацитети Simple Smile))
Трудно е за новодошли, не за тези които почти са направили 5г. Ако искам ще си ходя, но няма как да ме принудят.

# 80
  • Мнения: 9 196
Според мен е невъзможно студент да издържа майка без доходи и бебе. Дори няма да намерят, къде да живеят. Никой няма да ги вземе в ония споделени къщи с врещящо дете, а самостоятелна никой няма да им даде да наемат, нито ще могат да си я позволят.

# 81
  • Мнения: 1 923
Ако наемат едностаен преди да и е проличало, няма да е невъзможно. Ние така направихме, но все пак не бяхме новодошли ( мъжо караше трейнинг на новата работа, а аз бях селф).

Ако са извън Лондон и само момчето работи и ходи парт тайм в унито пак става, но остават другите проблеми. Както и не всички агенции ще дадат на студент и безработната му половинка..
Следене и раждане в Бг и после да дойде, момчето може да е намерил нещо подходящо като работа и квартира.

# 82
  • Мнения: 2
Мерси на всички за информацията. Ще го измислим някак Blush

# 83
  • Мнения: 74
За да си извадите НиН номер, банкова сметка и да наемете къща е необходимо 1-2 месеца минимум. След това следва записване при ДжиПи...и това е само за следенето на бременноста! Но за да получавате майчинство трябва да сте работили тук определено време...а не съм сигурна дали някой би ви взел на работа, знаейки че сте бременна и то в условия на Брекзит.
Каквото и да решите успех!

ПС: на нас ни дадоха къща от агенция, когато бях бременна в 20г.с, но ние сме тук от 2 години, работим и получаваме стабилни доходи, а също така извадихме късмет с хазяите

# 84
  • Мнения: 9 196
За да получава майчинство, трябва да е работила при въпросния работодател минимум 9 месеца, тоест ... от преди забременяването. За социалното майчинство - също не се класира. Изобщо дохода и ще е кръгла нула, а разхода - огромен и продължаващ 2,5 години минимум.

Кои крехки студентски рамене, ще издържат на това, не ми е много ясно. Бъдейки студент мисля че има право само на 20 часа работа седмично.

# 85
  • London
  • Мнения: 6 732
Честно казано ми е все едно кой ще си ходи и кой няма, ние сме тук много дълго време и въпросът не стои пред мен ама изобщо. Но просто смятам, че като се емигрира първо се започва с работа, оправяне на документи, самостоятелно жилище, получаване на постоянно жителство, спестявания и стабилност  и после мислене за деца.  Това все пак е друга държава, не е като да си си вкъщи да правиш някакви необмислени чудесии и после олелел.

# 86
  • Мнения: 1 923
Безспорно това съм са стъпките, съгласна съм, но не е вярно че тези нямащи 5г през 2016 ще си ходят, това е подвеждаща и неточна информация.

Мисля, че момичето доби представа за вариантите и се надявам да вземат най-прявилното и удачно за тях самите решение.

# 87
  • London
  • Мнения: 6 732
Ами тя тепърва ще тръгва.... нима смяташ, че някой ще й даде да се легализира? Аз не смятам честно казано. Дори тези дето са със постоянно жителство ще получат нови карти най-вероятно, изобщо всичко сега е под въпрос и е на обсъждане и ще има нови регулации. Има голяма вероятност като турист да можеш да си пътуваш пак насам-натам, но без документи да не можеш да работиш, а какъв ще го дирят хора без работа тук? Да не говорим, че самия пазар на труда ще се свие много, той вече се свива.....Филипс например напуска пазара, затварят много магазини, сладкарници и тн на известни брандове, тоест съкращават бройката им, защото се свива покупателната способност. Ще удари това заведения, магазини, шопчета…. съответно персонала. За първа година от много насам не ни се вдига наема...… това е показателно за мен накъде отиват нещата, а като погледнах дори вече мога да намеря същия апартамент със 150 паунда по-евтин, ако реша да го напусна, това до миналата година беше невъзможно, всичко скачаше. Ще се закучват нещата.....за някои ще е много по-добре сигурно, може и за някои от нас Дай Боже, но ще е на късмет според работа кой удържи.

# 88
  • Мнения: 9 196
Ла Катрала, стига с това "легализиране". Гражданите на ЕС не са нелегални, че да се легализират в кралството. Просто докато не работят и нямат известен престой, нямат достъп до здравните и социални системи, както навсякъде.

# 89
  • Мнения: 1 923
Сътресения безспорно ще има, и вече и казахме че не е добра идея да дойде без да има работа и очакваща дете.
Страни по света бол, не е само Великобритания на картата:)

# 90
  • London
  • Мнения: 6 732
Това с гражданите на ЕС.... след Брекзит нали се сещаш колко важи? Ще е същото като да искаш да живееш и работиш в Исландия, Австралия, Нова Зеландия. Ще им трябват работни визи.... и туристически в по-лошия вариант дори. Англия излиза от съюза смятам, че не е тайна за никого и да се коментират граждани на ЕС.... по този начин сякаш са англичани и със сходни права както беше досега е меко казано комично. Те излизат, защото не искат повече работниците от ЕС да им взимат работните места, да висят на помощи, да живуркат от студентски кредити..... , а вие мислите, че няма да има някакви рестрикции. Еми….

# 91
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Темата не е за Брекзит, няма какво да разпъваме локуми. Само допълвам, че не европейците само им висят на помощи или им взимат работните места, това е смешно на фона на на всички останали които идват тук и не излизат от гетата които са заформили. Ако англичаните искаха да работят, щяха да го направят, ако не искат да се точи здравната им система, просто е, променят я, а не си търсят виновници, че са му изтървали края. И тази система се точи най-много от техния уайт траш.

# 92
  • London
  • Мнения: 6 732
Няма как да се сравняваме с бившите им колонии, те са тук поколения наред и се ползват със съвсем различно отношение и статут. А уайт траш и траш да е си е вкъщи и на мен може да не ми е приятно от подобни изказвания и нарочвания като цяло към европейците тук, но в крайна сметка са си вкъщи и си решават, не ме изненадва и не би следвало.

А по въпроса за момичето то няма как да вземе майчинство, смятам въпроса е очеваден. И не би следвало да стои за хора, които още само хипотетично са емигрирали. Та изначално разтягаме наистина локум.

# 93
  • Мнения: 9 196
Това с гражданите на ЕС.... след Брекзит нали се сещаш колко важи? Ще е същото като да искаш да живееш и работиш в Исландия, Австралия, Нова Зеландия. Ще им трябват работни визи.... и туристически в по-лошия вариант дори. Англия излиза от съюза смятам, че не е тайна за никого и да се коментират граждани на ЕС.... по този начин сякаш са англичани и със сходни права както беше досега е меко казано комично. Те излизат, защото не искат повече работниците от ЕС да им взимат работните места, да висят на помощи, да живуркат от студентски кредити..... , а вие мислите, че няма да има някакви рестрикции. Еми….

Не сходни, ами направо еднакви са в момента. А какво ще е някога, едва ли ти си човека, който знае.

# 94
  • Мнения: 143
Здравейте! Не зная колко е за тук моя въпрос, но ако някой може да ми каже  български гинеколог в Лондон? В много ранна бременност съм, а преди няколко месеца имах спонтанен аборт. Бих искала за мое успокоение да отида на лекар.

# 95
  • Мнения: 1 923
Винаги можеш да отидеш на частен скан, иначе Бг гинеколог има в Бг клиниката, както и други български лекари. Потърси из интернет контактите.

# 96
  • Мнения: 2 170
Здравейте! Не зная колко е за тук моя въпрос, но ако някой може да ми каже  български гинеколог в Лондон? В много ранна бременност съм, а преди няколко месеца имах спонтанен аборт. Бих искала за мое успокоение да отида на лекар.
А защо български? Ще те накара да се чувстваш по-добре или има някаква друга причина?
Не съм виждала да има български тук , но може би в частна клиника или кабинет.

# 97
  • Мнения: X
Здравейте! Не зная колко е за тук моя въпрос, но ако някой може да ми каже  български гинеколог в Лондон? В много ранна бременност съм, а преди няколко месеца имах спонтанен аборт. Бих искала за мое успокоение да отида на лекар.
А защо български? Ще те накара да се чувстваш по-добре или има някаква друга причина?
Не съм виждала да има български тук , но може би в частна клиника или кабинет.

Има 2 клиники в Лондон, където има български персонал или лекари.
Едната е на Баркинг, (има клон и на Палмърс грийн) http://www.klinika.co.uk/
Другата е отново на север http://www.doctors4you.co/

Била съм на гинеколог в тази на Баркинг, лекарката е рускиня. Цените са приемливи.

# 98
  • Мнения: 143
Защото английския не ми е много добър и се притеснявам, че може да не разбера нещо важно. Няма друга причина.

# 99
  • Мнения: 96
Здравейте ,  дами вече от 5 г съм в Англия от които 4 бях на работа ( естествено на договор ) ,моята половинка си намери мечтана  работа и трябваше да се изместим в град с по-удобен транспорт за него и съответно с по-добри цени на имотите ... Наложи се да напусна имах и здравословни проблеми и се наложи да  остана в България и сега когато отново си се прибрах в Англия  и си намерих работа, която още не съм започнала ( подписан договор с дата  на започване  през август ) разбирам че съм бременна . Не ме разбирайте погрешно винаги съм работила и нищо не съм получавала даром, но работата която така  бързах да си намеря за да не се застоявам в нас за дълго ( просто не съм от тези хора ) не е толкова лека и се притеснявам  за бебето а и имам 3 месеца пробен период . Описвам всички подробни за да поискам адекватен съвет, мнение или  коментар  за  това какво да правя от тук нататък и какви варианти според вас имам . Питам вас защото ще бъдете най  безпристрастни .. 


 

# 100
  • Мнения: 1 923
Ако разберат, ще те освободят още през изпитателния период, това е моето мнение. Пусни се да си селф емплойд и си плащай нин, поне да вземеш майчинство, но трябва да работиш почти до края, за да има нужните седмици ( вече не помня колко назад, виж в gov.uk ).
Приятелка забременя след като започна работа в една фирма, е, направиха ѝ живота черен докрая...и тук не са във възторг от бременните, особено новоназначени. Ако все пак те оставят на позицията имаш право на облекчения на работното място ( стол, почивки и т.н, зависи от естеството на работа).

# 101
  • Мнения: 96
Ако разберат, ще те освободят още през изпитателния период, това е моето мнение. Пусни се да си селф емплойд и си плащай нин, поне да вземеш майчинство, но трябва да работиш почти до края, за да има нужните седмици ( вече не помня колко назад, виж в gov.uk ).
Приятелка забременя след като започна работа в една фирма, е, направиха ѝ живота черен докрая...и тук не са във възторг от бременните, особено новоназначени. Ако все пак те оставят на позицията имаш право на облекчения на работното място ( стол, почивки и т.н, зависи от естеството на работа).
   


Точно то това се притеснявам , защото съм в пробен период няма как да започна на 15/08 и да им кажа на 20ти  че съм бременна . А така ми се искаш да работя отново , доста време си бях в нас а и сега не познавам никой в този град .. Не беше просто плана такъв не го очквах точно сега , не че не го исках ...

# 102
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Съвет не мога да дам, но аз се местих на нова работа бременна, още не ми личеше много и предупредих още при започването с оглед на нелеката работа и не съм имала проблеми.
На твое място ще предупредя в началото, така поне няма да се притеснява какво и как.

# 103
  • Мнения: 96
И аз си мислих точно за това , но подписах договор точно преди  12 дена и някак си не знам как да им го кажа сега . Не знам дали няма да си помислят че е целенасочено . Sweat

# 104
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Казваш, че си разбрал а сега и предпочиташ да го обсъдите преди да си започнала, поне ако не те искат ще знаеш и примерно ще направиш както Веджи ти е казала или ще търсиш друго. Но ти трябват 26 седмици отработени, не знам как е при селф емплоид за да можеш да подадеш за майчинство.

# 105
  • Мнения: 1 923
То няма много варианти, или казваш и се надяваш да те оставят или криеш и се надяваш да не ти е много лошо първите месеци:) За майчинство трябва 6м да си работила за съответния работодател...Иначе за новия град, потърси си групи по интереси, курсове, запиши се да доброволстваш някъде в чарити шоп, после с бебето ще започнеш да ходиш по бебешки групи в детските центрове, ще се наредят нещата, спокойно:)

# 106
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Веджи проблема е че ако трябва да вдига тежко няма как да се крие и трябва да си каже.
RBIB ако караш нормална бременност не е проблем и тежка работа, давам ти пример види гала съм кашони плюс работа права по 10 часа, но т.к и двамата ми работодатели в този период знаеха при първия най-тежките неща не ми даваха да ги вдигам, еория ми осигуриха стол за да сядам когато искам и пак ми олекотиха работата.

# 107
  • Мнения: 1 923
Да, съгласна съм, аз като забременях с М. тъкмо бях започнала работа в една пекарна, бях в 3месечния изпитателен срок, носене на тежки тави и адска жега, но не им казаха за бременността, нямаше да ме оставят, добре че не си бях спряла селф емплоймънта и от него взех майчинство.
Иначе имаше и друга бременна, но тя работеше там от години и имаше стол и почивки и т.н.

# 108
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Общо взето зависи на какви хора ще попадне човек в такава ситуация, дано се нареди всичко по най-добрия начин. В крайна сметка важни са здравето на майката и бебето пари се изкарват. Ей ако не бях махнала на моята щерка бебешкото обзавеждане и количка веднага щях да ги подаря Simple Smile

# 109
  • London
  • Мнения: 6 732
Според мен тежката работа не е желателна, най-много някой аборт да си докара. Ще се наработи после.....

# 110
  • Мнения: 96
Общо взето зависи на какви хора ще попадне човек в такава ситуация, дано се нареди всичко по най-добрия начин. В крайна сметка важни са здравето на майката и бебето пари се изкарват. Ей ако не бях махнала на моята щерка бебешкото обзавеждане и количка веднага щях да ги подаря Simple Smile


Благодаря ви за съветите , приятелят ми настоява да им се обадя и да им кажа че няма как да работя там ,става въпрос за един от магазините на Лидл , в който няма как да седа на стол , ако не съм на каса. А и след като ги знам какви са тукашните тук веднага ще има разни изречения и недеоволства. Просто исках да работя не знам дали ще ме разберете ако кажа че исках да съм полезна за себе си . Не съм от  хората които обичат да седат на дивана по цял ден а още  9 месеца нз как ще ми се отразят писхически Smiley

# 111
  • Мнения: 143
Здравейте, дами! Има ли родили в Англия? Интересно ми е как стоят нещата с изписването. Има ли го като при нас да го облечем специално или просто ти казват тръгвай си 😁

# 112
  • Мнения: 1 923
Няма ритуали, веднъж минали проверка от педиатър и акушерката да попълни документите за изписване, слагате бебето в кошче за кола и заминавате. Няма да ви изпишат, ако не донесете столче за кола. Обличате го с каквото си решите, няма цветя, бонбони, снимки и друга какафония.

# 113
  • London
  • Мнения: 6 732
Аз изкарах ужасен престой след второто раждане преди 2 месеца в следродилно, дори мислех да подам оплакване срещу една санитарка. Предния път нямах оплаквания, но тогава родих нормално и нямах никаква нужда от помощ, а също и мъжа ми беше на разположение. Сега след спешно секцио и мъж гледащ голямото дете и сама там се видях в чудо.....абе то се муси, че трябва да вдигне случайно паднал боклук от земята, а аз не можех да стана и ти вика след секциото няма и 24 часа от него, ставай нали искаш да си ходиш бързо. Набързо проходих сама още на втори ден, че на третия да съм си у дома за да избягам от чудното отношение на разни черни елементи, да не говорим, че втората вечер влезе един травестит и вика - аз съм акушерката на смяна с едни маникюрииии, не знам каква физиономия съм направила, но зяпнах определено. С тези маникюри чух как разкъса мембраната на съседка по легло, която врещеше ужасена, ще има да разказва и на внуците кой й е извършил тази процедура..беше мъж правещ се на жена не на шега, крийпи в следродилно. Искрено се радвам, че повече няма да ми се налага да вися в тия отделения....дотук с ражданията да му мислят другите.Satisfied За изписване....толкова ще ти се иска бързо да се разкараш, освен ако не си платила за самостоятелна стая...., че хич няма да ти дреме с какво го изписваш повярвай.Head BandBowtie

# 114
  • Мнения: 143
Ужас! Явно това отношение не е само в България. Направо си е било мъка.
А ако не си платиш за самостоятелна стая с колко жени ще си ? Сигурно зависи от болницата ама все пак много ли са? И много ли е скъпо за самостоятелна стая?

# 115
  • London
  • Мнения: 6 732
Ами то мисля, че във всички болници е едно и също. Има стая с 6 отделения....тоест легла разделени с пердета/завеси. Не се виждате реално, но се чувате. Всякакви близки висят там по цял ден, а доста са и с партньори постоянно, говори се, шуми се, телефони, а през деня идват и сюрия деца, рода. Уж е следродилно, но доста лежат и бременни с нерегулярни контракции, високо кръвно, да им пукат мембрана и индуцират раждане и тн. Пищят, стресиращо е....и дори след раждане се намира да изпитваш болката на ближния и няма сън като някой 2 пердета на дясно се мъчи и охка. Нямам идея каква е цената....не съм питала, защото реално мислех, че ще родя нормално то си беше точно и така до преди самото напъване когато загуби тонове бебето, а аз получих кръвоизлив. Изскочиха 6-7 лекаря и ме натовариха на една носилка и за 10 мин имах бебе....ама беше адски стресиращо, като се събудих след това спешно секцио тялото ми се тресеше, абе кофти. Веднага ми дадоха бебето, а аз не знаех къде се намирам, няма го филма след секцио някой да помага, хем си трупиран, хем бебе.  Та понеже предния път седях 1 ден само след нормално раждане и си се движех и тн…..не го мислех много за стаята, но то и в стая сам да си, ако се падне кофти персонал все тая, пак ще си като наказан. А да не забравя....до мен имаше българи зад едно перде и като ме чуха, че говоря на български по тела почнаха на развален английски да си комуникират и само шепнеха на български. Аз чувах де....явно от страх като са видели, че съм сама и след секцио да не ги помоля за чаша вода. Та циркове колкото щеш.....

# 116
  • Мнения: 143
Звучи наистина кошмарно! Направо не ми се мисли кво ще бъде ... и аз както не го знам много добре езика ще е още по-зле.
А акушерката дали ще ми каже какво трябва да нося в болницата ?
Днес напазарувах някои неща от mothercare, но за количка все още не знам от къде да взема. Харесах си в интернет една-две.

# 117
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Не се настройвай изобщо, че ще е кошмар - различни болници, различни хора. Аз съм очарована пък от персонала на болницата в която родих. Спешно секцио също, седем дни престой заради което и самостоятелна стая. Не съм била в частна болница. Получих перфектно отношение и по време на раждането и когато се наложи да преминат към секцио и през седемте дена там.
За изписването, не са панаирите в БГ ( поне аз така го виждам де) ние купихме луксозни бонбони, които аз оставих при изписването, за самия ден си и бях приготвила дрешки, Кото си бях определя за това, баща и ги донесе с бебешката кошница за кола.

# 118
  • Мнения: 1 923
Съгласна съм с Илейн, две раждания в Англия, второто преди 19 дни, перфектно отношение и двата пъти. При първото имах усложнения, стояхме 7 дни в болницата, всички ни обръщаха внимание. Второто, родих със student midwife, без упойки, без лекари, изписаха ни на следващия ден. Акушерката беше супер подкрепяща, много ми помогна, направих ѝ малко подаръче, което мъжът ми занесе в болницата седмица след раждането. Вечно ще съм ѝ благодарна на тази жена за подкрепата. Не се настройвай че ще е зле, напротив, настрой се че всичко ще мине гладко и безпроблемно.

# 119
  • United Kingdom
  • Мнения: 19
Не го мисли много и не се настройвай негативно! Аз преди два месеца родих и съм много доволна от отношението и от грижите на хората,които се грижеха за мен и бебето ми.Раждането не протече гладко- главичката беше в странна позиция и се наложи да ми направят епизиотомия и да ползват вакум и реагираха много бързо,обясняваха ми всичко,което правеха и отговаряха на всичките ми въпроси. В стаята винаги имаше акушерка,която ме наблюдаваше и следеше всичко. В следродилно останах четири дни и отношението също беше прекрасно.Всички винаги бяха усмихнати и ми помагаха. Ще съм им вечно благодарна. Ние също взехме луксозни бонбони и оставихме в двете отделения ( родилно и след-родилно) + благодарствени картички. Облякохме бебчето с дрешки,които си бяхме избрали,сложихме го в кошчето за кола и потеглихме. Няма такива неща като в БГ. Списък за багажа за болницата можеш да видиш тук: https://www.nhs.uk/conditions/pregnancy-and-baby/pack-your-bag-for-birth/  Аз носех много неща и използвах може би по-малко от половината 😄😄
При мен не е имало пищящи жени в след-родилното,беше много спокойно,телефоните бяха задължително на без звук. 🙂

# 120
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
И аз пищящи не съм чула, бях си сама в стаята за раждане, а в предродилно също бях сама в стаята. Носеха ми цяла нощ топла торба със сол да ми облекчат болките, слагах сия на гърба към кръста и наистина много мо помагаше, преди това ми правиха вана пак за успокояване на болките. Акушерката ми ме прегръщаше докато ми слагат епидуралната, анестезиоложката ми държа ръката по време на секциото( не исках ММ с мен😂). Три години и половина по късно си спомням с умиление за тези жени и с голяма благодарност.

Последна редакция: нд, 25 авг 2019, 22:22 от Илейн :)

# 121
  • Мнения: 143
Много ви благодаря за бързите отговори. Явно не навсякъде е толкова зле. Аз ще раждам в Whipps Cross Hospital дано там е добре. Притеснява ме единствено, че в България ми казаха, че не мога да родя нормално тъй като имам висок дьоптер и като казах на акушерката звъня да запази час за очен щ, но нямали свободен до термин и сега не знам какво ще стане. Искам нормално, но ако стане нещо и още повече спра да  виждам просто не знам ...

# 122
  • Мнения: 1 923
И моята в края на смяната ѝ в 20ч дойде да ме прегърне и да ми каже колко е горда с мен и “видя ли че се справи” 😁. Много мило. Simple Smile А аз от райския газ няколко часа ѝ говорех само глупости Simple Smile)

# 123
  • London
  • Мнения: 6 732
Определено е до болница, град също, район...., ако е някъде натоварено място и всички са изнервени навярно е по-зле. Аз също раждах в самостоятелна стая ама след първата нощ ме преместиха и двата пъти. Аз за протокола съм раждала и двата пъти в една болница и както казах опита ми е различен....първия не го запомних с лошо. Радвам се, че втория не беше първи, защото сигурно нямаше да се реша на второ.😂 

# 124
  • Мнения: 74
Аз родих преди 5 месеца и съм изключително доволна от болницата и персонала! Имах тежко раждане, което продължи 40 часа без упойка и завърши с епизиотомия. Мидуайфките през цялото време не спираха да ме окуражават, подкрепят и да ми казват колко добре се справям, въпреки че накрая от изтощение им се разкрещях (израждаха ме старша мидуайфка и студентка, която се справи отлично!). През цялото време имаше някой до мен. След раждането веднага предложиха закуска и на мен и на ММ, носеха ни сокове...абее нямам забележки! Една от мидуайфките ми помогна да се изкъпя, санитарката беше усмихната и много бързо оправи стаята, за да си почина след банята. Постоянно идваха да ме наглеждат и да ми помагат с кърменето.
Родих сутринта и ни изписаха същата вечер. През цялото време бях в самостоятелна стая.
За багажа в болницата не се тревожи! Ние имахме обиколка из болницата, в която раждах началото на деветия месец и тогава ми дадоха и списък какво да нося. Аз бях сложила дооооста неща, които бяха напълно излишни. Трябват ти нощница преди и след раждането, бельо(гледай да е по-свободничко и да не стяга), тоалетни принадлежности, четка и паста за зъби задължително иии превръзки!!! Ние носехме и храна (бисквитки, шоколад, лукозейд за енергия-тук те карат да ядеш и пиеш, за да събираш сили).
 Успех и леко раждане 😊

# 125
  • Мнения: 130
Има ли мами, раждали в Бристъл?

# 126
  • Мнения: 166
Общо взето зависи на какви хора ще попадне човек в такава ситуация, дано се нареди всичко по най-добрия начин. В крайна сметка важни са здравето на майката и бебето пари се изкарват. Ей ако не бях махнала на моята щерка бебешкото обзавеждане и количка веднага щях да ги подаря Simple Smile


Благодаря ви за съветите , приятелят ми настоява да им се обадя и да им кажа че няма как да работя там ,става въпрос за един от магазините на Лидл , в който няма как да седа на стол , ако не съм на каса. А и след като ги знам какви са тукашните тук веднага ще има разни изречения и недеоволства. Просто исках да работя не знам дали ще ме разберете ако кажа че исках да съм полезна за себе си . Не съм от  хората които обичат да седат на дивана по цял ден а още  9 месеца нз как ще ми се отразят писхически Smiley
Здрaвей ,cегa четох еднa темa c твое учacтие cтaвaше въпроc зa товa че cи бременнa и зaпочвaш новa рaботa в Aнглия. Aз cъм cъc cъщия проблем зaпочнaх aгенция в ефнa фaбрикa зa готовa хрaнa и рaзбрaх ,че cъм бременнa и нз кaкво дa прaвя . Рaботaтa не е лекa и е cтудено вътре . Ти кaк cи към този период . Притеcнявaм cе ,че нямa дa имaм доходи cледвaщите поне две години. Мъжът ми е ок обaче aз не cе чувcтвaм добре тaкa.

# 127
  • Мнения: 96
Общо взето зависи на какви хора ще попадне човек в такава ситуация, дано се нареди всичко по най-добрия начин. В крайна сметка важни са здравето на майката и бебето пари се изкарват. Ей ако не бях махнала на моята щерка бебешкото обзавеждане и количка веднага щях да ги подаря Simple Smile


Благодаря ви за съветите , приятелят ми настоява да им се обадя и да им кажа че няма как да работя там ,става въпрос за един от магазините на Лидл , в който няма как да седа на стол , ако не съм на каса. А и след като ги знам какви са тукашните тук веднага ще има разни изречения и недеоволства. Просто исках да работя не знам дали ще ме разберете ако кажа че исках да съм полезна за себе си . Не съм от  хората които обичат да седат на дивана по цял ден а още  9 месеца нз как ще ми се отразят писхически Smiley
Здрaвей ,cегa четох еднa темa c твое учacтие cтaвaше въпроc зa товa че cи бременнa и зaпочвaш новa рaботa в Aнглия. Aз cъм cъc cъщия проблем зaпочнaх aгенция в ефнa фaбрикa зa готовa хрaнa и рaзбрaх ,че cъм бременнa и нз кaкво дa прaвя . Рaботaтa не е лекa и е cтудено вътре . Ти кaк cи към този период . Притеcнявaм cе ,че нямa дa имaм доходи cледвaщите поне две години. Мъжът ми е ок обaче aз не cе чувcтвaм добре тaкa.



 Здравей , не знам какво да те посъветвам аз след дълъг спор с приятелят ми решихме да не работя .. И не съжалявам , защото с напредването на бремеността положението ставаше все по лошо . Говорим за повръщане (всекиденвно ) , силни болки в таза , бях наистина много зле .. Даже ако съм честна радвам се че склоних и не започнах .. Всичко зависи за каква работа става  въпрос , при мен ставаше въпрос за магазин нямаше да е студено и след като споделих с мениджъра че съм бременна , той ме беше уверил че всичко ще е наред но не исках да рискувам ..Знаеш как е  да си нов ,някак си не върви все да оплакваш Simple Smile А и прецини си дали си заслужава , само ти можеш да прецениш това.. Успех

# 128
  • Мнения: 172
Търся някой, който би бил съгласен да изпрати или пренесе един колет от България до Англия (срещу заплащане). За повече информация ми пишете Simple Smile

# 129
  • Мнения: 101
Ужас! Явно това отношение не е само в България. Направо си е било мъка.
А ако не си платиш за самостоятелна стая с колко жени ще си ? Сигурно зависи от болницата ама все пак много ли са? И много ли е скъпо за самостоятелна стая?
Болницата в която раждах аз всички стаи си бяха самостоятелни, нищо не съм плащала. Ето и снимки

# 130
  • Мнения: 21
Здравейте, момичета. Бременна съм в 24г.с и имам ниска плацента с едно прокървяване вече и постоянни болки, отпадналост и т.н. Работя като мениджър в бутик за обувки и 90% от времето съм права с много навеждания,наистина ми е доста трудно да се справям защото при повечко движение почва много да ме боли ниско долу и да ми се вие свят. Получих оплакване на работа че не съм била достатъчно активна и съм седяла повече време на стола в офиса а лекарката ми изрично ми каза да лежа (имам също възпаление на бъбреците и пикучните пътища.. Абе направо съм се подредила яко). Възможно ли е да ме уволнят заради това оплакване от служителите (на тази позиция съм от година и половина) и ако да, ще остана ли без никакви майчински? Наистина се държат много не хуманно, имам 4 седмици отпуск все още да вземам което точно ще се нареди до времето в което по закон мога да изляза в майчинство (11 седмици преди термин) а те се правят на луди.. Ако успея да си пусна майчинството и се върна в Бг да родя сред семейството ми това няма да ми попречи да си взема помощите, нали? Защото дефакто още ще се водя работеща за компанията и те ще ме очакват да си дойда след 39 седмици? Извинявам се предварително за дългия и объркан роман, и благодаря предварително за всякакъв отговор.

# 131
  • London
  • Мнения: 6 732
Заплаши ги с адвокат по трудово право.... не само, че не могат да те уволнят, ами са длъжни да ти намерят друга по-лека работа за този период на работното място. На твое място ще говоря с тях и ако не става с добро с лошо....!!!

Колко дни лежа в тази самостоятелна стая?

# 132
  • Мнения: 1 923
Първо, честито Simple Smile Второ, изобщо не им се връзвай, нямат право да те уволнят, заради това че си бременна и съответно се уморяваш и т.н. Напротив, трябва да ти осигурят подходящи условия на работа и почивки, столът е най-малкото. Ако не се чувстваш добре, си вземи болнични. Може да родиш в Бг и да вземаш майчинство от тук, но не съм сигурна как точно става ( имам позната, която го направи, но не съм я разпитвала).. Съветвам те, да прочетеш относно правата си, да им принтираш и подчертаеш отделни абзаци и ако продължават, да се посъветваш с организации като Acas.
Ето малко за четене: https://archive.acas.org.uk/media/4945/Pregnancy-and-maternity-d … iscrimination.pdf

https://archive.acas.org.uk/index.aspx?articleid=1753#health

Още малко ти остава, гледай си здравето и това на бебето и не се притеснявай за тези...имаш достатъчно време работено, ще вземеш майчинство. Просто се подготви със закона. Успех.

# 133
  • Мнения: 21
Заплаши ги с адвокат по трудово право.... не само, че не могат да те уволнят, ами са длъжни да ти намерят друга по-лека работа за този период на работното място. На твое място ще говоря с тях и ако не става с добро с лошо....!!!

Колко дни лежа в тази самостоятелна стая?
Не съм лежала, седях на стол когато е нямало хора в самия магазин и си сядах в офиса понеже ме боли много ниско.. В момента съм в болничен които ми го удължиха близо месец. Аз искам да си пусна направо майчинството и да се прибера и да си родя на спокойствие в България защото и майчинските от тук ще ми дойдат добре, и когато стане време да се връщам на работа просто да си дойда пак.

# 134
  • Мнения: 6
Здравейте! Аз съм в 7ми месец и март очакваме бебка.
Притесненията ми са, че раждането е само с акушерка, без доктори или така да го кажа екип както в БГ
Страх ме е ако нещо се обърка така без доктор, някой може ли да сподели опит при раждане само с акушерка при някакви усложнения бързо ли идва доктор и изобщо какво се случва. Много ще съм благодарна! Ако са нужни шевове акушерката ли ги прави?.. примерно

# 135
  • Мнения: 2 170
Здравейте! Аз съм в 7ми месец и март очакваме бебка.
Притесненията ми са, че раждането е само с акушерка, без доктори или така да го кажа екип както в БГ
Страх ме е ако нещо се обърка така без доктор, някой може ли да сподели опит при раждане само с акушерка при някакви усложнения бързо ли идва доктор и изобщо какво се случва. Много ще съм благодарна! Ако са нужни шевове акушерката ли ги прави?.. примерно
Спокойно! Не е толкова страшно😉
Споделям ти опит от преди един месец. Ако има нужда идва доктор, достатъчно бързо. Шевовете не се правят от акушерката.
Всъщност, през цялото време на разкритие и тн. си под наблюдение на акушерка и анестезиолог , ако има нужда идва вече доктор, по време на напъването правиш пробни напъни с акушерката , но за излизането на бебето си идва лекар, поне при мен така протече раждането.
Ох, не ме бива в обясненията. Всичко зависи и от това къде ще раждаш. Ако имаш някакви други въпроси можеш да ми пишеш и на лс.

# 136
  • Мнения: 96
Здравейте! Аз съм в 7ми месец и март очакваме бебка.
Притесненията ми са, че раждането е само с акушерка, без доктори или така да го кажа екип както в БГ
Страх ме е ако нещо се обърка така без доктор, някой може ли да сподели опит при раждане само с акушерка при някакви усложнения бързо ли идва доктор и изобщо какво се случва. Много ще съм благодарна! Ако са нужни шевове акушерката ли ги прави?.. примерно
     


Здравей , и аз съм в 7ми месец и на мен ми е доста притеснено ... Но с всички мои познати които са раждали тук казват че има добри специалисти , и ако се стигне до усложнения все взимат мерки веднага  Simple Smile

# 137
  • Мнения: 1 923
Акушерките затова учат 3г, повярвай ми, ако всичко върви нормално, нямаш нужда от 100 човека в стаята, за да родиш. С първото имах усложнения, бях с акушерка и студент акушерка, бебето губеше тонове, тя натисна бутона и стаята се напълни с хора. Действаха супер адекватно. Доктор извърши форцепса, епизотомията и ме заши накрая.
Второто го родих само със студент акушерка в стаята, беше прекрасно изживяване. Имах разкъсвания, тя веднага повика старша акушерка за да ме зашие. Пак казвам, не се притеснявай, те знаят какво правят и кога да повикат допълнително помощ, ако смятат че положението се усложнява. Не сравнявай, тук не е България, довери се на хората и отиди позитивно настроена в болницата, всичко ще е наред. Леко раждане и на двете Simple Smile

# 138
  • Мнения: 143
Родих октомври в Лондон. Мога да кажа, че до същинската част на раждането седях в стаята с майка ми и мъжа ми, а акушерката и студентката акушерка идваха само да следят тоновете понеже нямах достатъчно разкритие а ми бяха изтекли водите и имах контракции. Мисля, че акушерките са достатъчно грамотни. Всичко мина нормално със съвсем леко разкъсване и болка естествено , но аз раждах само с райски газ който не съм сигурна колко помага за болката. Да отбележа, че опитах да родя във вода.

# 139
  • Мнения: 74
Родих миналият март тук. През цялото време имах акушерка в стаята(минаха 3 смени, но аз раждах близо 40 часа). Накрая бяха акушерка и студент акушерка-невероятни! Понеже моят голям мъж се беше запънал и никак не му се излизаше се наложи епизиотомия. За 2мин в стаята дойде лекар и още 10 човека ако се наложи да се ползва и форцепс. Заши ме старшата акушерка. Хората си разбират от работата и ако всичко върви нормално нямате нужда от лекар и още 100 човека в стаята. Аз съм изключително доволна от всички акушерки, които минаха докато аз раждах!

# 140
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
И аз бях с такава продължителност на раждането и смених нколко смяни акушерки Simple Smile всички бяха перфектни и наистина когато нещо не върви по план лекарите идват веднага, едната акушерка ми каза, че нон стоп се докладва на дежурния лекар всеки случай.

# 141
  • Мнения: 166
И аз бях с такава продължителност на раждането и смених нколко смяни акушерки Simple Smile всички бяха перфектни и наистина когато нещо не върви по план лекарите идват веднага, едната акушерка ми каза, че нон стоп се докладва на дежурния лекар всеки случай.
Може ли да споделите къде в Англия сте раждали?

# 142
  • Мнения: 1 923
Аз сега с второто дете, бях пак на опреснителен курс за родители и обиколка из болницата, докато разглеждахме, се чу нещо като аларма в коридора, всички изведнъж се затичаха към една от стаите. После лекторката обясни, че нещо се е объркало при раждане, затова всички така са бързали. Действат си хората, няма страшно Simple Smile

# 143
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
И аз бях с такава продължителност на раждането и смених нколко смяни акушерки Simple Smile всички бяха перфектни и наистина когато нещо не върви по план лекарите идват веднага, едната акушерка ми каза, че нон стоп се докладва на дежурния лекар всеки случай.
Може ли да споделите къде в Англия сте раждали?

New Cross Hospital Wolverhampton

# 144
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
Акушерките в Англия се обучават да водят самостоятелно раждането и имат различни задължения и правомощия от тези на акушерките в България. Моята акушерка и епизиотомията ми направи и ме заши накрая. Викаше доктор само за консултация. Но наистина, натисне ли се паник бутона и стаята се напълва с доктори, чак неудобно ми стана, че ги притесних, в моя случай.

# 145
  • Мнения: 371
Здравейте,

Може ли някой да ми разясни ако знае полагат ли ми се някакви maternity benefits- детски, еднократна помощ и т.н ,ако не съм работила във Великобритания преди раждането? Тоест забременявам в България и в последствие се местим ?
Имам insurance номер.

Благодаря предварително!

# 146
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Майчинство не, детски да, еднократна помощ ако отговаряш на условията.
Ето за maternity grant условията https://www.gov.uk/sure-start-maternity-grant
И за child benefits https://www.gov.uk/child-benefit
За майчинство не ти пускам, защото не си работила и няма да вземеш.

Последна редакция: сб, 15 фев 2020, 15:22 от Илейн :)

# 147
  • Мнения: 1 923
Имайте предвид,  че може да се наложи заплащане на раждането, ако идеята е “забременявам в България и се местя да раждам в Англия”. Формата за детски е добре да се пусне като двойка ( бащата да работи), ако е само от името на майката и тя не работи, ще откажат.

# 148
  • Мнения: 371
Благодаря ви за отговорите.
Не е целта да забременя тук и да родя там ( даже искам да родя тук), но на партньорът ми му предлагат работа там и възможността да се преместим докато съм бременна е голяма.
Имам само 4 отработени седмици в Шотландия преди 2 години, за това имам и иншурънс номер, но сега местенето ще е в Англия и цял ден се ровя в gov.uk и пак не ми става ясно изобщо ще мога ли да взема еднократната помощ, майчинството на месец, детска помощ. В краен случай universal credit или да стана студент, за да не съм съвсем без никакъв доход?

Приемам съвети. Благодаря


Имайте предвид,  че може да се наложи заплащане на раждането, ако идеята е “забременявам в България и се местя да раждам в Англия”. Формата за детски е добре да се пусне като двойка ( бащата да работи), ако е само от името на майката и тя не работи, ще откажат.

# 149
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Майчинство не, за него се искат отработени 26 седмици, които са по време на бременноста. За детските Веджи е обяснила. За еднократната помощ пуснах линк, там е според дохода мисля, не съм я ползвала и не мога да кажа повече, така че разгледайте линка. Като цяло след като не работите и не сте работила тук възможностите за финансова помощ според ме не са много. Разбира се не знам условията за такс кредит и юнивърсъл кредит, но и те зависят от доходите, не само вашите, а и на пратньора ви.

# 150
  • Мнения: 1 923
Сега май всичко е обединено под юнивърсъл кредит, т.е вече няма Такс кредити и двойката ходи на интервю за да им се отпусне. Аз ползвах еднократната помощ от £500, бях селф и общо доходите ни бяха под £16000 за година, това преди 4.5г сега не знам как е. Повече бих се притеснявала да не ме накарат да плащам раждането, цифрата е сериозна. Защо първо не поработите, и после да мислите за деца. Ако работите 6 месеца някъде, ще се класирате за майчинство. Иначе няма много варианти, с една заплата ще сте и детски £82 на месец и евентуално юнивърсъл кредит, но я отпуснат, я не. Първите три месеца нямате право на помощи.

# 151
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Веджи аз както разбирам момичето вече е бременно, и ако е така според мен е по-добре ако работи в БГ да си роди там и да си вземе майчинството от там, а после да се мести, тъкмо половинката и ще има време да се устрои и да намери къде да живеят и т.н.

# 152
  • Мнения: 371
Да, правилно сте ме разбрала.
Благодаря.
Не мисля, че раждането ще бъде платено, все пак имам иншурънс, работила съм за съвсем кратък период, а и все ще поработя по време на бременността ( надявам се)
Единственият вариант остава Universal credit ( ако не успея да поработя 26 седмици).
Според вас изтаботените преди 2 години седмици броят ли се или трябва да са последователни?

Веджи аз както разбирам момичето вече е бременно, и ако е така според мен е по-добре ако работи в БГ да си роди там и да си вземе майчинството от там, а после да се мести, тъкмо половинката и ще има време да се устрои и да намери къде да живеят и т.н.

# 153
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Не не се броят, броят се 26 преди термина https://www.gov.uk/maternity-pay-leave

Eligibility

Statutory Maternity Leave
You qualify for Statutory Maternity Leave if:

you’re an employee not a ‘worker’
you give your employer the correct notice
It does not matter how long you’ve been with your employer, how many hours you work or how much you get paid.

You cannot get Statutory Maternity Leave if you have a child through surrogacy - you could get Statutory Adoption Leave and Pay instead.
Statutory Maternity Pay (SMP)
To qualify for SMP you must:

earn on average at least £118 a week
give the correct notice
give proof you’re pregnant
have worked for your employer continuously for at least 26 weeks continuing into the ‘qualifying week’ - the 15th week before the expected week of childbirth
You cannot get SMP if you go into police custody during your maternity pay period. It will not restart when you’re discharged.

Другият вариант, но пак трябва да са 26 седмици https://www.gov.uk/maternity-allowance

Eligibility

You can use the maternity entitlement calculator to check your eligibility.

Maternity Allowance for 39 weeks
You might get Maternity Allowance for 39 weeks if one of the following applies:

you’re employed, but you cannot get Statutory Maternity Pay
you’re self-employed and pay Class 2 National Insurance (including voluntary National Insurance)
you’ve recently stopped working
In the 66 weeks before your baby’s due, you must also have been:

employed or self-employed for at least 26 weeks
earning (or classed as earning) £30 a week or more in at least 13 weeks - the weeks do not have to be together
You may still qualify if you’ve recently stopped working. It does not matter if you had different jobs or periods of unemployment.

If you’re self-employed
To get the full amount of Maternity Allowance, you must have paid Class 2 National Insurance for at least 13 of the 66 weeks before your baby’s due.

The Department for Work and Pensions (DWP) will check if you’ve paid enough when you make your claim. They’ll write to you if you have not.

If you have not paid enough Class 2 National Insurance to get the full rate (£148.68 a week), you’ll get £27 a week for 39 weeks. You still need to meet all the other eligibility criteria to get this amount.

You may be able to get the full rate by making early National Insurance payments. HM Revenue and Customs (HMRC) will send you a letter to tell you how.

You’ll need to pay using the reference number in the letter to get the full rate, even if you’ve recently made a payment through Self Assessment.
Maternity Allowance for 14 weeks
You might get Maternity Allowance for 14 weeks if for at least 26 weeks in the 66 weeks before your baby is due:

you’re married or in a civil partnership
you’re not employed or self-employed
you take part in the business of your self-employed spouse or civil partner
the work you do is for the business and unpaid
your spouse or civil partner is registered as self-employed with HMRC and should pay Class 2 National Insurance
your spouse or civil partner is working as self-employed person
you’re not eligible for Statutory Maternity Pay or the higher amount of Maternity Allowance (for the same pregnancy)
If you lose the baby
You may still qualify if the baby is either:

stillborn from the start of the 24th week of pregnancy
born alive at any point during the pregnancy
Change of circumstances
Report any changes to your circumstances to your local Jobcentre Plus as they can affect how much you get. For example, if you go back to work.

По подробно е в линковете. Помислете обаче, колко работодатели биха ви наели бременна, не знам в кой месец сте, но опциите няма да са много или ще са почти никакви според мен.

# 154
  • Мнения: 1 923
Пропуснала съм този момент, аз също бих родила в Бг и ще взема майчинство там. Бременна никой няма да ви вземе на работа тук, дори и да скриете, ще сте първоначало на изпитателен срок и може да ви освободят. Изобщо, сложни врътки с доста неизвестни.
Нека мъжът ви дойде първи, после вие с детето, много по-лесно ще е.
Наличието на Нин само по себе си не значи нищо, ако няма внасяни осигуровки по него. Може да дойдете тук за малко и да изкарате при-сетъл статус, поне ще имате право да идвате без проблем когато пожелаете и след 2020.

# 155
  • Мнения: 166
Мога да говоря от личен опит. Тук съм година и половина и съм работила през това време ,но само към агенции . Последната агенция като разбраха ,че съм бременна бях 4 месец и ме спряха от работа уж ще ми намерят по лека и вече два месеца почти никой не ме потърси . Аз в началото им звънях ,но няма смисъл ,та мисълта ми е не си мислете ,че ще дойдете тук и ще почнете работа бременна и ще взимате майчинство. Аз дори не съм 100%сигурна ,че ще се класирам. Плюс това масово тук работата е по фабрики за една бременна е много рисковано и трудно като цяло.

# 156
  • Мнения: 17
Здравейте, първо искам да се обърна към дамите, които са имали подобен проблем на този, но първо да дам малко обяснение за моето положение. В момента съм в 30 г.с. и аз също съм с ниска плацента, което установиха в  20 г.с. Лекарката, която проведе прегледа ми, каза че няма какво да се направи и ми назначи още един преглед, който ми предстои след две седмици. Общо взето не получих никакви обяснения до какво може да доведе това състояние и за това реших да проверя в интернет какво трябва правя и избягвам. Съответно прочетох, че не трябва да се натоварваш физически, като носиш тежко и преуморяваш, също така правенето на се*с може да доведе до кръвоизливи и горе изброените, а ако кръвоизливите не могат да се овладеят може да се стигне и до принудително секцио и съответно бебето да се роди недоносено. Тази мисъл се е набила в главата ми и ме преследва откакто прочетох за това. В 24 г.с. си бяхме в България и аз вече бях прочела, че е хубаво да се приема Магнезий и но-шпа при такива ситуации. Записах се и отидох на 5д, като АГ ми, каза че имам и контракции та от тогава пия магнерот и но-шпа 2×3. До сега не съм имала някакви усложнения, освен че се притеснявам и за най-малкото нещо и все си, мисля че ще родя преди 37 г.с. От няколко дни имам болки подобни на менструални ниско долу в корема. Доста четох за контракциите и бих, казала че отговарят на това описание, но болката е постоянна а не през определено време. Също така чувствам корема си доста стегнат на моменти. Днес имах час при акушерката да обсъдим резултатите на кръвните проби, които не бяха готови миналата седмица, а на прегледа тогава слушаха тоновете на бебето (до колкото знам по тях може да се разбере дали имаш контракции). Споделих и за тези болки и тя ми, каза че това са мускулни болки от тежестта на бебето. Та да стигнем до въпроса, ако някой е бил с подобни проблеми дали знае, ако отида в болницата и все пак се укажат контракции, как процедират акушерките? В България, знам че вливат системи за задържане или лежиш в болницата за известно време, тук има ли такава практика или ще ме нагласят за раждане? И при теб, когато получи кръвоизлив какво направиха в болницата? А и вече веднъж бях с подобни оплаквания там и ми, казаха че всичко е наред и  е нормално да имаш болки щом си бременна. Просто искам да съм сигурна на 100 про, че всичко е наред, а иначе усещам бебето и нямам други оплаквания. Благодаря предварително!

Здравейте, момичета. Бременна съм в 24г.с и имам ниска плацента с едно прокървяване вече и постоянни болки, отпадналост и т.н. Работя като мениджър в бутик за обувки и 90% от времето съм права с много навеждания,наистина ми е доста трудно да се справям защото при повечко движение почва много да ме боли ниско долу и да ми се вие свят. Получих оплакване на работа че не съм била достатъчно активна и съм седяла повече време на стола в офиса а лекарката ми изрично ми каза да лежа (имам също възпаление на бъбреците и пикучните пътища.. Абе направо съм се подредила яко). Възможно ли е да ме уволнят заради това оплакване от служителите (на тази позиция съм от година и половина) и ако да, ще остана ли без никакви майчински? Наистина се държат много не хуманно, имам 4 седмици отпуск все още да вземам което точно ще се нареди до времето в което по закон мога да изляза в майчинство (11 седмици преди термин) а те се правят на луди.. Ако успея да си пусна майчинството и се върна в Бг да родя сред семейството ми това няма да ми попречи да си взема помощите, нали? Защото дефакто още ще се водя работеща за компанията и те ще ме очакват да си дойда след 39 седмици? Извинявам се предварително за дългия и объркан роман, и благодаря предварително за всякакъв отговор.

# 157
  • Мнения: 143
За ниска плацента нищо не мога да ти кажа. Но аз също имах болки и стягане и пиех магнезий с но шпа по препоръка на бг доктор. Тук ми казаха, че е нормално и не им казах, че ги пия. Облекчаваше ме, но пак ме болеше малко и ми се стягаше корема. Повече си лежах въпреки, че леки разходки ми се отразяваха добре. Родих в 40 + 1. В България доктора на прегледа ми каза това са контракции а аз дори не разбрах, че ги имам и се почна едно паниране, че истинските няма да ги усетя. Но усетих ги. Даже ги имах без разкритие два дни 😁 щом не се притеснява акушерката и нямаш кървене опитай се да си по-спокойна и не прави нищо. Почивай си и се разхождай бавно.

# 158
  • Мнения: 17
Благодаря ти за съветите. Моите притеснения са същите, че няма да разбера кога започва раждането и няма да разгранича истинските контракции от тази болка в момента, но все пак предполагам, че едва ли раждам от петък. Не ме притеснява толкова болката, колкото това дали бебето е добре. За разходките, когато вървя малко по продължително време започва да ме боли, но болката е друга, това също ми, казаха че било нормално. В последните дни гледам да си почивам повече, като в последните 2 месеца вече не работя.

# 159
  • Мнения: 1 923
Ох, ще разбереш кога са истинските контракции, повярвай ми:)) Спри да четеш из нета и да си вкарваш сценарии, наслаждавай се на последните седмици, партито започва после. Всичко ще е наред. Бтв, ако не се вдигне плацентата ще ти насрочат секцио.

# 160
  • Мнения: 17
Да, за съжаление. Общо взето от мнения на мои познати, знам че не са много доволни от раждането със секцио, но ако нямам избор няма какво да направя. Също така избора на болница е важен, най-добрите естествено са в западен Лондон - Челси и уестминстър, Сейнт Томас и Сейнт Мери. Подадох си документите за Челси, но никакъв отговор още.

# 161
  • Мнения: 74
Аз също по едно време имах такива болки и се бях притеснила. Акушерката каза, че няма как да са контракции(дори Бракстън Х - те почвали по-късно) и това било напълно нормално. Целия девети месец имах много силни болки като менструални и постоянно, но повярвай истинските контракции няма как да сбъркаш!
Не се притеснявай, не чети, с се отдай на почивка, разходки и приготовления за бебчето, че после идва купона😂

# 162
  • Мнения: 166
Здравейте, първо искам да се обърна към дамите, които са имали подобен проблем на този, но първо да дам малко обяснение за моето положение. В момента съм в 30 г.с. и аз също съм с ниска плацента, което установиха в  20 г.с. Лекарката, която проведе прегледа ми, каза че няма какво да се направи и ми назначи още един преглед, който ми предстои след две седмици. Общо взето не получих никакви обяснения до какво може да доведе това състояние и за това реших да проверя в интернет какво трябва правя и избягвам. Съответно прочетох, че не трябва да се натоварваш физически, като носиш тежко и преуморяваш, също така правенето на се*с може да доведе до кръвоизливи и горе изброените, а ако кръвоизливите не могат да се овладеят може да се стигне и до принудително секцио и съответно бебето да се роди недоносено. Тази мисъл се е набила в главата ми и ме преследва откакто прочетох за това. В 24 г.с. си бяхме в България и аз вече бях прочела, че е хубаво да се приема Магнезий и но-шпа при такива ситуации. Записах се и отидох на 5д, като АГ ми, каза че имам и контракции та от тогава пия магнерот и но-шпа 2×3. До сега не съм имала някакви усложнения, освен че се притеснявам и за най-малкото нещо и все си, мисля че ще родя преди 37 г.с. От няколко дни имам болки подобни на менструални ниско долу в корема. Доста четох за контракциите и бих, казала че отговарят на това описание, но болката е постоянна а не през определено време. Също така чувствам корема си доста стегнат на моменти. Днес имах час при акушерката да обсъдим резултатите на кръвните проби, които не бяха готови миналата седмица, а на прегледа тогава слушаха тоновете на бебето (до колкото знам по тях може да се разбере дали имаш контракции). Споделих и за тези болки и тя ми, каза че това са мускулни болки от тежестта на бебето. Та да стигнем до въпроса, ако някой е бил с подобни проблеми дали знае, ако отида в болницата и все пак се укажат контракции, как процедират акушерките? В България, знам че вливат системи за задържане или лежиш в болницата за известно време, тук има ли такава практика или ще ме нагласят за раждане? И при теб, когато получи кръвоизлив какво направиха в болницата? А и вече веднъж бях с подобни оплаквания там и ми, казаха че всичко е наред и  е нормално да имаш болки щом си бременна. Просто искам да съм сигурна на 100 про, че всичко е наред, а иначе усещам бебето и нямам други оплаквания. Благодаря предварително!

Здравейте, момичета. Бременна съм в 24г.с и имам ниска плацента с едно прокървяване вече и постоянни болки, отпадналост и т.н. Работя като мениджър в бутик за обувки и 90% от времето съм права с много навеждания,наистина ми е доста трудно да се справям защото при повечко движение почва много да ме боли ниско долу и да ми се вие свят. Получих оплакване на работа че не съм била достатъчно активна и съм седяла повече време на стола в офиса а лекарката ми изрично ми каза да лежа (имам също възпаление на бъбреците и пикучните пътища.. Абе направо съм се подредила яко). Възможно ли е да ме уволнят заради това оплакване от служителите (на тази позиция съм от година и половина) и ако да, ще остана ли без никакви майчински? Наистина се държат много не хуманно, имам 4 седмици отпуск все още да вземам което точно ще се нареди до времето в което по закон мога да изляза в майчинство (11 седмици преди термин) а те се правят на луди.. Ако успея да си пусна майчинството и се върна в Бг да родя сред семейството ми това няма да ми попречи да си взема помощите, нали? Защото дефакто още ще се водя работеща за компанията и те ще ме очакват да си дойда след 39 седмици? Извинявам се предварително за дългия и объркан роман, и благодаря предварително за всякакъв отговор.
И при мен в 20 г.с откриха ниска плацента , сега съм 24г.с . Чак на 22.04 имам скан за да видим плацентата. Защо не е ок тука секцио може ли да споделите?

# 163
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
Мен с първото дете в България ме бяха диагностицирали с плацента превия (ниска плацента). С нарастването на плода обаче закрепването на плацентата се променяло и в много случаи нямало проблеми. Така ми обясниха тогава и наистина, аз нямах проблем. Преносих два дни и си родих по нормален път 4 кг бебе.

Veselina, няма проблем с цезаровото, ако е необходимо по медицински причини. Но ако е личен избор, гледат да не го правят. Мисля, че основната причина е цената и персонала, който е необходим за операцията и после за възстановяване на родилката, натоварват бюджета на болниците. Ако си го платиш в частна болница, няма да ти откажат, предполагам.

# 164
  • London
  • Мнения: 6 732
Имам малко тъп въпрос, но как мога да се отпиша от темата? Смисъл да престане да ми излиза в известия когато е писано? Не ми е вече актуална на мен и не знам как да спре да ми се показва. Мерси предварително.

# 165
  • Мнения: 17
Аз като ходих в болницата след този скан в 20 седмица ми бяха казали, че то това било нормално и тя като расте матката и плацентата се вдига. Общо взето не могат да се разберат помежду си. За секциото на моя позната с нашият проблем са й го предложили като опция, но тя е отказала. Аз също освен ако нямам друг избор предпочитам да родя по естествен път. Иначе не си набивай филми, като мен. От както ми писаха др мами, за моите болки се успокоих и се чувствам по-добре. За това и ти бъди спокойна, но все пак гледай да се пазиш повече.

Здравейте, първо искам да се обърна към дамите, които са имали подобен проблем на този, но първо да дам малко обяснение за моето положение. В момента съм в 30 г.с. и аз също съм с ниска плацента, което установиха в  20 г.с. Лекарката, която проведе прегледа ми, каза че няма какво да се направи и ми назначи още един преглед, който ми предстои след две седмици. Общо взето не получих никакви обяснения до какво може да доведе това състояние и за това реших да проверя в интернет какво трябва правя и избягвам. Съответно прочетох, че не трябва да се натоварваш физически, като носиш тежко и преуморяваш, също така правенето на се*с може да доведе до кръвоизливи и горе изброените, а ако кръвоизливите не могат да се овладеят може да се стигне и до принудително секцио и съответно бебето да се роди недоносено. Тази мисъл се е набила в главата ми и ме преследва откакто прочетох за това. В 24 г.с. си бяхме в България и аз вече бях прочела, че е хубаво да се приема Магнезий и но-шпа при такива ситуации. Записах се и отидох на 5д, като АГ ми, каза че имам и контракции та от тогава пия магнерот и но-шпа 2×3. До сега не съм имала някакви усложнения, освен че се притеснявам и за най-малкото нещо и все си, мисля че ще родя преди 37 г.с. От няколко дни имам болки подобни на менструални ниско долу в корема. Доста четох за контракциите и бих, казала че отговарят на това описание, но болката е постоянна а не през определено време. Също така чувствам корема си доста стегнат на моменти. Днес имах час при акушерката да обсъдим резултатите на кръвните проби, които не бяха готови миналата седмица, а на прегледа тогава слушаха тоновете на бебето (до колкото знам по тях може да се разбере дали имаш контракции). Споделих и за тези болки и тя ми, каза че това са мускулни болки от тежестта на бебето. Та да стигнем до въпроса, ако някой е бил с подобни проблеми дали знае, ако отида в болницата и все пак се укажат контракции, как процедират акушерките? В България, знам че вливат системи за задържане или лежиш в болницата за известно време, тук има ли такава практика или ще ме нагласят за раждане? И при теб, когато получи кръвоизлив какво направиха в болницата? А и вече веднъж бях с подобни оплаквания там и ми, казаха че всичко е наред и  е нормално да имаш болки щом си бременна. Просто искам да съм сигурна на 100 про, че всичко е наред, а иначе усещам бебето и нямам други оплаквания. Благодаря предварително!

Здравейте, момичета. Бременна съм в 24г.с и имам ниска плацента с едно прокървяване вече и постоянни болки, отпадналост и т.н. Работя като мениджър в бутик за обувки и 90% от времето съм права с много навеждания,наистина ми е доста трудно да се справям защото при повечко движение почва много да ме боли ниско долу и да ми се вие свят. Получих оплакване на работа че не съм била достатъчно активна и съм седяла повече време на стола в офиса а лекарката ми изрично ми каза да лежа (имам също възпаление на бъбреците и пикучните пътища.. Абе направо съм се подредила яко). Възможно ли е да ме уволнят заради това оплакване от служителите (на тази позиция съм от година и половина) и ако да, ще остана ли без никакви майчински? Наистина се държат много не хуманно, имам 4 седмици отпуск все още да вземам което точно ще се нареди до времето в което по закон мога да изляза в майчинство (11 седмици преди термин) а те се правят на луди.. Ако успея да си пусна майчинството и се върна в Бг да родя сред семейството ми това няма да ми попречи да си взема помощите, нали? Защото дефакто още ще се водя работеща за компанията и те ще ме очакват да си дойда след 39 седмици? Извинявам се предварително за дългия и объркан роман, и благодаря предварително за всякакъв отговор.
И при мен в 20 г.с откриха ниска плацента , сега съм 24г.с . Чак на 22.04 имам скан за да видим плацентата. Защо не е ок тука секцио може ли да споделите?

# 166
  • Мнения: 101
Защото е скъпо!

# 167
  • Мнения: 72
Здравейте! Искам да попитам дали е възможно личния лекар да ме прати на изследвания защото  имам мисед края на декември и втора брменност ,която приключи в 6 г.с. ? А ако желая да си ги самоназнача къде мога да направя въпросните изследвания?
Благодаря предварително!

# 168
  • Мнения: 1 923
Попитайте го личния лекар, настоявайте..
Ако сте в Лондон, опитайте в Бг клиниката, има гинеколози. Моя личен съвет обаче е, да се върнете до Бг и там да си направите изследвания, тук прекалено много разчитат на “природата”.

# 169
  • Мнения: 72
Предстоеше ми пътуване към България,но с тпва положение ми отмениха полета. Близо съм до Лондон може да се каже..
Всъщност не знам какви биха ми назначили тук, изобщо не съм запозната , само ми казаха : “при трети NHS предлага изследвания”.

# 170
  • Мнения: 1 923
Да, и аз съм чувала за три опита, но не бих си причинила тази травма отново, само за да им стигна бройката. Може поне да направите консултация в Бг клиниката, поне са българи..

Моя приятелка в Бг така имаше две приключили бременности в 6та и 8 ма седмица и я изследваха. Сега има почти две годишен младеж ( и 8 годишна кака). Simple Smile

# 171
  • Мнения: 391
Много тъжно, това което чета за втората приключила бременност. Събирайте пари и си ходете в бг на изследвания. Имайте предвид, че причини за спонтанни аборти може да има освен в жената, но често и в мъжа. Друга причина за аборти са полипи, разни тромбофилии и прочие, но само репродуктивен лекар би ви назначил необходимите изследвания, които не са никак евтини. Все пак, силно ви препоръчвам да си дойдете в БГ и да си обърнете внимание на себе си. Не ви пречи да пробвате и тяхната английска смешна тъпа система, но се заредете с търпение и стабилни нерви. Аз лично не мога да ги понасям. Simple Smile Късмет и успех!

# 172
  • Мнения: 72
Благодаря Ви много! Все пак докато стане време за следващото пътуване към Бг ще опитам с тукашната им система , защото просто за момента друг избор нямаме.

# 173
  • Мнения: 2 170
Посети бг клиниката, както са те посъветвали, вместо да се връщаш до България. Друг вариант е да отидеш в частна местна болница/клиника. Ще ти обърнат внимание. Аз си следих бременноста така и не ми е отказвано никакво изследване. Каквото съм искала, това са ми направили. Минус е, че всичко се плаща.

# 174
  • Мнения: 72
Бях се замислила и за частна около мен , но не успях да намеря или просто не знам какд а я потърся!

# 175
  • Paris, France
  • Мнения: 13 980
Здравейте! Искам да попитам дали е възможно личния лекар да ме прати на изследвания защото  имам мисед края на декември и втора брменност ,която приключи в 6 г.с. ? А ако желая да си ги самоназнача къде мога да направя въпросните изследвания?
Благодаря предварително!

Казваш на джипито, че ти е трети или четвърти мисед и готово. Не гарантирам, че ще се трогне, но си струва да опиташ.

И а доста частни кабинети на гинеколози на Harley street. Цените бяха солени преди 20-30 години. Сега не знам.

Като мине карантината може да си идеш в България и там да изследваш хормони, разни витамини, антитела. Генетичните за разни мутации са скъпи в България. Има пакети на 23&me, които ги показват, но после трябва сама да си натовариш резултатите в друг сайт, който обяснява кое какво е.

Успех ти желая и здраво бебе.

# 176
  • Мнения: 72
Благодаря Ви много за отговорите!
Дано всичко да се нареди!

# 177
  • Мнения: 224
Здравейте,
Може ли да ми кажете как стоят нещата след като резбера че съм бременна? Какво се прави? Четох за акушерки нещо, обаче от къде ги намирам? Звънях в полоклиниката, обаче предвид Коронавируса сега там не приемат и ми казаха да попълня онлайн форма за регистрация в болницата и да чакам от там да ми изпратят appointment по пощата в рамките на две седмици, който appointment щял да е около 8-12 седмица на бременността. Не е ли много късно за първи преглед? Моля да ме посъветвате как да постъпя!

# 178
  • Мнения: 1 923
Честито, избери си болница в която ще раждаш и си попълни онлайн формата, както са ти казали. После всичко ще става чрез писма, акушерка ще виждаш в определени седмици, тя ще ти дава дата за всеки следващ път. Има два скана, първи е около 12та седмица, ще получиш писмо с дата и час. Той е за синдромите, Даун, Едуардс, Патау. Във 21ва седмица има скан за аномалии, оглеждат подробно бебето орган по орган.
Друг вариант е да се обадиш на Джипито и те ще те регистрират в избраната болница. Фолиева киселина и някакви витамини от рода на Прегнакеър почни да пиеш, ако вече не го правиш Simple Smile
Раждането се води от акушерка, лекар се намесва при проблем, освен ако от самото начало не заявиш, че искаш секцио. ( трудна работа ).  Тук бременността се води различно от Бг, така че се подготви, няма да има прегледи всеки месец ( освен, ако не ходиш на частно и плащаш). Питай, ако имаш други въпроси. Simple Smile

Последна редакция: ср, 22 апр 2020, 21:02 от ٠•● Veggie ●•٠

# 179
  • Мнения: 224
Благодаря много!
Попълних формата онлайн и чакам писмо от болницата. Там ли ще ми назначат акушерка или сама трябва да си търся отнякъде? Ако да-от къде?

# 180
  • Мнения: 1 923
Честно казано не знам, аз двата пъти минах през джипито, той ме регистрира в желаната болница и ми даде телефон на community midwife. Аз ѝ позвъних и избрахме дата. ( понякога първото посещение е у дома, понякога в техен кабинет). Позвъни утре в твоята ДжиПи практика и тези от рецепция ще те насочат.

# 181
  • Мнения: 224
Благодаря Веджи.
Ще звънкам да видим какво ще кажат. Wink

# 182
  • Мнения: 143
Аз първо казах на GP и направо получих писмо с час в болницата. Първия час беше с акушерка да кажем която само ми направи картона. Въпроси за разни болести в моето и семейството на мъжа ми. След това получих писмо с  час за скан. После получих за час с акушерка който беше на друго място но се водеше като част от екипа на болницата е която родих. След първия час с акушерката вече тя ми даваше часове на всеки две седмици. Имах 3 скана защото моя син беше решил, че няма да им покаже всички органи е един ден. Получавах писма за всеки скан. А акушерката си ми даваше часове при прегледа. Ако мога с нещо да помогна само кажи

# 183
  • Мнения: 224
Благодаря ви момичета. За сега чакам писмо от болницата за първи преглед. Ако се сетя нещо ше ви питам Hug

# 184
  • Мнения: 224
Получих писмо за час на 29 май, и то по телефона....

# 185
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Не е проблем, че е по телефона, често потвърждения за часове се получават там Simple Smile

# 186
  • Мнения: 224
Не, аз имах предвид, че самият апойнтмънт ще е по телефона, но може би е по-добре към момента да не се разхождам по болници. Така или иначе те май не преглеждат с ехограф на първия преглед, а чак към 11-12 седмица 🤔

# 187
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Да първата среща е един въпросник, който ти е към книгата която ти дават по време на проследяването на бременноста. Определено може да е пи телефона и не е необходимо да ходиш на място предвид ситуацията. Всичко ще е наред, важното е да сте здрави.

# 188
  • Мнения: 3
Здравейте! Нуждая се от информация и съвети. Бременна съм в 30 г.с. От 2.5 години съм в Англия, близо 2 г. работих в един супермаркет. Напуснах когато разбрах, че съм бременна понеже работата ми беше тежка ( имам предишен спонтанен аборт). Веднага след това се регистрирах като self-employed, за да нямам прекъсване (понеже така ме посъветваха). Та сега покрай този вирус стоя и чакам, не знам кои са следващите стъпки, които трябва да предприема и дали съм постъпила правилно. И как става плащането на данъците при self-employed? Разбрах, че HMRC трябва да ми пратят данъчна декларация преди м. Април, но не съм получила такава. Общо взето съм в неведение. Ще се радвам, ако някой може да ми помогне.

# 189
  • Мнения: 1 923
Вие трябва да подадете данъчна декларация за приключена финансова година, не HMRC, съответно ще вземете майчинство, ако имате нужните седмици вноски. Свържете се със счетоводител, възможно най-скоро. Има глоби, ако не подадете данъчна декларация навреме.

# 190
  • Мнения: 3
Veggie, не става ли онлайн да си попълня и изпратя декларацията или непременно счетоводител трябва да ми го направи? И как е английското наименование на тази декларация?

# 191
  • Мнения: 1 923
Да, може и сама, tax return се нарича, но в случая ако се засича емплоймънт и селф в една година е малко по-сложно.
Счетоводител ще обясни и даде съвет, за майчинството също е специфично. Ето тук пише всичко за селф-емплоймънта:
https://www.gov.uk/self-assessment-tax-returns

# 192
  • Мнения: 14
Здравейте..бременна съм в 38г.седмица и да питам ако отида в Англия без да съм работила..ще мога ли да взема майчинство ако рода там и какво ще е то..бях на работа миналата година сот януари в северна ирландия..но се прибрахме август месец?
Благодаря Simple Smile

# 193
# 194
  • Мнения: 2 170
Здравейте..бременна съм в 38г.седмица и да питам ако отида в Англия без да съм работила..ще мога ли да взема майчинство ако рода там и какво ще е то..бях на работа миналата година сот януари в северна ирландия..но се прибрахме август месец?
Благодаря Simple Smile
Не

# 195
  • Мнения: 3
Да, може и сама, tax return се нарича, но в случая ако се засича емплоймънт и селф в една година е малко по-сложно.
Счетоводител ще обясни и даде съвет, за майчинството също е специфично. Ето тук пише всичко за селф-емплоймънта:
https://www.gov.uk/self-assessment-tax-returns

Благодаря Ви много за информацията! Платих си данъците и си подадох молбата за майчинство. Вече съм в 37 г. с. и даже започнаха да ми превеждат парите за майчинство. Гледат 66 седмици  назад от термина. Минимума е 151 паунда на седмица, ако всичко е наред с документацията.😉😊

# 196
  • Мнения: 1 923
Супер! Леко раждане Simple Smile

# 197
  • Мнения: 27
Здравейте. А някоя мама да знае за съществуването на детска кухня в Лондон?

# 198
  • Мнения: 35
Здравейте,има ли някой мама в Рединг,търсим си другарче за игри

# 199
  • Мнения: 25
Здравейте, мамита! Имам важно питане,има ли някоя от вас която е в Англия и е раждала тук? Ако има ще се радвам да ми каже за ваксините на двумесечно бебче и дали сте им ги били или не. Защото разбрах, че са 3 наведнъж и се притеснявам доста,но не са задължителни.Благодаря ви предварително!

# 200
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Аз съм сложила всички ваксини както са по календара и като съм спазвала указанията, не сме имали проблеми. Имай предвид, че страната е рисков район за менингит прецени рисковете, ако решиш да не слагаш.

# 201
  • London
  • Мнения: 6 732
Ваксините са по желание. Можеш да сложиш само някои, да не сложиш изобщо или да сложиш всички. Твой избор е. Аз със първото имам всички, сега с второто пък отказах всички ваксини. Не съм имала проблем с това.

# 202
  • Мнения: 96
Аз живея в Рединг и имам малък юнак на 4 месеца ..

# 203
  • Мнения: 131
С риск доста от бъдещите майки да ме изгледат лошо ще попитам защо толкова много държите на прегледи всеки месец. Разбирам, че сте притеснени,  но това ви натоварва.  Аз имах две доста стресови бревеностти тук / лични семейни проблеми/ и намерих много подкрепа в групи за бъдещите мами, организирани от болницата,  община , библиотеки и други благотворителни организации, които те подготвят емоционално за раждането, но и при  физическо неразположение те насочват към специалист , а и самите организатори имат опит.В този смисъл не мисля, че бременността е оставена на произвола. Получавах и много подкрепа след раждането,  включително и време,  в което се организираме време само за майката с цел да си починеш. Извинете ме, ако съм засегнала  някого с мнението и личните ми преживявания .

# 204
  • Мнения: 57
Извинявам се за тъпия въпрос, но дочух, че тук не правят клизма преди раждането, това вярно ли е? Направо се шашнах как така..

# 205
  • Мнения: 1 923
Не, не правят, също така дават храна и вода, каква изненада Simple Smile))

# 206
  • Враца
  • Мнения: 42
Здравейте мамчета Simple Smile

Може ли някоя добра мама да ме насочи как става изваждането на ЕГН на бебче чрез консулството в Лондон? Каква е процедурата и колко пъти се ходи до посолството? Също така, ще ни направят ли проблем, ако бебчо е само с име и фамилия?
Извинявам се предварително ако темата е коментирана, но не успях да намеря подробна информация.
Благодаря предварително 🙏♥️😊

# 207
  • Мнения: 10
Здравейте и от мен,
Искам да попитам някои от майките които са раждали вече в Англия дали са си правили ваксини по време на бременността?Аз съм бременна в 23 г.с. и ми предлагат ДТК ваксина( whooping cough vaccine),т.е. настояват за нея  и акушерката и гинеколозите след 16 г.с. да се направи защото имало риск за бебето в първите седмици след раждането, а лекарите от България са категорични че не трябва да се правят ваксини през бременността и не са оправдани в никакъв случай.Някои правил ли си е тази ваксина и  след това на бебчето в 8 седмица след раждане и всичко наред ли е? Благодаря предварително.

# 208
  • Мнения: 57
Здравейте и от мен,
Искам да попитам някои от майките които са раждали вече в Англия дали са си правили ваксини по време на бременността?Аз съм бременна в 23 г.с. и ми предлагат ДТК ваксина( whooping cough vaccine),т.е. настояват за нея  и акушерката и гинеколозите след 16 г.с. да се направи защото имало риск за бебето в първите седмици след раждането, а лекарите от България са категорични че не трябва да се правят ваксини през бременността и не са оправдани в никакъв случай.Някои правил ли си е тази ваксина и  след това на бебчето в 8 седмица след раждане и всичко наред ли е? Благодаря предварително.
При мен също настояваха да ми бият ваксина против коклюш, реших да не я правя, няма как да ме задължат. В момента съм 31г.с. и не мога да кажа все още дали съм взела правилно решение, ноо просто не ми се рискуваше.

# 209
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Аз избрах да не я правя. Дъщеря ми е вече на четири и половина, нямахме проблем. Имам и познати които си я сложиха и всичко беше наред също. Всичко е много индивидуално по отношение на риска.

# 210
  • Мнения: 224
Аз си сложих ваксината против коклюш, защото четох, че тук го има по-често отколкото в България. Мисля обаче противогрипната да не я слагам.

# 211
  • Мнения: 25
Здравейте и от мен,
Искам да попитам някои от майките които са раждали вече в Англия дали са си правили ваксини по време на бременността?Аз съм бременна в 23 г.с. и ми предлагат ДТК ваксина( whooping cough vaccine),т.е. настояват за нея  и акушерката и гинеколозите след 16 г.с. да се направи защото имало риск за бебето в първите седмици след раждането, а лекарите от България са категорични че не трябва да се правят ваксини през бременността и не са оправдани в никакъв случай.Някои правил ли си е тази ваксина и  след това на бебчето в 8 седмица след раждане и всичко наред ли е? Благодаря предварително.
Здравейте! Аз също родих в Англия и мен ме караха да си я направя ,но не съм. Детенцето ми е живот и здраво без проблеми и тн. Аз също не съм имала.

# 212
  • Мнения: 57
И докато сме на тема ваксини, някоя запозната ли е дали мога да си изискам ваксина срещу туберкулоза за бебчо след като се роди. Доколкото разбрах тук не е я бият като в България, а ми се иска понеже и майка ми и дядо ми са имали туберкулозни заболявания, та да ми е по-спокойно за бебето.

Последна редакция: пт, 23 окт 2020, 23:34 от yorkie.love

# 213
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
На нас ни я предложиха в болницата още при раждането защото сме от страна която е ендемична за туберкулоза, за съжаление не можахме да я сложим поради ред причини. Ако не я предложат може да попитате какъв е редът там където ще раждате.

# 214
  • Мнения: 131
Аз също не съм правила , двете ми деца са нямали проблеми,  но от друга страна аз съм против ваксини.

# 215
  • Мнения: 13
Здравейте! Бременна съм в Англия.  Работата ми е много тежка и работя по цял ден на крак. Чистя в едно училище. Започва да ми става тежко . Бихте ли ми казали има ли тук болничен по майчинство.  Страх ме е да не се разболея и  от Ковид 19 понеже тук има мното учители , ученици и разбирате ме. Обаче се притеснявам дали тук е възможно да изляза по - рано от 11 седмици преди термин. Не съм й наясно ако има болничен плаща ли се? Ще съм мното благодарна ако някой , който има информация ми обясни нещата. Благодаря ви предварително.

# 216
  • Мнения: 9
Здравейте , може ли да ме посъветвате за добри и с приемливи цени в Лондон тъй като бременността ми се води рискова и може да изисква допълнително следене Относно NHS клиника - колебая се между St Thomas - чувала съм много добри отзиви и Kings College - по удобна и по наблизо . Моля за съвет

# 217
  • Мнения: 1
Здравейте, аз родих в St Thomas преди 4 месеца и съм много доволна от всичко!
Здравейте , може ли да ме посъветвате за добри и с приемливи цени в Лондон тъй като бременността ми се води рискова и може да изисква допълнително следене Относно NHS клиника - колебая се между St Thomas - чувала съм много добри отзиви и Kings College - по удобна и по наблизо . Моля за съвет

# 218
  • Мнения: 23
Здравейте, бременна съм в 7 месец. По принцип се водя self employer. С мъжа ми от началото на вируса вземаме Universal Credit. Аз не изкарвам особено много, но идеята беше да се самоосигурявам за майчинство и ако мога да започна да се занимавам сериозно и само с това, което правя. Като цяло ще бъде трудно след като родя. Исках да попитам, ясно ми е, че universal credit-а ще го спрат, когато започна да вземам майчинство, но има ли някакъв начин по който да можем да си помогнем допълнително през това време. Ние сме омъжени и знам, че вариантите не са много. Благодаря предварително.

# 219
  • Мнения: 1 923
Защо да ти спират юнивърсъла заради майчинството, то не се води бенефит. Аз бих звъннала на citizens advice, те според ситуацията биха дали съвет, ако има вариант да си помогнете по още някакъв начин.
Виж и за sure start maternity grant, £500 е, може да се класирате. Мъжа ти employed ли е?

# 220
  • Мнения: 23
Честно казано и аз си нямам на представа защо, счетоводителката ми преди време също каза, че ще го спрат... 🙄 Мъжа ми не е self employed, ходи си на работа.
Защо да ти спират юнивърсъла заради майчинството, то не се води бенефит. Аз бих звъннала на citizens advice, те според ситуацията биха дали съвет, ако има вариант да си помогнете по още някакъв начин.
Виж и за sure start maternity grant, £500 е, може да се класирате. Мъжа ти employed ли е?

# 221
  • Мнения: 1 923
Майчинството няма общо с помощите, не би трябвало. Наистина звънни за съвет на citizens advice, те помагат.

# 222
  • Мнения: 17
Няма да го спрат, а ще започнат да ти отдържат  сумата за майчинството от юнивърсъл кредита, т.е ако сте одобрени за £1400 от тези пари ще извадят £ 600 паунда майчинство, също ако решите да вземате детски отделно, а не през юнивърсъл кредита и тях ще вадят от общата сума.  Майчинството не се умножава по нищо тоест вадят пълната сума, от личен опит го казвам. Ние бяхме одобрени, но приходите ни надвишаваха сумата, за която сме одобрени и нищо не взимахме в крайна сметка, така че решихме да го спрем.

Честно казано и аз си нямам на представа защо, счетоводителката ми преди време също каза, че ще го спрат... 🙄 Мъжа ми не е self employed, ходи си на работа.
Защо да ти спират юнивърсъла заради майчинството, то не се води бенефит. Аз бих звъннала на citizens advice, те според ситуацията биха дали съвет, ако има вариант да си помогнете по още някакъв начин.
Виж и за sure start maternity grant, £500 е, може да се класирате. Мъжа ти employed ли е?

# 223
  • Мнения: 391
Мамита, как се поставят ваксините тука? Как тешавате, че детето е готово за ваксина? С леки сополки слагате ли ваксина? Преглеждат ли децата преди това? Чудя се как протичат имунизациите в Англия. Споделете мнения и опит, благодаря!

# 224
  • Мнения: 23
[Да, всъщност това мижеше идеята, че ще вадят от сумата, а ние в момента вземаме няма и 200 паунда. Благодаря за отговора.

b][/b]
Няма да го спрат, а ще започнат да ти отдържат  сумата за майчинството от юнивърсъл кредита, т.е ако сте одобрени за £1400 от тези пари ще извадят £ 600 паунда майчинство, също ако решите да вземате детски отделно, а не през юнивърсъл кредита и тях ще вадят от общата сума.  Майчинството не се умножава по нищо тоест вадят пълната сума, от личен опит го казвам. Ние бяхме одобрени, но приходите ни надвишаваха сумата, за която сме одобрени и нищо не взимахме в крайна сметка, така че решихме да го спрем.

Честно казано и аз си нямам на представа защо, счетоводителката ми преди време също каза, че ще го спрат... 🙄 Мъжа ми не е self employed, ходи си на работа.
Защо да ти спират юнивърсъла заради майчинството, то не се води бенефит. Аз бих звъннала на citizens advice, те според ситуацията биха дали съвет, ако има вариант да си помогнете по още някакъв начин.
Виж и за sure start maternity grant, £500 е, може да се класирате. Мъжа ти employed ли е?

# 225
  • Мнения: 23
Здравейте, днес гледам как се кандидатства за еднократната помощ от 500£ и видях, че трябва да се направи 11 седмици по-рано, а на мен ми остават около 10... 🙄 Дали имам шанс или да не се занимавам да изпращам писма?

# 226
  • Мнения: 1 923
Не помня да има такова изискване, освен ако не са го променили, кандидатствай, нищо не губиш.

Общи условия

Активация на акаунт