Може ли сам мъж да иска дете

  • 7 099
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 670
Имам приятел, който е отгледан от баща си. Историята е друга, но от малък живее изцяло с баща си. Прекрасен човек със страхотен характер, което се дължи единствено на баща му. Сега има свое семейство...

# 31
  • Мнения: 14 654
може сам мъж да иска да отгледа дете,както на сама жена би и се искало.не разбрах дали си готов на осиновяване,но останах с впечатлението,че искаш биологичният баща да си ти! не може да искаш от някоя жена да ти роди дете и да не се появи повече. дано не ти е хрумнала сериозно такава мисъл

# 32
  • Мнения: 3 423
не може да искаш от някоя жена да ти роди дете и да не се появи повече. дано не ти е хрумнала сериозно такава мисъл

Как да няма такива жени?!
Колко бездетни двойки опират до услугите на т. нар. "майки назаем".
Гледах репортаж, един случай в Южна Африка и един в Украйна. В Южна Африка яйцеклетката си беше на майката назаем.
Срещу заплащане всичко е възможно.

# 33
  • Мнения: 14 654
права си , че срещу заплащане всичко е възможно (за съжаление).имах пред вид от морална гледна точка-не ми се струва редно

# 34
  • Мнения: 4 392
не може да искаш от някоя жена да ти роди дете и да не се появи повече. дано не ти е хрумнала сериозно такава мисъл

Как да няма такива жени?!
Колко бездетни двойки опират до услугите на т. нар. "майки назаем".
Гледах репортаж, един случай в Южна Африка и един в Украйна. В Южна Африка яйцеклетката си беше на майката назаем.
Срещу заплащане всичко е възможно.


Liska,този репортаж и аз го гледах.Наскоро го даваха.Тръпки ме побиха...

# 35
Да radeto абсолятно сериозна мисъл зрееща в мене вече осем години.Нямаше да губя времето на форума ако не е така.Това е същото като жена да роди без да каже на биологичния баща-не виждам нищо неморално и в двата случая.Неморално е мъж да избяга когато разбере че приятелката му е бременна.Не мислиш ли?Благодаря за неспиращите отзиви!За мене диалога е  ползотворен.Очаквам ви.

# 36
  • Мнения: 14 654
все пак - пожелавам ти да намериш "любимата" и да имаш хубаво семейство-с майка,баща и деца

# 37
  • Мнения: 119
Да radeto абсолятно сериозна мисъл зрееща в мене вече осем години.Нямаше да губя времето на форума ако не е така.Това е същото като жена да роди без да каже на биологичния баща-не виждам нищо неморално и в двата случая.Неморално е мъж да избяга когато разбере че приятелката му е бременна.Не мислиш ли?Благодаря за неспиращите отзиви!За мене диалога е  ползотворен.Очаквам ви.

За съжаление мъжете, които осъзнават това са единици. Аз знам и такива, които въпреки 4е осъзнават колко е неморално и колко нехристиянско (споменвам го защото се изтъкват за много вярващи) пак правят такива работи. Но пък от друга страна може би е по-добре така отколкото връзката да е измъ4ена. уфф, знам ли..

# 38
  • Мнения: 4 978
Аз съм мъж на 45 години,...,но някои особености в харектера ми явно са пречка за създаването на семейство/поне така мисля/. ...Аз искам да обичам Жената до себе си и да и се отдавам изцяло и безрезервно.Без тази обич не мисля че може да се създаде нормална обстановка за отглеждане на детето....А мъжът,дами?Той какво може да направи по въпроса???Той трябва да намери жена ,която да му роди дете,да му го предаде и да забрави че е раждала.Но коя ще бъде тази жена-макар че за пари има хора готови на всичко!?!?

Извинявай, че ще те върна в началото, но имам въпрос - ако "някои особености в харектера" ти са толкова голяма пречка за създаване на семейство, т.е. любов, синхрон и разбирателство с една жена, какво те кара да мислиш, че същите няма да бъдат пречка за отглеждането на едно дете?

# 39
  • София
  • Мнения: 3 404
Мили дами, очевидно се търси донор за износването на дете, без ангажименти от страна на майката, ако тази мисъл зрее 8 години, по прости мои сметки си бил на 36-37 години. А това не бих определила като "особености на характера", а за чиста ненормалщина. Искам пак да изясня точката за отглеждането на дете от един или двама родители, по-скоро заради момичетата от форума, отколкото заради теб- познавам няколко самотни родители, включително мои близки приятели, които са отгледани от самотни родители- не казвам, че не е възможно, а само, че е много трудно и всеки такъв родител /повечето са жени по обясними причини/ заслужава изключително уважение и сега като майка ми става все по ясно какво е необходимо, за да се справиш като такъв и да направиш от детето си човек. Но някой каза, че "нямало такова нещо", категорично не съм съгласна. Мисля, че е много по-трудно!

# 40
  • Мнения: 2 818
Не знам дали ще е много от полза, но се сещам за SOS - селищата Thinking Помня, че имаха обява че търсят "майки", може би и "бащи" търсят....  newsm78

# 41
  • Мнения: 2 531
Това явно е риторичен въпрос, но какво да се први - майката природа така е решила . Е в  случая Жената е силния пол!
А на теб ти пожелавам да намериш спътница в живота и да се радвате на детенце!

# 42
  • Мнения: 4 392
Мили дами, очевидно се търси донор за износването на дете, без ангажименти от страна на майката, ако тази мисъл зрее 8 години, по прости мои сметки си бил на 36-37 години. А това не бих определила като "особености на характера", а за чиста ненормалщина. Искам пак да изясня точката за отглеждането на дете от един или двама родители, по-скоро заради момичетата от форума, отколкото заради теб- познавам няколко самотни родители, включително мои близки приятели, които са отгледани от самотни родители- не казвам, че не е възможно, а само, че е много трудно и всеки такъв родител /повечето са жени по обясними причини/ заслужава изключително уважение и сега като майка ми става все по ясно какво е необходимо, за да се справиш като такъв и да направиш от детето си човек. Но някой каза, че "нямало такова нещо", категорично не съм съгласна. Мисля, че е много по-трудно!

Хайде сега пък!!Човекът влиза тук,регистрира се ,разголва си душата,и то пред жени,а ти ненормален ще го изкараш! Rolling EyesСамо защото не върви по коловоза.
Ами то и вуйчо ми по тази логика е  ненормален,защото навремето не се оженил за голямата си любов,губи я от поглед,тя се омъжва за друг,има и дете ,след време се развежда и след много,много години се срещат случайно отново и любовта пламва с всичка сила.Сега си живеят заедно щастливи.Като по приказките...
(През цялото това време на чакане вуйчо ми не се ожени,явно нещо се беше преобърнало у него и всички мислеха ,че ще си остане до края на живота стар ерген.Баба ми и дядо ми (Лека им пръст!) така и не доживяха щастливия завършек на историята.Като бях малка си спомням,че роднини и комшии се опитваха да го сватосват за коя ли не "буля".   Докъде може да стигне човешката простотия само.. Sad

# 43
  • София
  • Мнения: 3 404
Amarena, имаш ли кърпичка? Или не можеш да четеш? Човека пита дали е ненормално да иска дете- собствено, но без ангажименти към майката, или аз не съм разбрала добре. А начина е майка-донор, друг начин няма!
Радвам се за вуйчо ти, ама тук не става дума за "голямата любов" и прочие, а за нещо съвсем различно! От 8 години човека търси донор, който да му роди детето и жени не ще и пита това как звучи! И ние му казваме "търси жената с Ж", да, ама не! И според мен това не е нормално и го казвам в прав текст! Темата определено ме заинтригува и я следя с огромен интерес!

# 44
  • Мнения: 14 654
Човека пита дали е ненормално да иска дете- собствено, но без ангажименти към майката, или аз не съм разбрала добре. А начина е майка-донор, друг начин няма!

и аз така разбрах

Общи условия

Активация на акаунт