Защо всички институции са против камерите в детските градини.

  • 27 689
  • 510
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 325
И с 10 деца да работи тази от клиповете ще се държи свински. Толкова неприязън и злоба лъха от нея, че .... Има хора, които не стават за тази работа. Това е. Аз съм една от тях. Знам си че нямам търпение с деца и не бих работила в градина/училище.
Иначе съм съгласна. Много деца и недостатъчно персонал са проблем, който трябва да се реши.

# 16
  • Мнения: 46 492
И аз съм против камерите, и не за друго, а защото чрез тях удобно се измества фокуса от причината за проблемите в ДГ. Основното причина за изнервените учителки и инцидентите в градините са огромния брой деца в група. По закон максималната бройка е 22 деца, а масово са по 30 и нагоре...Та това са плюс 50%!!!
И съветвам майките, които протестират , да поставят въпроса за бройките. Целта е да се подобрят условията за децата, а най- важната предпоставка за това е да са по- малко деца в група.
Не е това причината. Насилие има и в по-малките населени места с малки групи. Както и обратно, няма насилие в големи групи.
Нямам нищо против да намалят броя на децата, но камерите са задължителни, ако ще да са по 5 в група. Двете неща са независими.
Скрит текст:
Племенничките ми живеят в бяла държава и там градините също бяха с групи 30+ деца с по 1 учител и 1 помощник тип нашите лелички. Никакви проблеми няма, даже ги извеждат редовно (тук се оправдават, че не могат да облекат и обуят толкова деца).

И с 10 деца да работи тази от клиповете ще се държи свински. Толкова неприязън и злоба лъха от нея, че .... Има хора, които не стават за тази работа. Това е...
Hands Plus1

# 17
  • Варна
  • Мнения: 25 236
И с 10 деца да работи тази от клиповете ще се държи свински. Толкова неприязън и злоба лъха от нея, че .... Има хора, които не стават за тази работа. Това е. Аз съм една от тях. Знам си че нямам търпение с деца и не бих работила в градина/училище.
Иначе съм съгласна. Много деца и недостатъчно персонал са проблем, който трябва да се реши.
Точно. Който няма нерви да не става учител, не е някаква голяма тайна какво представлява учителската професия, нали така?

# 18
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 326
Аз съм "за" да има камери. Така ще се избегне показаното със скритата камера. Но трябва да вземем предвид, че не всички учители са като сниманите. И камерата трябва да служи двупосочно - както да се наблюдават учителите, така и децата. И като има някое, на което му е втълпено, че то е най-важното и не трябва да се съобразява с никой, освен със себе, да се показва на родителите как се държат отрочетата им.

# 19
  • European Union
  • Мнения: 1 382
Аз съм учителка и работя в училище, в което има камери от години. Нямам нищо против камерите в класните стаи.
 
Като родител обаче съм леко скептична към камерите в детските градини и особено в детските ясли. Например явява се родител, който претендира, че има проблем с детето му. Преглеждат два часа от записа и за това време два пъти сменят памперса на моето дете. Ами не съм ОК с това. Кой ще ми гарантира, че записът няма да го гледа половината рода на проблемното дете?

В детските градини да речем децата са по-големи. Но пак има в голяма степен обличане-събличане и т.н. Ако записът ще се гледа само от директора, ок. Но мислите ли, че този директор пада от Марс. Качественият директор няма нужда от камери, за да знае, какво се случва в неговата градина и как работи всяка отделна учителка. Това са си мои размисли като родител. Учителите на сина ми в детската градина са ЗА камерите.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Е, идеален вариант трудно ще се намери. Избира се по-малкото зло и това е.

# 21
  • Мнения: 607
Може да има камери със записи, но да се използват само в случай на необходимост. Но така да ме следят родители всяка секунда, еми мерси, ще отида в Биг Брадър поне да изкарам повече пари. Човек може да иска да се почеше спокойно без да бъде следен. Не, това е пълен абсурд. Само да кажа, че не съм учителка........

# 22
  • Мнения: 46 492
cloudy15, те камерите не са с такова качество, че да се види нещо. Освен това мястото на монтиране на такива места се съобразява, примерно плотът за смяна да е обърнат в друга посока и да се вижда само главата на детето. Или да е зад нисък параван, който скрива детето, в крайна сметка е достатъчно и само звук да има. Особено за яслите е много нужно, защото доста от децата там още не говорят.

# 23
  • Мнения: 979
Искрено съм възмутена. Като знам какви рушвети вземат директорките за прием на дете в ДГ, че и в училище, поне малко контрол да упражнява върху неуравновесения си персонал. ooooh!

# 24
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Няма вариант родителите да имат достъп до камерите, не го ли разбрахте?! Няма и вариант някой да ги гледа нон стоп. Идеята е при евентуална конфликтна ситуация да се прегледат записите и да се изясни кой какво е направил. Хайде малко с разбиране да четете!

# 25
  • Мнения: X
Искрено съм възмутена. Като знам какви рушвети вземат директорките за прием на дете в ДГ, че и в училище, поне малко контрол да упражнява върху неуравновесения си персонал. ooooh!
  Точно заради нерегламентирания прием страдат и децата и учителите. Директорката си приема 10 деца над максималния брой, ама учителките й сърбат попарата. Пък после да контролирали още учителките... И не ми обяснявайте как учителя би се държал еднакво и с 20 и с 32 деца! Елементарни условия на труд трябва да им се осигури. Не съм учителка в ДГ, просто виждам как учителките на детето ми изнемогват под натиска на директор, капризни родители и огромен брой деца.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 36 586
За съжаление е точно така, бройката е доста завишена. Но това не е оправдание за недопустимото поведение, което демонстрират някои учители.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Няма вариант родителите да имат достъп до камерите, не го ли разбрахте?! Няма и вариант някой да ги гледа нон стоп. Идеята е при евентуална конфликтна ситуация да се прегледат записите и да се изясни кой какво е направил. Хайде малко с разбиране да четете!
И аз това се чудя, то големи драми, голямо чудо, сякаш тия камери ще предават в реално време във ФБ.

# 28
  • Мнения: X
Като родител обаче съм леко скептична към камерите в детските градини и особено в детските ясли. Например явява се родител, който претендира, че има проблем с детето му. Преглеждат два часа от записа и за това време два пъти сменят памперса на моето дете. Ами не съм ОК с това. Кой ще ми гарантира, че записът няма да го гледа половината рода на проблемното дете?
Цитат
Всяко физическо лице има право на достъп до отнасящите се за него лични данни (вкл. видеозаписи). В случаите, когато при осъществяване правото на достъп на физическото лице могат да се разкрият лични данни и за трето лице, администраторът е длъжен да предостави на съответното физическо лице достъп до частта от тях, отнасяща се само за него. За тази цел той трябва да предприеме съответни технически мерки за заличаване/маскиране на образите на другите лица-обект на видеонаблюдението. При липса на такава техническа възможност достъп до видеозаписи може да бъде предоставен само със съгласието на всички лица-обект на видеонаблюдението.
https://www.cpdp.bg/10-godini/?p=video
Камерите да са официални и задължителни и всеки родител да има достъп.
1. Може, но без всеки родител да има достъп, понеже не е администратор на лични данни.
Значи служителите в банката могат да са под наблюдение, не само пред камери, но и бюрата им пред очите на всички, но за друга професия било ненормално?
2.Банките имат лицензирана фирма за охрана, която е администратор на лични данни.
Детските градини са държавни учреждения и може да се приложи:
"Въпрос: Кой има право да извършва видеонаблюдение?
Отговор: Право да извършват видеонаблюдение имат:
-Търговци или юридически лица, както и техни звена за самоохрана, които са лицензирани за извършването на частна охранителна дейност;
-Държавни институции, на които се налага да извършват видеонаблюдение за изпълнение на своите функции;"
https://www.cpdp.bg/10-godini/?p=video
ПП Правете разлика м/у видеонаблюдение и видеозаснемане.

# 29
  • Мнения: 333
В някои ясли и градини има камери, но не знам реално, ако поискаш да видис запис, може ли и каква е процедурата.

Общи условия

Активация на акаунт