избройте нещата с които трябва да се внимава

  • 3 317
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 040
С малко дете - винаги и по всяко време трябва да се нащрек .. А има ли нещо да става, и да я държиш и да е точно до теб - пак ще стане ... Господ да пази децата  Peace

# 16
  • Мнения: 680
трябва да се внимава и контактите!

# 17
  • Мнения: 955
Играчките дори и малко да са се зачупили веднага изхвърлям за да не лапне някое парче.  ooooh!

Голямото, което е вече над 2 години си носи табуретката навсякъде и се качва с нея навсякъде - заради това терасите са винаги със затворени врата и проветряваме само от прозореца.  #Cussing out

Малкото го изпуснах от кошницата, когато беше на 3 месеца защото не бях сложила закопчалките и дръжката не беше застопорена. Падна от 40 см. на паркет с килим и беше със спукан череп. Лежахме в Пирогов 4 дни под наблюдение. Слава на Бога, че се размина всичко и е добре.  Embarassed

С две бебета - очите са ми на шест. Като ги изведа на площадката ставам разногледа  #Crazy

# 18
  • Мнения: 426
Внимавай какво закачаш на количката.Аз бях и закачила една мартеничка с малките безопасни игли и не я свалих (тогава беше на 3 месеца), но се наложи мъжът ми да я гледа беше на 9 месеца и той я изтървал от поглед и като се обръща мартеницата в ръчичката и, а иглата я няма. Обърнахме всичко да търсим няма я.Голяма паника чак до лекар стигнахме. Тази година пак изпълнения с мартеницата.Беше от мъниста и тя я скъсала и лапа.Но тава после излезна съвсем спокойно в памперса.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 390
Мен пък ме обзема ужас като си помисля, че може да се задави и винаги внимавам как го слагам да лежи, особено след ядене.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 161
Абе за всичко трябва да се внимава. Просто очите ти трябва да са на 6 мен ако питаШ Mr. Green

Бях забравила да закопчая коланите на столчето за хранене и сина ми падна от него. За мой късмет без последствия.

# 21
  • Мнения: 5 370
Четох, четох, ама не видях едно важно предупреждение-за по-големките вече.
Растенията трябва да се махнат ан блок, когато дребното почне да лази/ходи или е с проходилка. Причина-може да се напасе с листата на някое растение, което е отровно.
Пак за по-големите-да не се оставя възглавница или одеяло или нещо друго обемно в леглото /кошарката и да си мислим, че можем да сме спокойни....катерят се по тях и се надигат и ако са малко по-пълнички-одма полетяват надолу с главата. Гледам моят син как се мъчи да се набира на леглото и да се навежда надолу, ама дип, че няма какво да му натежи.

# 22
  • Мнения: 532
Веднъж бях забравила една салфетка близо до нея и като се върнах в стаята тя вече се давеше,защото в устата й се беше образувало мокро голямо топче от салфетката.

Да се внимава също и с наелонови пликчета,че може да ги задушат.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 404
Аз имам лош опит с лепенките. На 12-тия ден след като и падна пъпчето, реших да сложа специална лепенка като я къпя, за да сме по-спокойни и да не намокрим незарасналото пъпче. Лепенката беше от тези като найлон, водонепропусклива и така залепна, че после 10 пъти се припотих докато я отлепя. Беше като срастнала с коремчето, от никъде не поддаваше да се разлепи. Това, че бях пробвала на себе си /слагала съм си такава лепенка на операция/ в случая не помогна, защото бебешката кожа е ужасно фина. Като хванех да повдигам лепенката имах чувството, че ще се отлепи горния слой бебешка кожа. В 12 вечерта, след часове борба, лепенката най-после беше отстранена без последствия за бебчо и с много уплаха и зор за мама и тати.
Втори случай пак с лепенки. След първата имунизация, направих компрес с риванол на ръчичката, като специално за целта купих хирургически хипоалергичен лейкопласт. На сутринта имунизацията едва личеше, за това пък под лепенките така се беше зачервило  Shocked . Нито педито, нито в аптеката ме предупредиха, че на бебе лепенка не се слага Naughty. За следващия път знаех и направих превръзка с бинт. На някой може и да му е чудно, че не съм знаела елементарно нещо, но съм сигурна, че ще има и други нечували за това мами. Точно тях искам да предупредя.

# 24
  • Мнения: 3 447
Най-добрият вариант е така да съобразим всичко в домовете си (настилки, контакти, шкафове, остри ръбове), че да създадем относително безопасна среда за детето, без да се налага непрекъснато да тичаме след него и да викаме "Не!" Аз, за съжаление, не мога да се похваля с такъв дом Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 5 370
Най-добрият вариант е така да съобразим всичко в домовете си (настилки, контакти, шкафове, остри ръбове), че да създадем относително безопасна среда за детето, без да се налага непрекъснато да тичаме след него и да викаме "Не!" Аз, за съжаление, не мога да се похваля с такъв дом Rolling Eyes
И аз, и ако знаеш само до какъв вариант съм прибегнала........ама ако го напиша тук, ще ме освиркат-не че ми пука особено, ама.........

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 23 604
Най-добрият вариант е така да съобразим всичко в домовете си (настилки, контакти, шкафове, остри ръбове), че да създадем относително безопасна среда за детето, без да се налага непрекъснато да тичаме след него и да викаме "Не!" Аз, за съжаление, не мога да се похваля с такъв дом Rolling Eyes
И аз, и ако знаеш само до какъв вариант съм прибегнала........ама ако го напиша тук, ще ме освиркат-не че ми пука особено, ама.........
Думай де, аз и без това нямам особено много мебели.

# 27
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Ех, ако имах стая с меки стени колко лесно щеше да ми е с моя малък палавник!!! Иначе в къщи съм махнала всичко чупливо като вази, цветя в саксии, разни украси, статуетки, стъкла и др. На контактите съм сложила предпазни капачки, а в стаите съм събрала мебелите, като съм разширила пространство за игра... Това мога, това съм направила. Сега не е кой знае колко подредено и модерно, но пък на детето му е добре и почти не използвам думите "Не там, ще паднеш"...

# 28
  • Мнения: 5 370
Понеже у дома е хем тясно, хем пренаселено-детето стои при бабинка и там се гледаме. Нейният апартамент е малък, но шиииироооооок и без мебели. А у дома даже няма вече къде да слагам. ooooh! Crazy

# 29
  • Мнения: 388
Освен всичко изброено от мамитата ,писали до момента аз мисля,че всяка майка трябва да се довери на инстинкта си,никога не ми е изневерявал досега и очите на 10 и не на последно място-Бог да ни помага.

Общи условия

Активация на акаунт