Въпрос относно абсорбатор TURBOAIR.

  • 3 540
  • 6
  •   1
Отговори
  • sliven
  • Мнения: 113
Здравейте,
абсорбатора ми е TURBOAIR https://www.technomarket.bg/absorbatori/turboair-brera-grx-lux-f-60-09055232
С  два метални филтри , които почиствам постоянно. Вчера като се порових установих че имам и два ФИЛТЪР С АКТИВЕН ВЪГЛЕН, които са покрити с мазнина и мръсотия. Махнах ги и абсорбатора започна да дърпа по силно.
Абсорбатора ми е свързан към отдушника. Когато го купувах от магазина, а и тези които го монтираха ми казаха да мия само металните филтри. Това е достатъчно.
Питането ми е    трябва ли да сменя  филтрите с активен въглен и откъде мога да ги купя или  мога да карам без тях щом е свързан с отдушника?
Благодаря за отговора!

# 1
  • Мнения: 2 420
Tези, които са монтирали абсорбатора и не са ти дали адекватен професионален съвет са пълни нещастници.
Но и мъжкият елемент във вашия дом заслужава стабилна критика.
Уредът би трябвало да има упътване, където е указано как се процедира при включване към отдушник.
Вероятно филтрите с активен въглен са задължителни само при монтаж без отдушник.
Винаги съм се питала как ли смърди отвътре такъв аспиратор, който не е с филтър с активен въглен и всички пари отиват в отдушника, като по пътя се наслояват по всяка повърхност, която им е на пътя.
Бих оставила филтрите с активен въглен, въпреки че с тях тягата се намалява значително и не дърпа така мощно.
От хигиенична гледна точка.
Ако новите струват много, то бих изпрала старите.
Моите редовно ги пера по следния начин.
Накисване с вряла вода и 2-3 лъжици сода бикарбонат за 3-4 часа. След това пускам миялната на цикъл почистване с лимонова киселина и слагам и филтъра вътре. И металните филтри слагам. Излизат като нови.

# 2
  • sliven
  • Мнения: 113
Tези, които са монтирали абсорбатора и не са ти дали адекватен професионален съвет са пълни нещастници.
Но и мъжкият елемент във вашия дом заслужава стабилна критика.
Уредът би трябвало да има упътване, където е указано как се процедира при включване към отдушник.
Вероятно филтрите с активен въглен са задължителни само при монтаж без отдушник.
Винаги съм се питала как ли смърди отвътре такъв аспиратор, който не е с филтър с активен въглен и всички пари отиват в отдушника, като по пътя се наслояват по всяка повърхност, която им е на пътя.
Бих оставила филтрите с активен въглен, въпреки че с тях тягата се намалява значително и не дърпа така мощно.
От хигиенична гледна точка.
Ако новите струват много, то бих изпрала старите.
Моите редовно ги пера по следния начин.
Накисване с вряла вода и 2-3 лъжици сода бикарбонат за 3-4 часа. След това пускам миялната на цикъл почистване с лимонова киселина и слагам и филтъра вътре. И металните филтри слагам. Излизат като нови.

Точно това ще направя. Решила съм нови да си купя, но на първо време тези ще ги изпера.В Техномаркет дали  ще продават филтри?  Накиснах сега. Такава мазнина се е наслоила за 5 ГОДИНИ. Без да подозирам нищо.Много благодаря за отговора.

# 3
  • Мнения: 10 514
А, какво се случва с активния въглен, като се накисне и като мине през съдомиялната? Нещо не мога да си го представя...
Все пак, намерихте ли къде продават нови?

# 4
  • Мнения: 11 436
А, какво се случва с активния въглен, като се накисне и като мине през съдомиялната? Нещо не мога да си го представя...
Все пак, намерихте ли къде продават нови?
amy_nka, горният коментар не само, че е абсолютно погрешен, но е и вреден. Написан е от човек, който хал-хабер си няма какво пише.
Тези филтри само се сменят. Не се перат и не се ползват, когато има отдушник/комин. Това ужасно затормозява работа на мотора и той не само, че не си върши работата, но може и да изгори. Амортизацията му също е много по-ускорена.
Няма тук хигиенна гледна точка - има единствено периодично почистване на абсорбатора и при наслоени повечко мазни-смяна на въздуховода, който води до комина.
Представяяш ли си, че едната ги е държала 5 години тези филтри без да ги мие! - Това се прави поне веднъж месечно.

# 5
  • Мнения: 908
Как сваляте тези карбонови филтри , и аз съм със Turbo air ?
Къде може да се намерят и резервни метални филтри за тези абсорбатори?

# 6
  • Мнения: 10 514
Със завъртане. Завъртат се по средата, само не си спомням в коя посока. Пробвай.
Да... И аз бих искала да сменя металните.

Общи условия

Активация на акаунт