Електронни четци - тема 21

  • 79 618
  • 851
  •   1
Отговори
# 315
  • Варна
  • Мнения: 25 236
ами моят е включен постоянно към wi-fi, поне така мисля, а не се ъпдейтва...

# 316
  • Мнения: 910
И моят не ще. Последните два пъти все ръчно инсталирах, май и сега ще се наложи. Angry

# 317
  • София
  • Мнения: 60
И при мен обикновено отнема повече време, оставям го на включен Wi-Fi за денонощие и повече понякога, и сам се обновява.

# 318
  • София
  • Мнения: 44 088
Какъв е смисълът, когато ръчно става за половин минута?
Т.е. ако по принцип не го държиш с включен нет.

# 319
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Не че е проблем, просто се чудя дали е бъг някакъв или трябва да бръкна някоя настройка.
Я да питам и тук, в амазонската тема не ме отразиха много, хубави ли са таблетите Fire? Има в момента оферта за детски, с едногодишен абонамент за детски игри и приложения, 2-годишна гаранция със замяна при счупване и противоударен калъф, много ме заинтригува за дребния.

# 320
  • София
  • Мнения: 12 554
Здравейте момичета,
купих днес Пейпъруайт за майка ми втора употреба. Ресетнах го и йок регистрация. Дава ми Unable to connect при включен wi fi
Сигурно сто пъти опитах, рестартирах и т.н.
Принципно не ми е драма, защото майка си качва книгите през Калибре, но като не е регистриран не може да се отварят папки за колекции. А и ме дразни самото неслучване на нещата. Досега съм купила три киндъла втора употреба - не съм имала този проблем.
Бившият собственик твърди, че никога не е регистрирал киндъла в Амазон, откъдето го е купил.
Идеи?

# 321
  • София
  • Мнения: 6 171
Опитай да го включиш към друга wi-fi мрежа. На мен ми се е случвало единия четец да не може да се свърже с мрежата вкъщи и без проблем да се свързва с друга.

# 322
  • София
  • Мнения: 12 554
Опитай да го включиш към друга wi-fi мрежа. На мен ми се е случвало единия четец да не може да се свърже с мрежата вкъщи и без проблем да се свързва с друга.

Ок, ще го взема у нас, да видим какво ще стане. Не ми изглежда момчето като измамник. Четецът е в брилятно състояние с оригинален калъф. И затова се зачудих много.

# 323
  • София
  • Мнения: 6 210
А няма ли възможност да се регистрира през амазонския акаунт, например от компютър да се логнеш? Нещо такова ми се върти в главата, че съм правила някога, но беше много отдавна, дано не те подвеждам.

# 324
  • София
  • Мнения: 12 554
А няма ли възможност да се регистрира през амазонския акаунт, например от компютър да се логнеш? Нещо такова ми се върти в главата, че съм правила някога, но беше много отдавна, дано не те подвеждам.

Влязох и през лаптопа в акаунта си. Виждам регистрираните устройства до момента, никъде не виждам от там да го регистрирам

# 325
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Моят четец пък започна да се рестартира! Не често, но вече се случва два пъти след последния ъпдейт. Не знам има ли нещо общо, но преди това не се е рестартирал! Някой със същия проблем и с идея как да го реша?

# 326
  • Мнения: 12 297
А няма ли възможност да се регистрира през амазонския акаунт, например от компютър да се логнеш? Нещо такова ми се върти в главата, че съм правила някога, но беше много отдавна, дано не те подвеждам.

Влязох и през лаптопа в акаунта си. Виждам регистрираните устройства до момента, никъде не виждам от там да го регистрирам

Регистрация през акаунта може да направиш като се свържеш със служител, кажеш му серийния номер и поискаш да ти го регистрира. Но това няма да помогне, ако самият киндъл не може да осъществи връзка през wifi. Тоест, устройството няма да разбере, че е регистрирано.

В амазон дават като съвети рестартиране на киндъла и на рутера. https://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html?nodeId=201174990

Последна редакция: сб, 23 юни 2018, 21:50 от Vapor

# 327
  • София
  • Мнения: 12 554
Рестартирах го сто пъти. Мъжът ми рече, че ще се заеме той. Пък да видим

# 328
  • Мнения: 12 297
Рестартирах го сто пъти. Мъжът ми рече, че ще се заеме той. Пък да видим

За Киндъла прочетох, реших, че може да не си опитала с рутера. Открива ли мрежи изобщо? Иска ли парола за мрежата? Дано да е някакъв решим проблем.

# 329
  • София
  • Мнения: 12 554
Рестартирах го сто пъти. Мъжът ми рече, че ще се заеме той. Пък да видим

За Киндъла прочетох, реших, че може да не си опитала с рутера. Открива ли мрежи изобщо? Иска ли парола за мрежата? Дано да е някакъв решим проблем.

Връзва се за мрежата, отваря си страницата на Амазон. Като искам да го регистрирам и си напиша мейла и паролата ми дава - Unable to connect

Общи условия

Активация на акаунт