Отговори
# 15
  • Мнения: 380
Здравейте на всички! Аз онзи ден бях на първи преглед, видя се сакчето. След 2 седмици ще съм на преглед, на който се надявам да чуя сърчицето. До тогава ще се измъча от тревога, тъй като от вчера съм с 37.5, адски болки в гърлото, гърдите и кашлица. По препоръка на АГ пия Тонзилотрен, Биозин Мама и 1/2 таблетка Парацетамол. Много се притеснявам, че точно сега се случи да се разболея и не спирам да мисля как влияе това на ембриона! Sad

# 16
  • Мнения: 2 603
Аз мисля да отида на преглед в 8 гс, сега съм в 4 още. Втора бременност ми е, имам момиченце на почти 2.
4ародейка, къде си ти? Аз съм в Италия.

# 17
  • Мнения: 541
Здравейте и Честит 8ми март  Blush

Преди няколко дни видях 2те чертички и съм в 4г.седмица и 6 дни . Първа бременност ми е и съм доста развълнувана , за сега сиптомите ми са болки в гърдите и като спазми от време на време ниско долу - подомни признаци като при ПМС . Единственото различно е задъхването при леки физически натоварвания (домакинска работа)

Живея в Англия и първия ми преглед ще е в понеделник , но не ми казаха какъв ще е . Тъй като знам , че има разлика проследяването на бременността в България и Англия ако някой знае за Англия как се процедира при началните прегледи и изследвания , ще ми е интересно . А и попринцип където и да е какво представлява първия преглед , прави ли се ехофраф , кръвни ..?

Желая на всички ни лека бременност и здрави бебета Flowers Four Leaf Clover

# 18
  • Мнения: X
На първия ми преглед с първата бременност ме гледаха с вагинален ехограф, взеха ми цитонна маска и си пуснах кръвни изследвания.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 2 263
Записвам се при вас, за сега още само с един положителен тест, който правих вчера, но с много ярки чертички.По моите изчисления съм в 5+1г.с. и терминът трябва да ми е в началото на ноември.Тъкмо се чудя кога да си запиша час за док..Другата седмица мисля да бъде, защото имам ендокр. проблем и пия лекарства и искам и док. да каже да пия ли или не/ спряла съм ги от вчера/.И час за ендокр. мисля ако успея за другата седмица да си запиша.
На мен ми е 2-ра бременност, имаме дъщеричка на на 8г. и половина.
Симптоми почти нямам, освен леко напрегнати гърди, преди закъснението имах и някакво нощно гадене, но и стомаха тогава не ми беше добре и не съм сигурна дали е било от бременността.С дъщеря ми нямах никакво гадене.Заченала съм на 14 февруари или на 14-ти срещу 15-ти, защото точно тогава правихме целенасочен опит за бебе.Аз понеже си следя овулацията и се падаше тогава.

# 20
  • Мнения: 2 603
Ако пиете еутирокс в никакъв случай не го спирайте.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 2 263
Не, с инсулинова резистентност съм.Пия Сиофор два пъти дневно и чета доста противоречиви мнения по въпроса дали се пие или не по време на бременност.И затова го спрях, докато не се консултирам с гинеколог и ендокринолог.Почнах само фолиева киселина, то е хубаво да се пие при планиране на бременност, но ние спонтанно пробвахме за бебче и честно казано не мислех, че ще стане пак от раз.С дъщеря ми още нямах ИР и не съм пила нищо, освен в началото дуфастон по други причини и витамини за бременни.При нея се водеше рискова, но пък през цялото време се чувствах физически много добре.Сега с ИР ми е малко мъгла кое как ще е, но се надявам всичко да бъде наред.

# 22
  • Мнения: 2 603
Ясно, разбирам! Стискам палци всичко да бъде наред!

# 23
  • Pavlikeni
  • Мнения: 74
Аз мисля да отида на преглед в 8 гс, сега съм в 4 още. Втора бременност ми е, имам момиченце на почти 2.
4ародейка, къде си ти? Аз съм в Италия.

Честит 8 март мили дами!
В Германия съм Yakamoz, нямам нито приятели, нито роднини, никой си нямам освен приятеля ми.
Първо да ви разкажа какво преживях снощи. Предполагам, е следствие от два-три дена страшно много нерви, тъга, мъка, разочорование от половинката:cry:
Та снощи като получих силна болка долу в ляво  към яйчника, лелееее умирах, нито можех да мърдам, нито да легна, нито да стана, дори едвам дишах, останах свита на топка, но болката не изчезваше, напротив усилваше се, после обхвана и към средата към корема ми болката. Божеее почти цяла нощ, пих но шпа, но не помагаше. Както и да е изкарах аз до сутринта и отидох на преглед. С вагинален ехограф, лекарката каза че всичко е много много добре, прекрасно се развивало всичко.
Бебчо е 8 мм и видяхме сърчицето тупка тупка:heart:
Разказах и за снощи  за болката, каза да не се притеснявам било нормално HushedHeart направо незнам как ще издържа ако се случи пак:disappointed_relieved:

Другото, което ме изненада,  е че не ми предписаха или препоръчаха витамини за бременни, само фолиева киселина било достатъчно, тук не обичат да тъпчат с лекарства просто ей така, но понеже съм слабичка доста си мислех, че ще ме посъветват за прием на витамини
Но важното е че всичко е наред с бебо:heart:

# 24
  • Мнения: 541
Събираме се от различни точки по света 🌍
4arodeyka дано да няма такива преживявания понеее до контракциите 🙈☺️

Аз лично пия фолиева от няколко месеца и не мисля да пия други витамини , естествено ще видя какво ще ми препоръчат и на прегледа , но мисля да наблегна на разнообразното хранене .

Какво мислите кога ще кажете новината на роднини и приятели ?

# 25
  • Мнения: 2 603
Аз също пия фолиева, въпреки че хич не бях редовна предните месеци. Просто все забравям. Иначе ние вече казахме на всички хахаха Joy

# 26
  • Варна
  • Мнения: 2 263
Ние ще кажем, когато се види пулс.И предния път така изчакахме.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 715
Здравейте, записвам се и аз малко със свито сърце. Имам един спонтанен аборт в 9 седмица и една моларна бременност. В събота видях двете черти, изобщо не сме правили опити и даже не знам точно как се е случило. Надявам се като се е получило само да се задържи този път. Та според цикъла съм 5 седмица края, но док каза, че точката отговаря на 3та. Не съм наясно как ги броите. Yum

П.С. Не мога да намеря групата във фейса.

# 28
  • На север
  • Мнения: 1 377
Здравейте, момичета! Честит 8ми март и пожелавам всички ни да сме майчета другата година по това време. Ставаме много интернационални. Аз пиша от Норвегия. Simple Smile Дълго ви чета още от първия пост за темата и не знаех още дали съм бременна. Мислех да не пиша, но толкова неща се случват покрай мен, че може би ще ми помогне да споделя с някой новината. Вчера направих първия си тест. Беше много смешно понеже излязах от банята и казах на мъжо, че е отрицателен. Бяха минали секунди. Сядам на дивана разочарована и по едно време ми пресветна нещо на теста. Гледам абе въобразявам ли си... има нещо. Мъжо вика няма! Аз пак гледам и виждам лека черта розова на цвят. След 5 мин беше съвсем видима черта и той не можеше да каже вече, че халюцинирам. Simple Smile Днес пак си направих тест и пак имам бледа чертичка. Много е бледа, но е нормално понеже цикълът ми се очаква в събота. И така миналата година имах мисед аборт в 12та седмица. Развитието е спряло още в 7ма, но никой не ме прегледа. Дълго и тежко и няма да разказвам, но се оплаших от системата тук. Общо взето разбрах, че преди края на 3ти месец тук никой нищо не прави и не те брои за бременна. Ако има проблем ти казват да стоиш и да чакаш. Лятото бях в Бг и си пуснах генетични изследвания и ми откриха тромбофлия. Казаха ми, че трябва да си слагам инжекции всеки ден през цялата бременност. Тук като се прибрах ме мотаха 6 месеца докато срещнах някой, който разбирал от проблема ми и накрая ми каза, че нищо не бивало да взимам. Аз обаче не я послушах, защото както казах си загубих доверието в западната медицина. Консултирах се с една генетичка от Бг и жената ми каза, че инжекциите няма да навредят, а могат само да помогнат. Предписа ми ги една гинеколожка, която и тя нямаше особено опитс проблема ми. Никой не ми обясни как да ги слагам, кога, къде. Имам страшна фобия от инжекции и днес на пук на нея си сложих първата сама. Simple Smile Горда съм от себе си. Освен тромбофилията имах и високо ТСХ и съм на Еутирокс по 33 мг всеки ден. Пия и метилирана фолиева киселина пак заради една от мутациите. Пия и витамин Д заради липсата на слънце тук, както и една хранителна добавка. Миналият път след като чухме сърцето казахме на цялото семейство на Коледа. Бяхме подготвили изненада даже. После ми беше тежко да обяснявам на всички и за това този път няма да кажем на абсолютно никой. Само аз и мъжо ще знаем до 13та седмица дай Боже. Знаете ли преди няколко дена сънувах, че една жена ми казва, че съм бременна, всичко ще е наред този път и ще е момиченце. Simple Smile Дано да е знак!
Някой беше питал за Англия. В групичката за октомври има от Англия и са с един месец пред нас. Може да пипита там. Помня, че съм чела за разни брошури и прегледи, но не помня подробности.
Малко дълго се получи, но съм много развълнувана. Simple Smile Дано не съжаля, че пиша тук. Надявам се да сме си опора и да се заформи една чудесна група.

# 29
  • Мнения: 647
Здравейте,аз нечакам Ц в събота но вчера пуснах кръвен който е 35.68mlu. ( за 1 седмица съм в България)  През ноември миналата годена имам БХ. Не смея да се зарадвам преди да се види нещо при лекар. Чакам с нетърпение закъснението вече.
Живея в Англия и ще ми е първа бременност. Надявам се този път до финал. И Ноември да си гушна здраво бебче.
Видях,че има момичета който живеят в Англия и се надявам,ако им е удобно да споделят как става записването за час и дали сам си избираш лекар.

Общи условия

Активация на акаунт