(Био) зеленчукова градина - нашето райско кътче (тема 36)

  • 86 304
  • 745
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 197
Аз нямам тиквички. Охлювите унищожиха всички. Садих три пъти до сега. Може би в края на седмицата ще сложа нови, кои знае....
Навремето майка ми ги захлупваше с буркани докато изкарат няколко листа.

# 361
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Благодаря за идеята. 

# 362
  • Мнения: 1 705
Пипи събира охлювите по цял ден, прави им къщи, дресира ги, прави им състезания  Mr. Green Имам чувството, че охлювите взеха да избягват нашата градина  Joy Освен да ти я пратя да ти погостува, мама Раче, ще им види сметката.
Аз посадих праз лук, ръсих с отрова, всички са си на мястото засега.
Не ми стига градината, искам още място...

# 363
  • Мнения: 16
Някой да има разсад за физалис,или откъде да си закупя?

# 364
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
Някой да има разсад за физалис,или откъде да си закупя?


ще следя и аз. Simple Smile закъснях да засея.

# 365
  • Мнения: 16
Аз си правя за първи път градина и откривам неща за които е късно от семки,от физалиса намерих в нета само някакъв с лилав плод

# 366
  • София
  • Мнения: 5 187
Две молби  имам , едната е да припомните историята с намерените под мулч семейство зайчета Simple Smile
Ние снощи се натъкнахме на див заек и детето е запомнило от миналата година каквото някой беше писал и сега ми иска подробности Simple Smile
А за втората много ме е срам, по моя молба rorik беше описала много старателно как се връзват домати и сега не мога да намеря къде съм си копирала. Има ли някой, който е копирал? Не скорошното й описание за връзване на безколови домати, а търся от миналото лято описание как се връзват КОЛОВИ домати.

# 367
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Ползваш връв такава, щото да не претрива растението. Баба и дядо ползваха парцалени върви, ама такива едва ли имаш, трудно се правят и са грозни като смъртта. Връвта обикаля ствола и колчето така, щото отгоре погледнато да прилича на осмица. Възелът е където ти е удобно.

...Не ми стига градината, искам още място...

Вземи си 10 саека и засей 40 квадрата люцерна. Шегувам се. Голяма беля е люцерна в двора.

Извадих първият мед за тая година, предполагам, че е почти чист акациев. Прекалено рано е - рекордно рано, но не се сърдя. Дано нататък също върви добре.

# 368
  • на пъпа на Златията
  • Мнения: 3 212
Две молби  имам , едната е да припомните историята с намерените под мулч семейство зайчета Simple Smile
Ние снощи се натъкнахме на див заек и детето е запомнило от миналата година каквото някой беше писал и сега ми иска подробности Simple Smile
А за втората много ме е срам, по моя молба rorik беше описала много старателно как се връзват домати и сега не мога да намеря къде съм си копирала. Има ли някой, който е копирал? Не скорошното й описание за връзване на безколови домати, а търся от миналото лято описание как се връзват КОЛОВИ домати.

Хи , хи  , даже не помня какво съм писала . Сигурно  защото винаги ви се чудя как връзвате домати на по един кол и защото миналата година ми се сурнаха доматите , защото не бях го направила както трябва. Ама в Златията е така.

Яяя, не мога ли да видя  мненията си???
А се надявах   !! Явно ви е спешно , но утре  ще се опитам да кажа пак.

Последна редакция: чт, 24 май 2018, 02:16 от rorik

# 369
  • Мнения: 6 707
Две молби  имам , едната е да припомните историята с намерените под мулч семейство зайчета Simple Smile
Ние снощи се натъкнахме на див заек и детето е запомнило от миналата година каквото някой беше писал и сега ми иска подробности Simple Smile
А за втората много ме е срам, по моя молба rorik беше описала много старателно как се връзват домати и сега не мога да намеря къде съм си копирала. Има ли някой, който е копирал? Не скорошното й описание за връзване на безколови домати, а търся от миналото лято описание как се връзват КОЛОВИ домати.
По втората молба - постът на rorik за връзването на домати е в тема 35, стр.7, пост 104 (най-долния на страницата). Peace

# 370
  • София
  • Мнения: 5 187
Fortuna, благодаря!
Ето описанието на rorik за връзване на домати
http://m.bg-mamma.com/?topic=982061.90

Куркума, смях се на сравнението ти, но аз намирам за много красиви лентичките плат за връзване на домати Simple Smile

# 371
  • Мнения: 19 294
Краставиците са ми нападнати от въшки и имат белези на краставична мозайка. Доматите от черни мухи, които пак са въшки четох. Досега краставици никога не са ми боледували. Какво е това нещо тази година, не знам.
Пръсках със сапун и зехтин, дано има ефект. За мозайката не можах да напръскам. След пет дена да видим какво ще е останало.

# 372
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Куркума, какво имаш против парцалените връзки? Simple Smile Че и трудно се правели. Нищо подобно - вземаш един стар чаршаф и го режеш/късаш на ивици. Аз така правя Simple Smile

# 373
  • Мнения: 813
ММ има нова мания, иска да гледа тикви-гиганти. Поръча си от двама човека семена за по-сигурно. Според мен е малко късно за сеитба, амаа като си е наумил. Някой да е гледал такова чудо Laughing
Взехме си и разсад за пъпеши и динии, за първа година ще гледаме, ако имате някакви съвети за начинаещи Grinning

# 374
  • Мнения: 1 705


Извадих първият мед за тая година, предполагам, че е почти чист акациев. Прекалено рано е - рекордно рано, но не се сърдя. Дано нататък също върви добре.
Супер! Нека има мед, много го обичат моите деца.
Моят дядо правеше връзки от накиснати царевични обелки, ето това е изкуство  Joy Ама като се замисля, какво ли е връзвал толкова късно, лозето сигурно, не са доматите...
Аз започнах да бера грах, много ще е малко тази година.

Общи условия

Активация на акаунт