Щъркел, мартеничка, цвете, за ОКТОМВРИйското човече! - Тема 5

  • 70 331
  • 820
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 18 697
И Елени много иска да седи щом от кошницата за кола се надига смятайте. Аз я подпирам да стои изправена иначе е мрънкане и рев така или иначе е хипер кисела постоянно и мрънкаща като свекърва.

# 301
  • Мнения: X
Малкия хич не обича по корем, постоява минута-две и започва да мрънка Rolling Eyes

# 302
  • Мнения: 1 102
Моят се смее с глас и вика като делфинче.И той все иска по корем да седи.След хранене гледам да го пазя да не се обръща,че да не повърне ама човекът се върти.

Същия е и моя със звуците Simple Smile

# 303
  • Мнения: 1 639
Ох разписахме се с две ваксини, ротата и симфлорикса, нагъчих го с панадол и са се моля хахаха:)звуча кат няква луда ама покрай тази алергия толкова гадни неща изчетох от майките в групата за ваксините че съм се наплашила ужасно. Иначе геройче буквално писна при боцкането и това беше.

# 304
  • София
  • Мнения: 5 617
Моя се смее много с глас и съответно почва да хълца, а то трае 15-20мин и се изнервяме бая. Говори, пищи, мрънка, повтаря мам мам мам и ММ се бъзика, че вече псува.

# 305
  • Мнения: 1 130
Колко време след вторият прием ще бъде третият?
Нашата докторка твърди, че трябва да е 5 м след първият?
Има ли бебе с Ротатек, а не с Ротарикс?
Ние сме с Ротатек, вече имаме 2 приема, остава третия.
София не се върти на никъде, трябва да и помогна. Не се смее с глас. Иначе се смее много, говори много, бръмчи и всякакви звуци, но не се смее с глас.

# 306
  • Мнения: 1 639
След ваксината колко време след това вдигнаха темп? Засега няма дадох панадол само сутринта след ваксината. Ама се чудя да очаквам ли. Иначе засега е весел, все едно нормален ден, ама знам че.то не е задължително в деня нещо да му има...може и после

# 307
  • Мнения: 217
Десинце, третата ще я приемем 1м след втората, през 1м се приемат. В случая ние тогава ще сме на 4++, защото се забавихме с втория прием, заради грипната епидемия.
Инфо от листовката


Ако е 5м след първия по скоро ще пропусне крайния срок за поставяне.
Иначе и ние все още не се въртим, утре прави 4м.
Ема, ние при вторите ваксини вдигнахме около полунощ 37,4 и на следващия ден следобед, пак около 37,6.

Последна редакция: сб, 24 фев 2018, 20:24 от _Neytiri_

# 308
  • Мнения: 627
Ема, на нас ни казаха, че до 3 дни след приема може да се очаква реакция, като за Т да считам над 38. Аз я мерих в дупето 2 пъти 37,6 и като извадя 0,5 нищо не давах. Също си беше спокоен. Още там лепнахме куул пач и същия ден го смених два пъти и толкова.

# 309
  • София
  • Мнения: 5 617
Тия ваксини са ми голям стрес. Добре че март, живот и здраве, ще му бият последните две и после чак октомври.

# 310
  • Мнения: 1 639
Ясно,мерси. Аз ако е 37.5 няма и да разбера защото му я меря само ако е топъл а то на тази темп май не са мнохо топли. Ами дано не вдигне, засега нищо. Unknown, и аз съм така. С големия пак не ми беше приятно но някакси по-малко знаех за самото животно наречено ваксина, сега е един тих ужас, всеки говори за това и всички се психиасват...

# 311
  • Мнения: 18 431
Онзи ден биха втората Хексацим и изпи втората Ротарикс. Определено е по-кисела, но няма t. И снощи, и тази вечер се буди. За двата дни върна веднъж на фонтан и 1-2 пъти по-голямо количество. Вчера се изходи повече пъти, последния път зеленикаво и с пресечено мляко. С предните ваксини нямаше подобна реакция. Сега се чудя от коя точно е. Затова не се слагат наведнъж, но реших, че Ротарикса като не се бие, ще се приеме по-леко.

# 312
  • София
  • Мнения: 685
Аз не бих давала панадол, ако няма нужда, все пак не е безобидно и ей така да го давам...Т под 38.3 (полезната Т) не свалям по принцип, това е начина тялото да се пребори с инфекции, вируси и т.н.. Но всяка мама си знае и си има методи Simple Smile и както каза нашия педиатър (панадола е за майките, не за децата Simple Smile )

# 313
  • Мнения: 4 005
Ема,нашият на втората ваксина вдигна Т на следващия ден.Имаше 38-38,1.Държа го един ден като с Панадол я свалях до 37,5.Ако е под 38 не давам нищо за сваляне.Слава Богу третата ваксина мина без странични ефекти.Сега чак на годинка. Simple Smile

# 314
  • Мнения: 1 639
Аз Панадол дадох защото педиатъра така ми каза за болката, големия правеше бучки на мястото на битата ваксина и го болеше и викам хайде ще му дам и на тов дребния за болката. Иначе и аз мисля че панадол да се дава ей така не трябва. Колкото до темп, големия вдига на 39.5 така че аз преди 38.5 нищо не давам попронцип. Poppy, вие ротарикс преди не сте ли слагали при предишния прием? Аз също по една исках обаче иначе щяхме да изпуснем ротатикса щото сме на 4 месеца а неможеше повече да бавим и другите. Мен педиатъра ми каза че тая ваксина ушким.била лека щото през устата, по-щадяща айде не лека...Дано всичко е наред..Стани засега темп не вдигна и се държи все едно нищо по-различно не се е случило....Но не смея.да се похваля.щото всяка реакция до месец след ваксината я водят реакция от ваксина...

Общи условия

Активация на акаунт