Плаж по време на бременност

  • 13 467
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 658
Мамчета,
какво ви е мнението за плаж, море или басейн по време на бременност? Крие ли това някакви опасности или пак съм чула някакви бабини трънкини Laughing
Искам да чуя и мнението ви за продължителното пътуване преди морето, напр. София - Албена. Praynig

# 1
  • София
  • Мнения: 281
аз ходих в 6-тия месец бременна на моренце!

пътя София-Зл.пясъци го взехме за 2 дни именно от гледна точка, че се притеснявахме. спахме на мадарския конник и ти го препоръчвам като вариант, ако не си ходила, ще ти хареса, а и не е скъпо там.

на плаж си ходех спокойно - 9 дни и се чуствах страхотно.

ако доктора ти казва, че всичко е ок /както беше в моя случай/ - няма от какво да се притесняваш!

п.п. вземи си слънцезащитен крем с висок фактор.

# 2
  • Мнения: 723
На плаж не съм ходила, но за басейн знам, че е добре да избягваш, защото доста дори не бременни жени получават различни вагинални замърсявания от басейн, пък какво остава за бременни.  Peace 

# 3
  • Мнения: 2 663
Ако лекаря,следящ бременността ти ням анищо против заминавай без много да му мислиш.Аз миналата година изкарах доста време на морето все бременна,та чак и сватбата ми беше на плажа.
Само дано не си лепнеш нещо,защото макар и рядко се случва точно от морската вода,въпреки,че е солена.При мен беше точно така...и все пак е по-добре да се къпеш в морето отколкото по басейни

# 4
  • Мнения: 2 000
И двата пъти като бях бременна ходих на море. Няма страшно, стига да не прекаляваш със стоенето във водата и най-добре под чадъра да се печеш.

# 5
  • Мнения: 57
Аз бях 5-тия месец на плаж, докторката каза да не влизам в морето да не хвана бактерии и да внимавам със слънцето, да не изгоря. Колкото до пътя пообиколихме малко така че доста път се събра, но всичко беше ок, а иначе имаше доста бременни като бяхме ние и то с приятен загар  Sunglasses , приятно прекарване  Peace

# 6
  • Мнения: 5 370
Аз съм била бременна на море, ама....там направено, без да знам.
иначе си спомням, че миналата година в хотела в Синеморец, дето бяхме, имаше едно яко бременно мамче-може би 8 месец някъде. И колата беше със Сф регистрация-тоест, не е като да и е на една крачка лекарят. Спомням си, че се подплацикваше често на басейна на хотела.....
абе ако си смела-давай.

# 7
  • Мнения: 5 299
Ако нямаШ проблеми с бременноста, няма проблем да отидеШ на море. Аз не съм ходила, заЩото забременях точно юли месец, и родих април Laughing А иначе през цялста си бремнност се скъсах да пътувам, беШе ми писнало чак.

# 8
  • Мнения: 178
Браво момичета!! И аз се глася да отида на море .. може би в 8 месец.. пък каквото ще да става..

# 9
  • Мнения: 1 448
Аз в петия месец пътувах до Турция Simple Smile Акушерката ми каза - може на плаж, слънчице, вит Д, лошо няма, нооооо във водата не може - от хигиенна гледна точка не за друго  Naughty

# 10
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
супер е да ходиш на басейн. Дори е полезно.
Има само едни проблем - къде???
На кой басейн ще повярваш. За това съжалявам че не сме "бяла" държава... Sad

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
И аз смятам в 7 мия месец да отскоча до Несебър Mr. Green Казаха ми, че не трябва да се пека, да влизам във водата също не е много желателно, крем с висок фактор да си взема и под чадъра да стоя. В басейн аз  и небременна избягвам да се топя, така че сега още повече. Лека храна и почивка, също и да се почива по време на дългия път до морето.

# 12
  • Мнения: 2 550
Мисля това лято да рактикувам доста дълго време препичане на плажа  Laughing
Вземи си висок фактор кремче, стой си под чадъра, пази си лицето.

# 13
  • Мнения: 765
 Около месец живях в къща на самия плаж , плувах всеки ден и се чуствах се прекрасно - 6/7 месец от бременността.

# 14
  • Мнения: 3 760
Ходих миналата година - бременна в 5-я месец.
Много внимавах със слънцето - плажувах предимно преди 11 и след 17 часа. За водата: лекари ме бяха предупредили преди влизане да си поставям тампон, но не го спазвах. Обаче... бях на море юни месец. На първи юли надойдоха милиарди курортисти и морето стана отвратно! Беше ме гнус и не се топнах повече.  Naughty Бях на Кранево (т.е. до Албена). Пътувах с влак и нямах проблеми.
За басеините съм категорично против.
А иначе моренцето оказа благотворно влияние върху мен. Особено върху горките ми крачета (с разширени вени  Cry)

# 15
  • Мнения: 8 917
аз ходих в 6-тия месец бременна на моренце!

п.п. вземи си слънцезащитен крем с висок фактор.
smile3521 newsm10 Същият случай бях - за 10 дни Mr. Green

# 16
  • Мнения: 1 425
Първо се посъветвай с наблюдаващия те лекар. Ако ти позволи, гледай да не прекаляваш и да не се показваш в големите жеги. Аз смятам да пропусна плажа тази година, макар че ми е на една ръка разстояние  Laughing
Моя позната в 8-ия месец едва не загуби бебето, защото не можа да издържи едно лято без плаж. Макар че кара лека бременост. Затова предпочитам да не рискувам.

# 17
  • Мнения: 245
а имате ли смешни истории от плажа- как ви гледаха околните,имаше ли коментари за вида ви и всякакви подобни? Mr. Green

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
За пътуването не мога да кажа нищо ,но за плажа аз ходих до началото на 9 я месец.Просто беше края на септември и времето се развали.А хората наоколо ме гледаха,но смешни историй нямам,пък и аз ходех на места с по-малко хора.

# 19
  • Мнения: 5 391
На плаж не съм ходила, но за басейн знам, че е добре да избягваш, защото доста дори не бременни жени получават различни вагинални замърсявания от басейн, пък какво остава за бременни.  Peace 
Peace

# 20
  • Мнения: 407
Аз вече ходих тази година и се чувствам много добре.Малко ми е неудобно,че събирам погледите.Има и по закътани плажове наоколо и ще се ориентирам към тях.Само,че аз ходя късно след обяд към 5:30 и седя най-много час и половина.Във водата не влизам,защото все още е много много студена,по-нататък ще видим.Към края на месеца съм на консултации и все пак ще предопредя и лекарката да си каже и тя мнението.  Wink

# 21
  • Мнения: 1 193
Аз ходих с първата си бременност на море в 6м бях на хапчета за задържане и въпреки всичко нямах никакви проблеми. Стоях под чадъра и много плувах.
За сега не бих искала да си правя планове за море, че термина ми е съвсем в началото на сезона и току виж съм родила една морска сирена Joy Joy JoyВчера на Рупите като гледах колко хора се киснат в лечебната мин.вода искренно им завидях, но служителките ме предупредиха да не се топвам. Ако всичко е наред след раждането ще отида да се заредя енергийно, че като знам кво ме чака #Crazy

# 22
  • Мнения: 442
аз по време на втората бременност (в 5-я м-ц) ходих на море с каката (тогава мила беше на 2.5 г), въпреки забраната на гинеколожката ми - просто прецених, че ще правя същото, което правя и у нас, че даже и ще бъда  облекчена в доста отношения. ходихме на плаж с мила. аз обличах къси панталонки и риза, обезателно шапка на главата и защитен крем с висок фактор. не съм се къпала в морето, обаче много ходех край брега. в басейн влизах само, когато ходихме в аква парк-а с мила, и то в детския, който ми е до колене... абе, с няколко думи, можеш да си изкараш добре на море, даже и да си бременна.
за пътуването, обаче, трябва сама да прецениш, след разговор с гинеколога ти.

# 23
  • Мнения: 657
аз бях на море някъде 5 месец. плътно под чадъра и с по висок фактор кремче и се чувствах страхотно. честно казано ме беше страх от мръсотията в морето, но нищо не се случи.

# 24
  • Мнения: 335
можеш да отидеш на плаж но не рискувай да влизаш във водата

# 25
  • Мнения: 7 186
На море можеш да отидеш, но избягвай горещините, защото прегряването е много опасно. Сутрин и в късния следобед е най- добре за плаж и то под чадърчето. Ползвай лосион и крем с висок фактор и пий много вода и течности.
И гледай да си в курорт, където има в близост голяма болница, примерно близо до Бургас или Варна, за всеки случай да си спокойна.
Басейн не ти препоръчвам, защото както са писали по- горе има риск от инфекции.
И все пак на първо място трябва да имаш разрешение от гинеколога си. Peace

# 26
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 364
До колкото съм на ясно не е много желателно да се пътува дълго през последния триместър на бременността. През това време е хубаво жената да е близо до специалиста, който я наблюдава. Консултациите са по-чести, правят се изследвания ...
Освен това знам, че по време на бременност кожата на жената става по-чувствителна и по-склонна към петна при излагане на слънце. Също си мисля за известна опасност от инфекция по половите органи ...
Друго не се сещам.
Аз лично бих си спестила такива изживявания в по-късните месеци на бременността. Thinking

# 27
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Аз си ходех на плаж без ограничения. Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 401
Планувам в края на 7ми месец да отидеме за 1 седмица и вече имам разрешението на лекарите от ЖК Peace!

# 29
  • Мнения: 658
Идеалничко newsm68
Взимам хавлията и джапанките и айде на моренце. Лекарката ми каза, че в момента съм вън от опасност стига да караме по-внимателно по пътя, да не седя на слънце и в никакъв случай да не влизам в морето. Исках да прочета и вашето мнение и се радвам, че съвпадна с препоръките на док.
Ами тоооо newsm78... основната причина да пътуваме до морето беше за концерта на Стинг на 12 юни   superuu, ама реших че вече ще бъде прекалено да се навра и в тази блъсканица в продължение на 3-4 часа БЕЗ ТОАЛЕТНА!!! smile3518 Та взех че мирясах и решихме само мъжа ми да влезне на концерта.
Между другото сега имам един свободен билет за концерта на Стинг и ако някой го иска да ми пише на лични

# 30
  • Мнения: 670
Дългият път няма да ти навреди. Можете да си правите почивки през два часа, за хапване, да пийнете по бира или сок.
Можеш да ходиш на плаж, но сутрин рано до към 11.00 часа и късния следобед след 15.00. 
Не знам обаче защо лекарката ти е казала да не влизаш в морето?! Каква причина ти изтъкна?
Плуването е много полезно за бременните. Може би защото температурата на водата е около 16 градуса.

# 31
  • Мнения: 658
Не знам обаче защо лекарката ти е казала да не влизаш в морето?! Каква причина ти изтъкна?....Може би защото температурата на водата е около 16 градуса.
Точно така, errai! Моята лекарка била през уикенда на морето и водата била още много студена. Затова каза да не влизам в морето. Студената вода можела да предизвика контракции, а аз имах една такава криза преди месец. Макар, че съм на хапчета сега, не бива да рискувам със студената вода

# 32
  • Мнения: 252
На  мен лекаря  ми каза, да  не стоя  много на  слънце  на  плажа, защото  има  опсаност  от  прегряване, слънчев  или топлинен удар , а  това е  опасно при бременност особено в  третия триместър, може да се  получат  силни контракции и болки  Rolling Eyes
Също така , коремчето да е винаги покрито под  цял бански или под  тениска, така се  предпазва  бебчо от  прегряване, а  и по принцип съм чувала , че  бебковците  не  обичат  силната слънчева светлина  Sunglasses
Аз ще  ходя в  7 ми месец за 10 дни, това се  пада в  средата на  юли.
Доки ми е  казал , само под чадър и да  не се  печа, а за влизане  в  морето каза, че  няма  проблеми да си влизам, но да  не стоя повече  от  20-30 мин. и  да внимавам много с рязката граница - топло - студено, като  влизам.

# 33
  • Мнения: 5 103
Ходих и на море и на плаж и на басейн.

# 34
  • Мнения: 596
От началото на бременността до към 7 месец съм пътувала София- Варна, ходих си спокойно на плаж, плувала съм доста.Не съм имала проблеми. Все пак се консултирай с лекара си. В басейн не бих влязла. Весело изкарване на морето.Simple Smile

# 35
  • Мнения: 77
Аз лично мисля да пропусна плажа тази година не мисля че е добра идея като имаме впредвид жегичките дето се заформят Crazy, но щом се чувстваш добре давай Peace

# 36
  • Мнения: 566
внимавай със слънцето, защото може да ти активизира появата на родови петна

# 37
  • Мнения: 111
Аз съм от Варна,но живея в София.Ще бъда целия юли във Варна,когато според моите изчисления ще съм 8 месец Simple Smile Та мисълта ми е,че няма по-хубаво от ранното ставане и разходка по брега на морето и звука на чайки и вълни...А също и залез на морето с прохладен бриз.Сега е времето да се зареждаме с красота! Само да се внимава в никакъв случай да не се стои на силно слънце.Рано сутрин и следобед е идеално според мен и малко топване във водата...еехморенце

# 38
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Аз пък от кога чакам да стане водата годна за къпане, че да ме води мойто момченце всяка вечер да се плицикам и плувам в морето. Ама още един месец смятам да поизчакам и после започваме с следобедните плицикания.

# 39
  • Мнения: 255
Вчера питах гинеколога, и той каза "абе по принцип не е разрешено, ама ходи на плаж, няма проблем". До 9.30 сутрин, и след 15.30 следобед, да не е много горещо, под чадър и с висок фактор, и с много мин.вода. Къпането ще го отложа за другия месец, че водата ми е студена засега.
Мъжо плува, ама неговото коремче е от биричка и семеен живот.
А днес изгорях много повече на манифестацията (11 ч.в града), отколкото на плажа (16-17.30 ч.) Така че май крема против изгаряне - за всеки ден и град, дори и без море наблизо.

# 40
  • Мнения: 445
На мен гинеколожката изрично ми забрани. Видя ме с тен, аз забременях юли месец и ми каза край. Добре че си бях поплажувала дотогава.

# 41
  • Мнения: 429
бях на море в края на четвъртия месец + обиколихме южното черноморие с кола, а тръгнахме от София. На плаж ходих два-три пъти, можеше и повече, ама ме мързеше. С цял бански, под чадър и намазана обилно. Във водата не съм влизала, защото има опасност от заразяване с гъбични и тн нежелателни за бременни последици.  А за плажа моят гинеколог каза, че няма проблем, стига да не прекалявам и да не се прегрявам. Точно с морето и плажа нямах проблеми. Но е важно да не се прегряваш и преуморяваш!

# 42
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Ходих почти до края на бременността си.Естествено за малко, под чадър, в ранен или късен час и т.н.Просто риска ти трябва да е премерен, това е. Peace

# 43
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
Ходихме на моренце за 10дни! Чувствах се страхотно и не съжалявам. На плаж ходехме от 8ч сутрин до към 11,30ч, зада избегнем жегата, а пък и после ставаше голяма лудница. На мен лично морето ми беше от голяма полза - имах проблеми с вените, за които студената морска вода се погрижи и ми облекчи болките!
Джиджи добре го е казала - премерен риск и ходене на плаж в ранните и следобедните часове на деня!

# 44
  • София
  • Мнения: 3 390
Ако наблюдаващият лекар няма нищо против- заминавай, но внимавай все пак със слънцето и водата- аз, лично се чувствах прекрасно, бях в началоо на бременността - съвсем слаба, с огромен бюст /който по принцип ми липсва/ и се надувах като балон по плажа  Hug Hug

# 45
  • Мнения: 1 446
И двата пъти като бях бременна ходих на море. Няма страшно, стига да не прекаляваш със стоенето във водата и най-добре под чадъра да се печеш.
Peace

# 46
  • София
  • Мнения: 679
Ние също ще бъдем на Албена в края на юни. Лекарката ми разписа разрешително  Laughing
Единствено е необходимо да спирате по-честичко по време на дългото пътуване за разходки на час и половина, два и много течности.
Басейните са категорично забранени, в морето не срещу вълните, като влизаш във водата с гръб към вълните.
На плажа с висок фактор и само под чадърче, предишната бременност бях в четвърти месец и ми ставаше лошо от топличко, та между 13-17 часа в леглото за спинкане, но пък ходихме през август, затова тази година през юни та да е по-поносимо.

Приятна почивка на всички бременни мами  bouquet

# 47
  • Мнения: 296
Миналото лято бях в четвърти месец и десет дни на море Wink супер ми се отрази, разбира се не се излагаш много, много на слънце, и ползваш висок фактор и мнооооооого вода да пиеш Peace

# 48
  • София
  • Мнения: 320
И аз ще ходя на моренце края на м.Юни. Тогава ще съм в края на 6-месец може би ConfusedИзбрах Юни месец като по хладен месец и коремчето да не ми е чак толкова голямо. Избрах хотел с климатик в стаята  и на самия плаж, за да съм по близко до стаята и да притичквам по често. Освен това има детски басейн с пързалки  и няколко спасителя и щв мога да оставам каката ,която е на 10г  сама там .
Нямам все още разрешение от доки, но се надявам че всичко ще е наред като се има впредвид безпроблемната ми бременност до сега .

Поздрави на всички маъчета и като се върнем да имаме материял за разказване Hug

# 49
  • София
  • Мнения: 280
Миналата година ходих, когато бях в 5-я месец.
На плаж ходих сутрин рано и след обяд след голямата жега. Във вода се киснах почти през цялото време и не съм се пекла много и без това не обичам да се печа  Grinning.
Така че, смело, ако състоянието ти разрешава.

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 907
Ходих на море в началото на третия месец, ходех и на плаж, но сутрин от 8.30 до към 11.30 и следобяд след 17.00, понеже беше началото на август и беше нечовешка жега. Преди това обаче си питай наблюдаващия те лекар  Wink

# 51
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
И аз живот и здраве в 7 месец ще съм на море.Ако лекаря няма нищо против,какъв е проблема. Sunglasses

# 52
  • Мнения: 63
Не съм ходила и мисля да не ходя, но те съветвам ако ти се ходи толкова много ходи но много се пази от слънцето стой под чадър и внимавай с водата. ако си напеечена мно и се пльоснеш във водата също е опасно от пресичане и за бебо все пак той си усеща. бъди внимателна. Иначе няма лошо да се разнообразиш но не си въобразявай че ще е като други години. след като се внимава значи има защо Пази се.

Приятно искарване

# 53
  • по Пътеката
  • Мнения: 180

     В седмия месец бях нa море.Всеки ден на плаж и във водата.
Ходихме в началото на сезона-водата беше много чиста,а плажът почти пуст.
След одобрение на гинеколога-приятно изкарване. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт