Отговори
  • Мнения: 180
Днес най-близката ми приятелка ми разказва как вчера любимият ѝ се появил след работа с два букета рози - един за нея и един за мама.
На нея не ѝ станало приятно и днес ме пита за мнение как аз бих реагирала и дали повредата не е в нейния телевизор и не прави драма.

Скрит текст:
Малко повече инфо за тях- има връзка с момчето от доста време, от един месец той и майка му живеят у приятелката ми поради финансови проблеми и тя е приела да им помогне няколко месеца докато си стъпят на краката. Малко е била разочарована от този жест на любов към мама защото приема, че Свети Валентин е прчазник на влюбените, не на мама, която си има неин си празник.

Та според вас дали не преиграва или наистина има причина да се чувства неприятно?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 638
Какво лошо има да накараш и майка си да се чувства обичана на този празник? Ами ако няма кой да й подари цвете? Това жените сме страшно нещо. Винаги търсим под вола теле...

# 2
  • Мнения: 979
Добре възпитан мъж!

# 3
  • Мнения: 180
Да, да допълня, че няма кой да ѝ подари цвете. Разведена е с мъжа си и от години е сама.

# 4
  • Мнения: X
Свети Валентин е един измислен празник, кух, комерсиализиран и глупав. Това първо.

Второ, букет за мама и букет за гадже е съвсем в реда на нещата. По повод и без повод. Похвално за младежа.

Трето - ревността е признак за несигурност, и издава ниско ниво. Ревността трови и пречи и никога, ама никога не е признак на любов, както семплите душици и умове си мислят.

# 5
  • Мнения: 1 645
Чисто си е преиграване. За мен Свети Валентин е празник на любовта , любовта към ближните,ако въобще се приема ,като празник. Въпреки ,че съм женена и нашето семейство получи подарък от мама , комплект възглавници сърчица. Много ми е интересно, като казва ,че мама си има празник, визирайки 8-март , ако тогава благоверният беше донесъл букет само на мама, любимата му как щеше да гледа. И малко полезни факти , 8-ми март е празник на работещата жена , възниквал е ,като такъв в чест на това ,че жените са си извоювали равни права с мъжете на пазара на труда. При комунизма в България е видоизменен в празник на мама.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 834
Аз пък мисля, че човекът се е объркал по аналогия на 8 март.

Иначе да - би ми било смешно и неприятно. Малко като Едипов комплекс е.

Впрочем аз пък получих валентинка от малката си дъщеря. Но това е нормално, тя е във възраст, когато мама е най-голямата любов.

# 7
  • Мнения: 25 398
Щях да го обърна на майтап и да го бъзикам дълго време.
Чак пък драма...  Laughing

По-скоро приютяването би ме разтревожило. Дано не е прелюдия към съвместен живот на новото семейство с мама.

# 8
  • София
  • Мнения: 27 988
Момчето леко е смесило коловозите, ми се струва. Приятелка/жена са в един коловоз, майката – в друг. Не би трябвало да бъдат конкуренция. В този случай на мен би ми станало странно. Празник на влюбените, майка... Не би трябвало да бъдат в едно изречение.

П.П. Синът не е заместител на съпруга.

# 9
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Не виждам нищо лошо в това. Преиграва.

# 10
  • Мнения: 180
Тя казва, че има празник на мама защото семейството му не празнува 8 март, а някаква друга дата която е празник само на майката. Семейството му не е от България.

Аз я посъветвах да не го взима присърце. В момента са им обтегнати отношенията и явно е малко чувствителна.
Познавам момчето и знам, че е свестен и много мил. Малко е на мама детенцето, държи се много уважително с майка си, но това му е и отношението към жените като цяло. И приятелката ми е много добре третирана и обгрижвана.
Малко драматизира, ясно ми е, но реагира трезво, търси мнение и поставя реакцията си под въпрос.
На момента нищо не му е казала, просто ѝ е станало неприятно.

Друга приятелка ѝ каза, че е постъпил тъпо и, че майката си има празник. 14ти бил празник за любимата.

# 11
  • Мнения: 979
Ако аз бях на нейно място  повече би ме подразнило, че харчи пари за два букета рози за този измислен празник, предвид ситуацията, която си описала.

# 12
  • Мнения: 180
Ако аз бях на нейно място  повече би ме подразнило, че харчи пари за два букета рози за този измислен празник, предвид ситуацията, която си описала.

Не мисля, че има нещо общо в случая.
Всеки сам решава как ще си харчи парите.
Само темата да не се превърне в ''за'' и ''против'' Св. Валентин. Не ми е това целта. Има предостатъчно теми.

# 13
  • София
  • Мнения: 27 988
Тя казва, че има празник на мама защото семейството му не празнува 8 март, а някаква друга дата която е празник само на майката. Семейството му не е от България.

Аз я посъветвах да не го взима присърце. В момента са им обтегнати отношенията и явно е малко чувствителна.
Познавам момчето и знам, че е свестен и много мил. Малко е на мама детенцето, държи се много уважително с майка си, но това му е и отношението към жените като цяло. И приятелката ми е много добре третирана и обгрижвана.
Малко драматизира, ясно ми е, но реагира трезво, търси мнение и поставя реакцията си под въпрос.
На момента нищо не му е казала, просто ѝ е станало неприятно.

Друга приятелка ѝ каза, че е постъпил тъпо и, че майката си има празник. 14ти бил празник за любимата.

След като имат празник на майката, тогава защо подарява по случай празник на влюбените?

Повече би ме притеснило "момчето на мама" и това, че и двамата живеят при приятелката ти.

# 14
  • Мнения: 46 403
Щом живеят заедно в момента не виждам нищо странно да поднесе букет и на двете.
Вчера мъжът ми подари рози и на мен, и на дъщеря ни. Не виждам драма.

Не мисля, че има нещо общо в случая.
Всеки сам решава как ще си харчи парите.

По принцип да, но ако някой живее у нас на мой гръб, че и други членове от семейството се налага да приютявам, как ще си харчат парите вече не е само техен проблем, защото касае и мен.
Проблем имат, правилно е усетила, но той не е в цветята.

Общи условия

Активация на акаунт