Оцеляване на офис стол от котки

  • 4 740
  • 31
  •   1
Отговори
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Имам кожен офис стол, който постоянно става обект на котешки инвазии. Едвам го опазвам и вече е нацъфкан на 100 места. Чудя се да го претапицирам ли с някаква издържлива дамаска или пък да ми ушият по-твърд сваляем калъф поне за облегалката. Но пък облегалката е с повече извивки и шиенето ще е по-сложно. Търся бюджетен вариант за справяне, който да излезе най-много на половина от цената на стола (140лв). Дали претапицирането ще излезе под 70лв труд и материали?

Отворена съм и към всякакви други нетрадиционни хрумвания без мятане на одеала, шалтета, хавлии и прочие некрасиви начини. Прерових нета и не намирам нищо готово с подходящите размери.

# 1
  • Мнения: 4 008
Записвам се да следя, имам две говеда, които се надпреварват кой да остави повече дупки по стола...

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
И аз се записвам в темата, защото последно време се главоблъскам със същия въпрос. Laughing

# 3
  • Мнения: 19 687
Аз за толкова години не намерих решение. Просто сменям столовете  Sad

# 4
  • Мнения: 2 049
Тц. Няма спасение, освен тези силиконови нокти, които се лепят върху ноктите на котките. Аз на моя съм му купил поне 3-4 дъски да си точи ноктите, отделно имам едно 50х100см на стената направено, пак да си точи ноктите. Една голяма и 3-4 малки катерушки, като има пак къде да си точи ноктите... Дивана и офис стола използва най-често, макар че и му ги подрязвам...

# 5
  • Мнения: 2 049
Единственото, за което се сещам, че надали ще представлява голям интерес, е такъв тип стол (но на мен не ми се връзва с домашния офис)  https://videnov.bg/ofis-stol-avangard-cheren (да не се приема като реклама - използвам този сайт, защото стола, който Джулая е посочила, е от същия сайт)

# 6
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Имала съм такъв и бързо се развали, неудобен и мрежата на седалката се пълни със всякакви боклучки Crossing Arms Освен това подглавникът пак е кожен. В този ред на мисли, макар и рядко, съм виждала "директорски" столове, тапицирани с плат. А аз държа столът да ми е по мярка, защото имам склонност към гръбначни проблеми и изборът доста се стеснява. За това и съм купила въпросния модел след дълго избиране, сядане, облягане и ми е добре.

Знам, че няма начин да възпра хуните да ми отмъщават Mr. Green За това ми се иска да намеря вариант за стола. За сега съм метнала едни голееееми твърди мъжки дънки. Но вчера съм ги дръпнала по нагоре и някой се е възползвал и е оставил автограф отзад на стола #Cussing out

# 7
  • Мнения: 2 049
Имала съм такъв и бързо се развали, неудобен и мрежата на седалката се пълни със всякакви боклучки Crossing Arms Освен това подглавникът пак е кожен. В този ред на мисли, макар и рядко, съм виждала "директорски" столове, тапицирани с плат. А аз държа столът да ми е по мярка, защото имам склонност към гръбначни проблеми и изборът доста се стеснява. За това и съм купила въпросния модел след дълго избиране, сядане, облягане и ми е добре.

Знам, че няма начин да възпра хуните да ми отмъщават Mr. Green За това ми се иска да намеря вариант за стола. За сега съм метнала едни голееееми твърди мъжки дънки. Но вчера съм ги дръпнала по нагоре и някой се е възползвал и е оставил автограф отзад на стола #Cussing out

Освен калъф за диван (като бюджетен вариант)? Но пък няма да е по мярка и ще изглежда малко... Бохемско? Satisfied

# 8
  • Майна Сити
  • Мнения: 954
Капачките за нокти не са ли вариант? Никога не съм имала котка (фен съм на кучетата), но мисля че така хем мебелите ще са цели, хем не мисля че ще наранят някак си котето  Thinking
Ето за това говоря.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Драскалките да се напръскат с атрактант - валериана.
Стола и другите забранени места да се напръскат с нещо, което котките мразят - цитронела.
Не е сигурно, че ще помогне.
Имаме 2 котки, но защото не излизаме на глава с тях живеят в коридора и в една стая, която използваме за склад.

# 10
  • Мнения: 9 052
пробвала ли си калъфки за предни седалки за кола Ш те са от 2 4асти >седалка и облегалка

# 11
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Капитонирано шалте също е бюджетен вариант. Но ще стане много натрупано от към материал,. Калъфите за кола мисля, че са тънки като материя. Идеята е текстилът, който ще сложа да е твърд, почти непробиваем и да не остават следи по него и под него. Иначе ще се наложи периодично да подменям каквото съм купила, защото ще е изпокъсано, а столът отдолу ще продължи да бъде надиран и като тегля чертата - не ми излиза сметката.

Мисля, че няма да издържат тези капачки за нокти. Нон стоп ще ги гризкат. Освен тоова имам 2 броя четирикраки + едно нюню, на което търся дом и излиза, че трябва да давам едно 20-30лв на всеки 2-3 месеца Crazy Пак не ми е на сметка.

Явно ще се наложи да звъня на тапицери и да видя от колко до колко вървят офертите. Ако ще се дават 50-70лв - поне да е за нещо доста трайно, което няма да подменям поне 1 година....ако не строша стола от чекнене Laughing

# 12
  • Мнения: 9 196
Капачките за нокти не са ли вариант? Никога не съм имала котка (фен съм на кучетата), но мисля че така хем мебелите ще са цели, хем не мисля че ще наранят някак си котето  Thinking
Ето за това говоря.

На тебе ще ти е приятно ли да ти сложат силиконови пръсти или зъби? Като не може да понасяте животното и ви разваля интериора - намерете му подходящ дом. Що за глупост, да се взимат котки и да се чудят после как да ги осакатят или тормозят, защото .. така си искат?!

А пък не виждам проблема какъв е, един калъф да се сложи на тоя безценен стол или просто животните да се възпитат да не ходят там. Моята котка никога не нахалства да ходи някъде, където и е показано, че не трябва. Дори и бебета котета, до третия месец се научават какво може и какво не.

# 13
  • Мнения: 139
Като временен вариант - ако ти понася аромата,го мазни тук-там с масло от чаено дърво ,моята бяга и киха от него. Пък с времето може и да свикнат да го отбягват .

# 14
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Моят вариант е смешен и не особено красив. Облякох облегалката с черен мъжки потник, но така го опаковах, чак не си личеше какво е. Тогава трябваше да реагирам бързо, мм имаше важна ОН лайн среща, а столът беше като взривен. Уж временно, но така си остана. Дори ми е лесно да сваля и да изпера. Котката пък спря да си точиноктите и предимно спеше само.

Общи условия

Активация на акаунт