Уморява ли ви майчинството?

  • 70 839
  • 908
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 3 480
Мен ме дразни, когато все има някой вместо по темата да гледа в твоята "паничка" ...

# 226
  • Мнения: X
Е нормално е да гледаш в нечия паница, ако поне да се олива собственика ѝ или да изопачава фактите.

# 227
  • Мнения: 2 083
Интересно ще е да ми обяснят кои части от живота ми не са се случили.

Бърди, забележи, че каза не само че нямам деца, а и че мъж нямам. Впрочем тя как е сигурна, че нямам мъж, след като и полът ми може да е измислен? Изобщо как реши, че съм от женски род? Как изобщо реши, че съм човек, а не бот?

Ето един истински джендър сме имали 😂 Алилуя, доживях да “видя” що е то джендър! Бг-“мама”, която се прави, че е мама и няма мъж, ни деца, дори не е жена!

# 228
  • Мнения: 30 802
Не, аз всъщност съм човек, който се преструва, че е изкуствен интелект, който се преструва, че е човек. И съм си кръстила децата Алис, Боб и Чарли, за да ги помня по-лесно.

Абе деца като деца, не знам с какво говорене се доказва, че са истински. Сега, не че не съм виждала майки, които наистина не се отлепват от детето и не млъкват, но то вече си е патология. Аз съм се научила да се дистанцирам, защото е здравословно. А за вкопчените в едно дете, което наистина скучае и дърпа мама, моето отношение е напълно непонятно.

# 229
  • Мнения: 3 480
Моя приятелка не се оплаква грам и си гледа двете деца сама, мъжът и работи. Води голямото на градина (имат малка разлика), другото през същото време виси в буквалния смисъл на ръцете и, не се отделя от нея. Голямото след градината и то е вързано за нея. Ако излезе от стаята без тях започват да се панират, да плачат за мама. Майката не мрънка. На нея не и трябва време за себе си, тя се е отдала изцяло на децата, мъжа си и дома. У тях е много чисто, прашинка да падне - веднага се вдига. Децата и те са дресирани да си почивстват (супер). Попитах мъжа и защо не я отменя понякога, за да може тя да се види с приятелки или да се отдели за малко със себе си, отговорът беше, че не искала и нямала нужда ... newsm78
Мисля, че бих крещяла на нейно място.

# 230
  • Мнения: 30 802
Сега ако кажеш, че и дамата изглежда супер, има интереси, учи втора магистратура и е интересен събеседник...

Нали вече казахме, зависи жената накъде я влече и с какво се опитва да съчетае майчинството. Понякога наистина се чудиш какво правиш там и защо си губиш времето за тривиални неща.

# 231
  • Мнения: 5 134
Има неща, които изморяват без да са драматични. Буквално вчера си завърря една част от механизиран конструктор, ама така си я завъртя в косата, че не мога дори да го опиша. Първата ми реакция беше да го отрежа и да и остане дупка в дългата къдрава коса, но си играх над 2 часа, счупих дори частта, на 99 процента успях и се прибра мъжа ми, махна го и дребното възкликва "Добре, че тати го оправи!!" После още 2 часа балсами, вани, гребени и сешоари. И в 20:30 вече ми идеше да си забия въпросния констуктор в окото, но тепърва трябваше да се почват всички приготовления за днес.

# 232
  • Мнения: 3 480
Няма магистратура, изглежда много изморена и не носи грим (няма време). Не я влече да работи или да гради кариера. ОБИЧА да чисти, подрежда и да се занимава с всичко по къщата и децата, да "глези" мъжа си ...
Но е спокойна, позитивна и усмихната ...аз викам за най-малкото нещо ...

Elenna, брой до 10 и си сипи едно питие.  Joy

# 233
  • Мнения: 5 134
Сигурно най-ужасното в ситуацията беше, че периодично през 2-та часа отплитане ме избиваше на неистов смях, което пък разбира се водеше до автоматично рев наново. Имаше и един момент, в който обмислях просто да си ходи така.
Не пия, но ставам всяка сутрин в 5 и карам стационарно колело на фона на бг-мамма, за да заредя сили и нерви. Помага Simple Smile

# 234
  • Мнения: 30 802
Elenna, нали се сещаш, че дори за ранно развиващите се деца пак е добре играчките да са съобразени с възрастта...на три да играе с Lego Technik си е доста сериозен overkill.

...не за друго, за разсъдъка на мама. А сега сигурно си представяш защо толкова драматизирам за въшките - защото вместо релакс в петък вечер ти се сервират точно 2-3 часа шампоани, ресане и претърсване, при това не само на едно дете и не само един път.

# 235
  • Мнения: 5 134
Overkill или не, не съм го измислила аз, а баща и, под влияние на неговите приятели програмисти. По този въпрос може да се обръщаш към него Wink.

Да, за следващо включване чакам въшки.

# 236
  • Мнения: 2 706
Оффтопик донякъде.
Бързо мернах темата "На почивка без деца" трябва да се казва просто "Почивка". Simple Smile Simple Smile
Всяко пътуване от точка А до Б с деца под 4 годишна възраст е всичко друго, но не и почивка (част от умората на майчинството).
Пюрета, шишета, памперси...

# 237
  • Мнения: 30 802
Както казах, някои родители сами си отварят работа...а тригодишното ви колко ски спускания направи тая зима? Айде, че закъсняваме, то и двегодишното ми е за сноуборд като я гледам, ама я "лишавам"...

# 238
  • Мнения: 3 480
Не пия, но ставам всяка сутрин в 5 и карам стационарно колело на фона на бг-мамма, за да заредя сили и нерви. Помага Simple Smile

Ща - не - ща след излизане от вратата в 7 без 15 изкачвам един баир докато стигна до горичката с гарата ...  Joy нямам нужда от колело ... после и през деня ми се взима акъла от стълби и ескалатори  #Crazy Бих предпочела кола и шофьор, но явно няма да е в този живот. Shocked

Сирена, моите още на ски не са ходили (родителите са противници на снега), но за да не ги ощетя ги пращам от училище. Иначе спортуват ... солфеж, балет и китара или ядрена физика не ги влекат ...

# 239
  • Мнения: 5 134
Аз имам сериозна травма от ски на 24, която си беше изцяло по моя вина. Затова със мое знание на ски не смятам да се качва Wink. Ходи обаче с детски снегоходки на преход, това брои ли се? Ходеше де, преди да се стопи снега.

Общи условия

Активация на акаунт