Колело за баланс

  • 10 730
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 382
Здравейте.Мисля да купя колело за баланс на дъщеря ми онлайн и се колебая между kinder kraft и milly mally dragon.Като марка и качество какво бихте ме посъветвали?Благодаря много на тези,които ми обърнат внимание

Последна редакция: пт, 16 фев 2018, 17:32 от svm1987

# 1
  • Мнения: 382
Приемам мнения и за други модели колела за баланс Wink

# 2
  • Мнения: 11 658
Здравейте. Няма да ви препоръчвам марка/ модел, а Ви препоръчвам да заведете детето в магазина да пробва. Има модели колелета, на които седалката се регулира и такива, на които не може. Ако не премерите и седалката неяма опция за регулиране на височината (дървените са такива) рискувате краката на детето да не стигат до земята (всяко дете е различно, съответно различна е и дължината на крака).

# 3
  • София
  • Мнения: 561
Погледнете моделите на Puky, това са най-добрите колела за баланс. Така са проектирани, че тежестта им се пада ниско долу. Колелото за баланс е съвсем различно от стандартните колелета. Аз лично не съм видяла по-добри от тях, от опит го казвам.

# 4
  • Мнения: 382
Здравейте. Няма да ви препоръчвам марка/ модел, а Ви препоръчвам да заведете детето в магазина да пробва. Има модели колелета, на които седалката се регулира и такива, на които не може. Ако не премерите и седалката неяма опция за регулиране на височината (дървените са такива) рискувате краката на детето да не стигат до земята (всяко дете е различно, съответно различна е и дължината на крака).

Нямам възможност да отида в магазин за в момента.И на дървените моделчета също се регулира седалката,но сякаш ме отказаха от тях.Според описанията повечето с 12 цола гуми са с една и съща височина на седалка

# 5
  • Мнения: 382
Погледнете моделите на Puky, това са най-добрите колела за баланс. Така са проектирани, че тежестта им се пада ниско долу. Колелото за баланс е съвсем различно от стандартните колелета. Аз лично не съм видяла по-добри от тях, от опит го казвам.
Мислех,че единствената разлика е,че детето има къде да поставя крачетата.

# 6
  • Мнения: 176
Вижте и българските на Пипело. Имат страница във Фейсбук и сайт. Освен, че са български и са много красиви, имат много позиции на седалката, леки са, струват колкото kinder kraft / и много по-малко от Puky /. а центърът на тежеста е под нивото на гумите - може да го кара и дете под 85 см. Гумите се помпят като на истински велосипед. Имат и неща, които няма да намерите в други... като протектори за глезените, променлив наклон на вилката, надпис с името на детето, дълга гаранция /почти безкрайна/... и най-вече лично отношение.
Препоръчвам ги горещо!

# 7
  • Мнения: 382
Препоръчаха ми от decathlon.Мнения?

# 8
  • Мнения: 4 723
Ние ползвахме на Пуки с 12 цола гуми. Синът ми започна да го кара на две години и половина до четири години и половина. Тогава поиска голямо колело с педали. Пак взехме Пуки с 16 цола гуми, а балансовото дадохме на племенника ми. На мен Пуки ми се виждат най-стабилни. В началото си мислех за дървено, ама като видях как синът ми се бута в бордюрите и стълбовете, реших, че дървеното няма да оцелее при нас. Освен това дървените, които аз гледах, имаха само три височини на седалката и никаква възможност за регулиране на височината на кормилото, а това също е важно.

Колело от Декатлон не бих купила. Всъщност колела купувам само на добри, доказани марки. Като бях малка, паднах от един боклук, който се оказа, че имал дефект - два месеца в болница със сътресение на мозъка, счупен крак и ръка.

# 9
  • Мнения: 382
А такааа.Аз днес чакам от Декатлон

# 10
  • Варна
  • Мнения: 68
Ние имаме баланс колело от Декатлон. Детето е много доволно и си го кара с удоволствие.

# 11
  • Мнения: 382
Ние имаме баланс колело от Декатлон. Детето е много доволно и си го кара с удоволствие.

Получихме колелото и детето си обикаля вкъщи.Нямам търпение да понапече,че да излезем навън да го кара.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 25 199
Че какво им има на Декатлон? Баш пък техните неща мисля че се вписват в категорията "добри и доказани марки", нищо че не струват майка си и баща си.

# 13
  • Мнения: 4 723
Че какво им има на Декатлон? Баш пък техните неща мисля че се вписват в категорията "добри и доказани марки", нищо че не струват майка си и баща си.

От тях купувам дрехи и разни неща за плуване за детето. Специално за колелата не им се доверявам. Да не говорим, че поне цените на колелата с тяхната марка в Белгия, където живеем, не бяха съществено по-ниски от Пуки.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 87
Че какво им има на Декатлон? Баш пък техните неща мисля че се вписват в категорията "добри и доказани марки", нищо че не струват майка си и баща си.

Балансиращото колело в Декатлон е с 10 инчови гуми, а рамката с по-компактни размери.
Подходящо е за 1.5 - 2 г. детенце, което би могло да го кара до максимум 4г. възраст.

След тази възраст колелата с 10 цолови гуми са твърде малки за децата. А пък точно 3-5г. стават най-активни и самоуверени в себе си и се забавляват повече.

После за 4-5г. дете трябва да се избере 16 цолов велосипед, тъй като 18-ката е твърде голяма. И има един такъв период, в който или колелото ще е твърде малко за детето, или просто няма да кара колело.

Общи условия

Активация на акаунт