RYANAIR - 11

  • 86 652
  • 754
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18 979
Добре дошли в новата тема за Ryanair!


Ryanair - уебсайт
Често задавани въпроси
Страница във Фейсбук
Контакти

Клиенти, които са резервирали своя полет директно на Ryanair.com, имат 24-часов гратисен период от момента на първоначална регистрация, за да поправят минимални грешки (например правописни грешки при изписване на име, неправилен маршрут или дата).
Още инфо тук

В момента има бъг на българската версия на уебсайта и има вероятност, ако резервирате на нея, да не получите мейл с потвърждение за резервацията! Това не означава, че резервацията е неуспешна, ако я виждате в профила си, значи всичко е наред.

ВАЖНО: Oт 16.01.2017 г. всички полети на Ryanair се изпълняват от Терминал 2.


Дестинациите от  София са:
Атина (Елефтерис Венизелос)
Айндховен
Баден Баден
Барселона (Ел Прат)
Берлин(Шьонефелд)
Бирмингам
Брюксел(Шарлероа)
Венеция (Тревизо)
Глазгоу
Дъблин
Кастелон (Валенсия)
Кьолн
Ливълпул
Лондон(Станстед)
Мадрид
Милано(Малпенса)
Мюнхен (Меминген)
Пафос
Пиза
Рим(Чампино)
Стокхолм (Скавста)
Хамбург

От Пловдив:
Лондон(Станстед)
Брюксел Шарлероа
Милано Бергамо
Франкфурт Хан

От Бургас
Рига
Тел Авив
Милано Бергамо
Каунас
Франкфурт Хан
Меминген,
Дюселдорф Везе
Варшава Модлин,
Краков
Жешов
Братислава


От Варна
Брюксел Шарлероа

Транспорт до Летище София

Транспорт от някои летища

Скрит текст:
Атина (Елефтерис Венизелос)
-Денонощни автобуси - 6 евро на посока, билетът се купува от будка пред автобуса, шофьорът продава билети само, когато будката не работи. Линиите на автобусите са тук http://www.athensairportbus.com/en/
-Метро - 10 евро еднопосочен билет, 18 евро двупосочен, може да се купи и карта за няколко дни, която включва летището - 22 евро

Барселона (Ел Прат)
-
Директен автобус до центъра http://www.aerobusbcn.com/en/buy-tickets?prt=13958, еднопосочен 5,90 €, двупосочен билет 10,20 €
автобус 46, който стига до Plaza de España на цената на едно пътуване в града, може да се ползва и интегралния билет за 10 пътувания T10 (цена 9,95 €, купува се от автомат с карта или пари в брой)
влак на същата цена и със същия билет

Милано(Малпенса) автобуси Terravision - 8 eвро
Мюнхен (Меминген) летището е далече от Мюнхен, пътува се с тези автобуси http://www.allgaeu-airport-express.de/index.php?plink=index&lg=uk
билетът е 15 евро, ако се купи онлайн, 17 евро ако се купи от шофьора
Пиза - автобус на градския транспорт - 1,20 евро, билет се купува в самото летище на будка, до гарата може да се стигне и пеша за 15 минути има хубав широк тротоар

Лондон
https://www.stanstedexpress.com/ и http://www.easybus.com/en/london-stansted

около 14 евро е еднопосочният билет до Стокхолм https://www.flygbussarna.se/en

Хамбург. Линия S1 пътува до централната гара (Hbf.) Билетът струва 3,20 на човек. Има и карти за групи до 5ма. Цената е около 10 евро.

Баден Баден. Има автобус от Карлсруе и от ББ. Сравнително начесто се движат



Багаж

Имате право на един ръчен багаж с размери 55см-40см-20см с тегло до 10кг  и една малка чанта с размери  35см-20см-20см

Важно! От 15 януари 2018 голямата чанта ръчен багаж задължително ще се превозва в багажното на самолета (безплатно), освен ако не сте заплатили Priority Boarding! Багажът се оставя на гейта преди отвеждане към самолета


Формата за проверка на ръчния багаж, изглежда така:


Чекиран багаж -
Всеки има право на 2бр чекиран багаж. Цената зависи от сезона и кг. - два вида е: до 15кг и до 20кг.
Всеки допълнителен кг. се таксува с 10 евро.
Багажът не може да надвишава 32кг. за бр., а допустимите размери са: 81х119х119см.
Заплащането на багаж на летището към вече направена резервация е с по-висока цена.
Важно! От 15 януари 2018 ще може да се закупува само 20 кг багаж! (Цената ще бъде намалена от €/£35 на €/£25 за чанта 20 кг)

Превоз на течности и козметика в ръчния багаж

Козметика (лосиони, гелове, шампоани, паста за зъби и др.), безалкохолни напитки и течни храни трябва да бъдат в пластмасови/стъклени контейнери – максимален обем до 100 мл. Всички контейнери трябва да се поберат в една прозрачна найлонова торбичка с вместимост не повече от  1 л. Могат да бъдат направени до две изключения – превоз на храни за бебета и превоз на лекарства, необходими по време на полета.

Изисквания за сигурност на летищата

 В ръчния багаж се допуска пренасянето на преса за коса


Позволен багаж за бебета/деца:

Имат право на две неща безплатно - детска количка + столче за кола или седалка, или кошче или сгъваема кошарка (за спане).
Тегло на всяко от нещата - до 20кг.
Извън двете безплатни, може да се таксува и трето на цена от 10 евро.


Чекиране

Безплатно чекиране без право на избор на място може да направите от 4 дни до 2 часа преди полет. Ако желаете да си изберете места, трябва да заплатите и може да се чекирате 60 дни преди полета.

Не е задължително да разпечатвате бордните карти, може да свалите приложението за андроид и айфон на Ryanair и да покажете на летището картата на телефон или таблет. Това важи и за полетите от София, но имайте предвид, че някои летища не приемат такива бордни карти.
Скрит текст:
Тези летища са Agadir ,Essaouira,

Fez, 
Nador, 
Oujda
, Marrakesh
,Rabat, Tangier 
, Kefalonia
, Volos.  До тях към момента няма полети от София, но за всеки случай ги слагам.

Ако пътувате с малки деца и не получите места заедно, се свържете с кол-центъра за да ви намерят подходящи места.


Местата в самолета





Ето как изглежда бордната карта на български:
'Място за сядане' показва на кой ред в самолета стe и кое ви е мястото. 'Ред' е поредният номер на чекиране на пътника.



Начините на плащане са следните:
Билетите, резервирани през сайта на Ryanair, могат да бъдат платени с PayPal, кредитни карти American Express, Мastercard и Visa  и дебитна карта Maestro, Visa Connect, Visa Electron, Mastercard Prepaid  и Visa Delta.

Моля, конкретни въпроси за дестинациите да публикувате в съответните теми в подфорум На път в чужбина.

Предишните теми:
1 2 3 4 5
6 7 8
9
10
Специални благодарности на Мимии  и на всички, които споделят информация за полетите си с авиокомпанията.

Последна редакция: пн, 19 фев 2018, 09:44 от Bradley Cooper

# 1
  • София
  • Мнения: 6 508
Първа ! Благодаря, Bradley !

# 2
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Да си пожелаем приятни полети и нови дестинации!

# 3
  • Мнения: 14 388
Приятни полети!

# 4
  • Мнения: 86
За плащания с  PayPal, American Express или с Mastercard Prepaid карта се добавят  2% от стойността на транзакцията.

Това нещо вече го няма - Няма такси за плащане с Paypal.

# 5
  • Мнения: 304
Здравейте!
Закупих си билети за полет от Рим с места за 01.06.От изчетеното на първа стр.разбирам,че мога да се чекирам 60дни преди полета,така ли е?Искам всичко да е готово и да е разпечатано.

# 6
  • Мнения: 43
Благодаря, Bradley!Нови интригуващи пътувания на всички.

# 7
  • Мнения: 18 979
За плащания с  PayPal, American Express или с Mastercard Prepaid карта се добавят  2% от стойността на транзакцията.

Това нещо вече го няма - Няма такси за плащане с Paypal.

Мерси, а за картите?

# 8
  • София
  • Мнения: 1 364
Момичета, имам нужда от помощ.
Току що купих билети, но мисля, че не попълних e-mail и съответно не получавам потвърждение. Всъщност получавам, но с информация за предишна покупка/т.е. друг полет/ Много странно.....
Сега се чудя имам ли билети или нямам......
В профила с сайта няма такава резервация

# 9
  • Мнения: 4 190
За плащания с  PayPal, American Express или с Mastercard Prepaid карта се добавят  2% от стойността на транзакцията.

Това нещо вече го няма - Няма такси за плащане с Paypal.

Мерси, а за картите?

за кр. карта също няма такса

# 10
  • Мнения: 4 808
Здравейте!
Закупих си билети за полет от Рим с места за 01.06.От изчетеното на първа стр.разбирам,че мога да се чекирам 60дни преди полета,така ли е?Искам всичко да е готово и да е разпечатано.
Ако сте си закупили места, чекирането отваря 60 дни преди полета. В предстоящи пътувания би трябвало да пише точната дата. Отидете на "управлявам" горе на страницата, кликнете там и ви излизат предстоящите пътувания с всички подробности.

# 11
  • Мнения: 304
Здравейте!
Закупих си билети за полет от Рим с места за 01.06.От изчетеното на първа стр.разбирам,че мога да се чекирам 60дни преди полета,така ли е?Искам всичко да е готово и да е разпечатано.
Ако сте си закупили места, чекирането отваря 60 дни преди полета. В предстоящи пътувания би трябвало да пише точната дата. Отидете на "управлявам" горе на страницата, кликнете там и ви излизат предстоящите пътувания с всички подробности.
Ще погледна,благодаря!

# 12
  • София
  • Мнения: 15 883
Здравейте!
Закупих си билети за полет от Рим с места за 01.06.От изчетеното на първа стр.разбирам,че мога да се чекирам 60дни преди полета,така ли е?Искам всичко да е готово и да е разпечатано.

Да, 60 дни преди полета, ако имате платени и избрани места в самолета.
Ако сте без места - 4 дни предварително.

# 13
  • Мнения: 6 031
Момичета, имам нужда от помощ.
Току що купих билети, но мисля, че не попълних e-mail и съответно не получавам потвърждение. Всъщност получавам, но с информация за предишна покупка/т.е. друг полет/ Много странно.....
Сега се чудя имам ли билети или нямам......
В профила с сайта няма такава резервация
Доста странно.
В профила си ли бяхте, когато купувахте билетите?

Брадлиbouquet

# 14
  • София
  • Мнения: 1 364
Момичета, имам нужда от помощ.
Току що купих билети, но мисля, че не попълних e-mail и съответно не получавам потвърждение. Всъщност получавам, но с информация за предишна покупка/т.е. друг полет/ Много странно.....
Сега се чудя имам ли билети или нямам......
В профила с сайта няма такава резервация
Доста странно.
В профила си ли бяхте, когато купувахте билетите?

Да.
За първи път ми се случва.
Според мен не е станала покупката. Просто бях разсеяна и явно нещо не съм направила като хората Frowning....Днес трябва да купя още 2 билета и ще видя какво ще стане.

Общи условия

Активация на акаунт