Митове за кърменето. Една по-различна тема

  • 41 607
  • 1 160
  •   1
Отговори
# 1 155
  • Мнения: 5 134
Принципно съм съглесна, но пък и всяка бременна се изследва за ХИВ.

Това обаче не значи, че тези, които са носители на вируса (и на доста други преносими с кърмата неща) не продължават бременността си, не раждат и не кърмят. В идеалният случай, са на антиретровирусна терапия, която снижава многократно риска да предадат инфекцията на своето бебе или на който и да било друг.

Последна редакция: ср, 14 мар 2018, 20:21 от elenna

# 1 156
  • София
  • Мнения: 5 883
И някоя злонамерена хепатитно болна или хив позитивна ще накърми чуждо бебе? При зомби апоскалипсис едва ли кърмачките ще се занимават с подобни диверсии.

Не рекламирам безразборно ползване на чужда кърма.
Каквото имах да казвам, го казах. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 1 157
  • Мнения: 5 134
Не знаех, че най-сериозно говориш за сценария на зомби-апокалипсис. Аз говорех за реалността, че практиката не е без риск.

# 1 158
  • Мнения: 28 448
Предлагала е и на мен и на потресения ми поглед и възклик спомена, че това е вековна традиция при затруднения в кърменето. Още ми е дружка, но не говори с мен за кърмене вече..
Именно, вековна и по скоро средновековна, когато не се е знаело, че някои болестите се предават с кърмата.......винаги, когато дадеш детето си на някой да го кърми рискуваш.....! Никога не бих дала детето си....да го кърми чужда жена, дори да ми е позната!
По същата причина никога няма да купя прясно мляко в пластмасова бутилка от лелка между колите пред блока, това е лудост!

Последна редакция: ср, 14 мар 2018, 20:29 от mimi.7299

# 1 159
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 411
Елица, през 50-те години на миналия век не е известно да е имало хора, инфектирани от вируса на СПИН, който се излъчва чрез кърмата. Често вирусоносителят може да не знае, че е такъв.
Аз лично не бих приела кърма дори от най-добра приятелка, без адекватни и актуални изследвания.
Принципно съм съгласна, но пък и всяка бременна се изследва за ХИВ.
Така че при зомби апокалипсис не бих се колебала твърде дълго..
Не говорим за злонамереност, а за несъигурност в здравето на донорката. Изследването за антитела срещу HIV при бременни в България все още не е задължително, а препоръчително. И да е задължително, пак не може да сме сигурни, че не е направено в онзи между 30- и 60-дневен период, в който човекът е инфектиран, но все още няма изградени специфични анти-HIV антитела, освен ако не се прави на всеки 2-3 месеца, дори и след раждането.

# 1 160
  • София
  • Мнения: 5 883
Горното не важи ли и за донорката в банката за майчина кърма? А ако самата майка се зарази със спин и кърми бебето си без да знае?
Хипотези много. И един жокер - при зомби апокалипсис едва ли ще правят тестове за спин.Stuck Out Tongue Winking Eye

Последна редакция: чт, 15 мар 2018, 00:22 от Елица

Общи условия

Активация на акаунт