Превенция на подсичането – мисия възможна?

  • 10 307
  • 75
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 180
   Емилия Казълова, акушерка с над 35-годишен опит, като последните 28 години са в родилната зала, отговаря на въпроси по темата можем ли и как да предпазим нежната бебешка кожа от подсичане.

Грижата за кожата и зоната под пелените започва още с раждането на бебето. Кои са най-често срещаните проблеми през първата година от живота на бебето, свързани с кожата и зоната под пелените?
Бебешката кожа е много нежна и няма почти никакви защитни механизми. Най-често срещаните проблеми са силно зачервяване на седалището и гениталиите, обрив, който причинява на бебето силно парене и дискомфорт. Възможно е на фона на тези проблеми да се насложи и вторична инфекция, което прави лечението още по-трудно.

Какво бихте посъветвали майките, за да избегнат проблема с подсичането?
Моят съвет към майките е редовно да сменят еднократните пелени – на всеки 3 часа преди хранене. Не е проблем пелените да се сменят и след хранене, ако бебето често „пълни” пелената, докато се храни. Могат да се използват мокри кърпи, но ако бебето се е наакало, няма по-добра хигиена от водата и измиващ продукт. След тоалета e задължително зоната на пелените да се защити с подходящ крем против подсичане. С много добра атестация е Судокрем, защото балансираните съставки в него защитават кожата на бебето като нежен щит от контакта с урината и изпражненията. Кремът се нанася на тънък слой в областта на срамната кост, гениталиите и цялото седалище. Така ще се избегнат нежелани реакции от страна на кожата. И бебета ще са спокойни и през деня, и през нощта.

Ако все пак се случи? Какво да правят?
Ако бебето се подсече, добре е родителите да започнат по-често да сменят пелената на бебето. Важно е добре да измиват дупето (с чиста вода, без да използват сапун или други измивни препарати) и да го подсушaват, преди да сложат чиста пелена. Оставете дупето известно време без пелена „да диша”, ако това е възможно. Задължително се нанася крем против подсичане. От моята практика мога да споделя, че Судокрем помага в подобни ситуации. Кремът е комбинация от няколко съставки, които едновременно успокояват раздразнението и сърбежа, намаляват чувството на дискомфорт и подпомагат бързото възстановяване на нежната бебешка кожа.

Кои са признаците за сериозен проблем в зоната под пелените? Кога трябва да потърсят лекарска помощ?
Понякога на фона на леко зачервено дупе може да се насложи вторична инфекция, която да причини на бебето сериозен дискомфорт. Ако в рамките на 1 – 2 дни зачервяването или обривът не преминават, независимо от добрите хигиенни навици на майката и използването на крем против подсичане, редно е да се потърси лекарска помощ. Запомнете, че един обрив или инфекция трябва да бъде видяна, а не описана по телефон или на снимка!



Включете се в нашата дискусия!
Споделете до 25.02. вашите „хитрини” за справяне с този проблем и спечелете една от наградите на "Судокрем":
People Baby 1 бр. бебешки халат от 100% микропамук
Misc Baby Bottle 6 бр. памучен бебешки лигавник

Печелившите ще бъдат изтеглени на томболен принцип и обявени в настоящата тема на 26.02.

Последна редакция: пн, 19 фев 2018, 14:56 от Редактор**

# 1
  • София
  • Мнения: 2 662
При всяка смяна на пелените почиствам добре и мажа с мазен крем. Преди лягане мажа със Судокрем, защото не сменям памперса през нощта и до сега не съм имала проблеми с подсичане.

# 2
  • Мнения: 528
За щастие не съм имала проблем с подсичане. Почиствам след всяка смяна на пелените много добре, понякога и с мицеларна вода. Когато дъщеря ми беше по-малка мажех с крем против подсичане след всяка смяна на пелената, сега мажа обилно само вечер преди сън. Разбира се, ако сме били навън или поради друга причина не е ползвала гърне дълго време или дупето се е зачервило леко - мажа също с крем.

# 3
  • Мнения: 1 126
Честа смяна на пелените, измиване с топла вода, при възможност оставям кожата да диша. Също така използвам крем против подсичане.

# 4
  • Мнения: 2 682
Задължително измивам дупето, ако имам тази възможност. Само в краен случай използвам мокри кърпички. При измиване подсушавам добре и мажа със судокрем. До сега не съм имала проблем.

# 5
  • Перник
  • Мнения: 2 265
Първото ми дете,  което е на 4 и половина отгледах със Судокрем и за щастие не сме имали случай с подсичане. Имало е моменти на зачервяване,  но с често сменен памперс,  обилно измиване и намазване с крема се оправя бързо.
В момента чакам второто си дете и ще процедираме по същия начин.

# 6
  • Мнения: 12
Със Судокрем се запознах в родилното. Подариха ни го за бебока. Ползваме го и сме доволни. Много помага и отварата от лайка при зачервяване. С памучно тампонче минавам проблемните части и изчаквам да изсъхне.

# 7
  • Мнения: 10 685
Често сменям памперсите и задължително мия дупето след всяко ходене по голяма нужда и преди сън. Оставям кожата да подиша и винаги мажа с крем против подсичане.

# 8
  • Мнения: X
През деня мажа с мазен крем, а вечер преди лягане по-сух с Цинк.

# 9
  • Мнения: 5 435
Спомням си, че Судокрем ми подариха в родилното, една малка тубичка. След това си купих голямата разфасовка. Иначе на въпроса, по често миене, подсушаване и мазане с кремче.

# 10
  • Мнения: 1 429
Предстой ми да стана майка през есента и не съм се сблъсквала с подобен проблем, разбираемо.

Имам обаче поглед върху детето на приятелка. Нейната борба се изразява в честата смяна на памперси и мазане с крем против подсичане. Сега разбирам за вашата марка и с удоволствие ще и спомена за нея. А аз ще прочета повече, за да имам представа.

# 11
  • Мнения: 5 115
Бебешко олио, кремчета против подсичане винаги са ми били от полза и в помощ. Овладявала съм ситуациите навреме и не сме имали сериозни подсичания.

# 12
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 047
Честа смяна на пелените и Судокрем_!

# 13
  • Мнения: 1 391
Честа смяна на памперса, след което винаги измивам и омазнявам добре за да не се задържа нищо по дупенцето!! Често я оставям и без памперс, да подиша. Дава резултат!

Последна редакция: пн, 19 фев 2018, 15:38 от martitedi

# 14
  • Мнения: 1 556
Детето ми имаше проблем с подсичането при смяна на марката пелени, които обикновено купувам. Справихме се като елиминирах дразнителя, мазане с подходящи кремове против подсичането, добро подсушаване и проветряване на интимната зона Simple Smile

# 15
  • Мнения: 3 196
Винаги имам Судокрем под ръка. Още в болницата ми дадоха малка мостричка и като свърши я пълня от голямата кутия и имам винаги в чантата. Ползвам го за всякакви наранявания, подсичания, дори за мен при някоя пъпка или друго кожно раздразнение.
Судокрем се справа отлично с бебешкото подсичане, но когато дъщеря ми беше бебенце и се случваше подсичането да е по-сериозно много й помагаше преди крема да туширам мястото с тампонче напоено в отвара от тетра (смрадлика) и оставяне без памперс за по-дълго време кожата да диша.

# 16
  • Мнения: 879
Честа смяна на пелените и Судокрем_!

# 17
  • Мнения: 2 068
Добра хигиена и бебешко олио.

# 18
  • Мнения: 666
Често смяна на пелените и измиване с топла вода.

# 19
  • Мнения: 2 607
Почиствам с качествени мокри кърпички, винаги крем против подсичане. Ползвала съм и Судокрема и ми харесва. Не сменям пелените и душгел и всичко е наред.

# 20
  • Мнения: 6 535
моите стъпки за здрава бебешка кожа на дупето са:
- честа смяна на пелените - винаги, когато усетя, че са ползвани, а не на определен час или под определен брой за денонощие;
- ползване на пелени, в които не се влагани ароматизиращи и избелващия съставки, както и на многократни памучни пелени;
- колкото може по-често оставяне на бебето голичко, за да диша кожата;
- при смяна на пелените - измиване с вода, мокри кърпички ползвам само когато сме навън;
- след измиване - хубаво подсушаване с памучна пелена и обилно намазване на зоната под пелените с надежден крем против подсичане.

# 21
  • Мнения: 2 942
Използвам чиста вода за измиване без сапуни, намазване със Судокрем, когато е необходимо и по-малко използване на козметика.

# 22
  • Мнения: 939
За щастие не съм имала проблем с подсичане. Почиствам след всяка смяна на пелените много добре.

# 23
  • Мнения: 289
До сега не съм имала проблем.Често сменям  памперса, след което винаги измивам и омазнявам добре.

# 24
  • Мнения: 851
Почистване, подсушаване и Судокрем Simple Smile

# 25
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Честа смяна на пелените, измиване с вода, подсушаване. При зачервяване нанасям тънък слой Судокрем Hands V

# 26
  • София
  • Мнения: 1 483
Измивам с вода и малко гелче. Ако има нужда, мажа с крем против подсичане или бебешко олио.

# 27
  • На брега на морето
  • Мнения: 614
При всяка смяна на пелените мия с вода, подсушавам и при нужда мажа с крем.

# 28
  • Мнения: 173
За сега бебка не се е подсичала. Тъй като тя е с много чуствителна кожа, сменям по-често пелените,на всяка я оставям 10-15 мин.по дупе,вечер мажа дупето със Судокрем,не се буди вечер и не сменям пелена.

# 29
  • Мнения: 311
Сутрин и вечер мажа със Судокрем

# 30
  • София
  • Мнения: 244
При всяка смяна на памперса мия с вода и мажа със Судокрем.

# 31
  • Мнения: 382
За да предпазя децата от подсичане на дупето,сменям по често памперсите,като почиствам и подсушавам добре кожата и след това мажа с кремче.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 299
Оставям за известно време без памперс – например след баня или когато го преобличам. Когато поставям памперса на бебето, гледам лепенките да не са твърде стегнати, за да не се запарва кожата на детето. Внимавам и с количеството дрехи – когато навън е топло. Старая се да поддържам бебешката кожа суха. Това става като сменям редовно памперсите на детето, а след всяко измиване, подсушавам добре навсякъде.

# 33
  • Мнения: 1 406
Честа смяна на памперса. Оставям го и малко да си порита след като съм го измила и подсушила. Въпреки това от едни пелени се обрина по едното краче и го оправих за няколко дена със судокрем.

# 34
  • Мнения: 1 202
Запознах се със судокрема още в родилното и от тогава е неизменна част от нас! Използвам го както под пелените така и за раздразнена или суха кожа по тялото! Има уникални качества и го препоръчвам и на други майки! Не сме имали сериозни зачервявания и обриви под пелените, бани с лайка са много подходящи при тези проблеми!

# 35
  • Мнения: 61
Измиване, слагане на подходящ крем за подсичане, честа смяна на памперса.

Последна редакция: ср, 21 фев 2018, 11:01 от 312

# 36
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 771
при смяна на пелената почистване и перфектно подсушаване, при нужда мажа със судокрем Simple Smile

# 37
  • Мнения: 452
Като се зачерви мажа със судокрем. След 1-2 намазвания зачервяването изчезва

# 38
  • Русе
  • Мнения: 174
Близо две години използвах Судокрем при всяка смяна на памперс.  Сега, когато детето ми не е вече с памперс, винаги имам опаковка под ръка при нужда.

# 39
  • Мнения: 2 361
Честа смяна на памперса и мажа с крем против подсичане Simple Smile

# 40
  • Мнения: 243
Аз ползвам бариерен крем на бепантен вечер след банята, обмазвам цялото дупе. И тъй като не я сменям през нощта, този слой предпазва от урината да раздразни кожата. Ако видя, че е леко зачервена, мажа судокрем. Много съм доволна и от една измивна течност на мустела, която ползвам вместо кърпички, когато не се мием, с тампонче почиствам и подсушавам и така..

# 41
  • Мнения: 907
Често сменям пелените, почиствам добре и мажа с крем против подсичане. Преди лягане слагам Судокрем.

# 42
  • EU
  • Мнения: 399
Честа смяна на памперса, задължително мия дупето след всяко ходене по голяма нужда и преди сън. Винаги мажа с крем против подсичане.

# 43
  • Мнения: 654
Честа смяна на пелени, измиване с вода при всяка смяна и използване на Судокрем веднъж дневно

# 44
  • Мнения: 218
При смяна на памперса мажа с крем и оставям кожата да подиша.

# 45
  • Мнения: 1 570
Най-добрата превенция срещу подсичането е често измиване, подсушаване и намазването с крем.

# 46
  • Мнения: 376
Рядко децата ми са подсочени, като цяло честа смяна на памперс, кокото е възможно оставях дупенцето да диша без памперс, също така веднъж в месеца измивах дупето с разтвор от смрадлика. Когато се налагаше, използвах и крем Судокрем против подсичане.

# 47
  • Мнения: 376
Важна е добрата хигиена, честата смяна на пелените и ефикасната козметика.

# 48
  • Мнения: 215
Не съм имала проблем с подсичане. Сменям пелените често и почиствам с топла вода или мокри кърпи. Използвам продукти против подсичане само вечер, след баня. Мисля, че хигиената и използването на продукти против подсичане е основната превенция и мисията е възможна.

# 49
  • Мнения: 14
Мия с топла вода и бебешки сапун, оставям кожата да диша и мажа с крем само вечер след баня!

# 50
  • Мнения: 1 421
Измивам с вода и задължително подсушавам, оставям да диша и мажа с крем. Судокрем ни е спасявал в критични ситуации, с първото дете без опит бях решила да не мажа всеки път и на няколко пъти се подсече ужасно, кремът го оправи и почнах да мажа всяка вечер след къпане

# 51
  • Elhovo
  • Мнения: 360
Не съм имала проблеми, след изхождане в памперса винаги мием с вода и специален лосион. Случвало се е обаче през лятото от горещината да се появи раздразнение- тогава -Судокрем -че

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 36
Третираме дупето на моето внуче със Судокрем от раждането и . До момента не е имала подсичане и кожни проблеми.

# 53
  • София
  • Мнения: 3 006
Сменям пелените често. Два три пъти мажа със судокрем, останалите пъти с хидратиращ крем. Големият ми син е с атопичен дерматит,  миех дупето му при всяко ходене по голяма нужда.

# 54
  • Stara Zagora, Bulgaria
  • Мнения: 149
Добрата хигиена и редовната смяна на памперси и нанасяне при всяка смяна на памперса на Судокрем.

# 55
  • Montana, Bulgaria
  • Мнения: 564
На моя малък мъж често му се изсушава кожата на различни места под пелената и за това на всеки месец сменям марката. А при всяка смяна на пелена го мажа обилно със судокрем.

# 56
  • Мнения: 160
Никакви хитрини не са успявали да ни помогнат с подсичането. Судокрема е добър, но малкият имаше памперс дерматит и се намеси лекар тогава.

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 1 308
Честа смяна на памперса и миене на дупето винаги, когато сме вкъщи. Мажа със судокрем или бепантен при всяка смяна. Засега фал не е имало.

# 58
  • Мнения: 164
Често сменяме пелените и мажем с коремче.При подсичане след измиване поливам с разтвор от смрадлика,оставям кожата да подпиша и задължително мажа със Судокрем.Много помага наистина,с него мажа и ранички

# 59
  • Мнения: 2 354
Сменям пелената често, мия с вода, подсушавам добре и мажа с крем.

# 60
  • Мнения: 579
Често сменям пелените, като избягвам да използвам влажни кърпички, а измивам с вода. Винаги при смяна използвам крем против подсичане.

# 61
  • София
  • Мнения: 5 615
Сменявам памперсите на около 3 часа през деня. Избягвам мокрите кърпи и се старая да го мия по-често, откакто се подсече веднъж. Оставям кожата да диша възможно най-много. Мажа с тънък слой Судокрем през деня и една идея по-дебел при нощния памперс, т.к. не го сменявам.

# 62
  • Мнения: 592
Често смяням пелените, измивам с топла вода, подсушавам с мека кърпа и оставям кожата да диша, след това нанасям крем против подсичане. Не съм имала проблем с подсичане! Simple Smile

# 63
  • Мнения: 34
Моят син е на 1г.2м. До сега не сме били с подсечено дупе. Моята хитринка е честата смяна на памперса, един-два пъти на ден миене на дупето и след всяка смяна на памперса използвам крем при подсичане, а първите два месеца след раждането съм го мажела с преварен зехтин. Много е важно според мен след наакване бързо да се смени памперса.

# 64
  • Мнения: 1 283
Миене след тоалетна, мазане със судо крема и премахване на памперса - това ни помогна, за да се справим с памперс дерматита.

# 65
  • София
  • Мнения: 873
При всяка смяна на памперс подмивам дупето с топла вода, оставям кожата да диша и ако има проблем мажа с крем против подсичане.

# 66
  • Мнения: X
Редовна смяна на памперса, миене на дупето и крем. Вечер й слагам мнооооого крем.

# 67
  • Мнения: 116
Измивам, после добре подсушавам  кожата и след мажа с кремче.

# 68
  • Мнения: 1
Сменявам памперсите на около 3 часа през деня. Избягвам мокрите кърпи и се старая да го мия по-често, откакто се подсече веднъж. Оставям кожата да диша възможно най-много. Мажа с тънък слой Судокрем през деня и една идея по-дебел при нощния памперс.

# 69
  • Мнения: 4 097
Честа смяна на пелените, измиване с топла вода, при възможност оставям кожата да диша. Също така използвам крем против подсичане.

# 70
  • Мнения: 364
Не ползвам мокри кърпички,при смяна на памперса измивам с топла вода,подсушавам добре и намазвам с крем против подсичане.

# 71
  • Мнения: 6
след всяка смяна на памперса оставям кожата да подиша 4 5 минутки след което мажа със Судукрем и слагам новата пелена.

# 72
  • Мнения: 1
Судокрем е уникален задължително след всяка смяна на пелените мажем навсякъде и съм много доволна и бебенцето ни е спокойно благодарение на Судокрем

# 73
  • Мнения: 311
Честа смяна на пелените, измиване с топла вода, при възможност оставям кожата да диша. Също така използвам крем против подсичане

# 74
  • Мнения: 470
Честа смяна на памперса, миене, подсушаване и после нанасяне на крем или лосион против подсичане.

# 75
  • Мнения: 1 550
Изтеглени са късметлиите, които печелят награди от Sudocrem.

People Baby бебешки халат от 100% микропамук печели:
Salvia

Misc Baby Bottle памучен бебешки лигавник печелят:
ивман
gurgolina
kroki_kk
leia2015
Teddyto1
Magairlin


Честито!

Очакваме печелившите да се свържат с нас до 2 март на e-mail: igra@bg-mamma.com като напишат потребителското си име, електронната поща, с която са регистрирани във форума и координати за получаване на наградата (имена, адрес и телефон за контакт).

Общи условия

Активация на акаунт